PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da direksiyonu deri kaplatma

Ziyaretci031
15/11/2012, 20:25
Arkadaşlar Ankara'da direksiyonu deri kaplattırabileceğim yer varmı?Yardımcı olurmusunuz?

omer06
15/11/2012, 21:10
Erdal oto var abi

Ziyaretci031
15/11/2012, 21:11
Kardeşim nerde ve sadece direksiyon ne kadar bilgin varmı?

hazarcelik
15/11/2012, 21:12
Harun abi geçen hafta fiyat aldım kolej'de döşemecioğlu diye biryerde 160 tl'ye direksyon + vites'i deri kaplıyorlar

Ziyaretci031
15/11/2012, 21:15
Harun abi geçen hafta fiyat aldım kolej'de döşemecioğlu diye biryerde 160 tl'ye direksyon + vites'i deri kaplıyorlar

Kardeşim teşekkür ederim yorum için.
Benim vites topuzu değişiyor Tuncay abininki geliyo dikişli sanırsam o banada direksiyon kalıyo sadece ondan dolayı tekli olarak ne kadarki acaba.

hazarcelik
15/11/2012, 21:16
yolumun üstü yarın sorarım abi :)

Ziyaretci031
15/11/2012, 21:20
yolumun üstü yarın sorarım abi :)

Çok sevinirim kardeşim inan.Teşekkür ederim.

omer06
15/11/2012, 21:30
120 tl olması lazım abi ona göre ayarla kendini abi :)

Ziyaretci031
15/11/2012, 21:39
120 tl olması lazım abi ona göre ayarla kendini abi :)

Tamamdır kardeşim çok saol.

mfgunes
24/11/2012, 11:07
Ya bu vütes ve direksiyonu faln kpltp satınca arabayı bi sorun olurmu sanki orijinalliği bozulmuş gibi B'nde kpltmak istiyorumda

grandeankara
24/11/2012, 11:58
takipdeyim. tek direksiyon için ben de fiyat bekliyorum. 2 kişi gidip indirim yaptırabiliriz Harun Bey.

Ziyaretci031
24/11/2012, 17:08
Ya bu vütes ve direksiyonu faln kpltp satınca arabayı bi sorun olurmu sanki orijinalliği bozulmuş gibi B'nde kpltmak istiyorumda

Herhangi bir sorun olmuyo

takipdeyim. tek direksiyon için ben de fiyat bekliyorum. 2 kişi gidip indirim yaptırabiliriz Harun Bey.

Tabiki bende hala takipteyim eğer sizde bulursanız bana haber verirseniz sevinirim.

grandeankara
24/11/2012, 19:37
yukarıda bahsedilenler dışında bir yer bilmiyorum ben de. en çok erdal oto'yu duydum fakat onlarda tek tip deri varmış. düşündüğüm direksiyon aşağıdaki gibi 2 tip deriden oluşuyor:
https://img406.imageshack.us/img406/3821/20072012220.jpg

foto kaynak: google.

kadir07
24/11/2012, 20:12
yukarıda bahsedilenler dışında bir yer bilmiyorum ben de. en çok erdal oto'yu duydum fakat onlarda tek tip deri varmış. düşündüğüm direksiyon aşağıdaki gibi 2 tip deriden oluşuyor:
https://img406.imageshack.us/img406/3821/20072012220.jpg

foto kaynak: google.Aha google amcada benim fotoğraflar çıkıyormuş...:)
Linkini aşağıda verdiğim konuda benim yaptırdığım direksiyonun detaylı resimleri var fikir edinmek açısından inceleyebilirsiniz... ;)
https://forum.grandepuntotr.com/modifiye/38947-direksiyonu-deri-kaplattim-antalya.html

anamurmuzu
24/11/2012, 20:18
yahu neymiş bu deri kaplama da bu kadar pahalı?toplasan 1 metre deri kullanmıyorlardır,hele orjinal deri olduğunuda düşünmüyorum.
memleketimde motorsikletimin koltuğunun deri döşemesini değiştirmiştim koca çift kişilik koltuk yanı direksiyondan daha fazla deri kullandı,25 TL ye yaptırdım tabi orjinal deri değildi ama yani bu direksiyon kaplayanlar kadar pahalıda olmamalı

mfgunes
24/11/2012, 20:43
Benimkinde aşınma falan yok daha 15 B'nde araç sizce tamamen görsellik için yaptırılırımı satarken falan bişey olurmu

