PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Insignia için yorumunuz nedir

ato
22/12/2012, 01:07
Malum golf 7 için yazıldım ama kapora 1 hafta sonra kapora vericem bugün arkadas aklımı celdi insignia niye düşünmüyorsun dedi insignia 1.6 t var golf fiyatına uygun km lerde bu araç sorunlu mü bir de çok yakar mı

tayfux
22/12/2012, 01:08
hocam golften fazla yakar bence arabanın kg ı malum..ama golften çok daha keyifli olduğu bence kesin..daha geniş daha konforlu daha kaliteli daha daha daha diye gider..

lektonstar17
22/12/2012, 01:14
Benzine yatırım yapmaya başlasan iyi olur.Allah sabır versin.

ato
22/12/2012, 01:24

Evet o konu sıkıntılıymiş bir an düşündüm az gezerim diye ama olmaz herhalde internetten baktım çok arızası da var

GUNES
22/12/2012, 01:29
yakıt sorunu - rakiplerine göre iç mekan darlığı biraz aklı karıştırıyor....ama çekici araç....

ato
22/12/2012, 01:40
Sahibinden de 8000 kmde olanları 44-45 yazmışlar fiyata 43 e alınır bı an cazip geldi

ato
22/12/2012, 01:42

Aracın bakımları ne kadar bir de çok ariza çıkarıyor mü bilginiz var mı

Semih Kurtulmus
22/12/2012, 01:54
Sahibinden de 8000 kmde olanları 44-45 yazmışlar fiyata 43 e alınır bı an cazip geldi

lpg takıntım yok diyorsan valla al gitsin geniş geniş babalar gibi :)
bi yazılım atarsın birde simit lpg tertemiz olur bence :)

Semih Kurtulmus
22/12/2012, 01:54
ayrıca her araç zaten arıza yapıyor. yok o çıkıyor yok bu çıkıyor o yüzden en temizi en çok hangisinden hoşlanıyorsan al güzelce bin

ato
22/12/2012, 02:00
ayrıca her araç zaten arıza yapıyor. yok o çıkıyor yok bu çıkıyor o yüzden en temizi en çok hangisinden hoşlanıyorsan al güzelce bin

Haklısınız da tüp için bijon eğme sorunu falan var diyorlar

lektonstar17
22/12/2012, 02:11
Atahan bence arabaya bir bin gör.Hiçte geniş falan değil .Hele arkası çok dar.

sfkbrtn
22/12/2012, 02:24
okuduğum fakültede bir hocamda var 1.6 T modeli bir kez bindim arabasına gerçekten konforlu,keyifli,güven veren bir araba ancak profesör olan hocam bile yakıtından şikayetçiydi ki maddi sıkıntısı olmasa gerek:) sakin kullanmasına rağmen 10 litrenin altına düşmediğinden bahsetmişti ve çeşitli forumlarda lpg de problem çıkardığına dair birçok yazı okudum bilemiyorum genel bir sıkıntı mıdır.... bence golf 7 çok daha ekonomik olur özellikle 1.2 tsi ise:)

omer06
22/12/2012, 02:27
10- 13 litre arası benzin tüketimi vard ş.içi normal ullanımla biraz agresifte bilginiz olsun :)

ato
22/12/2012, 02:27
Atahan bence arabaya bir bin gör.Hiçte geniş falan değil .Hele arkası çok dar.

Doğrudur tipi cezbetti bir an ama ben o aracı yurutemem :( birazda tavanı dar sanki aracın arkaya dedemi oturttum kafası tavana cok yakındı

ato
22/12/2012, 02:28
okuduğum fakültede bir hocamda var 1.6 T modeli bir kez bindim arabasına gerçekten konforlu,keyifli,güven veren bir araba ancak profesör olan hocam bile yakıtından şikayetçiydi ki maddi sıkıntısı olmasa gerek:) sakin kullanmasına rağmen 10 litrenin altına düşmediğinden bahsetmişti ve çeşitli forumlarda lpg de problem çıkardığına dair birçok yazı okudum bilemiyorum genel bir sıkıntı mıdır.... bence golf 7 çok daha ekonomik olur özellikle 1.2 tsi ise:)

Golf 1.2 tsı tüketimi daha makul

ato
22/12/2012, 02:30
10- 13 litre arası benzin tüketimi vard ş.içi normal ullanımla biraz agresifte bilginiz olsun :)

