PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mıcır belası

gogigogi
30/07/2007, 08:20
yav bıktım şu karayollarının mıcırlarından her gün gittiğim yolda sabah bi şey yoktu akşama mıcır dökmüşler kaza yapmadım ama her ne kadar 40-50 ile gitsekde diğer arabalardan gelen taşlarla arabanın boyası mahvoldu 6-7 yerinde cizikler oluştu astar görünüyo. götürecem arabayı karayollarının önüne alın halledin diycem, boyatsınlar........:melek:

femoli
30/07/2007, 08:53
malesef türkiyemizin kaderi yapacak hiç bir şey yok .. bunun la geçmiş olsun

eakbas
30/07/2007, 09:32
arkadaşlar bu konuya dikkat
ankaradan izmir denizli antalya yönüne geidecekler; Sivirhisar'dan afyon yönüne ayrıldıktan sonra birden mıcır dükülmüş yola giriyorsunuz. yol düz ama aracı kontrol etmek inanın cok zorlasıyor. bu mevkiye lütfen dikkat edin. gogigogi'nindediği gibi daha bilmediğimiz bir sürü mevki de bu olay var. Biraz dikkat istiyor.

16FB488
30/07/2007, 10:09
avrupalılar demişki;yaw bu türkler asfalt yapmayı bizden ögrendi,mıcır dökmeyi kimden ögrendiler

walla mıcır konusundaki isyanlara aynen katılıyorum.sürekli şehirler arası yollara cıkıyorum işim geregi iananın bana bugüne kadar kac tane araba aldıysam hepsinin ön tarafı taş izinden delik deşikti.insan gözü gibi korudugu aracına üzülüyor vallahi

SeZAr
30/07/2007, 10:29
Ewet arkaaşlar aynen benim araçta taş vuruğu içinde.Hafta sonu Bursadan istanbula gittim.Gemlik yakınlarına mıcır dökmüşler.Bütün arablar özellikle kamyonlar taç fırlatıyor az kalsın camda inecekti aşağıya.

microab
30/07/2007, 15:53
30 Temmuz 2007
Bursa'da mıcır kazası: 1'i hamile 2 ölü, 7 yaralı

Erkin PEÇENEK/GEMLİK (Bursa), (DHA)

BURSA’nın Gemlik İlçesi'nde yol kenarındaki mıcıra girerek kontrolden çıkan kamyonet takla atıp orta refüje çıktı. Kazada kamyonetteki biri 4 aylık hamile 2 kadın ölürken, 3'ü çocuk 7 kişi yaralandı.

Kazad dün akşam saatlerinde sanayi sitesi önünde meydana geldi. Yalova’dan Bursa yönüne giden 32 yaşındaki Yusuf Fırat yönetimindeki 77 AY 008 plakalı kamyonet, yol kenarına dökülen mucır nedeniyle kontrolden çıktı. Hız yaptığı belirtilen kamyonet takla atarak orta refüje çıktı. Hurdaya dönen kamyonette ağır yaralanan 4 aylık hamile 28 yaşındaki Nurten Fırat Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, 32 yaşındaki Seher Görür ise Gemlik Devlet Hastanesi'nde tüm çabalara karşın kurtarılamadı.

Kazada yaralanan sürücü Yusuf Fırat ile 42 yaşındaki Yücel Fırat, 35 yaşındaki Zülfiye Fırat, 17 yaşındaki Şeref Fırat, 5 yaşındaki Cansu Fırat ile 4 yaşındaki Sude Fırat ile 8 yaşındaki Nur Görür'ün ise kaldırıldıkları Gemlik Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

--Hürriyet HAber--

Allahın cezaları,buyrun hadi verin bunların hesabını.

Tam bahsedilen mekanda kaza olmuş...

ABNEW
30/07/2007, 22:28
Mıcırın Tr de aldığı can sayısı hiç az değil maalesef;

Mehmet geçmiş olsun...

Honor COOPER
30/07/2007, 23:19
geçmiş olsun çok dikkatli olmak lazım.dökülen boya boyanır ama giden bir uzuv yada hayat geri gelmez!

pascal
31/07/2007, 04:38
geçmiş olsun, maalesef canım Türkiyemde çok rastlanıyor bu tip olaylara.