BaranSelo
24/11/2012, 21:20
Benimkinde aşınma falan yok daha 15 B'nde araç sizce tamamen görsellik için yaptırılırımı satarken falan bişey olurmu

Bence bir artı olur araç için, satarken de öyle. Ama içten içe beğenip de "Direksiyon aşındı mı hemşerim hayırdır niye kapladın" şeklinde yaklaşan işgüzarlar illa ki olacaktır.:glare000:

ABK
24/11/2012, 21:22
Harun abi bende düşünebilirim ama senin yorumun önemli yaptırdıktan sonra bir görmek lazım :)

mfgunes
24/11/2012, 21:35
Sizce...

grandeankara
24/11/2012, 23:36
bence yaptırmayı düşünenler toplanıp bir fiyat alınabilir. 5 10 kişi toplanırsak hafta içi bir gün sırf bu iş için sanayiye gidip dükkan dükkan gezebilirim.

Ziyaretci031
24/11/2012, 23:48
Harun abi bende düşünebilirim ama senin yorumun önemli yaptırdıktan sonra bir görmek lazım :)

Tabiki kardeşim yaptırayım paylaşcam hem resimleri hemde düsüncelerimi.

bence yaptırmayı düşünenler toplanıp bir fiyat alınabilir. 5 10 kişi toplanırsak hafta içi bir gün sırf bu iş için sanayiye gidip dükkan dükkan gezebilirim.

Doğru diyorsunuz bencede kaç kiş yaptircaksa iki hafta verelim listeyi oluşturalım ona görede sayıyı belirleyip 3 aşağı 5 yukarı fiyatını alalım aynı yerde yaptıralım hemde küçük bi buluşma şeklinde olur.Sizce nasıl?

Ziyaretci031
24/11/2012, 23:52
Listeyi oluşturuyorum o zaman hadi bakalım:)
1.Harun kuru

grandeankara
25/11/2012, 01:33
Tabiki kardeşim yaptırayım paylaşcam hem resimleri hemde düsüncelerimi.

Doğru diyorsunuz bencede kaç kiş yaptircaksa iki hafta verelim listeyi oluşturalım ona görede sayıyı belirleyip 3 aşağı 5 yukarı fiyatını alalım aynı yerde yaptıralım hemde küçük bi buluşma şeklinde olur.Sizce nasıl?

çok iyi olur, 2 hafta sabit kalsın. 2 hafta sonra bugün veya yarın gider yaptırırız.

2. Ceyhun Çetin

emrgnc
25/11/2012, 03:25
yahu neymiş bu deri kaplama da bu kadar pahalı?toplasan 1 metre deri kullanmıyorlardır,hele orjinal deri olduğunuda düşünmüyorum.
memleketimde motorsikletimin koltuğunun deri döşemesini değiştirmiştim koca çift kişilik koltuk yanı direksiyondan daha fazla deri kullandı,25 TL ye yaptırdım tabi orjinal deri değildi ama yani bu direksiyon kaplayanlar kadar pahalıda olmamalı
direksiyon kaplamak kolay değildir, yapılan işçiliği görseniz çıkarır üstüne bi o kadar para daha verir helal olsun dersiniz

Harun abi ben erdal otoda yaptırdım biliyorsun, dedikleri gibi tek tip deri var onlarda ben de öyle istediğim ve işçiliklerini önceden gördüğüm için oraya yaptırdım. tek direksiyona yazın 170 tl demişlerdi yanlış hatırlamıyorlarsam ancak pazarlıkla direksiyon topuz ve körüğü 200 e yaptırmıştım.
bir de yaptıracak olanlara ufak tavsiye vereyim, eğer imkanınız varsa çıkmacıdan haşat bi dynamic direksiyon simidi alıp yaptırırsanız direksiyonda derinin verdiği kalınlaşma olmaz, cuk diye oturur. yok olmaz masraf edemem o kadar dersenizde olur, çok bi kalınlaşma olmuyor zaten

Ziyaretci031
25/11/2012, 08:22
1. Harun Kuru
2. Ceyhun Çetin
3.

grandeankara
25/11/2012, 10:47
güncel olsun. fiyat hakkında aşağı yukarı ne kadar olur diyen arkadaşlar için söylüyorum: 150 liradan fazla tutacağını sanmam. şöyle kalabalık gidersek iyi olur. biraz adam toplansın, birkaç yeri gezer fiyat alırım.

