PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac secimi

airarmada
11/11/2012, 20:53
Herkese merhaba.oncelikle kendimi tanitmam gerekirse istanbul besiktasta oturuyorum 30 yasindayim ve uzun zamandir araba ariyorum.20.000 kadar butcem var.punto almaya niyetlendim.benzinli istiyorum sizce hangi modelini alabilirim? Punto haric hangi arabati onerirsiniz

Birkan61
11/11/2012, 21:04
1.4 77 HP Fire motor, Dynamic donanımlı olana bakın..

Örneğin ;

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic 2006 Model 20.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 103176363 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ogretmenden-temiz-kullanilmis-2006-model-grande-punto-103176363/detay)

tayfux
11/11/2012, 21:07
yakıt tasarrufu düşünjülüyorsa 1.4 fire alınılması daha iyi olur ama normal 1.4 starjetlerde uygun olabilir..punto dışında o paralara Honda Civic 1.6ies yada bulabilirseniz 2003-2004 i-vtec alınabilir..Opel Astra G kasa da alınabilir..

airarmada
11/11/2012, 21:15
2006 model punto icin o fiyatlar yuksek degil mi? Honda dusunmuyorum...

tayfux
11/11/2012, 21:17
ilginç..benzinlide alacağınız en iyi marka bence..

airarmada
11/11/2012, 21:24
ilginç..benzinlide alacağınız en iyi marka bence..
Honda icin kotu demedim sadece dusunmuyorum dedim.mutlaka sizinde hosunuza gitmeyen bir arac vardir.

frç
11/11/2012, 21:35
2006 model ve dinamik için fiyat çok çok güzel.Eğer gerçekten punto almak istiyorsan kaçırma derim...

ligdevi
11/11/2012, 22:04
2006 model ve dinamik için fiyat çok çok güzel.eğer gerçekten punto almak istiyorsan kaçırma derim...

+10000000

Birkan61
11/11/2012, 22:29
2006 model 40,000 kilometrede Dijital klima, 4 hava yastığı, ABS, Mp3 çalarlı teybi, sis farı vs. donanımları olan bir araca emin olun oldukça az..

2006 model o özelliklerde olan araçlar kaç para acaba?

airarmada
11/11/2012, 22:32
O fiyatlara 2006 model ekipmansiz polo alamazmiyim? Malum kalite bakimindan puntodan bir hayli yukarda bir model.2006 model benzinli fiat puntoya 19dan yukari vermeyi dusunmuyorum

Birkan61
11/11/2012, 22:38
Pazarlıkla ilandaki araçları daha aşağıya fiyatlara alabilirsiniz belki..

İlanda 20,750 yazan aracı pazarlıkla 18,900 TL'ye almıştım..

Polo olarakta bulduğum tek araç bu temiz olarak ( eğer doğruysa )

Volkswagen Polo 1.4 Comfortline 2006 Model 19.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 79920935 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-2006-polo-comfortline-79920935/detay)

2006 model ve üstü olarak arattım, seçeneği 20,000 TL yaptım bulduğum temiz tek araba buydu. Diğerlerinin ya pert kaydı vardı ya da çok yüksek km'liydi..

Sizde araştırabilirsiniz sahibinden.com'da..

Sırf polo diye trendline poloya o parayı vermek yazık.. Punto forumunda olduğumuz için falan demiyorum gerçekten yazık yani.. Siz bilirsiniz tabiiki..

ABNEW
11/11/2012, 22:41
O fiyatlara 2006 model ekipmansiz polo alamazmiyim? Malum kalite bakimindan puntodan bir hayli yukarda bir model.2006 model benzinli fiat puntoya 19dan yukari vermeyi dusunmuyorum

Mustafa Bey, Polo da çok kaliteli bir araç değil.Tabi bu demek değil ki Polo kötü bir araç.Ülkemizde Vw olması sonucu ikinci elde daha az değer kaybeden bir araç.Bunun dışında donanım, kalite ve tasarım olarak sınıf standartlarında olan bir araçtır Polo.Bizler biraz abartılı beğeniyoruz bu araçları:)

Punto, gerek tasarım gerekse donanım olarak 2006 Polodan çok daha iyidir.İç mekan işçilik ve plastik kalitesi olarak da arada pek bir fark göremezsiniz,

Ben ikisini de tavsiye ederim.Hangisi kazasız, düşük kmde ve sorunsuz ise ikinci elde mantıklı tercih odur, hayırlısı olsun...

