PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oto koltuğu kullananlar. Fikir istiyorum..

aalperdemir
23/11/2012, 23:06
Oto koltuğu kullananlar yardiminiza ihtiyacim var. Yarin oto koltuğu alicam. Ancak deneyimleri olanlardan fikir istiyorum. İsofix baglantili olsun istiyorum. Ancak bi yandanda yuksek olmasi gerekiyo. Cocuk etrafi izlesin. Deneyimli arkadaslardan terletmeyen 9-36 kg 3. grup kullananlar varmi. Bide bu isofix baglantisini kendim kolay yapabilirmiyim. Marka model tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden tesekkurler.

Sent from my iPhone using

firari83
23/11/2012, 23:22
ben chicco kullanıyorum ama isofixli değil. 0-3 yaş grubu benim ki oldukça memnunun. çok yüksek değil benimki sanırım. isofixi yapmak zor olabilir. isofix olmasa da olur. emniyet kemeri ile bağlayabilirsin...

aalperdemir
23/11/2012, 23:26
Terletme olayi falan nasil? Bide disariyi hicmi goremiyo?

Scottie
23/11/2012, 23:28
maxicosi tobi modelini aldım... isofix yok... ama kemerle de çok sağlam oldu... ayrıca bebek camdan heryeri görebiliyor... kesinlikle tavsiye ederiz... ben almadan çok araştırdım... isofix li olsun diyorsan maxi cosi piori var...

aalperdemir
23/11/2012, 23:33
Yukseklik konusunda hep maxi cosi oneriyolar. fotolarinada baktim harbiden cok yuksek. ama onunda bi sorunu var. Maxi cosi hic 9-36 kg yapmiyo koltuklarini. Recaro var hep saglamlikta onerdikleri. Onun da isofix baglantisiyla baya yuksek oluyo ama Turkiyede isofix bazasini bulmak mumkn degil.

aalperdemir
23/11/2012, 23:36
maxicosi tobi modelini aldım... isofix yok... ama kemerle de çok sağlam oldu... ayrıca bebek camdan heryeri görebiliyor... kesinlikle tavsiye ederiz... ben almadan çok araştırdım... isofix li olsun diyorsan maxi cosi piori var...

Birde ne kadara ve nerden aldiniz. Malumunuz ispartada yasiyorum :) maxi cosi satan yer varmi bilmiyorum. İnternettenmi siparis verdiniz? Tobiye yakinim bide recaroya. Kazik yemeyelim durduk yerde?

firari83
23/11/2012, 23:39
chicco da terletme sorunu yok, dışarıyı da hiç görmüyor değil, ama diğer markalarla hiç mukayase etmedim...

Scottie
23/11/2012, 23:44
Birde ne kadara ve nerden aldiniz. Malumunuz ispartada yasiyorum :) maxi cosi satan yer varmi bilmiyorum. İnternettenmi siparis verdiniz? Tobiye yakinim bide recaroya. Kazik yemeyelim durduk yerde?

680 tl ye aldım ben.. internetten sipariş verdim... ertesi gün geldi... e bebek sitesine bakabilirsin...

firari83
23/11/2012, 23:47
ben bursadan chiccoyu 225 tl ye aldım... şimdi kaç para bilmiyom.

emreaktan
24/11/2012, 00:13
maxi cosi var kemer bağlantılı ama ense hizasından koltuk başina T şeklinde sert bir biçimde sabitleiyo benim oğlan çok rahat heryeri görüyo rahatta ayrıca 580 tl ivarı altınde ayrı bi aparat yok internetten e-bebek den bir bakın

fatihhhh
26/11/2012, 13:31
bende uzun süre araştırdım.
güvenlikle, konfor arasında neyi tercih yapmak gerek emin olamadım.
(elbette güvenliği tercih etmeli ama rahat olmayan bir koltukta çocuğun hiç oturmamasıda çok anlamlı değil.)
en sonunda aşşağıdaki ürünü aldım.
125 tl felan.
en beğendğim yanı bu koltuk dümdüz-komple yatıyor.
tabi bu hali ile hiç güvenli değil, kabul ediyorum ama hiç kullanılmamasından sa böylesi tercihimiz oldu.
ürünü satan görevli aracın emniyet kemeri ile koltuğu o kadar güzel sabtledi ki, isofiksiz olmasına rağmen iyi sabitlendi.
ama biz görevlininn gösterdiği şekilde değilde, kendi bildiğimiz gibi taktık.
koltuğuaracın gidiş yönü
ne 90 dereceye yakın olacak şekilde dümmmmdüz yatırdık.
içinde bebeğimiz hemen hemen 3-4 saat uyuyarak yolculuk etti.