Ziyaretci031
25/11/2012, 11:13
güncel olsun. fiyat hakkında aşağı yukarı ne kadar olur diyen arkadaşlar için söylüyorum: 150 liradan fazla tutacağını sanmam. şöyle kalabalık gidersek iyi olur. biraz adam toplansın, birkaç yeri gezer fiyat alırım.

Tabiki iyi olur yanlız kafama takılan soru adamlar kac saatte bitirir acaba tek arabayı uzun sürüyormüş çünki neyse kısada sürse uzunda sürse yapılacak yani.

Ziyaretci031
25/11/2012, 11:15
Liste günceli

1. Harun Kuru
2. Ceyhun Çetin
3.

grandeankara
25/11/2012, 11:48
Tabiki iyi olur yanlız kafama takılan soru adamlar kac saatte bitirir acaba tek arabayı uzun sürüyormüş çünki neyse kısada sürse uzunda sürse yapılacak yani.

biz sözümüzü, fiyatımızı alırız, herkes gelir gün içinde yetişmezse ertesi gün olur, sonraki gün olur. gerekirse bir miktar kapora bırakılır vs. hallolur yani. ne kadar çok adam, o kadar iyi fiyat.

Ziyaretci031
25/11/2012, 12:12
Tabiki.O zaman takipteyiz haber bekliyoruz.

sfsf85
25/11/2012, 21:08
ivedikte otomoda var 59 tlye kaplıyorlar kampanyada

omer06
25/11/2012, 21:47
işçilik malzeme kalitesi nasıl ? gördünmü hakkında bilgin varmı Fuat :)

grandeankara
25/11/2012, 22:59
otomodayı başka bir forumda başka bir aksesuar uygulamasında duymuştum ve memnuniyetsizlik vardı. işçilik konusunda fikir bekliyorum.

Semih Kurtulmus
26/11/2012, 02:51
ucuz malın yahnisi hesabı bence.. hiç gerek yok :)

mfgunes
26/11/2012, 10:48
Ankara'da kaliteli işçilik yok sokturup İst göndereceğim arkadasın yaptıgı yere

Mreee
30/11/2012, 13:56
Dusunenler olursa benim bi arkadas kapliyo.yanlis bilmiyorsam eger 50 lira fiyatida.resimdeki gibi kirmizi dikis yapiyor mu bilmiyorum ama isciligi cok guzel

Ziyaretci031
30/11/2012, 14:17
Ben hallettim direksiyon işini

grandeankara
30/11/2012, 16:28
Ben hallettim direksiyon işini

nerde, kaça halletiniz hocam? fotoğraf var mı?

Ziyaretci031
30/11/2012, 17:28
nerde, kaça halletiniz hocam? fotoğraf var mı?

Komple alındı.Deri direksiyon.

krm1983
30/11/2012, 17:41
Maşallah yakışmış.

Sent from my iPad using

Ziyaretci031
30/11/2012, 18:13
Maşallah yakışmış.

Sent from my iPad using

Saol kardesim ama yarin takiliyo kismetse

krm1983
30/11/2012, 18:37
Saol kardesim ama yarin takiliyo kismetse

Takıldı zanettim ama doğru sizin araç active idi

Sent from my iPad using

Ziyaretci031
30/11/2012, 18:45
Takıldı zanettim ama doğru sizin araç active idi

Sent from my iPad using

Doğrudur active benimki ama buda iyi durur diye düşünüyorum.

krm1983
30/11/2012, 18:46
Doğrudur active benimki ama buda iyi durur diye düşünüyorum.

Güzel durur sanırım topuzu da deri olanla değiştirmiştiniz. Uyumlu olur hem

Sent from my iPad using

Ziyaretci031
30/11/2012, 19:19
Güzel durur sanırım topuzu da deri olanla değiştirmiştiniz. Uyumlu olur hem

Sent from my iPad using

Evet direksiyonla topuz bir zaten aynı kişiden(Tuncay abi) den

omer06
30/11/2012, 21:15
hayırlı olsun harun abi :)

Ziyaretci031
30/11/2012, 21:22
hayırlı olsun harun abi :)

Teşekkür ederim kardeşim.

