PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değer Bilelim!!!

engincantan33
24/10/2012, 18:28
arkadaşlar bence araclarımızın degerını bıraz daha bılelım.emınım herkes sevıyordur aracını tabı cok elestırenlerde mevcut. ama aracımı satısa cıkardıgımdan berı ford fıesta takası geldı geccen gun bındım allahım nasıl aractır bu takoz gıbı grande nın yanından gecemez! yenı kasa fıesta arkadasımın kullandım gene aynı ben evo tercıh ederım! varsın bılmesınler ıkıncı elde Fıat markasının degerını bıneceksenız bı araca bence dogru secım! opel corsa geldı takas ıcın yok aracta ruh yok..megane geldı dızel boyle sert bı arac olamaz!grande punto gelse ıdı takasa kabul ederdım ama dıger araclar bence cok ovuluyor...yok mu kotu tarafları bızım aracların var tabı ama ben gene fıat markasını tercıh ederım eger bıneceksem araca....

bravo ma 36 bın ıstıyorum ama vazgecıcem gıbı cunku bu aracın verdıgı hazzı hıcbırısı veremıycek..aynı sınıf focus alayım dersen 40 bın ustunu gozden cıkarıcaksın eskı kasa olarak tamam kalıtelıdır yol tutusu ıyıdır ama tutup 36 bıne bravo satıp 40 bın kusur focusa verıp almam...ısım geregı aracımla karadenıze geldım zıgana rampasını bılen bılır jetta lar leonlar hepsı nal topladı kı sasırıyorlarda aslında bu arac nasıl gıder boyle...kısacası arabama bırkez daha aşık oldum ve vazgecıcem gıbı satmaktan...kararsız kaldım...

yazdıklarım benım kendı gorusumdur ve ızlenımlerımdır...yazıda gecen araclar mutlaka cok ıyıdır benım krıterlerıme gore yazdım kımse sımdıden kusura bakmasın

ykaya1983
24/10/2012, 18:39
arkadaşlar bence araclarımızın degerını bıraz daha bılelım.emınım herkes sevıyordur aracını tabı cok elestırenlerde mevcut. ama aracımı satısa cıkardıgımdan berı ford fıesta takası geldı geccen gun bındım allahım nasıl aractır bu takoz gıbı grande nın yanından gecemez! yenı kasa fıesta arkadasımın kullandım gene aynı ben evo tercıh ederım! varsın bılmesınler ıkıncı elde Fıat markasının degerını bıneceksenız bı araca bence dogru secım! opel corsa geldı takas ıcın yok aracta ruh yok..megane geldı dızel boyle sert bı arac olamaz!grande punto gelse ıdı takasa kabul ederdım ama dıger araclar bence cok ovuluyor...yok mu kotu tarafları bızım aracların var tabı ama ben gene fıat markasını tercıh ederım eger bıneceksem araca....

bravo ma 36 bın ıstıyorum ama vazgecıcem gıbı cunku bu aracın verdıgı hazzı hıcbırısı veremıycek..aynı sınıf focus alayım dersen 40 bın ustunu gozden cıkarıcaksın eskı kasa olarak tamam kalıtelıdır yol tutusu ıyıdır ama tutup 36 bıne bravo satıp 40 bın kusur focusa verıp almam...ısım geregı aracımla karadenıze geldım zıgana rampasını bılen bılır jetta lar leonlar hepsı nal topladı kı sasırıyorlarda aslında bu arac nasıl gıder boyle...kısacası arabama bırkez daha aşık oldum ve vazgecıcem gıbı satmaktan...kararsız kaldım...

yazdıklarım benım kendı gorusumdur ve ızlenımlerımdır...yazıda gecen araclar mutlaka cok ıyıdır benım krıterlerıme gore yazdım kımse sımdıden kusura bakmasın

