PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ford Fusion 1.6 TDCi Lux Alınır mı?

classiconline
10/12/2012, 22:09
Arkadaşlar merhaba.Puntomu satıp doblo aldım 1 ay önce.Puntodan sonra alışamadım tabi dobloya.Satmayı düşünüyorum.21bine kadar da dizel binek araç arıyorum.Ama bu sefer farklı bir marka düşünüyorum.

2006 model 87.000 kmde bir fusion buldum .Dizel-manuel vites.tek parça boyalı...

Ford hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.Bildiğiniz kronik sorunları var mı? Tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler saygılar...

GUNES
10/12/2012, 22:12
fusion hiç kullanmadım ancak dizel bile olsa çok yakıyor fordun araçları...benim de gönlümde yatan araçlardan biridir aslında...ama puntodan sonra kamyon gibi gelebilir :)

classiconline
10/12/2012, 22:17
Çok ses alıyormus galiba.ben de forddan yana değilim ama alternatif yok maalesef.linea olabilir belki ama o da çok bağırıyor,motor yetersiz...

aalperdemir
10/12/2012, 22:24
Kronik sorunmu bilmiyorum ama bi arkadasimda kroniklesen bi kac sorun var onlari soyliyim ben.
1. Kapi fitili sorunu. Garantiden bi kac kez degisti. Ayni tas ayni hamam.
2. Yol sesi- sert suspansiyon
3. Pahali yedek parca

Sent from my iPhone using

rbcn
10/12/2012, 22:56
Puntomu almadan once cok baktim fusionlara bana gore harika bir arac ama yorumlar kotu yonde piyasasi pek yok yuksek suratte arac savuruyor koltugu cok konforsuz asiri gurultulu falan

sent from my new ipad

evoefe
11/12/2012, 08:31
ford parcacısı ve ford kullanan bırı olarak kesınlıkle tavsıye etmem.onun yerıne fiesta ve c-max alabılırsınız parca sıkıntısı var motor parcaları ve alt takımın bır kısmı fiesta ile aynı ama geri kalan parcalarda surkulasyon azlıgını nedenı ıle rakamlar yuksek ve 2, eldede fazla haraketlı degıl ...

classiconline
11/12/2012, 18:19
Yorumlarınız için tesekkürler arkadaşlar.Vazgeçtim fusiondan.Limiti arttırıp Focus almak istiyorum

aykutisci
11/12/2012, 21:22
babam bunlar ilk çıktıgında taxi yaptıydı bundan ama o 1,4 tdci dı bizi mahvetti 3 senede diyebiirim bu kadar sorunlu bi araba olmaz

serkandikici
11/12/2012, 22:51
Arkadaşlar merhaba.Puntomu satıp doblo aldım 1 ay önce.Puntodan sonra alışamadım tabi dobloya.Satmayı düşünüyorum.21bine kadar da dizel binek araç arıyorum.Ama bu sefer farklı bir marka düşünüyorum.

2006 model 87.000 kmde bir fusion buldum .Dizel-manuel vites.tek parça boyalı...

Ford hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.Bildiğiniz kronik sorunları var mı? Tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler saygılar...

Erman bey iyi geceler.. Ben Ford Fusion 1.6 TDCI Lux 2007 model aracımı yaklaşık 9gün önce sattım. Eğer incelediğiniz ilandaki aracın sağlam olduğuna eminseniz, fusion mükemmel bi araç. elbette ki eksi yönleri yok değil ancak motoru biniciyi inanılmaz şekilde tatmin ediyor. 90beygir olması ve turboşarj desteği sayesinde gerçekten hızlanmalarda tahmin edemeyeceğiniz kadar iyi. Bunun yanısıra servis ve yedek parça maliyeti fiat ile başabaş. 1.6 dizellerde fiesta değil focus motoru var benim aracım 6senelikti ve 66000kmdeydi dyne teste soktuğumda motor performansı %100 çıktı (tabiki kullanıcıya göre değişir).
Dezavantaj olarak ise aklıma sadece aşırı sert süspansiyonları geliyor bu da yerden yüksek bi aracın virajlarda devrilmemesi adına gayet normal.

Kısacası keyifle kullandım. Kullanırken büyük bir güç sağlıyor araç ( egosu yüksek insanlar için oldukça tehlikeli bi durum ) Eğer beğendiğiniz bi araçsa ve baktığınız araç gerçekten iyi durumdaysa gönül rahatlığıyla alın tavsiye ederim..

NOT : bagaj hacmi arka koltukları yatırdığınızca inanılmaz genişliyor ben fusionum ile bulaşık makinesi ve yanında bi bagaj eşya taşıdım hala yerim vardı..
Umarım biraz yardımcı olabilmişimdir. Mutlaka ki araçtan ne beklediğiniz çok önemli eğer özellikle merak ettiğiniz bi nokta olursa pm atabilirsiniz..