Ziyaretçi
30/11/2012, 21:55
Fiyat durumuna gore listeye benide ekleyebilirsiniz arkadaslar. Direksiyon + vites ama ben kirmizinapir dikis istiyorum malum araba kirmizi :D

Ziyaretci031
30/11/2012, 22:37
Bana şu anda sadece körük ve el freni kaldı.

LevenTgb
01/12/2012, 10:28
Harun Abi hayırlı olsun iyi günlerde kullan ;)

Arkadaşlar benim tavsiye edeceğim yer var! Ben kendi aracımın vites topuzu ve körüğünü yaptırdım direksiyon kaldı, adamların malzeme kalitesi ve işçiliği gayet güzel ben kefil olurum..

Dilerseniz bir bir liste yapalım ve fiyat alalım benim dediğim yer sadece direksiyonu 135tl ye kaplıyor, ben vitesi 50 tl ye kaplattım ama son derece memnunum. Direksiyon için ortalama 100 tl olarak düşünün ben fiyat alırım yaptırırız. Liste yapalım kaç kişi istiyor onu görelim ve sayı belli olunca sayıya göre fiyat alırız. ;)

1-Levent

LevenTgb
01/12/2012, 10:32
fikir olsun;

https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/36963-vites-ve-vites-korugu-deri-kaplama.html

Ziyaretci031
01/12/2012, 10:46
1-Levent
2-Harun (vites körüğü+el freni)

LevenTgb
03/12/2012, 09:08
Güncel///

grandeankara
05/12/2012, 09:52
1-Levent
2-Harun (vites körüğü+el freni)
3-Ceyhun (sadece direksiyon)

Budweiser
05/12/2012, 19:01
Bende İstanbulda olduğumdan Altınuçta kaplattım. 4parça direksiyon+ vites topuzu + vites körüğü+gösterge üstü paneli 250 tl ye orijinal italyan deriyle, ankarada olduğum zaman erdal otoda yaptıracaktım referansları sağlam forumdan bir iki kişide yaptırmıştı. Deri bence hatta sonradan yaptırılan deri kaplama (tabi işçiliğine bağlı olarak) kesinlikle aracın sınıf atlamasını sağlıyor iç mekandaki hava birden değişiyor. Ben anlamıyorum 100tl 120tl insanlara çok geliyor, yanlış anlaşılmasın ama tamam herkesin bir alımgücü var fakat yapılan işlerinde bir emeği var, özellikle orijinalinde derisi olmayan direksiyonlara ne kadar emek harcandığının sıfırdan bir deriyi kesip gerip esnetip milimi milimine denk getirip dikmek bunu elle yapmak çok mu kolay? Kusura bakmayın ama ben el emeğine çok önem veririm hakkı neyse verilir. Paran yoksa yapmiyacaksın kardeşim bu işler zevk işi ihtiyaç işi değil senin zevkin için kimsenin emeğine saygısızlık edemezsin.

burYq
05/12/2012, 19:05
Bende İstanbulda olduğumdan Altınuçta kaplattım. 4parça direksiyon+ vites topuzu + vites körüğü+gösterge üstü paneli 250 tl ye orijinal italyan deriyle, ankarada olduğum zaman erdal otoda yaptıracaktım referansları sağlam forumdan bir iki kişide yaptırmıştı. Deri bence hatta sonradan yaptırılan deri kaplama (tabi işçiliğine bağlı olarak) kesinlikle aracın sınıf atlamasını sağlıyor iç mekandaki hava birden değişiyor. Ben anlamıyorum 100tl 120tl insanlara çok geliyor, yanlış anlaşılmasın ama tamam herkesin bir alımgücü var fakat yapılan işlerinde bir emeği var, özellikle orijinalinde derisi olmayan direksiyonlara ne kadar emek harcandığının sıfırdan bir deriyi kesip gerip esnetip milimi milimine denk getirip dikmek bunu elle yapmak çok mu kolay? Kusura bakmayın ama ben el emeğine çok önem veririm hakkı neyse verilir. Paran yoksa yapmiyacaksın kardeşim bu işler zevk işi ihtiyaç işi değil senin zevkin için kimsenin emeğine saygısızlık edemezsin.