Evet 70 kuruş faln diyorlar yakıtına :) ben de octavia vardı 2009 da sattım çok yakıyor diye o da 11 Lt yakıyordu şimdi hic dayananamam

omer06
22/12/2012, 02:30
Evet 70 kuruş faln diyorlar yakıtına :) ben de octavia vardı 2009 da sattım çok yakıyor diye o da 11 Lt yakıyordu şimdi hic dayananamam
ozaman 1.2 tsi 8-9 litre daha iyi sizin için :)

ato
22/12/2012, 02:33
ozaman 1.2 tsi 8-9 litre daha iyi sizin için :)

Evet fabrika verisi 5.6 -5.9 Lt vermiş sehir içi için ama 7-8 olur büyük ihtimal

Birkan61
22/12/2012, 02:59
Arkadaşın babası aldı geçen yıl 1.6 180 HP Turbo olanını..

Evden işe işten eve kullanıyor hafta içi. Hafta sonuda toplamda 60 km git gel yol yapıyorlar yazlığa.

Kilometrede 47 kuruş yaktığını söylüyor..

acRep
22/12/2012, 03:16
Ara sıra demiycem paso sollayıp geçiyo bizi :) Güzel arabaa :X

musicdanger
22/12/2012, 04:24
Ben insigia test sürüşüne gitmşitim ilk çıktığı zamanlarda hatta focus titanyum mu yoksa insignia arasında idim..

Oradan tanıdık çıktı bir arkdaşım ve lpg bağlatsam ne olur dediğimde çift turbo olduğu için turbolara zararı var hatta patlatıyor dedi vs...

Sıkıntılı araç geldi bana göre ve almadım...Benziinli binmeyin bence yazık günah...

volume23
22/12/2012, 04:32
Bizim genel müdürün 2.0 dizel insignia sı kullandım konforlu ve ferah bir araç 6.2 lt ortaması vardı.

ato
22/12/2012, 09:57
Ben insigia test sürüşüne gitmşitim ilk çıktığı zamanlarda hatta focus titanyum mu yoksa insignia arasında idim..

Oradan tanıdık çıktı bir arkdaşım ve lpg bağlatsam ne olur dediğimde çift turbo olduğu için turbolara zararı var hatta patlatıyor dedi vs...

Sıkıntılı araç geldi bana göre ve almadım...Benziinli binmeyin bence yazık günah...

Binersem benzinle binerim ama yakıtı öldürür bir de edition donanımı nasıl ki

ato
22/12/2012, 09:57
Bizim genel müdürün 2.0 dizel insignia sı kullandım konforlu ve ferah bir araç 6.2 lt ortaması vardı.

Onlar da pahalı ya o kadar çıkamam

coll34
22/12/2012, 10:03
güzel gösterişli bir araç ama kullanıcı şikayetleri bol bir araç bana göre dizelini veya turbo benzinlisini almak mantıklı olur, turbosuz 1.6 motor kasaya göre cansız ve cebine zarar

Battal
22/12/2012, 10:11
Madem olaya Golf MK7'den girdiniz, o zaman Astra J'lere de bakın mutlaka.

Ayrıca Edition opelde baz donanım. Bence en kötü sport bakın derim. Astra J HB modelinin, Sport paket 1.4 140hp donanımlısını bir iş arkadaşım 46,400'e aldı. Hem de lansman rengiydi.

ato
22/12/2012, 10:17
Madem olaya Golf MK7'den girdiniz, o zaman Astra J'lere de bakın mutlaka.

Ayrıca Edition opelde baz donanım. Bence en kötü sport bakın derim. Astra J HB modelinin, Sport paket 1.4 140hp donanımlısını bir iş arkadaşım 46,400'e aldı. Hem de lansman rengiydi.