Katılıyorum söylediklerinize.Aynen söylediğiniz gibi objektiflikten uzak eleştirileri olan arkadaşları uyardığımızda da güya fanatik davranan bizler oluyormuşuz.Hayatında punto almamış veya başka bir marka araç kullanan ama sırf eleştirmek için foruma girenleri bile gördük bu forumda.Gerçi fazla kalamıyorlar bi şekilde uzaklaştırlıyorlar forumdan.Tabi başka marka araç alıp objektif yorumlarda bulunan arkadaşlarımızda var.İnanın birçok değişik marka aracı olan kişilerin girdiği forumlarda bile puntonun bizim forumdan fazla takdir edildiğine şahit oldum.

aykut_1914
24/10/2012, 18:53
bravoyu fazlasıyla merak etmeye başladım :)

EvoKoray
24/10/2012, 19:01
1.6 mjet i gerçekten merak ediyorum , 1.3 evoyla 1.5 lik megane a kafa tuttum bu akşam 110 a kadar önündeydim sonra baktım yaklaşıyor bıraktım :) chiplesek bizim 1.3 lerde iyi gidecek keşke şu arabanın 1.6 mjet i olsaydı.

takres
24/10/2012, 19:16
Yeni kasa fiesta iç mekan darlığı hariç çok çok iyi bence...

rbcn
24/10/2012, 20:04
focus can dır bence 3 5 verip focus alınabilir

anamurmuzu
24/10/2012, 20:47
iki ay önce punto 1.4 fire dinamic aldım ve almadan önce de 3 ay araştırdım eski kasa fiesta clio3 vw polo ve punto araştırdım,clio ve festa kesinlikle değerinin 5 bin TL fazlasına satılıyor 2. eli.bu araştırdıklarım arasında polo iyiydi ama onunda full ve temizini buluncada puntodan 3 bin TL fiyat farkı olduğu için alamadım,şimdi diyorum iyikide punto almışım,bu fiyata bu konfor rahatlık başka hiç bi arabada yok

asil
24/10/2012, 21:07
insanlarda fıat ön yargısı var her zaman söylerim bunu marka imajı kötü arabalarımız değil.

byspayn
24/10/2012, 22:13
Bravo on numara araç. Test sürüşüne çıktım ondan söyleyebiliyorum bunları. Motor ses yalıtımı ideal, yol sesini orta seviyede, rüzgar sesini ise biraz fazla alıyor. Golfe de bindim focusa da bindim. Aşağı kalır yanı yok bravonun bu araçlardan. Fazlası olduğu ise aşikar. 300 Nm torku geçebilen bir marka çok uzun yıllar olmadı dikkatinizi çekerim. Şimdilerde ancak renault 320 Tork sağlayabilen bir motor yaptı (D sınıfı araç parasına satılıyor tabi o ayrı). Honda ise yeni yeni i-dtec motorla 300 torku deneyecek. Focus ise halen 270 torkta. Golf desen 250. Yani bravo C segmentinin motor açısından en sağlam aracı. Eksiklikleri muhakkak vardır... Her arabanın olduğu gibi.

Yeni Fiesta konusuna gelirsek.. Araç B sınıfı arkadaş. Puntoya bindiğimde C sınıfı araca binmiş gibi hissederken Fiesta daracık. Koltukları daracık, arka tavan mesafesi daracık... Kafam değiyor (Boyum 1.87). Motor sesini fazlasıyla içeri alıyor (dizel). Çamurluk davlunbazlarına çarpan kum çakıl sesi olduğu gibi içerde. Amortisörler sert.. Klima en düşük fan seviyesinde ıslık sesi yapıyor. Bu saydıklarımın hiç biri puntoda yok. Sadece direksiyon ve şanzıman tepkileri onayımı aldı fiestanın.. Gerisi fasofiso. Hemde titanium X idi. Klimayı falan sesle yönetebildiğin anahtarsız giriş yapabildiğin zımbırtı.. Allayıp pullayıp satıyorlar ama konfor falan desen tırt araç. B sınıfının lideri Puntodur her zaman söylüyorum bunu. Benim arabam olduğu için değil ama yarın satsam biri bana bu fiyat aralığında ne alayım dese gözüm kapalı punto derim. On numara araç bizimkiler. Ama o marka ön yargısı yok mu bitiriyor bizi... Bi fiesta kadar değeri yok araçlarımızın işte milletin gözünde.

