PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : makine müh.

OzzY
29/07/2007, 13:27
aramızdaki makine mühendisleri her konuda bilgi verirse sevinirim.

Linos
29/07/2007, 13:47
Hayırdır Ozan, ne bilgisi istiyorsun? (Ben Mak. Müh. değilim ama başlıktan bir şey anlamadım...)

OzzY
29/07/2007, 14:02
büyük ihtimalle mak muh olcam:D

ama pek bilgim yok...

her türlü bilgiye tavsiyeye açığım...

Linos
29/07/2007, 14:06
büyük ihtimalle mak muh olcam:D

Umarım... ;) Hadi hayırlısı... ;)

OzzY
29/07/2007, 14:35
Murat abi öncelikli tercihim ankara:D
balığa gelicek biri daha var şimdiden haberin olsun

Auto engineeR
29/07/2007, 14:47
ozan ne kadar anlaşılmaz biçimde yazmışın isteğini :)

boşwer ozan makineyi, otomotiv müh. e gel ;)

BGRAYS
29/07/2007, 15:14
kardeşim bildiğim kadarıyla cok cok zor hangı okulda olursa olsun agır 4 senede bıtırme sansın cok da değil acıkcası

yazmadıgıma pısman oldugum bölüm endüstri müh. keske yazsaydım onu da düşün derim ..

mustafa
29/07/2007, 16:14
Makina mühendisliği güzel bir bölüm.Sonuçta arabalara da ilgi duyuyosun ve bu da seni başarılı kılar ilgi duyduğun alanda çalışmak.Ama iyi araştır en az 5 makine mühendisiyle görüş

Ajdar ünlü olduktan sonra puanı düşmüş makine mühendisliğinin :)

gogigogi
29/07/2007, 22:49
walla ben metal işleri öğretmenliği mezunuyum iş icabı mak müh. epey işim oldu. mak.müh. miadı doluyo yavaş yavaş herşey bilg. kayıyor çizimler hesaplamalar cad.cam+ingilizce falan kendini iyi yetiştirirsen iyi bir yere kapağı atarsın ama kafanı sadece kitaplara gömersen işin zor. gerçi her halükarda işin zor ama sana kolay gelsin.((mak müh+bil.)/end.müh/bilişim vb)karışık alanlar varsa tavsiye birde okul çok önemli anadoluda bazı okullar çok iyi eğitim veriyolar:notworki:

dagored
29/07/2007, 23:12
walla ben metal işleri öğretmenliği mezunuyum iş icabı mak müh. epey işim oldu. mak.müh. miadı doluyo yavaş yavaş herşey bilg. kayıyor çizimler hesaplamalar cad.cam+ingilizce falan kendini iyi yetiştirirsen iyi bir yere kapağı atarsın ama kafanı sadece kitaplara gömersen işin zor. gerçi her halükarda işin zor ama sana kolay gelsin.((mak müh+bil.)/end.müh/bilişim vb)karışık alanlar varsa tavsiye birde okul çok önemli anadoluda bazı okullar çok iyi eğitim veriyolar:notworki:

Ben bunlara katılmıyorum. Makine mühendisliği hala en gözde mühendisliklerdendir. Ayrıca da artık Autocad gibi çizim programları ve Delphi , C++ gibi programlamacılık dillerinin basit düzeyde öğretilmediği mühendislik bölümlerinin olduğunu hiç sanmıyorum.

2 yıl makine mühendisliği okuyup şartlardan dolayı bırakmıştım. Zor bir bölüm olduğuna katılıyorum Ancak ; özellikle de aritmediği değil de matematiği; yani integral, diferansiyel denklermler vs.. severim diyorsan tercih et derim :)

gogigogi
29/07/2007, 23:27
ben formen kene şantiyemde bir mak müh.birde 2 yıllık makine mezunuydu vardı işten atmamak için adamları hamal olarak ve getir götür işlerinde kullanıyodum bilmem anlatabildim mi ,uygulama ve bilgiyi kulanma ve kendini yetiştirebilme önemli bence:serenade:

dagored
29/07/2007, 23:31
ben formen kene şantiyemde bir mak müh.birde 2 yıllık makine mezunuydu vardı işten atmamak için adamları hamal olarak ve getir götür işlerinde kullanıyodum bilmem anlatabildim mi ,uygulama ve bilgiyi kulanma ve kendini yetiştirebilme önemli bence:serenade:

Burasına kesinlikle katılıyorum; önemli olan insanın kendisini yetiştirebilmesidir. Demek ki senin şantiyende çalışanlar kendilerini yetiştirememişler. Ancak benim katılmadığım; makine mühendisliğinin miladının dolması olayıdır.

