PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OPET Şikayetleri

Reddline
27/07/2007, 16:14
Evet arkadaşlar, aracımı aldığımdan beri Opet'ten başka yakıt almadım aracıma... Fakat daha 1.5 sene olmamasına rağmen aracım mazotun KALİTESİZLİĞİ yüzünden yolda kaldı ve servise çekmek zorunda kaldık. Benim gibi opetle ilgili şikayeti olan arkadaşlar Şikayetlerinizi buraya yazarmısınız toplu bir şikayette bulunulmasını istiyorum... Yakıt kalitesi olsun olmasın her türlü şikayetinizi yazın lütfen, gerekli yerlere bunları iletmek için elimden gelen her şeyi yapacağım...

microab
27/07/2007, 16:17
Umarım ses getirir.

Güzel düşünmüşsün Onur...

Sorun çözülmüş bu da güzel gelişme,inşallah tekrarı olmaz...

Auto engineeR
27/07/2007, 16:34
benim şimdiye kadar bi sorunum olmadı opetten gerek hizmet gerek yakıt. ama tabi insan rahat edemiyor bu kadar çok şikayet görünce

bahcelili_ali
27/07/2007, 16:39
zamanında akaryakıt anketleri çok yapıldı sitede. ve opete çok güvenenler vardı opet yüzünden benim çevremde ne kadar fiat kullanan varsa pompası bozuldu bu artık çok sıradan bişey oldu. her zaman shell den şaşmayın arkadaşlar.

mustafa
27/07/2007, 16:41
Ben malesef ikametim sabit olmadığı için hep aynı istasyondan ve hatta aynı şehirden alamıyorum yakıtı o sebebten yine de opete güvenmek zorundayım.Yalandan da olsa bir garantileri var.

Reddline
27/07/2007, 17:26
garantileri kesinlikle yalan değil fiat ve ford bu konuda hiç birşey sormadan yardımcı oluyorlar fakat opet yamuk yapıp adi mazot veriyor... garanti beitene kadar sorun yok peki bitince ne olacak... bütün çabam ve uraşlarım bu yönde arkadaşlar ben de garanti bitince shell den alacağım fakat shell den aldığım bir yakıt ta başka bir aracımın pompasını bozdu. Sanırım güvenilir bir petrol istasyonu bulmalıyız. ama bu basit bir çözüm... ses getiren bir çalışma yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

gogigogi
27/07/2007, 18:04
bence en iyi denetleyen shell ama bütün olay istasyonlardan kaynaklanıyor olabildiğince aynı yerden almak lazım problem çıkarsa hesap sormak için ayrıca opet nasıl koç şirketiyse hiç ciddiyet yok

akin78
28/07/2007, 11:26
zamanında akaryakıt anketleri çok yapıldı sitede. ve opete çok güvenenler vardı opet yüzünden benim çevremde ne kadar fiat kullanan varsa pompası bozuldu bu artık çok sıradan bişey oldu. her zaman shell den şaşmayın arkadaşlar.

Zaten ne demişler benzini Shell'den aklı kel'den alacaksın :D

memat
28/07/2007, 11:48
heheh çok güzel bi laf ettin selman

KAANİTO
31/07/2007, 16:03
sevgili onur bende yakııtyüzünden EGRyi temizletmek zorunda kaldım .ve bugün opti 4446738 no lu telden arayıp şikayette bulundum .konuyla ilgileneceklerini ve istasyönu denetime alacaklarını ve bendende aractan alabilirsem numune almamı istediler.sonucu göreceğiz .ama bana kalırsa opetten mağdur olan herkes bunları arasın veşıkıştırsın derim.ya onlar kendini düzeltecek yada biz onları terk edeceğiz.sonunda parasıyla değilmi bu

fethiyeli7797
06/08/2007, 15:00
garantileri kesinlikle yalan değil fiat ve ford bu konuda hiç birşey sormadan yardımcı oluyorlar fakat opet yamuk yapıp adi mazot veriyor... garanti beitene kadar sorun yok peki bitince ne olacak... bütün çabam ve uraşlarım bu yönde arkadaşlar ben de garanti bitince shell den alacağım fakat shell den aldığım bir yakıt ta başka bir aracımın pompasını bozdu. Sanırım güvenilir bir petrol istasyonu bulmalıyız. ama bu basit bir çözüm... ses getiren bir çalışma yapmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