ABNEW
24/10/2012, 22:32
Bravo on numara araç. Test sürüşüne çıktım ondan söyleyebiliyorum bunları. Motor ses yalıtımı ideal, yol sesini orta seviyede, rüzgar sesini ise biraz fazla alıyor. Golfe de bindim focusa da bindim. Aşağı kalır yanı yok bravonun bu araçlardan. Fazlası olduğu ise aşikar. 300 Nm torku geçebilen bir marka çok uzun yıllar olmadı dikkatinizi çekerim. Şimdilerde ancak renault 320 Tork sağlayabilen bir motor yaptı (D sınıfı araç parasına satılıyor tabi o ayrı). Honda ise yeni yeni i-dtec motorla 300 torku deneyecek. Focus ise halen 270 torkta. Golf desen 250. Yani bravo C segmentinin motor açısından en sağlam aracı. Eksiklikleri muhakkak vardır... Her arabanın olduğu gibi.

Yeni Fiesta konusuna gelirsek.. Araç B sınıfı arkadaş. Puntoya bindiğimde C sınıfı araca binmiş gibi hissederken Fiesta daracık. Koltukları daracık, arka tavan mesafesi daracık... Kafam değiyor (Boyum 1.87). Motor sesini fazlasıyla içeri alıyor (dizel). Çamurluk davlunbazlarına çarpan kum çakıl sesi olduğu gibi içerde. Amortisörler sert.. Klima en düşük fan seviyesinde ıslık sesi yapıyor. Bu saydıklarımın hiç biri puntoda yok. Sadece direksiyon ve şanzıman tepkileri onayımı aldı fiestanın.. Gerisi fasofiso. Hemde titanium X idi. Klimayı falan sesle yönetebildiğin anahtarsız giriş yapabildiğin zımbırtı.. Allayıp pullayıp satıyorlar ama konfor falan desen tırt araç. B sınıfının lideri Puntodur her zaman söylüyorum bunu. Benim arabam olduğu için değil ama yarın satsam biri bana bu fiyat aralığında ne alayım dese gözüm kapalı punto derim. On numara araç bizimkiler. Ama o marka ön yargısı yok mu bitiriyor bizi... Bi fiesta kadar değeri yok araçlarımızın işte milletin gözünde.

Oğuz, bu arada 1.6mjd nin 320nmlik bir versiyonu var.Dolayısıyla Renault hala geçemedi bu tork değerini ;)

Bigbrother
24/10/2012, 22:49
Oğuz, bu arada 1.6mjd nin 320nmlik bir versiyonu var.Dolayısıyla Renault hala geçemedi bu tork değerini ;)

320 nm torku var ama 105 bg sadece bu yüzden megane 3'e kafa tutamaz...

fatih5533
24/10/2012, 22:53

aynen durum böyle eğer bi guiletta almayacaksam bravoya focus filan takas etmem... çok güzel bi araba...herkesin gönlünde bi aslan yatar tabi ..o başka

byspayn
24/10/2012, 23:04

Bi de 140 HP olaydı o 1.6 JTD-m2 :D Ben o zaman görürdüm megane'ı ;) Zaten torkta da yetişebilen bir tek renault var başka marka yok. Yürü be multijet :w00t2000:

ozdkay
24/10/2012, 23:19

bildiğim kadarı ile jülyet yada lancıa deltada kullanılan motor 1.6 mjet 120 beygir 320 tork... bencede reno geçemedi hala
diğer yandan bravo gerçekten çok güzel araç. bagaj hacmi sınıfındaki hiç bir araçta yok. bir çok özelliği ile ben çok fazla çekiyor.
bundan sonraki aracım kısmetse bravo olacaktır.