_BURAK_
01/08/2007, 12:14
evt abii malesef türkiyede cok böle olaylar sanada geçmiş olsun

ufukbzk84
01/08/2007, 14:37
erdeke giderken yalova orhangazi arasında mıcır vardı... gecde çıkmıştım yola... bi anda yol mıcırlı hale geldi ne bi uyarı tabelası ne bi ışık lanet olsun dediği eğer virajda filan denk gelmiş olsaydı kesin kazalıktım 80 -90 la mıcıra girdim bi anda neye uğradığımı şaşırdım...frene basmadan yavaşladım... ama annelerinin ve akrabalarının kulakları çınlamıştır...

dejavu
05/08/2007, 00:32
aynı dert bende de var bartın taraflarından amasraya giderken yolda mıcır çalışması vardı. ön kaput delik deşik oldu... sen yavaş gitsende karşıdan gelen yada arkadan gelip geçen yavaş gitmiyorki kardeşim.. sen istediğin kadar yavaş git... hele birde giderken sola bir vıraj varsa ve karşıdan gelen de varsa ve hıyar sürücününde insana saygısı yoksa vay halinize yolda ne kadar mıcır varsa üzerinize düşüyor... kaportanın bangır bangır ağladığını duyuyor insan...

Ertans
15/08/2007, 11:57
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Bu konu benide çok rahatsız ettiği için bir araştırma yaptım sizlerle paylaşmak istiyorum. Otoyollarda kullanılan asfalt tipine sıcak karışım veya beton asfalt deniliyor, adı üstünde asfalt-mıcır karışımı ve ser halde mıcır kalmadığı için olması gereken yol mazemesi bu. Diğeri ise yere atılan ve astar olarak adalandırılan asfaltın üzerine mıcırın dökülmesi ile yapılan ve kaplama adı verilen yollar. Kaplama ile yapılan yollarda dikkat edilmesi gereken mıcırın yıkanmış olması, zira üzerinde çok mıcır tozu barındıran malzeme asfalta ile iyi yapışmadığı için ser mıcır oranı artıyor. Ayrıca mıcır serilip, silindirlendikten sonra yapışmayan ser malzemenin Karayollarının özel araçları ile süpürülmesi gerekiyor. Bunların hiç biri yapılmıyor ve kontrol edende yok. Aymazlığın bu kadarına pes doğrusu. Bence bunu ve benzer sorunları çözmenin en iyi yolu birlikte hareket edip bu formda olduğu gibi sesimizi doğru yerlere hep birlikte duyurmaktır.

ufukbzk84
15/08/2007, 12:05
ertan arkadaşımızın verdiği bilgiler için teşekkür ederim... yolda kalan taşlar da busebepten dolayı kamyonun arkasında gidiyorum otobanın ortasındayız en yüksek suratların olduğu yer... tam yaklaştım sollayacağım çat diye bi ses dedimki inşallah cama gelmiştir kaportaya gelmişse yandım... bi baktım cam çatlamış ufak biyer ama insanın sinirini bozuyo... karayollarını kınıyorum...

Lordrivendel
15/08/2007, 16:28
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Bu konu benide çok rahatsız ettiği için bir araştırma yaptım sizlerle paylaşmak istiyorum. Otoyollarda kullanılan asfalt tipine sıcak karışım veya beton asfalt deniliyor, adı üstünde asfalt-mıcır karışımı olduğu için ser halde mıcır kalmadığı için kaliteli ve olması gereken yol mazemesi bu. Diğeri ise yere atılan ve astar olarak adalandırılan asfaltın üzerine mıcırın dökülmesi ile yapılan ve kaplama adı verilen yollar. Kaplama ile yapılan yollarda dikkat edilmesi gereken mıcırın yıkanmış olması, zira üzerinde çok mıcır tozu barındıran malzeme asfalta ile iyi yapışmadığı için ser mıcır oranı artıyor. Ayrıca mıcır serildikten silindirlenip sonra yapışmayan serberst malzemenin Karayollarının özel araçları ile süpürülmesi gerekiyor. Bunların hiç biri yapılmıyor ve kontrol edende yok. Aymazlığın bu kadarına pes doğrusu. Bence bunu ve benzer sorunları çözmenin en iyi yolu birlikte hareket edip bu formda olduğu gibi sesimizi doğru yerlere hep birlikte duyurmaktır.

Konuyu tam yerinden yakalamışsın.
Karayollarının mantığı aynen bu, "silindir ile kim uğraşır, zaten arabalar üstünde geçtikçe asfalt yapışacak!!"

Türkiye'de mıcır yüzünden kaza yapan tanıdığı, eşi dostu akrabası olmayan insan yoktur herhalde...

Bu arada Bursa - İstanbul yolu her zaman için mıcırlı - mıcırsız çok tehlikeli aman arkadaşlar kulağınızda hep bir küpe olsun.