PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis Yokken Arka Sis Fari Açmak

COCO
28/07/2007, 10:29
Arkadaşlar Hepinize Selamlar,

Adi üstünde Değil Mi Sis Fari, Niye Yakilir Sisli Havalarda Arkadan Gelen Arabalarin Sizi Görmesi Için Ya Peki Kardeşim Gece Hava Tertemiz Sis Falan Da Yok Niye Yaniyo O Sis Farlari Kipkirmizi, Arkadan Gelen Söförün Gözlerini Aliyorsun.

Gicik Oluyorum Bu Davranisa Ben De Arkalarina Geçip Uzunlari Yakiyorum....

Içimi Döktüm Rahatladim Ohhh.

ZaMBroTTa_1903
28/07/2007, 10:54
renkli sis farlarına bende karsıyım (mavi kırmızı) ama normal sis farı olanlar mutlaka bazen acmalı estetik olarak cok guzel gozukuyo ozellikle aksamustu...:thankyou:

COCO
28/07/2007, 11:04
Ben ön Sis Farlarindan Bahsetmiyorum Arka Sis Farlarindan Bahsediyorum

ZaMBroTTa_1903
28/07/2007, 11:09
arkadaki kedigozunu dikkat cekmek icin yakıolar kanımca:rolleyes:

BERKAY
28/07/2007, 11:18
arka sise bişey diyemem ama bende genelde öndeki sis lerimi yakıyorum estetiklik acısından

memat
28/07/2007, 11:47
+1000000

femoli
28/07/2007, 11:51
arka sise bende karşıyım ama ön sisimi yakarım herzaman farlarımı fazla kullanmam ön fazla göz almıyorda arka çok fazla göz alıyor babam la arka arkaya giderken babam telefonla olum arkandaki ışık ne gidemiyorum dedi ve söndürdüm o günden beridir yakmam

BERKAY
28/07/2007, 12:05
aynı olay banada oldu bıkaç arab gezerken arkamdakı arkdas telefon ettı o sisleri söndür .......... :D

erdiyilmaz
28/07/2007, 12:06
poLisLer ön sis farı yanan çoğu kişiyi uyarıyor da.. neden arka sis farLarına göz yumuyor bu da işin iLginç bir boyutu. 2-3 sefer poLis tarafından ön sisLerden doLayı durduruLdum. arka sisLere birşey dedikLerini görmedim henuz.

femoli
28/07/2007, 12:07
bu arada coco kardeşim bir de seni tanısak kimsin nesin nerdesin dimi ama ::):):)

ArcA
28/07/2007, 12:10
arkadaki ışık gp'de ayrı açılıyo ama bazı arabalarda önlerle birlikte yanıyo ondan başka çaresi yoktur adamların :) bencede sis haricinde gereksiz bi olay..
ama ön sisleri genelde çukarı daha net görmek için kullanıyorum ben :) malum her sokakta bi çukur çıkabiliyo..

stotinka
28/07/2007, 12:19
bence hepsi mazaret adı üstünde sis farı arkası olsun önü olsun sis farı siste açılmalı bence ben gündüz farkedilmek için öndeki bütün farlarımı sis dahil açıyorum ama hava kararınca ve sis yoksa tek farlar yeter saygılar.

shoparr_
28/07/2007, 12:56
49 ytl cezası var ben yakamıyorum arkadaşlarımın başına geldi bikaç kez ama 7. cadde de falan ses çıkarmıyolar:D

Daywalker
28/07/2007, 15:18
poLisLer ön sis farı yanan çoğu kişiyi uyarıyor da.. neden arka sis farLarına göz yumuyor bu da işin iLginç bir boyutu. 2-3 sefer poLis tarafından ön sisLerden doLayı durduruLdum. arka sisLere birşey dedikLerini görmedim henuz.

Arka sis lambalarından kaç polisin haberi var acaba ?????

unik06
29/07/2007, 00:12
bu arada coco kardeşim bir de seni tanısak kimsin nesin nerdesin dimi ama ::):):)

+1

brucella
29/07/2007, 00:29
bende sinir oluyorum bu duruma öle giden birinin arkasından uzunlarımı açarak gidiyorum inadına

Linos
29/07/2007, 12:05
Ön sis farları, hava karardıktan sonra, karşıdan gelenleri oldukça rahatsız ediyor... Lakin ara sokaklarda bir miktar daha aydınlatma sağladığı için bazen ben de kullanmıyor değilim! (Karşıdan biri geldiğinde kapatmak şartıyla ;))

gokhan_genc
30/07/2007, 18:40
Estetik açısından bence de çok şık duruyor,araca ayrı bir hava katıyor;ancak gereksiz yere kesinlikle yakmam...