aykut_1914
11/11/2012, 23:58
bu polonun direksiyonu bir harika dostum :D

airarmada
12/11/2012, 00:02
Mustafa Bey, Polo da çok kaliteli bir araç değil.Tabi bu demek değil ki Polo kötü bir araç.Ülkemizde Vw olması sonucu ikinci elde daha az değer kaybeden bir araç.Bunun dışında donanım, kalite ve tasarım olarak sınıf standartlarında olan bir araçtır Polo.Bizler biraz abartılı beğeniyoruz bu araçları:)

Punto, gerek tasarım gerekse donanım olarak 2006 Polodan çok daha iyidir.İç mekan işçilik ve plastik kalitesi olarak da arada pek bir fark göremezsiniz,

Ben ikisini de tavsiye ederim.Hangisi kazasız, düşük kmde ve sorunsuz ise ikinci elde mantıklı tercih odur, hayırlısı olsun...
2 aracada sahip olmadan belki objektif belkide subjektif bakış açısıyla polodaki işçilik ve plastik kalitesinin puntodan 2 gömlek üstün olduğunu söylerim.Bakalım kısmet artık..Bu arada puntosunu uygun fiyata satmak isteyen olursa bana ulaşabilir

ABNEW
12/11/2012, 00:06
2 aracada sahip olmadan belki objektif belkide subjektif bakış açısıyla polodaki işçilik ve plastik kalitesinin puntodan 2 gömlek üstün olduğunu söylerim.Bakalım kısmet artık..Bu arada puntosunu uygun fiyata satmak isteyen olursa bana ulaşabilir

Tabiki söyleyebilirsiniz Mustafa Bey, zaten forumun amacı da budur.Ben ise önceden de söylediğim gibi arada pek bir kalite farkının olmadığını düşünüyorum.Eğer ki dediğiniz gibi 2 gömlek üstünse ben Poloya bindiğimde hiçbir yerinde işçilik ve malzeme sıkıntısını bulmamam gerekiyor :)

Hayırlısı olsun diyelim..

Misafir047
12/11/2012, 10:03

yüksek fiyat mı:glare000:

o zaman punto alma polo al üstelik 2 gömlek üstünse puntodan:thumbdown:

airarmada
12/11/2012, 10:22
yüksek fiyat mı:glare000:

o zaman punto alma polo al üstelik 2 gömlek üstünse puntodan:thumbdown:
kısmet olursa tabiki önceliğim polo olacak.20.750 6 senelik bir fiat için inanılmaz yüksek.Zaten satılık ilanları incelediğimde bu fiyatlara olan pololar 6 aydır bekliyor:dribble0:

Misafir047
12/11/2012, 10:34
kısmet olursa tabiki önceliğim polo olacak.20.750 6 senelik bir fiat için inanılmaz yüksek.Zaten satılık ilanları incelediğimde bu fiyatlara olan pololar 6 aydır bekliyor:dribble0:

ben ti ye almıştım soylediklerini 6 yıllık punto araba için fiyat yüksel değil donanıma göre en fazla 1000 tl daha düşebilir emin ol polodan tek farkı iç mekan işçiliği çok fark yok ayrıca o polo allah bilir kaç bin km dedir keza bakımları parçalarıda çok daha pahalıdır

tayfux
12/11/2012, 10:50
Honda icin kotu demedim sadece dusunmuyorum dedim.mutlaka sizinde hosunuza gitmeyen bir arac vardir.
Hocam söylediğiniz fiyatlara G.Punto,polo,Honda hepsini kullandım..Hondayı beğenmiyor olabilirsiniz tabikide ben sadece benzinlide en iyi araçlardan birtanesi olduğunu söylemek istedim yoksa tabikide beğenmeyebilirsiniz..Polo-G.punto karşılaştırmasına gelince 2 gömlek üstün olduğuna falan kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum..kullandım kullanmasam belki olabilir derdim ama gerçekten G.p den üstün falan değil ki donanımı ve genişliği ile Punto polodan çok daha üstün..bide bunlara ek olarak polonun yedek parçası-işçiliği özel serviste bile çok fazla..bunu nerden biliyorsun dersen Nazillide arkadaşım Özel Vw servisi..bütün bu konuşmalardan anlıyorum ki sanırım fiat a karşı bir önyargınız var..normaldir doğal karşılıyorum çünkü bu çok kişide var ben gp mi alana kadar bende de vardı bu önyargı ama aracı alınca çok çok yanlış yapıldığını anladım..şu anda astram var astramı daha çok seviyorum ama elinde sizinki gibi bir bütçem olsaydı gün boyu pc başında Honda Civic i-vtec düşürmeye çalışırdım ki siz Honda düşünmediğinizi söylediniz o zaman 1.3 75lik dizel gp active-dynamic düşürmeye çalışırdım uyguna..benzinli istiyorsanız da gp 1.4 8v dynamic düşürmeye çalışırdım inanın bana polodan dediğim konularda daha iyi olduğunu göreceksiniz..