mrb benin bu konuda hiç bir teredditim yok bulunduğum şehirde 3 tane opet var ama yaklaşık 6 aydır opetten benzin amıyorum yakıt güvence sistemi diyorlar duydunuzmu şimdiye kadar hangi araba benzinden yolda kalmış eğer yakıt aldığınız petrolün temiz ve titiz olduğunu biliyorsanız sorun yok bence ben yakıtımı totalden alıyorum va inanın ki hem arabanın performansı artıyor hemde motor daha rahat çalışıyor özellikle dizel araçları olana arkadaşlara tavsiye ederim hem duman atmaz ve aradakı farkı deneyip görün birde opetten daha fazla km yapıyor. paylaşım için teşekürler.

ufukbzk84
07/08/2007, 14:14
ciddi oranda totalden övgüler duyuyorum...şimdiye kadar hiç totalden yakıt almadım bi denesemmi acaba...yakıt tüketimi azalıyorumu gerçekten ediyorsa ne kadar farkettiriyor... ben genelde shellden veya po dan kullanıyorum...bunlara oranla nedir nuri bey... hiç kıyaslama imkanınız oldumu veya kıyaslayan oldumu...

Bülent A.
07/08/2007, 14:27
Açıkçası bende aracımı ilk aldığım günden beri Total kullanıyorum.Daha önceki dizel aracımda da Total kulandım.Hiç sorun yaşamadım.
Şehir dışında bazen Opetten almak zorunda kalıyorum ama Totalden aldığımda Hem çekiş gerçekten farkediyor hemde yaklaşık 20-25 km şehir dışında isem 50 km ye yakın fazla yol yapıyor Opet e göre.

fox41
07/08/2007, 14:31
Gercektende totalın yakıtı km fark ettiriyo...

ufukbzk84
07/08/2007, 14:33
ben bişi daha soracağım... yaz aylarında euro dizeli tavsiye etmediklerini duydum normal düz dizel alınması daha iyi diyolar... euro dizel ince olduğu için sıcaktan etkilenip buhar olup uçuyomuş bu sizce doğrumudur...

Bülent A.
07/08/2007, 14:36
Bunu söyleyenlere şöyle özlü bir söze cevap vermek istiyorum
''At yalanı , öpeyim inananı.''

ufukbzk84
07/08/2007, 14:38
valla bana çok saçma geldide... bizim pederin ortağı inanmış normal dizel alıp duruyo sıcaklarda... öpmekmi lazım şimdi :D

zep
07/08/2007, 16:56
yanlış hatırlamıyorsam total fransız markası

GP61
07/08/2007, 17:24
bugün gazeteden okudumda türkiyedeki akaryakıt sıralaması 1-PO 2-OPET 3-SHELL 4-BP 5-TOTAL..Bu arada ben de total alıyorum :)

fethiyeli7797
13/08/2007, 10:59
ciddi oranda totalden övgüler duyuyorum...şimdiye kadar hiç totalden yakıt almadım bi denesemmi acaba...yakıt tüketimi azalıyorumu gerçekten ediyorsa ne kadar farkettiriyor... ben genelde shellden veya po dan kullanıyorum...bunlara oranla nedir nuri bey... hiç kıyaslama imkanınız oldumu veya kıyaslayan oldumu...

Selam. öncelikle po dan benzin almayalı yıllar oldu ama sheel i denedim ama total daha iyi bence tüketim olarak ise benzin için söylüyorum gp lerin benzin deposu 45 lt. bir depoda ortalama 40 50 km daha fazla gidiyor örneğin opette depoyu fulleyince yol bilgisayarı 607 lt gösteriyo totalden alınca 655- 680 civarı gösteriyo ve kaç km gösterirse şehir içinde onun kadar gidiyo. denemenizi tavsiye ederim yakıtta bence sorun yok.

femoli
13/08/2007, 11:12
Benim aracın çekişide anormal derecede düştü anlamadım neden müslüme gittim oda aynı şeyi söyledi yakıtı totalden al diye bundan böle bende opet i bırakıyorum arac hem süper duman atıyor hemde çekişi düşük opet bence bozdu kaliteyi ....

