PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 99 Model palio alınır mı?

sundown
18/12/2012, 17:45
Merhaba arkadaşlar,

şöförlük konusunda acemi olan eşime araç bakıyorum. eşim daha önce hiç tek başına trafiğe çıkmadığından puntişime kıyamıyorum :) bu sebeple eski model bir araç alayım araç kullanmaya alışsın iyice öğrensin dedim.

Şimdi çeşitli platformlardan eski arabalar bakıyorum. Bir araç buldum 99 model palio1,4el 44.000 km (orjinal km) değişensiz.
Araç sahibi 12.750 TL istiyor aşağısınada inmiyor arabanın temizliğine güvenerek.

Şimdi sizlerin fikrini almak istediğim konular.

Bu araç için biçilen fiat normal midir?
Bu aracı aynı temizlikte kalmayı başarır ve 1 sene sonra aracı satmaya kalkarsak elimizde satamayıp kalma ihtimali varmıdır? Yani piyasası nasıldır

birde araçta lpg varmış yeni taktırmıs fakat ruhsata işli değilmiş. Bunu ruhsata işletmem gerekirmi yoksa satıcıya mı aittir?

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

krm1983
18/12/2012, 17:51
Merhaba arkadaşlar,

şöförlük konusunda acemi olan eşime araç bakıyorum. eşim daha önce hiç tek başına trafiğe çıkmadığından puntişime kıyamıyorum :) bu sebeple eski model bir araç alayım araç kullanmaya alışsın iyice öğrensin dedim.

Şimdi çeşitli platformlardan eski arabalar bakıyorum. Bir araç buldum 99 model palio1,4el 44.000 km (orjinal km) değişensiz.
Araç sahibi 12.750 TL istiyor aşağısınada inmiyor arabanın temizliğine güvenerek.

Şimdi sizlerin fikrini almak istediğim konular.

Bu araç için biçilen fiat normal midir?
Bu aracı aynı temizlikte kalmayı başarır ve 1 sene sonra aracı satmaya kalkarsak elimizde satamayıp kalma ihtimali varmıdır? Yani piyasası nasıldır

birde araçta lpg varmış yeni taktırmıs fakat ruhsata işli değilmiş. Bunu ruhsata işletmem gerekirmi yoksa satıcıya mı aittir?

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Eğer araç temizse alınır bence palioların piyasası iyi kolay satılıyor.Ruhsata işlettirip öyle almanız daha uygun yoksa ruhsat parası ve muayene ücreti ödeyeceksiniz.Donanım ve performans beklentiniz yoksa ideal araç.1.4 lerin bakımı ve parçası ucuzdur.Zaten performans beklemiyorsunuz ideal bir araç bence.Klima yoktur yalnız.

tyilgin
18/12/2012, 17:52
Eşinin daha önce yalnız hiç trafiğe çıkmadığını düşünerek, aldığın gibi satabileceğin bir araca para bağlamamanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Ben olsam boyası değişeni konusunda hassas davranmayıp ucuza alıp ucuza satmayı düşünürdüm. Değişensiz bir arabanın potansiyel bir değişenli olma farkını niye üstlenmeyi düşünüyorsunuz ki ?

Kaldı ki 1 sene için...

Battal
18/12/2012, 17:56
A aracın km'sine, temizliğine o kadar aldırış etmeyin şu aşamada. Eşim acemi, daha önce yalnız trafiğe çıkmadı diyorsunuz. Ne kadar temiz, km'si az araba alırsanız alın, sonuçta binecek kişi, trafik tecrübesi olmayan acemi sürücü. İster istemez arabayı hırpalayacaktır. Sonuç olarak, aldığınız fiyata elden çıkaramayabilirsiniz. Bence 6-7 liralık bir Uno işinizi fazlasıyla görür.

ahmet4646
18/12/2012, 17:57
dediğiniz gibi eşinizin bu aracın üzerinde acemiliğini atacağı düşüncesindeyseniz orijinal araç almak hiç mantıklı değil sahibinden dede piyasası o fiyatlarda görünüyor fakat bence çok o araca göre.

krm1983
18/12/2012, 17:59
A aracın km'sine, temizliğine o kadar aldırış etmeyin şu aşamada. Eşim acemi, daha önce yalnız trafiğe çıkmadı diyorsunuz. Ne kadar temiz, km'si az araba alırsanız alın, sonuçta binecek kişi, trafik tecrübesi olmayan acemi sürücü. İster istemez arabayı hırpalayacaktır. Sonuç olarak, aldığınız fiyata elden çıkaramayabilirsiniz. Bence 6-7 liralık bir Uno işinizi fazlasıyla görür.

Unonun büyük çoğunluğunda hidrolik direksiyon yok.Bir de masrafsızını bulmak şuan çok zor.Anca karbüratörlü lpg li olması lazım.Enjeksiyonlu lpg liler genelde sorun çıkarıyor potasniyometreden.Ömrünüz sanayide geçer.

Ziyaretçi033
18/12/2012, 18:27
...

lektonstar17
18/12/2012, 19:35
Uno hobby lerden alabilirsiniz.1.4 ie. Bence bu iş için ideal araba.Araçta fabrika çıkışı clarion müzik sistemi bile var.İlk çıktığında çok beğenmiştim.Tabi temiz bitane bulabilirseniz.

ametist
18/12/2012, 21:04
punto düşünmeyin, palio alın, en azından hava yastığı var, Allah muhafaza kötü bir durumda hayat kurtarır...

bulabilirseniz 1.2 16v olanlarından alın, hem daha az yakar, hem daha çok kaçar....

mehmetvyz
18/12/2012, 21:05
Punto varken başka bir araba iyi bir fikir değil, puntonun başına ne gelebilir ki, Allah korusun olumsuz birşey olursa Punto hepsinin içinde en güvenli olan, önemli olan aracın içindekiler, gerisi teferruat

aykutisci
18/12/2012, 23:49
abi al bence bi şahin 3-5 ay acemiliği atsın parçası ucuz sorun yaratsa motoru bi motor ve aküden oluşuyo :) sonra sat gitsin şahin peynir ekmek gibi satıyor hala :)

rainmaker
18/12/2012, 23:57
fiyatı normal gibi gözüküyor bende de vardı 99 model orjinal klimalı tavsiye ederim hem hava yastıgıdda var allah korusun acemi bi iş geldiğinde korumus olur

ligdevi
19/12/2012, 01:45
Alacağınız aracı Allah göstermesin kaza yapacağını varsayarak güvenli en azından aırbag lı bi araç alın ama değişen boya düşük km çok aramayın bencede, arkadaşlar haklı ucuza alıp masraf yapmadan ucuza satarsınız ...

ligdevi
19/12/2012, 01:55
Bu arada emniyet kemeri takılı değilse aırbaglar açılmaz bilginize. Arızalı sanmayın, başka bişey daha eklim, sesi kesmek için emniyet kemer tokası takıp kemeri takmazsanız ve kaza anında sistem tokalardan dolayı kemerin bağlı olduğunu görür ve patlar, sizde öne doğru yönelirken suratınıza bir fil yavrusu ağırlığında çarpar, tabi kemeriniz bağlı değilse...
Bütün arkadaşlara kemerlerini takmalarını öneririm