İyiymiş te onun da yakıt problemi var gibi bir de ikinci eli sağlam olması lazım astrayi bilmiyorum

coll34
22/12/2012, 10:23
astra-golf arasında kalsam her zaman golf bir adım önde olur

srkaradag
22/12/2012, 10:28
Arkadaşım 1.6 benzinliyi 3 yıldır kullanmakta yakıtı dışında hiç bir sıkıntı yaşamadı , ort (8,5-9lt arası yaktığını söylüyor (sakin kullanır).lpg uyumlu ancak istanbulda hiçbir avm de açıkhava otoparkı yok nerdeyse.ankarada sıkıntı olmazsa lpgli kullanılabilir , golfde güzel bir araç ancak ben şehir içi 5,6 lt yakacağına inanmıyorum, euoncap puanları 3 yıl öncesine göre daha kötü,arkadaki bağımsız süspansiyonlar kaldırılmış ancak yinede güzel araç manuel viteslerinin fiyatları makul.

punt0
22/12/2012, 10:49
Bizim sirkette iki tane insignia var 2.0 cdti 130 hp ve 1.6 turbo 180 hp söyle söyleyeyim insignia güzel arac ama ici biraz dar bence.. artıları var ama eksileride var mesela insignia 2.0 olanında fren arıza göstergesi yok :D komik geldi ama yok bizim puntolarda bile var
kalite bakımından iyi bir arac 2.0 otomatik olanı bile kalkıslarda falan yeri bildigin tırmalıyor
performans acısından konusmak gerekiyorsa 2.0 dizel olanı ile 210-220 km/h ye rahat cıkıyor yakıt konusunda ise cdti 9.6 nın altına inmedi otomatik oldugundan sanırım..
1.6 turbo 180 hp olanı ise sorunsuz bir sekilde 240 a kadar cıkıyor.. ama yakıtı ne sen sor ne ben söyleyeyim normal kullanımda sehir ici 12lt civarında.. basarsan gaza rahat rahat görürsün 16lt leri falan :)
1.6 turbosuz olanı varmı bilmiyorum ama 1.6 turbosuz motor bu kasayı kaldırmaz heleki birde lpg takılırsa cok zor.. (benim görüsümce tabiki)

evoefe
22/12/2012, 10:53
arkadasım ben cok arastırdım ızmırlı arkadaslar bılırler insignia alacaksan cosmo donanım alacaksın yakıt gercekten cok sıkıntılı km 50 krs yakıyor dıyenlere ınanma sehır ıcınde cok sakın kullanan bır abım bıle 60 krs altına dusuremedı ve sattı.tup takarım dersen yaglama sıstem lı taktırman lazım 3500 tl cıvarı takıyorlar yaglamasız sıstem taktırısan 10bın km olmadan supap ları egıyor ve 4000 tl cıvarı masraf cıkartıyor.bırde sehır ıcınde kullanacaksanız volant sıkıntısı var sılkeleme yapıyor dıye sıkayetler var.ha araca bınınce kalıteyı hıssedıyorsun rahat rahat 180hp lık modelı chıplyıp 220 hp yapabılırsın ve 270 km hızları gorebılırsın ....

dicaser
22/12/2012, 11:12
İyiymiş te onun da yakıt problemi var gibi bir de ikinci eli sağlam olması lazım astrayi bilmiyorum

Sizin aradığınız kriterler neler ben onu anlayamadım ? hızsa kesinlikle insigna konforsa kesinlikle insigna tamir yedek parça servis emin olun vosvosla aynı para hiçde pahalı falan değil , yakıt konusuna gelecek olursak 70 kuruş denmiş , onu diyen herhalde Suzuki pistinde denedi aracı.. olye bisey yok , 1.4 tsi yada 1.4 tjet'in gaz yeme sekli nasılsa onun gaz yeme seklide o sekilde , su andaki yakıt ortalamam 13.5 ama hatırlarsanız bursa İstanbul arası yakıt ortalamasını resimle belgelemiştim 5.0 olarak ; aynı bizim araçlardaki gibi ; basarsan 70 değil 80 kuruşta yakarsın ama basılmadığı sürece 1.6turbo 180 beygirlik bir insigna cok rahat 30-50 kuruş arası bi değeri yakalayacaktır.. benim tavsiyemde insigna ;

1 rahat
2 güvenli
3 hızlı (heleki top speedi cok iyi)
4 golfe gore daha karizmatik
5 dayanıklı
6 bence safkan alman opeldir.. (hitler bile opele binmiştir almanyanın resmi arabası opeldir)
7 sözün özü aklınızı çelmiyeyim ama şimdi bi golf var bide insigna var :)

:oops0000:

Ziyaretçi033
22/12/2012, 11:15
o gövdeye o iç darlığı, sırf bu sebepten almam :)

ato
22/12/2012, 11:34
Sizin aradığınız kriterler neler ben onu anlayamadım ? hızsa kesinlikle insigna konforsa kesinlikle insigna tamir yedek parça servis emin olun vosvosla aynı para hiçde pahalı falan değil , yakıt konusuna gelecek olursak 70 kuruş denmiş , onu diyen herhalde Suzuki pistinde denedi aracı.. olye bisey yok , 1.4 tsi yada 1.4 tjet'in gaz yeme sekli nasılsa onun gaz yeme seklide o sekilde , su andaki yakıt ortalamam 13.5 ama hatırlarsanız bursa İstanbul arası yakıt ortalamasını resimle belgelemiştim 5.0 olarak ; aynı bizim araçlardaki gibi ; basarsan 70 değil 80 kuruşta yakarsın ama basılmadığı sürece 1.6turbo 180 beygirlik bir insigna cok rahat 30-50 kuruş arası bi değeri yakalayacaktır.. benim tavsiyemde insigna ;

1 rahat
2 güvenli
3 hızlı (heleki top speedi cok iyi)
4 golfe gore daha karizmatik
5 dayanıklı
6 bence safkan alman opeldir.. (hitler bile opele binmiştir almanyanın resmi arabası opeldir)
7 sözün özü aklınızı çelmiyeyim ama şimdi bi golf var bide insigna var :)

:oops0000:
insignia ben bravo alırkende hayalimin arabasıydı şu an aradığım şeyler insignia hepsini fazlası ile karşılıyor golfün cezbeden yanı yakıtı ve güvenlik donanımları ayrıca nasıl 3 sene önceki ncape göre daha düşük puan almış onu anlayamadım araçta herşeyi standart yapmuşlar bu haliyle eskisinden düşük not aldıysa vay haline insignia yı edition alabilirim sıkıntı şu insignia bana çok arıza çıkarır mı ve yakıtı sıkıntı yakıt işini belki aracı az kullanarak çözerim annemdeki 1.3 puntoyla gezerim

ato
22/12/2012, 11:35
Bizim sirkette iki tane insignia var 2.0 cdti 130 hp ve 1.6 turbo 180 hp söyle söyleyeyim insignia güzel arac ama ici biraz dar bence.. artıları var ama eksileride var mesela insignia 2.0 olanında fren arıza göstergesi yok :D komik geldi ama yok bizim puntolarda bile var
kalite bakımından iyi bir arac 2.0 otomatik olanı bile kalkıslarda falan yeri bildigin tırmalıyor
performans acısından konusmak gerekiyorsa 2.0 dizel olanı ile 210-220 km/h ye rahat cıkıyor yakıt konusunda ise cdti 9.6 nın altına inmedi otomatik oldugundan sanırım..
1.6 turbo 180 hp olanı ise sorunsuz bir sekilde 240 a kadar cıkıyor.. ama yakıtı ne sen sor ne ben söyleyeyim normal kullanımda sehir ici 12lt civarında.. basarsan gaza rahat rahat görürsün 16lt leri falan :)
1.6 turbosuz olanı varmı bilmiyorum ama 1.6 turbosuz motor bu kasayı kaldırmaz heleki birde lpg takılırsa cok zor.. (benim görüsümce tabiki)
aracın turbolu modellerine bakıyorum zaten

ErkinuA
22/12/2012, 11:38
insignia ben bravo alırkende hayalimin arabasıydı şu an aradığım şeyler insignia hepsini fazlası ile karşılıyor golfün cezbeden yanı yakıtı ve güvenlik donanımları ayrıca nasıl 3 sene önceki ncape göre daha düşük puan almış onu anlayamadım araçta herşeyi standart yapmuşlar bu haliyle eskisinden düşük not aldıysa vay haline insignia yı edition alabilirim sıkıntı şu insignia bana çok arıza çıkarır mı ve yakıtı sıkıntı yakıt işini belki aracı az kullanarak çözerim annemdeki 1.3 puntoyla gezerim

dostum sen bravoyu çok ararsın gibime geliyo ...