MACHINE
30/07/2007, 19:30
Arka sisler kesinlikle gözü çok alıyor.Birde özellikle ayarsız farlardan ve ön sislerden şikayetçiyim.Güzel duruyor diye öndeki sürücüyü rahatsız etmek bize YAKIŞMAZ kanımca! Herşeyi yerinde ve zamanında kullanmak gereki öyle değilmi ARKADAŞLAR?

h k
31/07/2007, 00:55
araca sonradan takilmis yada ayarsiz ön sis farlari karsidan gelenin gözüni alir. zaten sis farlarini sis-yagmur ve kar olmayan havalarda acmak yasaktir ve cezasi vardir. ancak polislerin cogu bu kurali uygulamaz , uygulamadigi gibi evimin yanindaki polis lojmanlarina girip cikan cogu polis aracinin sis farlari hep aciktir :)

yagmur-sis durumlari disinda ve bozuk yollar haricinde bende acmam sislerimi. ön-arka sis ayrimi olmayan eski hyundailer , 206 lar falan arkadan geleni düsünmeden dolaniyorlar sislerlere.

ABNEW
31/07/2007, 01:01
Ben kısaca düşük görüş dışında ön-arka sis farlarının açılmasına kesinlikle karşıyım.Beni her ikisi de rahatsız ediyor...

ACTOROFTHEROAD
31/07/2007, 01:13
o kadar da raatsız edıcı bı durum diiL bence hı bıde sis farı OLup da yakmıyan kımse gormedım! gereklı weya gereksız:)

fatihhhh
31/07/2007, 09:15
bence hava sisli olmadığı halde ön yada arka sis farını açan diğerlerine haksızlık ediyor.
insanın gözünü alıyor rahatsız ediyor. değermi ya estetiklik için bi başkasını rahatsız etmeye?
ben kamyon ve tır şöföfrlerini profesyonel olarak değerlendirirdim,
halden anlarlar, ömürleri yollarda geçiyor die düşünürdüm. bu aralar bakıyorumda bi sürü tır ve kamyonun sis farı açık.
erdemli olmak, kurallara uymakla, mesleğin pek alakası yok sanırım?

femoli
31/07/2007, 10:07
ya arka sis olyı tamam ama ön sis olayı karşıdakileri falala etkilemez bizim sisler zaten karşıyı aydınlatmıyor yanları aydınlatıyor buda bizim için daha iyi bir görüş sağlıyor fark ettiyseniz çukurlar daha iyi belli oluyor . Ama arka sisi sisten başka açılmaması taraftarıyım

ZaMBroTTa_1903
31/07/2007, 11:44
Ben kısaca düşük görüş dışında ön-arka sis farlarının açılmasına kesinlikle karşıyım.Beni her ikisi de rahatsız ediyor...

o zaman imzanı degistir abi surekli sis farların yanıyo rahatsız oluyorum :)

femoli
31/07/2007, 12:04

çok güzel bir nokta yakalamışsın brevo :D:D:D:D:D:D:D:D:D

ABNEW
31/07/2007, 13:38

:D:D:D Allahtan kullanan ben değilim:D

Er-NnN
31/07/2007, 14:38
ön arka sis farına kıl olanlara +1...

fethiyeli7797
06/08/2007, 15:03
Arkadaşlar Hepinize Selamlar,

Adi üstünde Değil Mi Sis Fari, Niye Yakilir Sisli Havalarda Arkadan Gelen Arabalarin Sizi Görmesi Için Ya Peki Kardeşim Gece Hava Tertemiz Sis Falan Da Yok Niye Yaniyo O Sis Farlari Kipkirmizi, Arkadan Gelen Söförün Gözlerini Aliyorsun.

Gicik Oluyorum Bu Davranisa Ben De Arkalarina Geçip Uzunlari Yakiyorum....

Içimi Döktüm Rahatladim Ohhh.

tebrik ederim arkadaşım ben de hep o yüzden arka sis lambasının ampulünü değiştirdim arkadan geleni rahatsız etmesin diye hava sislide olsa yinede arkadan gelenin gözünü alıyo şimdi en azından sisli havada da olsa arkamdan geleni rahatsız etmesin diye

ufukbzk84
07/08/2007, 13:00
arka sis farını h,ç açmadım ama ön sis farımı ara sıra polisin olmayacağını tahmin ettiğim yerlerde açıyorum (İTİRAF)... benm gözümü de xenon farı çok fazla alıyo hele bide gidiş gelişli yollarda yaklaştığında önümü görmeden bir sürede olsa gittiğim zamanlar oluyo (galiba far yükseklik ayarını çok yukarda kullanıyolar) benm için tehlike arz ediyo tabi bu durum... bide gidiş geliş yolda uzunlarını yakıp karşıdan gelen insanları düşünmeyen ayılara çok fazla kıl oluyorum...