Nokta.
24/10/2012, 23:55
ya zaten bu arabalarını kötüleyenleri anlamıyorum sanki daha önce ferrariye biniyordu adamlar ne biliyorsunki ne kötülüyorsun arabamızın piyasasını düşürüyorsun adam yazmış fren ampulüm patladı nekadar dandikmiş evindeki ampul hiçmi patlamıyor çukura girdim jant egildi hayvanlaşma kardeşim sakin git puntonun üzerine türkiye şartlarında arabamı var fiyatına göre en konforlu ve en ideal aralrdan birisi punto bence iyiki puntoya biniyorum iyiki varsın fiat.

alperd
25/10/2012, 01:15
yazdığınız bütün övgülere katılıyorum :)

bir de ekleme yapayım C sınıfı "Dizel Otomatik" olarak hala Bravo'yu hp ve tork olarak geçebilen araç yok değil mi? :)

krm1983
25/10/2012, 01:20
Çok klişe ama bravo ya vw amblemi konsa millet aylarca sıra beklerdi. Marka imajı herşey.

Sent from my iPad 2 using

ABNEW
25/10/2012, 13:36

120bg 320nm torklu versiyon da mevcut ama Türkiyeye gelmedi hiç.Zaten ben torku belirtmişim önceki mesajımda.Neticede şuanda en güçlü dizel dci, tork olarak ise yine dci ve mjtd...

asil
25/10/2012, 13:46
120bg 320nm torklu versiyon da mevcut ama Türkiyeye gelmedi hiç.Zaten ben torku belirtmişim önceki mesajımda.Neticede şuanda en güçlü dizel dci, tork olarak ise yine dci ve mjtd...

kağıt üzerinde dci asfaltta multijet eniştemin latıtudesini 5 boy farkla geçtim..

Honor COOPER
25/10/2012, 14:03
kağıt üzerinde dci asfaltta multijet eniştemin latıtudesini 5 boy farkla geçtim..
Latıtude kullanılan motor 110bg lik dci idi yenilerde 130 luk kullanılacak.
Ayrıca latıtude ile Bravo arasındaki boyut ve ağırlık farkınıda gözardı etmemelisiniz.

mfnserim
25/10/2012, 15:14
Aldık alalı aracımızdan hiç şikayet etmedik çok şükür..Yakıt, konfor, yol tutuş..Her türlü, rakiplerinden önde bir araba punto. Ama imaj meselesi ayrı, bu da doğrudan fiatın yönetimiyle alakalı bir durum. Marka değerini yükseltmeleri lazım bir şekilde..

GUNES
25/10/2012, 15:37
''marka değeri'' evet bu konu çok çok önemli...ortalama 15 yıl önce hyundai türkiyede tutunmak için biçok şey yaptı....yeni clio için renault dünyanın parasını harcıyor reklam için...kia'nın çok tatlı araçları var marka değeri yerlerde(türkiyede)...ford burnundan kıl aldırmıyor benim araçlarım sağlam diyor sadece...bi çok örnekler verilebilir...marka algıyla birebir orantılı bir durumdur...algıyı değiştirmek ise markanın sahibine ufkuna nasıl baktığına bağlıdır...kanımca ''nasıl olsa'' türkiye'de fiat çok satıyor diye fiat markası pek oralı olmuyor bazı durumlara...bana göre punto ve doblo olmasa fiat türkiyede 3 gün duramaz...o sebepten madem senin ana taşlarından ana beslenme kaynaklarından bu iki model birazcık daha özen gösterilse harika olacak...

Bigbrother
25/10/2012, 15:57

Noktalama işareti kullansan :)

aykut_1914
25/10/2012, 16:43
Aldık alalı aracımızdan hiç şikayet etmedik çok şükür..Yakıt, konfor, yol tutuş..Her türlü, rakiplerinden önde bir araba punto. Ama imaj meselesi ayrı, bu da doğrudan fiatın yönetimiyle alakalı bir durum. Marka değerini yükseltmeleri lazım bir şekilde..

