PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj zangırtısı sandım/motor koruması eğilmiş:)

firari83
28/10/2012, 10:38
Arkadaşlar aracım duologic ve daha yeni aldım 20.000 km de
araçda rampada ya da sıkıştırdığım zaman bi zangırtı oluyordu.
e haliyle şok oldum debriyaj diye düşündüm.
bayram münasebetiyle de servisler kapalı olunca, forum da GpCoşkun beyle özelden temasa geçtim.
bana sorduğu sorular üzerine sesin debriyajdan gelmediği ve motorun altında bulunan ince bir demir parçasından geldiğini keşfettik.
sesin sebebi ise aracın altını sürtünce demirin eğilerek egzoza sürtmesi
hemen ben de ön tekerlerin altına taş koyup yattım arabanın altına ve sorunu 5dk dda çözdüm...
Tekrardan Coşkun beye teşekür ve saygılar.
https://i48.tinypic.com/28s4yn8.jpg

M@GIC
28/10/2012, 12:10
sorun çözülmesi güzel haber.
Çoşkun abi tecrübeleriyle sana yol göstermiş.
forumun faydaları güzel arkadaşlıklar elde ediliyor.

Eduardo
08/04/2013, 18:31
Konuyu hortlattim ama ben bu demiri sokturmek istiyorum Mert (strawberry) soktur hic birsey olmaz diyor sizin dusunceleriniz nedir bu konuda ;)

onur1986
08/04/2013, 18:50
Horta devam! Bu bildiğim kadarıyla denge demiri olarak geçiyo adı.söktürmek ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama bende de benzer bi problem oldu bu h.sonu.altını sürttüm ve sanırım bu demir hafif eğildi.altına baktığımda farkettim.şimdilik ses falan yapmıyo.sizce bu şekilde bırakayım mı?ayrıca nasıl düzeltmiştiniz siz de bana yardımcı olursanız sevinirim?.

firari83
08/04/2013, 22:53
düzeltmek oldukça kolay arkadaşlar, uzun bir demir (1m kadar) veya leviye gibi bir demir bulun, sonra arabanın bi tarafını yüksek kaldırım gibi bir yere çıkarın (arabanın altında rahat çalışmanız için) sonra düzeltin gitsin. sadece 2 dklık bir olay.

demirin sökülmesi taraftarı değilim. kötü bi araziye girdiğinizde bu demir ot falan deyince ya da toprağa deyince alarm gibi oluyor. o yola devam etmeminiz gerektiğini anlıyorsunuz...

ERSL
09/04/2013, 09:02
demiri yerinde düzeltmek çözüm olmuyor en ufak bir şey de tekrar yamularak yine rahatsız ediyor sizi. en iyisi sökün parçayı dışarıda ters tarafa doğru sertçe kırın ki geri esnemesin, sonra tekrar yerine takın. Ben bu şekilde düzelttim