PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Sıfırdan Başlangıç

Kadoo
29/10/2012, 11:58
Arkadaşlar Merhabalar ;

İstanbul içerenköyden aranıza katılıyorum ,
1 ay önce 2011 punto evo 1.3 multijet dynamic aldım (95 Bg'lik)
Aracımdan çok memnunum , araca alışana kadar bi modifikasyon yapmak istemedim . Ama yavaş yavaş artık başlamak lazım dedim ve sizlerden de bilgi almak istedim .

Başlangıç için
- Cam filmi , : Arka camlar 2 numara ön camlar 1 numara film çektirmeyi dusunuyorum. İşin ustaları llumar diyor ama çok pahalı kaçıcak sanırım o yuzden biraz daha kaliteden ödün vermeden ucuz yollu bişey olmasını istiyorum.. Bildiğiniz ya da güvendiğiniz bir yer varmıdır sormak istedim .

- Spoiler , : Abarth spoiler yaptırmayı düşünüyorum ama fiber konusunda endişeler var , bi çok kişi çatlama yapıyor sıkıntı yaşarsın falan dedi onun yerine yaptırabilirsen plastik yaptır diyor siz ne diyorsunuz ? yine bu çevrede temin edebileceğim bir yer varmıdır sormak istedim.

- Marşpiyel , : Sanırım spoiler i bulabilirsek marşpiyeli de orda buluruz =)

- Cam rüzgarlığı , : Camlar filmi olunca mugen tipi cam rüzgarlıkları ayrı bir hava katar diye düşündüm .

- Krom cam çitaları : fiestalarda çok hoş bi görüntü alınmış acaba Punto evoda da aynı şıklığı alabilirmiyiz ?

Başlangıç için bunları yaptırıcam sanırım , daha sonra lip çalışması ve uzun uğraş verecek bir karar aşamasından sonra da xenon ve sis farına yapmak istediğim ufak değişiklikler olabilir ..

Fikirlerinizi duymak beni çok memnun eder ,
Teşekkürler Arkadaşlar !

yengecbaris
29/10/2012, 12:05
Camları ya 1 ya da 2 numara yap. Ton farklılığı olmasın benceee

Kadoo
29/10/2012, 12:11
hepsini 1 yapsam o zaman gonlum el vermicek :) açık ton oluyo hepsini 2 yapsam bu seffer polisle sıkıntı oluyo :D napsam çözemedim :)

dogus618
29/10/2012, 12:26
marşpiyel ve spoiler için murat abiyle iletişime geç derim sana yardımcı olucaktır kesinlikle dönüş yapacaktır
.murat göktepe https://forum.grandepuntotr.com/members/mrtgokdepe.html

Kadoo
29/10/2012, 12:57
hemen geçiyorum =))

aykut_1914
29/10/2012, 13:31
hepsini 1 yapsam o zaman gonlum el vermicek :) açık ton oluyo hepsini 2 yapsam bu seffer polisle sıkıntı oluyo :D napsam çözemedim :)

şöyle düşünün önler 1 arkalar 2. Zaten ön camınızda film olmuyacagı için önden güneş ışığı gelince ön tarafa attıgınız 1 numarların hiç bir mantıgı kalmıcak :) komple 2 numara yaptırın bence,ki önden gelicek olan güneş ışıgı polisi tatmin edicek şekilde içerdeki insan siluetini göstermeye yeticektir :)

Spoyler ve marşpiyel için dogru adres murat abi :)

ayrıca aracınız siyah,krom çıtalar çok hoş olucaktır düşüncesindeyim hem öndeki nikelajla takımı tamamlamak içinde bagajada düşünebilirsiniz :)

Kadoo
29/10/2012, 14:26
peki cam filmi için nereyi önerirsiniz ?

segin
30/10/2012, 00:04
doğru yoldasın dostum :D cam filmi 3 m kullanıyorum memnunum 2 numara...

selahattincevik01
30/10/2012, 08:46
Ben önlerde 2,arkalarda 3 numara 3M kullanıyorum çok da memnunum.Marşpiyel ve spoiler için tek adres Murat Gökdepe'dir.Hem işi hem işçiliği hem de arkadaşlığına kefilim,memnun kalırsınız.

emrahisilti
30/10/2012, 10:10
Bence filme gerek yok guzel duruyor ama polisler hep sikinti ..her cevirmede icim gidiyordu koprude bile cevrildim

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

BaranSelo
30/10/2012, 10:26
Krom çıtaları boşver hocam, şahsen hiç hoşlanmıyorum... Ankara'da olsanız koyu film tavsiye ederdim, 1 aydır plakasız geziyorum :D Öneri isterseniz eğer,ön plakanın altındaki çıtaya mat siyah kaplama ve üst ızgarayı mat siyaha boyamayı tavsiye edebilirim.

Kadoo
30/10/2012, 23:56
MAt siyah olabilir aslında ama sonradan düşünebileceğim bi konu deniz kardeşim ama öneri için çok saol =)
3 numara ağır gelebilir diye düşünüyorum tamamı 3M 2 numara güzel olucak gibi o zaman =)