Söylediğiniz gibi el işçiliği gerçekten saygı isteyen bir durum. Alın teri söz konusu sonuçta ve siz bence çok iyi fiyata yaptırmışsınız.

krm1983
05/12/2012, 19:17

Yapılan iş için gayet utgun bir fiyat. Dediklerine harfiyen katılıyorum.

Sent from my iPad using

grandeankara
06/12/2012, 20:57

iyi yazmışınız güzel yazmışınız da önceki mesajlara şöyle bir göz gezdirirseniz kimse kimsenin emeğine göz dikmemiş. ki pazarlık dediğimiz olay da emek hırsızlığı değildir. adam yapmak istemezse yapmaz, zorla fiyat kırıp emeğini çalmıyor kimse.
kaldı ki, bu işi 500 tlye de yapan var, 250 tlye de 100 tlye de, 50 tlye de kaplatan olmuş. haa, bu demek oluyor ki, bu işte bi standart yok, fiyatına göre malzeme işçilik var. biz de burada fiyat/kalite oranı düşük olan yeri bulmaya çalışıyoruz. aynı iş yapılacaksa emekçinin de fazla para almasına lüzum yok. parayı veren de emekçi.
velhasıl kelam, burada kimse kimsenin emeğine laf etmiyor. istanbul'da 250 tl olan ürünün buradaki değeri de aynı olacak diye bir durum da yok.

serkandemir
06/12/2012, 21:06

merhaba;

bende internetten altınucu görmüştüm hatta cumartesi günü gideceğim sormak istediğim

-bu konuda gerçekten uzmanlar mı siz memnun kaldınız mı tam olarak

benim için fiyat çok önemli değil sadece yaptığı işin hakkını versin

son bir şey; araç işleme başladıktan sonra ne kadar zamanda teslim aldınız

Budweiser
07/12/2012, 01:09
iyi yazmışınız güzel yazmışınız da önceki mesajlara şöyle bir göz gezdirirseniz kimse kimsenin emeğine göz dikmemiş. ki pazarlık dediğimiz olay da emek hırsızlığı değildir. adam yapmak istemezse yapmaz, zorla fiyat kırıp emeğini çalmıyor kimse.
kaldı ki, bu işi 500 tlye de yapan var, 250 tlye de 100 tlye de, 50 tlye de kaplatan olmuş. haa, bu demek oluyor ki, bu işte bi standart yok, fiyatına göre malzeme işçilik var. biz de burada fiyat/kalite oranı düşük olan yeri bulmaya çalışıyoruz. aynı iş yapılacaksa emekçinin de fazla para almasına lüzum yok. parayı veren de emekçi.
velhasıl kelam, burada kimse kimsenin emeğine laf etmiyor. istanbul'da 250 tl olan ürünün buradaki değeri de aynı olacak diye bir durum da yok.

Benimde zaten anlatmak istediğim 120 lik emeğe "oo çok bu" diyip 50 60 a yaptırmaya çalışmak. Ben buna karşıyım. pazarlık tabi edilir. Bu işin hakkıyla yapılanın fiyatı 120-150 arasıdır kalkıpta buna çok demek yapılan işe saygısızlıktır yoksa paran denkleştirir öyle yaptırırsın.

merhaba;

bende internetten altınucu görmüştüm hatta cumartesi günü gideceğim sormak istediğim

-bu konuda gerçekten uzmanlar mı siz memnun kaldınız mı tam olarak

benim için fiyat çok önemli değil sadece yaptığı işin hakkını versin

son bir şey; araç işleme başladıktan sonra ne kadar zamanda teslim aldınız

Ben memnun kaldım kendileri beni tanıyor, geçen ankaradan Fatih isimli bir arkadaşta söktü oradan gönderdi oda memnun kaldı. Gidip görüşebilirsin ben direksiyon+ vites + vites körüğü + gösterge paneli üstü(alcantara olarak kaplattım) şeklinde deri kaplattım. İşlemleri bu başlıkta detaylı bir şekilde bakabilirsin https://forum.grandepuntotr.com/gorsel-modifikasyon/39401-bende-deri-kaplattim.html