ato
22/12/2012, 11:38
Arkadaşım 1.6 benzinliyi 3 yıldır kullanmakta yakıtı dışında hiç bir sıkıntı yaşamadı , ort (8,5-9lt arası yaktığını söylüyor (sakin kullanır).lpg uyumlu ancak istanbulda hiçbir avm de açıkhava otoparkı yok nerdeyse.ankarada sıkıntı olmazsa lpgli kullanılabilir , golfde güzel bir araç ancak ben şehir içi 5,6 lt yakacağına inanmıyorum, euoncap puanları 3 yıl öncesine göre daha kötü,arkadaki bağımsız süspansiyonlar kaldırılmış ancak yinede güzel araç manuel viteslerinin fiyatları makul.
bütün güvenlik ekipmanları standart olup nasıl daha düşük puan almış anlayamdım diz hava yastığı falan standart arabada 3 sene önce böylemiy di ki cidden sıkıntı var aracı 150 kg hafifletmişler demekki güvenlikten ödün vermişler

punt0
22/12/2012, 11:48
aracın turbolu modellerine bakıyorum zaten

hımm o zaman iyi bir arac yakıt sizi üzmeyecekse sorun yok..

dizel olan opel yol kenarındaki demirin üstüne cıktı ön tampon ve radyatör turbo hortumları falan degisti mesela serviste servisin kaskoya cıkardı rakam 7450 TL bakımları mesela 15000 bakımı icin gitmisti dizel olanı 700 tl civarında birsey cıkarmıslardı tam net hatırlamıyorum ama o civarlarda birsey olması lazım..
ama bunu ögrenmenin en mantıklı yolu opel servisini arayıp düsündügün aracın bakım fiyatlarını sorup ögrenmek olur..

izoci
22/12/2012, 11:50
Golf almanı tavsiye ederim ben.

ahmet4646
22/12/2012, 12:05
insignia tanıdığım 2 kişide vardı biri yakıt yüzünden sattı satan kişide avukat diğer tanıdığımda satılık etti araç daha 17000 de neden sattığını bilmiyorum sormadımda 50.000 tl istiyor 1 aydan beridir duruyor araç.golf konusunda da ister sınıfında lider olsun ister d sınıfı konfor versin alacağım en son araç olur çünkü çok abartıldı ve her yerde golf var sevmiyorum ben o aracı o fiyatıda haketmiyor bence.

Ziyaretçi034
22/12/2012, 12:14
başka bir başlıkta izlenimimi paylaşmıştım.

insignia'nın yakıt tüketimi dillere destandır zaten.

2-3 sene önce 1,6 lt 115 lik motorlusu bi hafta sonu bana eşlik etmişti.

50 liralık benzin almıştım. benzini aldıktan sonra ibreye dikkat etmedim ama almadan önce kırmızı yerin bir ibre kalınlığı üzerindeydi. güzergahım "kavacık - tem - maltepe - bağdat caddesi - kadıköy - kozyatağı - tem - kavacık"

kabaca 70 km desek güzergahı, dönüşte yolun boş olmasından cesaretle "neyin varmış bir bakalım" demem dahil yaklaşık km'de 70 kuruş gibi bir tüketim olmuş

ps. o vakitler benzin 3,65 tl imiş, 50 liralık almıştım, döndüğümde ibre hemen hemen aynı yerdeydi. yanlış hesaplamamışımdır umarım

golf 7 içinde bu sabah önümde bi tane tdi olanı gidiyordu,

park lambaları dikkatimi çekti, sanki "dayıoğlu pawırpöirtte çizdi" gibi bi durum vardı

https://4.bp.blogspot.com/-m-vBEqiIRjw/UEgakDu23mI/AAAAAAAANa8/YnHix6heRm4/s1600/new+volkswagen+golf+(1).jpg

led stopları görüntü olarak güzel ama alt paketteki versiyonlarına pek yakıştıramadım, orantısızlık var gibiydi. ya da mesleğimden ötürü simetri hastalığına yakalandım :D

ato
22/12/2012, 12:23
dostum sen bravoyu çok ararsın gibime geliyo ...
niye ki

ato
22/12/2012, 12:24
başka bir başlıkta izlenimimi paylaşmıştım.

golf 7 içinde bu sabah önümde bi tane tdi olanı gidiyordu,

park lambaları dikkatimi çekti, sanki "dayıoğlu pawırpöirtte çizdi" gibi bi durum vardı

https://4.bp.blogspot.com/-m-vBEqiIRjw/UEgakDu23mI/AAAAAAAANa8/YnHix6heRm4/s1600/new+volkswagen+golf+(1).jpg

led stopları görüntü olarak güzel ama alt paketteki versiyonlarına pek yakıştıramadım, orantısızlık var gibiydi. ya da mesleğimden ötürü simetri hastalığına yakalandım :D
türkiye led versiyonu varmı ki donanım listesinde göremedim

ato
22/12/2012, 12:25
hımm o zaman iyi bir arac yakıt sizi üzmeyecekse sorun yok..

