PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo ya Karanlık Sensörü

madenmaden
27/10/2012, 12:20
Yeni Fiat Linea ve Bravo larda bulunan karanlık sensörü yani farların karanlık bir ortamda yanmasını sağlayan sensör Punto Evo lara takılabilir mi? Ya da Grande Punto larda varsa onlardaki Evo lara takılabilir mi?

tayfux
27/10/2012, 12:24
far sensörü değil mi o?yoksa başka birşey mi?

WILD
27/10/2012, 15:05
Far sensörünü soruyorsunuz sanırım. Bu özellik evo larda da opsiyonel olarak sunuluyordu. Ben alırken kararan dikiz aynası , yağmur sensörü ve far sensörü paketi 350 TL idi. Sonradan takılabilir mi servisle görüşmek gerek bence çok ihtiyaç duyulan birşey değil gündüz farları benim işimi görüyor.

rbcn
27/10/2012, 19:58
50 60 tl ye takiyorlar ayrica alarminiz varsa karanlikta kurdugunuzda bip bip diye ses cikarmiyor sadece gunduzleri otuyor

sent from my new ipad

madenmaden
29/10/2012, 11:50
50 60 tl ye takiyorlar ayrica alarminiz varsa karanlikta kurdugunuzda bip bip diye ses cikarmiyor sadece gunduzleri otuyor

sent from my new ipad

serviste takılıyorsa hemen yaptırırım da sinyal kolununda değişmesi gerekmiyor mu

madenmaden
29/10/2012, 11:52
Far sensörünü soruyorsunuz sanırım. Bu özellik evo larda da opsiyonel olarak sunuluyordu. Ben alırken kararan dikiz aynası , yağmur sensörü ve far sensörü paketi 350 TL idi. Sonradan takılabilir mi servisle görüşmek gerek bence çok ihtiyaç duyulan birşey değil gündüz farları benim işimi görüyor.

ben aldığımda kaldırmışlardı hatta yan hava yastıklarını da kaldırmışlar benim aracımda satın alırken sözleşmede olmasına rağmen ancak FIAT gerekli durumda içerikte değişiklik yapma hakkına sahip diye bir madde var o elimizi kolumuzu bağlıyor.

fhmnl
29/10/2012, 11:59
bir tane ışık sensorü bi tane role ile yapılabilir Iyi bir elektrikçi 50. 60 tl ye devreyi kurabilir Bence

ekartoo
29/10/2012, 14:30
ben aldığımda kaldırmışlardı hatta yan hava yastıklarını da kaldırmışlar benim aracımda satın alırken sözleşmede olmasına rağmen ancak FIAT gerekli durumda içerikte değişiklik yapma hakkına sahip diye bir madde var o elimizi kolumuzu bağlıyor.

Ben de yoktu. Sadece yağmur sensörü, otomatik kararan dikiz aynası, park sensörü ve cruse control vardı benim aldığım ek pakette.

Sonradan yapılabilir mi diye ben de bi konu açmıştım ama hiç yorum almadan kapandı gitti. Orjinalliği bozmadan ya da orjinal gibi yapılabilir mi bilmiyorum. Biri yaptıracak biz de anca öyle görüp karar vereceğiz.

alixxx
31/10/2012, 21:14
LDRli Karanlık Aydınlık Sensörü - Röle Çıkışlı - Elektronik Devre ve Çeşitli Elektronik Ürünler sahibinden.com'da - 103417348 (https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-devre-montaj-ldrli-karanlik-aydinlik-sensoru-role-cikisli-103417348/detay)
Bu linkteki ürünle yapılabilir diye düşünüyorum.sadece far kolu sürekli farlar açık konumunda kalırsa karanlıkta yanar aydınlıkta söner ve kontak kapalı oldugunda zaten farlar söndüğü için problem olmaz diye düşünüyorum.

madenmaden
31/10/2012, 23:51
FIAT yeni Linea da bu özellik mevcut bilirsiniz ki tasarım aynı olduğundan bence Lineadaki bu parça ve kol alınıp yapılabilir gibi geldi size de sorayım dedim yakın zamanda servise gidip bunu soracağım

karamurat4141
01/11/2012, 00:07
takipteyim

can_ibotek
01/11/2012, 00:44
takipteyim

halils2
01/11/2012, 01:16
biraz zaman ve parayla yapılamayacak bir şey değil. lineadaki kol alınıp bu röle ile devre kurulduğunda orjinal gibi olur. punto kolu ile de olur ama neticede manuel olarak far açmak istediğinizde röle engel olacaktır. ya da hariçten röleyi devreye alıp çıkartmak için bir anahtar ama en orjinali linea kolu olur.

dincsoy16
01/11/2012, 02:03
50 tlye sahibindende far sensoru satiliyor alip taktirin kusursuz calisiyor orjinal kolda gorevine devam ediyor.yani istediginiz zaman koldanda farlari yakabiliyorsunuz.hatta butceniz musait ise 250 tlye far ve yagmur sensoru birada olan modeli bile var:thumbup:

Sent from my GT-I9100 using

ekartoo
01/11/2012, 13:39
gitti gidiyorda otomatik far sensörü 2 diye bir ürün var çok da özellikli ve fiyatı kargo dahil 69 tl. montaj için gerekli tüm parçalar da içinde varmış. acaba araca bir zararı olur mu ya da arıza ışığı filan yakar mı? ya da montaj için bir yerleri delmek gerekir mi? çünkü çok cezbedici durdu ilana bakınca.

lektonstar17
01/11/2012, 15:07

Ben aracımı 2011 şubat sonunda spariş ettim.Aracımda kararan ayna,yağmur sensöru var ama far sensörünü ne evolarda nede puntolarda hiç duymadım ve hiç bir pakette yoktu.