PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farı

omerr
05/12/2012, 23:22
Merhaba arkadaşlar punto active modellerde sisfarı tesisatı ve sis farı olmadığı için sis farı almaya karar verdim fakat sislere bir de xenon lazım pahalı xenonlar 250-300 arası değişirken 100 lira ve daha alt miktarlar da da xenonlar var sizce ucuz xenon alsam iyi bir görüntü alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

--------------------------------------------------------------
Sen Gtını itekle
Biz gazlarız T-Jetlee

scooby555
05/12/2012, 23:27
Yine siz bilirsiniz ama merceksiz olan farlara ve sis farlarına xenon takmak bence diğer sürücülere büyük haksızlık oluyor, çünkü aşırı derecede göz alıyor. Ayrıca sislerde xenon olması sis farının mantığına aykırı.. Ama yinede takacağım diyorsanız kaliteli markaları tercih edin derim. Mtec veya philips gibi.. Çünkü 100 liralık çin malı olan xenonların balastları çabuk arızalanıyor ve renklerinde solma oluyor.

EvoKoray
05/12/2012, 23:31
Sis farı alıpta gerçekten göstermesini istiyorsan XENON alma sadece görüntü olur . orjinal ampülünü tak yada sarı ampül al , xenon ampüle 200 lira verip önünü göremezsin sisli havada

..
Bir sis lambası;

- Hem sisi delip geçebilmeli
- Hem de kullanıcının önünü aydınlatabilmelidir.

Kırmızı ışık sisi en rahat geçen ışıktır. Çünkü (beyaz ışığı oluşturan renkler arasında) sis parçacıkları tarafından en az saçılıma uğratılan renkteki ışık odur. Uzak uyarı işaretlerinin kırmızı olmasının nedeni de budur.

Ancak kırmızı ışık aydınlatma bakımından zayıftır. Bir sürücü hem uyarı ışıklarını hem de ilerlediği yolu görebilmelidir. Evrim süreci içinde oluşmuş olsa gerek ki, insan gözünün en duyarlı olduğu ışık
(güneş ışığı içinde en bol miktarda bulunan) sarı ışıktır. Sarı ışık sisi delme konusunda kırmızı ışıktan pek de aşağı değildir. Üstelik bize gereken uzağa gidebilme ve aydınlatma özelliklerinin optimum bileşimine sahiptir

ALINTIDIR.

omerr
05/12/2012, 23:38
usta o konu da haklısın eyvallah fakat aracın rengi mavi olduğundan beyaz xenon sis düşünmüştüm şekil bakımından fakat düşünme aşamasında kaldım bu aralar

Nokta.
05/12/2012, 23:57
ben plakanı hatırlar gibiyim sanki nerede oturuyorsun
benim sislerde 8.000kelven xenon var 50liraya almıştım yakınlardaysan bakabilirsin

omerr
21/12/2012, 23:40
ben plakanı hatırlar gibiyim sanki nerede oturuyorsun
benim sislerde 8.000kelven xenon var 50liraya almıştım yakınlardaysan bakabilirsin

Fatih karagümrük tarafındayım