PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım spor yay hakkında

sakinkaradas
27/11/2012, 11:34
arkadaşlar arabama dün akşam 4 cm fk yay uygulaması yaptım..yayları forumdan bir arkadaştandan 6 ay önce almıştım.takmak dün akşama nasip oldu.ama bir sıkıtım var..amortısor uzun geldigi için ön yaylar resmen boşta duruyor.arac yere indiginde amortısore oturuyor.birde araç bir tümsekten geçtiginde resmen beşik gibi sallanıyor..bulundugum iilçede daha önce bu uygulamayı yapan olmamış.amortıoru kestirmekte istemiyorum..ama aracın görüntüsüde harika oldu resmen napabilirim.bu şekilde olursa yayları söküp satmak zorunda kalacagım..ama gönlüm razı degil

krm1983
27/11/2012, 11:35
Amortisörü sertleştirirseniz bir sorun kalmaz.

Sent from my iPad using

sakinkaradas
27/11/2012, 12:26
amortısoru sertleştirmek için kesmek gerekiyor kardeş.sorun amortısorun boyunun helezondan yüksek olması..bu diger takan arkadaşlardada varmı yoksa benim aldıgım yaydan mı kaynaklanıyor anlayamadım

Budweiser
27/11/2012, 12:33
Eğer uzun kalıyorsa amortisör, yay ya kesilmiştir yada aracınıza uygun değildir. 5likde 3.5 lukta takıldığı zaman bahsettiğiniz gibi bir durum olmuyor.

krm1983
27/11/2012, 12:48
amortısoru sertleştirmek için kesmek gerekiyor kardeş.sorun amortısorun boyunun helezondan yüksek olması..bu diger takan arkadaşlardada varmı yoksa benim aldıgım yaydan mı kaynaklanıyor anlayamadım

Kesmeden de sertleşiyor. Aracımıza amortisöre hava basılarak %25 sertleştirme yapıldı amortisöre.
Bilginiz olsun

Sent from my iPad using

sakinkaradas
27/11/2012, 14:47
malesef güvenip aldıgımız yaylarda kesme oldugu çıktı.alırken özellikle sormuştum.işlem yapıldımı diye yaylarda..olmadıgını üstüe basar söylemişti..demekki güvenmemek lazımmış..şu an sökülüyor..yarın fotoları atarım nasıl bir olayın başıma geldigine dair..araçtan amortısor söküldügünde yayla amortısor arasında 1,5cm boşluk var.

Semih Kurtulmus
27/11/2012, 14:57
valla malı kötülemek gibi olmasın ama doğruya doğru söyleyeyim o yay %99 kesilmiştir yoksa boşa çıkma gibi bir sıkıntı olmaz. preslenmişte olabilir ama orjinal ebatında olmadığı kesin.
geçmiş olsun derim ben

Semih Kurtulmus
27/11/2012, 14:57
malesef güvenip aldıgımız yaylarda kesme oldugu çıktı.alırken özellikle sormuştum.işlem yapıldımı diye yaylarda..olmadıgını üstüe basar söylemişti..demekki güvenmemek lazımmış..şu an sökülüyor..yarın fotoları atarım nasıl bir olayın başıma geldigine dair..araçtan amortısor söküldügünde yayla amortısor arasında 1,5cm boşluk var.

:ranting2:ben bunu okumamıştım tüh keşke önceden görseymişiz neyin ne olduğunu. tekrardan geçmiş olsun

sakinkaradas
27/11/2012, 16:20
zaten üzüldügüm konu yalan söylenmesi.sırf satmak ugruna yalan konuşmak ne kadar etik dogrusu bilemiyorum..birde sökme takma parası felan derken semeriyle baya pahalıya maloldu..:(

krm1983
27/11/2012, 17:06
Geçmiş olsun maalesef 2. El riskli bu konuda

Sent from my iPad using

Budweiser
27/11/2012, 18:28
Geçmiş olsun maalesef 2. El riskli bu konuda

Sent from my iPad using

Abi tamamen geyiğine söylüyorum benden aldığın 2. elde sorun var mı? Genelleme yapma :D ama doğru risk var görerek ya da anlayan biriyle gidip alışveriş almak çok mantıklı. Ben bu forumdan çoğu kişiden mal aldım çoğu kişiye mal sattım bugüne kadar hiçbir sorun çıkmadı. İade edip paranızı alın derim. Ya da kimden aldıysanız yayların resimlerini koyup belirtin afişe edilsin bilelim kim neler yapıyormuş.

krm1983
27/11/2012, 18:34
Abi tamamen geyiğine söylüyorum benden aldığın 2. elde sorun var mı? Genelleme yapma :D ama doğru risk var görerek ya da anlayan biriyle gidip alışveriş almak çok mantıklı. Ben bu forumdan çoğu kişiden mal aldım çoğu kişiye mal sattım bugüne kadar hiçbir sorun çıkmadı. İade edip paranızı alın derim. Ya da kimden aldıysanız yayların resimlerini koyup belirtin afişe edilsin bilelim kim neler yapıyormuş.