dizel olan opel yol kenarındaki demirin üstüne cıktı ön tampon ve radyatör turbo hortumları falan degisti mesela serviste servisin kaskoya cıkardı rakam 7450 TL bakımları mesela 15000 bakımı icin gitmisti dizel olanı 700 tl civarında birsey cıkarmıslardı tam net hatırlamıyorum ama o civarlarda birsey olması lazım..
ama bunu ögrenmenin en mantıklı yolu opel servisini arayıp düsündügün aracın bakım fiyatlarını sorup ögrenmek olur..
bugün son kararımı veririm bir kez daha gezim galerileri ama opelin bakımıda sağlammış :)

ato
22/12/2012, 12:27
insignia tanıdığım 2 kişide vardı biri yakıt yüzünden sattı satan kişide avukat diğer tanıdığımda satılık etti araç daha 17000 de neden sattığını bilmiyorum sormadımda 50.000 tl istiyor 1 aydan beridir duruyor araç.golf konusunda da ister sınıfında lider olsun ister d sınıfı konfor versin alacağım en son araç olur çünkü çok abartıldı ve her yerde golf var sevmiyorum ben o aracı o fiyatıda haketmiyor bence.
benzinli fiyatları çok uçuk değil piyasa böyle genelde bence tsı motorla 1 adım önde zaten

OAGP1960
22/12/2012, 12:28
Arkadaşlar, 2 hafta kadar önce bu arabaya 300 m. de epeyce bir fark atmıştım, samimiyetle sizlerle paylaşmak istedim.:)

Ziyaretçi034
22/12/2012, 12:34
türkiye led versiyonu varmı ki donanım listesinde göremedim

yoksa da bir süre sonra gelir :)

https://i50.tinypic.com/k34xhz.png

ato
22/12/2012, 12:38
yoksa da bir süre sonra gelir :)

https://i50.tinypic.com/k34xhz.png
iyimiş :)

Ziyaretci040
22/12/2012, 12:54
Kendi şahsi görüşüm o araca gelene kadar neler var... :) Yakıta o kadar para vermek bana saçma geliyor.

ErkinuA
22/12/2012, 13:00
niye ki

ben işim gereği her ikisinide kullandın dod bayisiyim bu arada
ilk başta golften başlayalım 1.6 105 hp mator dizel düşünüyorsan 1.6 120 hp mator kadar peformanslı ve yüksek torklu diil 250nm bravo 300 nm
yani kısaca bendeki bravo sport style golften çok daha iyi ve eğlenceli bi araba
gelelim insigniaya kesinlikle ve kesinlikle d segmentini hak edicek bi araba değil içi çok dar
ayrıca benzinli almayı düşünüyosun anladığım kadarıyla. Evli diilsen benzinliği olan bi kayınpeder bul derim :) çünkü araba 600 kuruşun altında yakmıyor
yani genel olarak seçtiğin 2 arabadada vereceğin paranın karşılığını alamazsın
alternatif ne sunarsın dersen alfa romeo giulietta bi düşün derim saygılar...

OAGP1960
22/12/2012, 13:23
Bence de Bravo m-jet 120 HP Sport çok daha iyidir, kıymetini bilmek lazım.

Ziyaretci040
22/12/2012, 13:30
Bence de Bravo m-jet 120 HP Sport çok daha iyidir, kıymetini bilmek lazım.

Abi %100 katılıyorum. :) Jantları yeter :)

OAGP1960
22/12/2012, 13:33
Abi %100 katılıyorum. :) Jantları yeter :)

Kesinlikle Burak'cığım.:)

ato
22/12/2012, 13:38
ben işim gereği her ikisinide kullandın dod bayisiyim bu arada
ilk başta golften başlayalım 1.6 105 hp mator dizel düşünüyorsan 1.6 120 hp mator kadar peformanslı ve yüksek torklu diil 250nm bravo 300 nm
yani kısaca bendeki bravo sport style golften çok daha iyi ve eğlenceli bi araba
gelelim insigniaya kesinlikle ve kesinlikle d segmentini hak edicek bi araba değil içi çok dar
ayrıca benzinli almayı düşünüyosun anladığım kadarıyla. Evli diilsen benzinliği olan bi kayınpeder bul derim :) çünkü araba 600 kuruşun altında yakmıyor
yani genel olarak seçtiğin 2 arabadada vereceğin paranın karşılığını alamazsın
alternatif ne sunarsın dersen alfa romeo giulietta bi düşün derim saygılar...