kara kız
13/08/2007, 11:29
o olayı o sekilde kıyaslayamassın.ben opetten alıyorum baska marka koyduğumda aracım çekişten düşüyo.ve motor titreşimi artıyor.bence benzinli aracı olanlar opetin 97 oktanını kullansınlar düzenli kullanımdan sonra parmagınız ekzoza sokun ve elinize gelen kurumun ne kadar az olduğunu görün.opet diyorum arkadşlar

femoli
13/08/2007, 11:34
ben dizel için söylüyorum babamın dobloso var duman atmayan araç onunkide sapıtmaya başladı ikimizde aynı yerden alıyoruz birde istasyonun girişine levha asmışlar bu istasyon denetimden tam notla geçmiştir diye neyin denetimini yaptılarsa artık

memat
13/08/2007, 14:24
abi opete şikayet et bayiyi

ABNEW
13/08/2007, 14:48
ben dizel için söylüyorum babamın dobloso var duman atmayan araç onunkide sapıtmaya başladı ikimizde aynı yerden alıyoruz birde istasyonun girişine levha asmışlar bu istasyon denetimden tam notla geçmiştir diye neyin denetimini yaptılarsa artık

Mehmet geçmiş olsun.Benim araçta soğukken rolantide düzensizlik oluyor.Bu da mazottan kaynaklanıyor büyük bir ihtimal...

femoli
13/08/2007, 14:48
Aslında en doğrusu oda işte ne bileyim içim rahat etmez . ama dur bakalım bir yüz yüze görüşeceğim...

KAANİTO
13/08/2007, 17:33
arkadaşlar şikayet işe yaramıyor ben şikayette bulundum.kontrol ettik her şey normal diye cevap geldi .iyi güzelde arac böyle demiyor şimdi EGR valfi değisiyor buna diyeceksiniz dedim bir cevap veremediler

goldumut
13/08/2007, 17:39
bende shellden alıyorum benzınlı benımkı.opet kunduda daha pahalı sanki:)))cok garip

Unique_GOTH
13/08/2007, 18:01
opette genelde bi sorun çıkmıyo diyolar ama benim konuştuklarım benzinli aracı olanlar dizel aracı olanlar devamlı shell veya total den aldıklarını ve bi sorun çıkmadığını söylüyolar gerçi hangisi yalan hangisi gerçek bilemem ama siz en iyisi bi yetkililere başvurun

Er-NnN
13/08/2007, 20:32
valla aslında biraz babam yıllarca (devletteyken) po da sivil savunma uzmanı olarak çalışıp benzini ordan aldıımız içindir belki ama dizelde hep po euro dizeli tavsiye ederim benzinli içinse po 97 daa sorun yaşayan bana ras gelmedi...

ama opetten sürekli benzin alan arkadaşlarımdan en son 5 oldu yakıt kaynaklı problemler oluşuyo...

ufukbzk84
14/08/2007, 11:45
evet opetten şikayet eden arkadaşlar her geçen gün artıyo nasıl reno araba aldığınızda totali tavsiye ediyolarsa fiat alıncada opeti bunların hepsi rant işi hepsi pazarlama politikası... mesela hep sölediğim bişi opetin yakıtına güvence vermesi çok büyük saçmalık zaten opet temiz yakıt vermekle yükümlü ve diğer markalarda hepsi öle ne yani diğer markalar vermiyo diye böle bi güvence kirli yaklıtmı kullanıyolar ayrıca böyle bi sorun olduğunda başvurulur tüketici haklarına konu çözüme ulaşır...

multijet
14/08/2007, 11:56
Total en iyisi bence de. İlkgünden beri denemelerim dışında total kullandım. Tüm denemelerimde de total in performans ve düşük tüketim olarak en iyisii olduğunu gördüm. 1-total 2-BP(total yakın kalitede bence).. belki Shell, PO ise mecbur kalmadıkça hayır

multijet
14/08/2007, 11:58
Total en iyisi bence de. İlkgünden beri denemelerim dışında total kullandım. Tüm denemelerimde de total in performans ve düşük tüketim olarak en iyisii olduğunu gördüm. 1-total 2-BP(total yakın kalitede bence).. belki Shell, PO ise mecbur kalmadıkça hayır.
Sanırım sitede en yüksek km(63.800km) de olan araç benimki, inanın daha dizeldeki kara dumanı görmedim aracımda...

