PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam filmi ve muayene?

uLTRa GP
09/12/2012, 07:56
Dün arabama 2 numara cam filmi çektirdim.Ve arkadaş bana muayenede sorun çıkarıyorlar boşuna çektirmişsin dedi.Hafif kusurla geçtiğini sanıyordum.Cam filmi ile muayeneye giren var mı aramızda?

serkandemir
09/12/2012, 08:15
Cam Filmi kusurlu geçer hatta tuvun sitesinden bakabilirsiniz

Samsung s2 cihazımdan 2 ile göndermiş bulunmaktayım

uLTRa GP
09/12/2012, 08:31
Anladım teşekkürler

serkandemir
09/12/2012, 08:37
hatta şöyle tuvturkun sitesinden referans verelim :)

Cam filmi muayeneden geçer mi?

Periyodik muayenelerde cam filmi, "Camlar: sonradan boyanmış/sonradan film yapıştırılmış/folyoların montaj izni yok" kusur teksti ile "hafif kusur" olarak değerlendirilmektedir. Bilindiği üzere, hafif kusurlar muayeneden geçmeye engel teşkil etmemektedir. Bununla birlikte aracın muayeneden hafif kusur ile geçmiş olması, trafik birimleri tarafından ceza yazılması, filmin söktürülmesinin istenmesi gibi durumları ortadan kaldıran bir unsur değildir.

uLTRa GP
09/12/2012, 08:38
Cezayıda açıklamışlar sonunda :) oradan bahanemiz olamayacak

serkandemir
09/12/2012, 08:40
evet tabi yani şehirlerarası polisleri hariç şehiriçinde genelde sıkıntı yapıyorlar

yolgezer90
09/12/2012, 14:39
ben 2 numara filmle vizeden geçtim ama ne zaman trafik çevirse söktür diyorlar

uLTRa GP
09/12/2012, 15:06
söktür demiyorlar istanbulda direk ceza yazıyorlarmış o yüzden biraz pişmanım 1 numara olsaydı iyi olacaktı.

yolgezer90
09/12/2012, 15:09
söktür demiyorlar istanbulda direk ceza yazıyorlarmış o yüzden biraz pişmanım 1 numara olsaydı iyi olacaktı.
doğrudur manisa polisi biraz daha ılımlı :)

uLTRa GP
09/12/2012, 15:11
:) keşke buradakilerde öyle olsa bende artık uyarılana kadar böyle gideceğim gerçi uyarı nerde direk ceza ama olsun sonra 1 numaraya dönerim :)

yolgezer90
09/12/2012, 15:18
:) keşke buradakilerde öyle olsa bende artık uyarılana kadar böyle gideceğim gerçi uyarı nerde direk ceza ama olsun sonra 1 numaraya dönerim :)
ya zaten şu ülkede anlayamadığım bi ton şey war. Benim arabamın camının siyah olmasından polise ne benim camım siyah diye insan hayatını tehlikeyemi atıyorum. Hadi gürültülü abarth egsozları anlarım çevre rahatsızlğı oluyo ama camdaki filmden kime ne görsel modifikasyondan kime ne. madem ceza yazmak istiyosunuz alkolü kontrol edin ne bilim ömrü bitmiş lastikleri kontrol edin frenleri falan edin insan hayatını tehlikeye sokcak şeylerin denetimini yapın. bi uygulama bi türkiyede var heralde

uLTRa GP
09/12/2012, 15:26
bazıları sadece içerisi görünmediği için takıyor bu film olayına.O konuda haklılar kaçak birisi aranırken içi gözükmeyen araba işi zorlaştırıyor.Ama kota doldurmak için yazılan cezalar konusunda haklısınız.Kafaya göre yazmamaları, biraz toleranslı olmaları gerekmekte.

yolgezer90
09/12/2012, 15:29
bazıları sadece içerisi görünmediği için takıyor bu film olayına.O konuda haklılar kaçak birisi aranırken içi gözükmeyen araba işi zorlaştırıyor.Ama kota doldurmak için yazılan cezalar konusunda haklısınız.Kafaya göre yazmamaları, biraz toleranslı olmaları gerekmekte.
ya onlarda madem kaçak arıyolar sonuçta meslekleri bu dışardan bakıp göndercek kadar baştan saama yapmasınlar madem arama war aç kapıları bak arabanın içine. işlerine geldiğinde her yerini arıyolar. Nese yapcak bişey yok :)

uLTRa GP
09/12/2012, 16:34
ya onlarda madem kaçak arıyolar sonuçta meslekleri bu dışardan bakıp göndercek kadar baştan saama yapmasınlar madem arama war aç kapıları bak arabanın içine. işlerine geldiğinde her yerini arıyolar. Nese yapcak bişey yok :)