Misafir047
12/11/2012, 11:04
hocam söylediğiniz fiyatlara g.punto,polo,honda hepsini kullandım..hondayı beğenmiyor olabilirsiniz tabikide ben sadece benzinlide en iyi araçlardan birtanesi olduğunu söylemek istedim yoksa tabikide beğenmeyebilirsiniz..polo-g.punto karşılaştırmasına gelince 2 gömlek üstün olduğuna falan kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorum..kullandım kullanmasam belki olabilir derdim ama gerçekten g.p den üstün falan değil ki donanımı ve genişliği ile punto polodan çok daha üstün..bide bunlara ek olarak polonun yedek parçası-işçiliği özel serviste bile çok fazla..bunu nerden biliyorsun dersen nazillide arkadaşım özel vw servisi..bütün bu konuşmalardan anlıyorum ki sanırım fiat a karşı bir önyargınız var..normaldir doğal karşılıyorum çünkü bu çok kişide var ben gp mi alana kadar bende de vardı bu önyargı ama aracı alınca çok çok yanlış yapıldığını anladım..şu anda astram var astramı daha çok seviyorum ama elinde sizinki gibi bir bütçem olsaydı gün boyu pc başında honda civic i-vtec düşürmeye çalışırdım ki siz honda düşünmediğinizi söylediniz o zaman 1.3 75lik dizel gp active-dynamic düşürmeye çalışırdım uyguna..benzinli istiyorsanız da gp 1.4 8v dynamic düşürmeye çalışırdım inanın bana polodan dediğim konularda daha iyi olduğunu göreceksiniz..

+100000

Luc
12/11/2012, 11:08
Çok gereksiz bir konu olmuş. Bence kilitlenmeli..

serdareren
12/11/2012, 11:30
Şuan 2008 Polo ve 2006 Grande Punto Dynamic var ikiside dizel.Ve ben herzaman Puntoyu tercih ediyorum.İlk poloyu almıştık ve Puntoyu ucuza denk getirince Puntoyuda aldık.İlk etapta önyargılıydım puntoya karşı ama kullandıkça sevmeye başladım ve şuan vazgeçilmezim.

fotobelit
12/11/2012, 11:31
Bende anlamadım..Hem punto düşünüyorum diye belirtmiş,hemde punto harici demiş..Ve puntoyu hiç düşünmediği yazdıklarından belli..Neden buraya yazma gereği duymuş anlayamadım açıkçası..Tamam biz objektif olalımda,kendiniz objektif değilsinizki..Genelde puntoyu kötüler bir yaklaşımınız var..Ben şuan farklı bir araç ve model kullanmama rahmen punto sevgisi ve kulanımı çok farklı bir araç...

airarmada
12/11/2012, 11:37
özür dilerim punto sınıfının lideri en kalitelisi küçük maserati en pahalısı olmalı demeliydim.Biraz sahibinden.com 'u inceledimde 17bine sürüsüyle punto var.Bütçeme uygun bir araba alacağım inşallah.Cevap veren herkese teşekkür ederim.

GUNES
12/11/2012, 12:37
hocam iki ucu kirli bir değnek bu araç olayı her zaman söylerim...bütçe bellidir temiz araç ararsın...bakarsın bakarsın bakarsınnn...zor iş valla...dizel dersin kmler fazla olur...benzinli dersin çok yakar derler...bana kalırsa ilk önce sedan mı ya da hatchback tercihi yap...benzinli dizel tercihine bak...fiyat tercihini km tercihini yap...sonra sahibindene bak derim...tüm türkiye araması yaptır...diğer modeller sana fikir versin...kimbilir belki dün gözüne hiç görünmeyen bi marka dikkatini çekebilir...bu tercihleri bitirdikten sonra seçenekler bi hayli daralmış olur...kalan markalar üzerinden devam etmen daha mantıklı olabilir...ama kafa hep karışık oluyor o başka :D

motor delisi
12/11/2012, 12:42
Chevrolet Aveo 1.2 S 2010 Model 22.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 92542605 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2010-model-chevroletaveo-1-2-s-92542605/detay#)

Aveo 1.2 benzinli bakabilirsiniz yüksek modelli ve temiz bulabilirsiniz.