PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : elektrik motoru sorunu

Auto engineeR
03/08/2007, 00:09
arkadaşlar elektrik destekli hidrolik direksiyonlarımız kimilerimizde sorunlar çıkarmıştı.
ben ilk başta araba sola çekiyor şikayetiyle gittim ankarada kartaş serwise. onlar da direksiyonun sola kolay,sağa zor döndüğünü farketmişler. elektrik motorunun sensörlerinde sorun olmuş we motor direksiyonu hep sola çewirmek için uğraşıyormuş ( sürüşü etkileyecek kadar değil).
neyse elimizde parça war dediler 1 gün kaldı araba ellerinde sonra beni çağırdılar. bi gittim ki eski parçam geri takılmış ! ellerindeki motor espsiz gp lar içinmiş ama bende esp olduğu için hata wermiş. başınıza gelirse bunu hatırlatmayı unutmayın.
antalyaya gelince burdfan sipariş werdim we gelmiş bugün taktırdım. çok şükür o sorun düzelmiş. ama başka bi sorun wardı : dönüş sinyali werdikten sonra direksiyonu düzeltince sinyal kesilmiyordu..direksiyonu güzel oturtamamışlar ! biraz oyuncak ettiler ellerinde sök tak sök tak direksiyonu we söktükleri direksiyon simidimi umursamadan paspasıma koyan, göbekteki airbagli parçayı da soketleriyle kablolarıyla gene paspasıma koyan elemanları wardı. açıkçası pek hoşuma gitmedi bu durumlar.neyse sonuçta sorunsuz bi şekilde teslim aldım arabamı :)
antalya birmot bu gittiğim serwis.
ayrıca elektrik motorunun fiyatı da 1 milyar küsürmüş.. garanti bitince başıma gelseydi yanmıştım !

BERKAY
03/08/2007, 00:28
gecmıs olsun arladasım

şekerlioğlu
03/08/2007, 00:33
geçmiş olsun

ABNEW
03/08/2007, 00:38
Alper geçmiş olsun.Servisler deneye yanıla öğreniyorlar işte:)

Auto engineeR
03/08/2007, 00:54
teşekkürler arkadaşlar..
arda abi dediin gibi walla :)

erdiyilmaz
03/08/2007, 01:00
aLper sorununun haLLoLduguna sevindim. kendim görmüştüm soLa çekmesini. resmen diresiyon aLıp başını gidiyordu : )

maaLesef servisLerimiz çaLışma standartLarı bakımdan çok farkLıLık gösteriyor. bu konuda biraz da özen gösteriLmesi gerekiyor sanırım.

görüşürüz

microab
03/08/2007, 02:56
Alper,düzeldiğine sevindim.

Niğde de arada bi görüyorduk,şimdi nerde bulup da görecez seni ;)

fethiyeli7797
06/08/2007, 13:53
arkadaşlar elektrik destekli hidrolik direksiyonlarımız kimilerimizde sorunlar çıkarmıştı.
ben ilk başta araba sola çekiyor şikayetiyle gittim ankarada kartaş serwise. onlar da direksiyonun sola kolay,sağa zor döndüğünü farketmişler. elektrik motorunun sensörlerinde sorun olmuş we motor direksiyonu hep sola çewirmek için uğraşıyormuş ( sürüşü etkileyecek kadar değil).
neyse elimizde parça war dediler 1 gün kaldı araba ellerinde sonra beni çağırdılar. bi gittim ki eski parçam geri takılmış ! ellerindeki motor espsiz gp lar içinmiş ama bende esp olduğu için hata wermiş. başınıza gelirse bunu hatırlatmayı unutmayın.
antalyaya gelince burdfan sipariş werdim we gelmiş bugün taktırdım. çok şükür o sorun düzelmiş. ama başka bi sorun wardı : dönüş sinyali werdikten sonra direksiyonu düzeltince sinyal kesilmiyordu..direksiyonu güzel oturtamamışlar ! biraz oyuncak ettiler ellerinde sök tak sök tak direksiyonu we söktükleri direksiyon simidimi umursamadan paspasıma koyan, göbekteki airbagli parçayı da soketleriyle kablolarıyla gene paspasıma koyan elemanları wardı. açıkçası pek hoşuma gitmedi bu durumlar.neyse sonuçta sorunsuz bi şekilde teslim aldım arabamı :)
antalya birmot bu gittiğim serwis.
ayrıca elektrik motorunun fiyatı da 1 milyar küsürmüş.. garanti bitince başıma gelseydi yanmıştım !

slm
bende fethiyeden bir gp sürücüsüyüm. antalya bir mota 2 defa gittim ilkinde çok güzeldi ama iikincisinde pek beğenmedim ama sana bir tavsiyede bulunayım ki aracının garantisini uzattırman sanırım 2 yıl uzatmak 500 ytl felan ben uzattırmayı düşünüyorum paylaşım için sğl.

fethiyeli7797
06/08/2007, 13:56
Alper geçmiş olsun.Servisler deneye yanıla öğreniyorlar işte:)

merb. bu konuda haklısın ortaca su otomotiv fiat servisine git gel 140 km yol onların bilgisizliği yüzünden belki on defa gittim geldim servisler deki ustaların bilinçsizce iş yapması yüzünden ben yok yere amortisör değiştirmek zorunda kaldım ve 1 amortisör 200 ytl gitti cepten. malesef servisler böyle

ABNEW
07/08/2007, 23:01
Geçmiş olsun Nuri...

femoli
08/08/2007, 09:14
valla aynı sorun bendede var adama dedimki sol kolum ağrıyor doktora git dedi gp sola gitme gibi bir eğilimi var sürekli sağa doğru bir basınç yapma isteği üstüne sol kolum ağrıyor komik şeyler ama galiba bu işi çözse çözse müslüm çözer

Bülent A.
08/08/2007, 10:35
Geçmiş olsun , sorunun hallolduğuna sevindim.
Sevindim de kim dedi abicim sana Antalya Birmota git diye.
Ben neden burda Pınarbaşı Fiat Servisi diye yırtınıyorum....???

erdiyilmaz
08/08/2007, 10:38

büLent abi sen sakaL bırak en iyisi :kiss0000:

femoli
08/08/2007, 10:42
:dilcikartma::dilcikartma:erdi sen de var ne işe yarıyor hehehehe:P:P

Auto engineeR
08/08/2007, 12:45
bülent abi, beni taaa ankara kartaştan ustam bu serwise gönderdi. antalyaya gittiğinde hazır yerin war, ustası şöle iyi böle iyi, ben arıcam haber wercem onlara falan dedi. harbiden de öle yapmış. ama serwisin genelinde iş yok.

abi senin pınarbaşı muhabbetinden önce oldu bu olay ben pınarbaşını bilmezdim :)

fethiyeli7797
13/08/2007, 11:07

Hehe arkadaşlar siz ortaca su otomotive gitseniz birmot size cennet gibi gelir su dahada kötü ki sormayın. bu arada pınarbaşı neredeydi. ?