Sunny Baby SB05 Ventura Oto Koltuğu - Bordo

Sunny Baby SB05 Ventura Oto Koltuğu - Bordo - Fırsat Bu Fırsat (https://www.firsatbufirsat.com/firsat/sunny-baby-sb05-ventura-oto-koltugu-bordo)

ürün 9-36 kg kategoride.
başlık kısmı yukarı aşşağı çocuğun boyuna göre ayarlanabiliyor.
çocuk daha da büyüdüünde, 2 parçaya ayrılan koltuğun sadece alt kısmı yükseltme minderi olarak kullanılabiliyor.

kısacası tavsiye ederim.
görevlinin gösterdiği şekilde monte edilirse güvenlikten yana sıkıntı olmaz.
huysuz bebekler için bizimki gibi monte edilirse güvenlik çok az olur ama bebek rahat eder.

kadirridak
26/11/2012, 13:49
Benim kizim 13 kilo civarndayken bu urunu aldik gayet rahat- takmasi sokmesi cok kolay 3 farkli yatis pozisyonu var. Biz cok memnunuz. Dilerseniz bi goz atin 280 gibi bir rakama almistim.

Key 2-3 Çocuk Güvenlik Oto Koltuğu (https://www.chicco.com.tr/ProdottiChicco/SchedaProdotto/tabid/378/art/05060855970000/Default.aspx)

firari83
26/11/2012, 20:25
bende uzun süre araştırdım.
...
ama biz görevlininn gösterdiği şekilde değilde, kendi bildiğimiz gibi taktık.
koltuğuaracın gidiş yönü
ne 90 dereceye yakın olacak şekilde dümmmmdüz yatırdık.
içinde bebeğimiz hemen hemen 3-4 saat uyuyarak yolculuk etti.
...

hocam nasıl yani koltuğu aracın kendi koltuğunun üzerine bebeği yatırır gibi mi yaptınız?

aalperdemir
26/11/2012, 21:43
Valla bende merak ettim simdi. Bizim cocuk 7 aylik ve ana kucagi tipi tasiyici icin cok buyudu. Oto koltugu icinde cok kucuk sanirim. Eger tamamen yatiyosa ve ilerde düz bicimde 36 kg ye kadar kullanilacaksa cok iyiymis.

Scottie
26/11/2012, 22:59
Valla bende merak ettim simdi. Bizim cocuk 7 aylik ve ana kucagi tipi tasiyici icin cok buyudu. Oto koltugu icinde cok kucuk sanirim. Eger tamamen yatiyosa ve ilerde düz bicimde 36 kg ye kadar kullanilacaksa cok iyiymis.

bizimde 7 aylık... 9-36 kg kullanıyoruz... maxi cosi tobi...

firari83
26/11/2012, 23:05

benim kullandığım chicco proxima diye bi model. içinde pedi var ped varken 0-9 kg olarak kullanabiliyorsunuz
ped çıkardıktantan sonra da 9-18 kg olarak kullanabiliyorsunuz...

ayrıca ürün tam yatar poziyona sahip, isofix yok, emniyet kemeri ile oldukça sağlam. 250 tl ye almıştım
Chicco Proxima - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=ocdJtWVDWf8)

aalperdemir
26/11/2012, 23:37
bizimde 7 aylık... 9-36 kg kullanıyoruz... maxi cosi tobi...

Su anda yuksek olma bakmindan tek istedigim model maxi cosi tobi ama ne internet sitesinde nede satis yapan sitelerde 9-36 kg olmadigini soyluyo. Sanirim recaro alicam. Yada römer biraz pahali ama isofix mutlaka olsun istiyorum. Yasadigim sehirde bi tane bile isofixli koltuk bulamadim valla deliricem. Bakmadigm yer kalmadi.

firari83
26/11/2012, 23:39
hocam al netten gitsin...
ama tavsiyem antalyaya afyona youn düşerse büyük zincir mağazalarda da var artık

aalperdemir
26/11/2012, 23:48
Valla oyle olucak gib gozukuyo. Nasil bi memlekette yasiyosam adam gibi bisey satan yermi olmaz yaw. Bi suru koltuk saydi herkes bi tanesimi olmaz yaw. Sansima tukuriyim.

firari83
26/11/2012, 23:52
hocam beğendiğin bişey varsa alıp yollayalım

aalperdemir
26/11/2012, 23:54
Son bi kez antalyadan bakicam zaten. Yoksa Netten getirticem. Saol.

blackhawk
27/11/2012, 12:06
Maxi Cossi kullanıyorum antibakteriyel malzeme olması hoşuma gitmişti. Birde çocuk büyüdüğünde arka ve yan yüzeyler çıkıp sadece oturak bölümünü kullabiliyorsun.
Yalnız önemli konu ben çocuk koltuğunu arka koltukta tam ortaya koydum yanlardan gelebilecek darbede etkiyi minimize etmek için koltuğu sağlam iple aracın isofix kancalarına sabitledim. Orta bölüm daha yüksekte olduğu için her yeri rahat görebiliyor ön taraf dahil. Ve bir artısı da 4 yetişkin rahatça seyahat edebiliyor.