Bilmem anlatabildim mi ;)

OzzY
30/07/2007, 01:59
Büyük ihtimalle dokuz eylul mak iö olcak....

zaten master yurtdışında ve bilgisayar veya işletme planlıyorum.

aslında 2009da tekrar girip değiştirmek gibi planımda var :D

zorluğu zaten genel görüş ama artık aklım başıma geldi çalışmak zorundayım başka çarem yok hayat zor:D

Misafir2
30/07/2007, 09:15
hayırlısı ne ise allah onu nasıp etsın senın adına sevındım ozan

gokhantr
30/07/2007, 11:30
Bir Dokuz eylül makmüh. mezunu olarak sana makine mühendisliğini tavsiye ederim.ama çok zor bir bölüm olduğunu da hatırlatmak isterim.özellikle ülkemizin en iyi motorlar dersini anlatan mustafa demirsoy sanırım hala dekuz eylülde.okul süresince kendini cad/cam/cae ve mekatronik konusunda yetiştirisen çok başarılı olabilirsin.

06kaymak
30/07/2007, 12:19
bence guzel meslek...neden mi? sigorta eksperi olabilirsin= kazancin iyi olur...ayrica lpg montajinda son imzayi makine muhendisleri atiyor ve imza basina su an min 100 ytl aliyorlar..:) basarilar...

multijet
30/07/2007, 12:49
Okul cidden çok ağır, derslerden illallah edip master dan falan vazgeçmen kuvvetle ihtimal.Bana iş masterdan ziyade kendini piyasada yetiştirmende. Otelden, hastaneye, fabrikaya vs. heryerde iş imkanı bulabileceğin bir meslek. Şimdiden tebrikler ve başarılar.
Bu arada ajdar isimli vatandaş muhtemelen okulda kafayı yemiştir. Önceden olmuş olsaydı btiremezdi okulu :)

kerti
30/07/2007, 15:33
aramızdaki makine mühendisleri her konuda bilgi verirse sevinirim.

dostum hayatın her alanıyla ilgilenen ve her noktada bulunması zorunlu olan bir meslek. hiçbir zaman ölmez, ölemez. önemli olan senin sevmen ve idealist yaklaşman. sana kararında başarılar diler, vazgeçmemeni tavsiye ederim.

Reddline
30/07/2007, 15:36
ozancım ben makine 4. sınıf örencisiyim sakarya üniversitesinde güzel bir bölüm fakat karşı cinsten uzak olmayı göze alıyorsan yaz derim ;) çalışma alanlarına gelince açıkta kalman biraz zor makine müh her işi yapar :)

ayrıca 4 sene gibi kısa bir sürede bitirmeni tavsiye etmiyorum uzat biraz:)

OzzY
30/07/2007, 21:32
Herkeze teşekkürler.

mTk
30/07/2007, 21:38
Bende mak. müh. 4 sınıfa geçtim. Mesleği sevmezsen okumak zulüm gibi gelir ama seversen dadında yinmez. Ayrıca layığıyla okursan iş bulamaman imkansız.

tangoesk
30/07/2007, 22:50
Makina Yüksek Mühendisiyim, seviyorsan ve ilgi duyuyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Zor olduğuna katılmıyorum, benim mezun olduğum sene 210 mezun vermişti bölüm oysa 180 kişi girmiştik. :siritma: Makina üzerinde de en çok ilgi alt dal gören otomotiv, ülkemizde bununla ilgili de çalışabileceğin birçok otomotiv fabrikası bulunuyor. Seversen ve kendini geliştirirsen birazda şansla çok güzl yerlere gelebilirsin.