dejavu
15/08/2007, 07:41
markadan daha ziyade alınan yerin de dikkate alınması lazım... tamam x markayı kullanıyorsunuz ama kullandığınız markanın istasyonu nasıl oda önemli.. ben ilk kilometrelerimde shell kullandım.. performans iyi ama motorun dengesiz çalıştığını ve biraz dumanlı çalıştığını görmüştüm.. sonra opet den (reklam olcak ama ankara sıhhıye aybaba dan alırım hep) almaya başladım.. motorun daha sezsiz dengeli ve daha dumansız çalıştığını gördüm.. bu güne kadarda aynı istasyonun yakıtı ile en az 15 bin km yol yapmışımdır.. hep kararlı km ler yaptım.. dengesiz bir olayla hissetmedim.. dediğim gibi hangi markadan ziyade hangi istasyonda onemli..

bu arada çogunluk total diye tutturuyor valla bir denesem mi diyorum.. eee insanın bir düşünesi geliyor.. bülent a. arkadaşımız bile total diyorsa vardır bişey diye düşünüyorum.

heartfever
15/08/2007, 09:34
totalı ben de denemeyi düşünüyorum ama fransız malı diye bir tepkim var bir türlü ısınamadım firmaya.

femoli
15/08/2007, 09:48
aynen deponun bitmesini bekliyorum full liyecem totalden bu kadar meraklanıpta total kullanırsak psikolojik olarak ta olsa çok büyük fark olacağına inanıyorum :D:D:D:D:D

Misafir2
15/08/2007, 09:54
arkadaşlar yaptığım aklaryakıt istasyonlarındaki araştırmalar netıcesınde (opet, sheel, po vs ... ) arkadaşlarım normal dizel kulanımında çıkan sonuçların doğal olduğu söylendı.
(eurodızel, trojet, fullforce vs... ) gibi özel katkılı dizellerde sorun yaşanmayacağını iddaa ediliyor.

KAANİTO
15/08/2007, 14:47
Vallahi Vedat Gp Yi Aldiğim Günden Beri Opetin Ultradiesel Mi Ne Onu Kullandim Sonuç.... Egr Değişti Yani Yine Değişen Bir şey Olmuyor Devlet Denetimi Arttirmadikça Bizler Kaçak Yakittan çok çekeceğiz.%3-4karla O Istasyonun Masrafi çikmaz Ya Pompada Oynanacak Yada Yakitta

antikform
25/05/2012, 12:48
Arkadaşlar opetten biz de şikayetçiyiz.Opetten aldığımız mazot daki kükürk oranının fazla olması nedeniyle enjeksiyon memeleri zarar görmüş.Araca 16.000 tl lik masraf çıkardılar.Şikayette bulunduk mazottan örnek aldılar herşey normal çıkmış.Nasıl bir iş anlamadık.

Artık opet kullanmıyoruz.Shell den alıyoruz.

Opet müşteri hizmetleri de ilgisiz zaten.Şikayette bulunuyorum.Sonucu bekliyoruz bir hafta sonra arıyorum herhangi bir şikayetiniz bulunmuyor diyorlar.

Bu kadar ilgisizler yani.

OPETTEN UZAK DURUN.BİR ARAYA GELİP BİRŞEYLER YAPALIM ARKADAŞLAR DAHA FAZLA KİŞİNİN CANI YANMASIN.

Porque
25/05/2012, 12:54
2006 model kangoo aracımı iki hafta önce sattım. Aldığım günden itibaren hep Opetten eurodizel yakıt aldım ve hiçbir sorunum olmadı. Şubeden şubeye de farkedebiliyor bazen beyler...

ozdem
25/05/2012, 14:03
Aslında geçen gün ben de aracıma carbon clean yaptırdım ve yakıt ile ilgili
konuşurken servis de banaOpet kullanmayın şeklinde bir öneride bulunda.
FIAT mühendisleri dizel için PO tavsiye ediyormuş. Fabrikadan servislere bu bilgi veriliyormuş.
En düz motorin OPET miş. Bakım vs. için giden taksiciler de OPET i beğenmiyormuş.
PO ya da Total kullanın diyorlar. Ben de artık opet den almayacağım...

Porque
25/05/2012, 14:09
FIAT mühendisleri dizel için PO tavsiye ediyormuş. Fabrikadan servislere bu bilgi veriliyormuş.