evet yapacak bişey yok :) böyle devam edicez mecburen

Birkan61
09/12/2012, 16:59
Bende 2 numara var, hafif kusurlu geçmiştim :)

cakalsari
09/12/2012, 17:34
cam fılm muayneden yana hıcbır sıkıntısı yok<. 1-2-3 numara ne olursa olsun. ancak emnıyet aracınızı baglayıp cezaı ısleme tabi tutabılır

uLTRa GP
09/12/2012, 18:11
artık polisin insafına kalmış daha takalı 1 gün oldu :) eğer yiyeceksem bile şöyle 1 sene sonra filan olsa ceza yoksa boşuna takmış olacağım

cihan80
12/12/2012, 03:03
3 numara ile hafif kusurlu geçiriyorlar.

acRep
12/12/2012, 05:24
Ben direk polisin gözünün önünde "5 dakika ver bana diyerekten " tırnak atıp çektim yarıya kadar haşat oldu filmler tabi sonra baktım olacak gibi değil söktüm hepsini Saydam saydamm geziyorum şimdi :)

M@GIC
12/12/2012, 10:41
güvenlik nedenlerinden dolayı özelikle kap kara yaptıklarında aracın içi gözükmüyor..
haliyle kurunun yanında yaşta yanıyor. 2 numaranın üstü sadece polisle başını belaya sokuyor.
2013 ten sonra arka üç cama ser olacak yeni karayolları mevzuatında.

uLTRa GP
13/12/2012, 22:37
Ben direk polisin gözünün önünde "5 dakika ver bana diyerekten " tırnak atıp çektim yarıya kadar haşat oldu filmler tabi sonra baktım olacak gibi değil söktüm hepsini Saydam saydamm geziyorum şimdi :)

böyle deyince ceza yazmadı mı? :)

güvenlik nedenlerinden dolayı özelikle kap kara yaptıklarında aracın içi gözükmüyor..
haliyle kurunun yanında yaşta yanıyor. 2 numaranın üstü sadece polisle başını belaya sokuyor.
2013 ten sonra arka üç cama ser olacak yeni karayolları mevzuatında.

Haklısınız 2 numara ile başım belaya girmez umarım.2013 ten sonra rahatlarız biraz :)

acRep
14/12/2012, 02:21
böyle deyince ceza yazmadı mı? :)

Yok kardeşim ortada cam filmi kalmayınca o da vazgeçti ama çabuk düşünüp karar vermen gerekiyo ehliyet ruhsatı vermeden olayı çözüp filmleri (en azından birini ) indirmen gerekiyo :) sonra muayneydi cezaydı zaten 2-3 film parası çıkıyo cebinden..

tolgabaydar
14/12/2012, 05:52
muayneden nasıl gecer bilemem ama polis camı boydan boya cizince gorursun :D

uLTRa GP
14/12/2012, 08:17
Yok kardeşim ortada cam filmi kalmayınca o da vazgeçti ama çabuk düşünüp karar vermen gerekiyo ehliyet ruhsatı vermeden olayı çözüp filmleri (en azından birini ) indirmen gerekiyo :) sonra muayneydi cezaydı zaten 2-3 film parası çıkıyo cebinden..

artık düşüneceğim o an indirdikten sonrada yazarsa daha kötü olur :)

uLTRa GP
14/12/2012, 08:18
muayneden nasıl gecer bilemem ama polis camı boydan boya cizince gorursun :D

muayeneye ne gerek varki? söktürüp göstericem trafik şubesine muayeneye girmesine gerek var mı ?

tolgabaydar
15/12/2012, 01:07
aracın kaporta renginde herangı bı deısıklık yapmıssan o zaman gerek olur muayneye trafıge ben trafık cevırınce dedım ama eskısı kadar kasmıyolar artık ya cok koyu olmadıgı surece

acRep
15/12/2012, 05:44
artık düşüneceğim o an indirdikten sonrada yazarsa daha kötü olur :)

Tamamen yaklaşımına bakar ali kıran baş kesen tarzı bi yaklaşım sergilersen elindeki bütün kozları kullanır :) Anladın sen o'nu ;)

uLTRa GP
15/12/2012, 08:49
Tamamen yaklaşımına bakar ali kıran baş kesen tarzı bi yaklaşım sergilersen elindeki bütün kozları kullanır :) Anladın sen o'nu ;)

evet yaklaşım önemli.Ara sıra duyuyorum çevreden davranış biçimi yüzünden arabayı bağlatan var :)