PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes c classe üretim hattı

Ziyaretci036
13/12/2012, 20:16
New 2012 Mercedes C-ClassProduction Sindelfingen - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=RklGP9pUyJA)

sfkbrtn
13/12/2012, 20:26
böyle içini dışını görünce çok basit geldi birden ama sona doğru kapı sesini duyunca kalite farkını hatırladım tekrar:) kapı sesi bile cezbediyor!!!

Ziyaretçi048
13/12/2012, 20:34
bu robotların nasıl sıfır hata payıyla çalıştığını hep merak etmişimdir.. almanlar bu işi biliyor

tonymontana
13/12/2012, 23:46
böyle içini dışını görünce çok basit geldi birden ama sona doğru kapı sesini duyunca kalite farkını hatırladım tekrar:) kapı sesi bile cezbediyor!!!

fiat'ın üretim hattından farklı hiç bişey yok diyebilirim. Kapı sesine gelince, herşey çift sıra fitil mucizesinden ibaret.

ahmetcihanokke
14/12/2012, 01:14
fiat'ın üretim hattından farklı hiç bişey yok diyebilirim. Kapı sesine gelince, herşey çift sıra fitil mucizesinden ibaret.

o mucizeyi bende puntomda yaşamak isityorum :)

16BBZ66
14/12/2012, 03:30
aynı tofaş :) şaka bi yana gerçekten pek farklılık yok farklılık malzeme kalitesinden tasarımdan maliyetden kaçmamakdan kaynaklanıo sonuçda onlarda montaj yapıo fıatda montajını yapıyor bu işin

motor delisi
14/12/2012, 08:02
aynı tofaş :) şaka bi yana gerçekten pek farklılık yok farklılık malzeme kalitesinden tasarımdan maliyetden kaçmamakdan kaynaklanıo sonuçda onlarda montaj yapıo fıatda montajını yapıyor bu işin
Türk milletien yaranamazsın, puntodada aynı işçilik var puntoya aynı malzeme kalitesini sun arabamı bu derler.

sfkbrtn
18/12/2012, 02:05

abi aynı şeyi bende düşünüyorum montaj birçok markada benzer cihazlar-robotlarla yapılıyor(aynı teknolojidir sanırım) ama montaj hataları markaya göre çok farkediyor, mercedes-fiat kıyası yaparsak fiatta çok daha fazla montaj kusuru olduğu malumdur sanırım, çok merak ediyorum bu meseleyi:)

tonymontana
18/12/2012, 08:22
Montaj hatasi diyemeyiz de fiat renault vsnin hata olarak gormedigi seyleri mercedes bmw hata olarak tanimliyor neticede fiyatlari da ona gore. Puntoyu da italyan isci monte ediyor maseratiyi de....

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

paraddoxx
18/12/2012, 09:20
Montaj hatasi diyemeyiz de fiat renault vsnin hata olarak gormedigi seyleri mercedes bmw hata olarak tanimliyor neticede fiyatlari da ona gore. Puntoyu da italyan isci monte ediyor maseratiyi de....

LG-P990 cihazımdan 2 ile gönderildi

Sonuna kadar katılıyorum. 35bin liralık aracın üretim bandına geri dönmesi için hata kabul edilen olayla 120bin liralık aracın olayı farklı olay bundan ibaret. mont'ta yapsınlar aynı şeyi de görelim. Neticede 100bin lira civarı bir araba.

Misafir047
18/12/2012, 10:45
Sonuna kadar katılıyorum. 35bin liralık aracın üretim bandına geri dönmesi için hata kabul edilen olayla 120bin liralık aracın olayı farklı olay bundan ibaret. mont'ta yapsınlar aynı şeyi de görelim. Neticede 100bin lira civarı bir araba.

merak etme montlarında kronik sorunları çıkarsa şaşırma :)

ckrckrckr
18/12/2012, 10:57
bu robotların nasıl sıfır hata payıyla çalıştığını hep merak etmişimdir.. almanlar bu işi biliyor

bu robotların elektronik bakımcısıyım.robotları bütün fabrikalar kullanıyor.robotların üretimi isvicre onlar bulmus bu sistemi