Sağolun ben benZinli bakıyorum golfude en azından aracı sıfırlamis olurum bir de guiletta bakim

ErkinuA
22/12/2012, 13:58
Sağolun ben benZinli bakıyorum golfude en azından aracı sıfırlamis olurum bir de guiletta bakim
benzinl golf alayım diyosanda 1.2 tsi kesinlikle girme hem 2 elde problem hemde çok yakıyor.
alacaksan 1.4 tsi 122 hp al
çünkü 1.2 hernekadar turbo şarjlı olsada yavan kalıyor bununla beraber yakıtıda fazla

punt0
22/12/2012, 14:14
giulietta bencede cok güzel bir arac herseyden önce dizayn olarak cok yakısıklı güzel bir arac
ama bildigim kadarı ile onunda parcalarının pahalı oldugunu biliyorum..
söyle söyleyeyim yan tarafımızda hemen fiat servisi var sahibinde alfa vardı sattı sordugumda parcası cok pahalı demisti.. servis sahibinin yalancısıyım ben :D

OAGP1960
22/12/2012, 14:20
Son derece kaliteli bir marka olan Alfa Romeo, malesef ülkemizde hak ettiği yeri alamadığından, servis ağı ve bayi yetersizliği nedeniyle özellikle 2. elde hemen yüksek değer kaybına uğramakta. Göz önünde bulundurmakta fayda var bence.

onur1986
22/12/2012, 14:29
İnsignia'nın tüplüsü bile resmen benzin içiyo diye duymuştum.çok hantal ve ağır araç.ayrıca hatlarıda çok büyük.İstanbul gibi bi yerde böyle araçları hangi mantıkla alıyolar şaşıyorum doğrusu...

Semih Kurtulmus
22/12/2012, 14:53
Haklısınız da tüp için bijon eğme sorunu falan var diyorlar

O konu hakkında bilgim yok malesef

ato
22/12/2012, 15:10
benzinl golf alayım diyosanda 1.2 tsi kesinlikle girme hem 2 elde problem hemde çok yakıyor.
alacaksan 1.4 tsi 122 hp al
çünkü 1.2 hernekadar turbo şarjlı olsada yavan kalıyor bununla beraber yakıtıda fazla

Teknik verileri cok kötü degil 1.4 falan derken bütçeyi cok aşar zaten 3 sene binicem

sfkbrtn
22/12/2012, 15:42
performans konusunda beklenti önemli bence test edin aracı ona göre karar verin ancak en mantıklı seçenek golf 7 en alt vergi dilimi,uygun tüketim,ikinci el değeri(ki 3 yıl binilecekse bu daha da önem kazanıyor), güvenlik ekipmanları, bu arada çeşitli forumlarda çarpışma testlerinde golf 7 nin 6 dan daha düşük puan aldığından bahsediliyor ancak sonuçta 5 yıldız almış bence önemli olan bu ve euroncap sitesinde henüz golf 7 nin testi yayınlanmamış ben puanlamaya ulaşamadım...

ato
22/12/2012, 15:47
performans konusunda beklenti önemli bence test edin aracı ona göre karar verin ancak en mantıklı seçenek golf 7 en alt vergi dilimi,uygun tüketim,ikinci el değeri(ki 3 yıl binilecekse bu daha da önem kazanıyor), güvenlik ekipmanları, bu arada çeşitli forumlarda çarpışma testlerinde golf 7 nin 6 dan daha düşük puan aldığından bahsediliyor ancak sonuçta 5 yıldız almış bence önemli olan bu ve euroncap sitesinde henüz golf 7 nin testi yayınlanmamış ben puanlamaya ulaşamadım...

Ben baktım %94 güvenlik sağlamış yetişkin için golf 6 % 97 sağlamış ama yaya ve çocuk için golf 7 daha güvenli

sfkbrtn
22/12/2012, 15:48
Ben baktım %94 güvenlik sağlamış yetişkin için golf 6 % 97 sağlamış ama yaya ve çocuk için golf 7 daha güvenli

evet şimdi bende buldum ve dikkate değer değil benim açımdan... tabii ki tercih sizin hayırlısı olsun!