Seni ayrı tutuyorum kardeşim ;) Sıfır alsan senin sattıkların gibi çıkar
Aslında biraz dikkat edildi mi ısıl işlem uygulandığı belli olur. Soğuk presse çok sorun değil zaten.

Sent from my iPad using

Semih Kurtulmus
27/11/2012, 19:33
zaten üzüldügüm konu yalan söylenmesi.sırf satmak ugruna yalan konuşmak ne kadar etik dogrusu bilemiyorum..birde sökme takma parası felan derken semeriyle baya pahalıya maloldu..:(

basma muhabbetlerine belki yaptığım masraf 2bin lira civarında olmuştur :stretche:

en temizi coilover alacaksın yok o olmuş bu olmuş olmayacak. inş bir kaç güne hondamı alıyorum aksilik olmazsa ilk yapacağım şey kw variant 2 coilover almak olacak ondan sonra ömürlük binerim arkama bakmam .. herşey ders oluyor işte. 2. el işi gerçekten zor iş

enginbozan
27/11/2012, 20:04
kesin olan tek şey senin yaylar 2 bakla kesik.okadar boşluk ancak bu şekilde olur.yada baya bir prese maruz kalmış.sitedeki dürüst olmayan bukişileri afişe etmek en dohrusu bence.geçmiş olsun

Semih Kurtulmus
27/11/2012, 20:47
kesin olan tek şey senin yaylar 2 bakla kesik.okadar boşluk ancak bu şekilde olur.yada baya bir prese maruz kalmış.sitedeki dürüst olmayan bukişileri afişe etmek en dohrusu bence.geçmiş olsun

aynen malın arkasında dursun yani . belki haberi yoktur onu da bilemezsin

sakinkaradas
28/11/2012, 10:30
arkadaşlar aracını basık veya sürüngen sınıfına sokmak isteseyen varsa yaylar satılık.takılı haldeki resimlerini ekleyecegim.ancak benim amortısorlerimde işlem olmadıgı için araç hoş bi görüntüde yürüdügünde ise direk amortısrode yuk oldugu için ön kısım fazla yaylanıyor.bunu bilerek almak isteyen varsa fk marka yaylarımın takımını 75 tl ye verecegim..

gurgocuk
28/11/2012, 10:55

Bencede kimden alındıysa belirtilsin ki birdaha böyle şeyler yaşanmasın .

sakinkaradas
28/11/2012, 12:30
sökerken çektigim resimler bunlar

sakinkaradas
28/11/2012, 12:31
diger resimleri

Luc
28/11/2012, 13:09
Çok geçmiş olsun. Bu gibi ürünleri ikinci el değilde sıfır almak daha iyi oluyor kafanın rahat olması açısından. Ya da gerçekten tanıdık birinden almak lazım.

Forumda çok iyi alışveriş yapılabilecek insanlar olduğu gibi, olmayanlarda var maalesef. Her camiadan çıkıyor böyle tipler. Diğer arkadaşlara bende katılıyorum problemli satıcıları afişe etmekte yarar var.

sakinkaradas
28/11/2012, 16:20
yayları tutku aydın ismindeki arkadaştandan satın aldım..ama malum şartlardan dolayı ancak 2 gün önce takıtrdım ve dün tekrardan söktürmek zorunda kaldım..kızdıgım dürüst olunmaması..

sakinkaradas
28/11/2012, 16:22
araca takıldıgındaki görüntü bu..ama iş yola çıkınca arabanın önü en ufak tümsekte aşagı yukarı sallanarak gidiyor

Ziyaretci032
28/11/2012, 16:27
ilanını baltalamak gibi olmasın ama orijinal amortisöre bu yay takılırsa inanılmaz güvensiz ve sağlıksız olur. bu şekilde kesilen ve amortisöre tam oturmayan yayların, ters bi mukavemet karşısında yerinden fırlayıp ön lastiğe saplanarak takla attırdığı araç örneği çoktur, bizzat bildiğim de vardır.

o nedenle bu yayı kullanacak olan arkadaş, amortisörleri de kesinlikle kısaltmalıdır. yoksa bu şekilde kelle koltuktadır.

ayrıca yayları satan ilgili kişinin de malının arkasında durup yayları geri almasını rica ediyorum. para kolay kazanılmıyor. belki kendisi de yayların kesildiğini bilmiyordu ama satıcı olarak mes'uliyet kendisinde. bu nedenle yayları geri alıp parayı iade etmeli. yayların sök tak parası da hemşehrimin ikinci eldeki cilveyi yaşaması olarak mali hanesine eksi yazılacak ne yazık ki.