PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko ve trafik sigortası yardım!

arothel
21/11/2012, 13:23
Merhaba herkese, dün trafik sigortamı yenilemek için gittiğimde 500 küsur lira gibi bir fiyat aldım. Evet kazamız var hatalı olduğumuz için sigorta karşı tarafı ödedi ama bu fiyat biraz fazla değil mi? Bir de kasko da haliyle fazla. 1600 lira fiyat verilmiş. Sormak istediğim araç babamın adına kayıtlı kasko demiş ki oğlunuza satsanız bile farketmez yine kazalı fiyat teklifi verilir. Ama eşinize satarsanız sıfırlanır. Hiç mantıklı gelmedi böyle bir şey var mı? Sizce üzerime alsam aracı daha avantajlı olur mu?

bykacar
21/11/2012, 13:52
sigortacıyım kardeşim ben birde ben fiyat çalısayım sana uygun cıkarsa keseriz en azından elinde fiyat bulunsun beni ararsan yardımcı olurum 0212 635 94 61

efe mert
21/11/2012, 23:57
geçenlerde okuldan öğretmen arkadaşlarımdan biri sırf bu yüzden arabayı eşinin üzerine yaptı. yıl içinde 3 tane kazaya karışmış araba ve ikisinde hiç suçu yok
ama sigorta şirketi bu 3 kaza ve de istanbul plaka olduğu 1200 tl civarı sigorta istemişti. inanamadım başta bu ne dedik kasko ücreti gibi dedik başka yerlere de sordurdu hep aynı fiyatları vermişler. Sigortacının biri arabayı eşinin üzerine yapmasını tavsiye etti. O da tavsiyeye uydu...Ancak arabayı eşinin üzerine yapmadan önce devir yapabilmesi için o sigorta ücretini yatırdı devri yaptı ardından parasını geri aldı( bu kısmı da bana çok manasız geldi)sonuçta sigortası bitmiş şekilde bir kaç gün bindikten sonra sigortayı yenilemeden satış yapılamıyormuş.

Bigbrother
22/11/2012, 07:48
Sigorta şirketleri işin suyunu çıkardı anlayacağınız...

arothel
22/11/2012, 13:24
arkadaşlar ben bu işten hiç bir şey anlamadım. kaza yapıyoruz aman kaskoyu çizmeyelim diye cepten ödüyoruz. cepten ödiyceksen kaskonun ne anlamı var? cepten ödemesen kasko öbür sene zaten adamın iflahını kesiyor. trafik sigortası da aynı şekilde yok yaşı gençti de kaza riski fazlaydı diye bir şey çıkardılar abanmışlar. resmen soygun! zaten benzin koyamıyorum araca bir de bunlarla mı uğraşıcam. kalsın arkadaş kalsın kasko masko yapmıyorum.