+1. her dediğine katılıyorum. araca binenler "bunu fiat mı yapmıs cidden?" gbi sorular soruyor

fhmnl
25/10/2012, 16:49
+1. her dediğine katılıyorum. araca binenler "bunu fiat mı yapmıs cidden?" gbi sorular soruyor

soruyorlar ama satışa gelince piyasa değerinin altına iniyor fiyatlar. Bana göre bi fiesta bi corsa dan çok daha keyifli ve güvenli bi araç

ligdevi
25/10/2012, 21:51
Alın benden de o kadar, punto ve bravo'nun önüne VW opel ford logolarını takın yok satar yorumlarına
+100000000000000000000 diyorum ....

anamurmuzu
25/10/2012, 21:57
bi de bardağın dolu tarafından bakarsak böyle bi arabaya değerinden 3-4 bin TL daha ucuza alıyoruz işte ne güzel deyip avunalım bari:D:D:D

aykut_1914
26/10/2012, 01:23
soruyorlar ama satışa gelince piyasa değerinin altına iniyor fiyatlar. Bana göre bi fiesta bi corsa dan çok daha keyifli ve güvenli bi araç

satmayın abi o fiyatlara o zaman. almayan almasın zorlamı veriyoruz :)

mfnserim
26/10/2012, 02:22
Türkiye'de kökleşmiş markalara bakarsak, her segmentte ürettikleri modellerde bir standart ve istikrar görürüz. İsimlerinde bile öyle. Polo, Corsa, Fiesta, Clio..Fiat'ın kafası karışık, isimlendirmede bile bir istikrar tutturamıyor. Marea, Albea, Siena, Palio, Stilo, Brava..Bu araçlar artık yok, model çöplüğü gibi..Ben Evo'yu alırken düşündüm kendi kendime, Fiat bunun üretimini durdurmazsa iyidir dedim, durdurmadı ama ismini değiştirdi:) Türkiye'de her şekilde günün şartlarına uygun araç üretip satıyorlar ve bunun kendilerine bir sorun yaratmayacağını biliyorlar, ama bu kafayı değiştirmeleri lazım bence..

fhmnl
26/10/2012, 09:37

türkiye de ki Herkes o şekilde davransa wv satıcıları gibi olsalar piyasa yükselir aslında :)

fhmnl
26/10/2012, 09:39
Türkiye'de kökleşmiş markalara bakarsak, her segmentte ürettikleri modellerde bir standart ve istikrar görürüz. İsimlerinde bile öyle. Polo, Corsa, Fiesta, Clio..Fiat'ın kafası karışık, isimlendirmede bile bir istikrar tutturamıyor. Marea, Albea, Siena, Palio, Stilo, Brava..Bu araçlar artık yok, model çöplüğü gibi..Ben Evo'yu alırken düşündüm kendi kendime, Fiat bunun üretimini durdurmazsa iyidir dedim, durdurmadı ama ismini değiştirdi:) Türkiye'de her şekilde günün şartlarına uygun araç üretip satıyorlar ve bunun kendilerine bir sorun yaratmayacağını biliyorlar, ama bu kafayı değiştirmeleri lazım bence..

Isim değişti ama Allahtan yine içinde punto ibaresi var

Honor COOPER
26/10/2012, 11:40
O iş o kadar kolay değil malesef. Dünyanın binbirtürlü hali var aciliyet olur satman gerekebilir.

aykut_1914
26/10/2012, 11:51
O iş o kadar kolay değil malesef. Dünyanın binbirtürlü hali var aciliyet olur satman gerekebilir.
acil durumda mecburen aşagıya vericez, ama o durumlarda "piyasası düşük" diye ibare takamayız. Acil olmasa düşük piyasada gitmez çünkü

ahmetcihanokke
26/10/2012, 12:32
iş yerinden bi abi benim arabaya bindi geçen dediği kelime kelime şu "şu direksiyondaki amblemi çıkar vw koy kimse anlamaz içinde " dedi gerçektende öyle yani araç iyi ama fiat diyince görünce herşey alt üst oluyo gibi.en çok sevdiğim şeyide anahtarı çok küçük çok hoş bence diğer sustalı anahtarlara göre