Bu devirde her şey para. PO basar parayı istediği gibi konuşturur mühendisleri. 3 sene önce 500m ilerimdeki PO kaçak mazot nedeni ile kapatıldı. Bence bu durumlarda binici arabasının performansını göz önünde bulundurarak tatmin olduğu yerden almalı diye düşünüyorum ve tekrar söylüyorum 6 senedir Kangoo 1.5dCi aracıma Opet'ten Eurodizel aldım. Bakımlarını bile doğru düzgün yapmamama rağmen alacak olan kişi motor ustasına götürdüğünde ''Harika bir motor, hiç bir sorunu yok.'' dedi usta. Sanırım Opet'ten Opet'e fark ediyor yakıt kalitesi...

rbcn
25/05/2012, 15:30
bende opet ile başladım ama şimdi shell deyim mazotta bence en iyi shell

tortuga
25/05/2012, 15:44
shell gtl hakkında düşünceleriniz nedir? farkı vermeye değer buluyor musunuz?

takres
25/05/2012, 16:09
sorun bayiden diye düşünüyorum...

aykut_1914
25/05/2012, 16:17
shell 3.94
opet 3.78

ayrıca ben aldıkça bonus veriyorlar,öğrenci işi :D

waffen
25/05/2012, 16:17
Aracı ilk aldığımda hemen Totalden doldurdum ve bir seneyi geçti devam ediyorum...abimdede fiorino var ve opet ten niye almıyorsun? diye bana fırça atıyordu ama bu fikrimi değiştirmedi.Yakıt güvencesi vs.vs. bu gibi tehditvari zorunlu yakıt satma stratejilerini (fiat-opet işbirliği) en başından beri hiç sevmemiş, hoşlanmamıştım.Totalden gayet memnunum (aracı tüketimini fazla bastığımızdan düşüremiyoruz ama :) çekiş olarak çok tatminkar )bir kere (zorunlu) Bp den aliyim dedim araç gitmedi resmen, ama istasyondan istasyona fark olabileceğini gözardı etmedim tabii ama bu o anlık aldığım Bp içindi...opet için değil

WILD
25/05/2012, 20:35
1.5 senedir opetten alıyordum benzini. Araba titreme yapıyordu.
Şimdi Ataşehir fuulden benzini alıyorum ,Umarım pişman etmez beni.Bu arada araçtaki titremede geçti.

Geçenlerde okumuştum full benzin istasyonları genel merkeze bağlı, diğer firma istasyonları gibi bayiilik ile çalışmıyor. İşin içine bayiilik giriyorsa benzine ,mazota katkı daha olayı olabiliyor.

ekartoo
25/05/2012, 20:47
7 aylık Evo 1.3 Multijet'ime önce Opet'ten sonra da PO'dan yakıt almaya başladım. Şimdi Total'e döndüm. Opet'e göre PO ve Total'deki fark yakıt tüketiminin düşmesi oldu. Ancak sanki çekiş olarak PO, Total'den iyi gibi ama nedense Total'den almaya devam ediyorum içsel olarak. Ancak Total'in bayiklerimden değil kendi işlettiği istasyondan alıyorum. Bu nokta önemli sanırım. Ankara'da bulunan arkadaşlar Beşevler - Tandoğan arasındaki Dögol caddesindeki Total artık merkezden yönetilmekte ve kendi işletmesi olup, yakıtınızı oradaki Total'den almanızı tavsiye ederim.

xarsi
25/05/2012, 23:47
bir istasyonun bayii mi yoksa merkezi mi olduğunu nasıl anlarız?

ekartoo
25/05/2012, 23:50
bir istasyonun bayii mi yoksa merkezi mi olduğunu nasıl anlarız?

Sanırım sorarak anlarsınız ama benim bahsettiğim Total için "Bu istasyon Total A.Ş. tarafından işletilmektedir." diye afiş asılı istasyonda.

LevenTgb
26/05/2012, 01:11
Ben 1 Saat önce son kez opetten aldım yakıtı, Birebir yakıttan dolayı Sorun yasamadım ama aracın çekişinden memnun olmadığım için denemek amaçlı shell'e geçmeyi düşünüyorum Bir sonraki yakıt alımını shell den yapacam farkları sizlerle paylasırım burada ;)

since1453
26/05/2012, 09:27
arkadaşlar kalitei firma yok kaliteli bayi var.

5 aydır yakıt aldığım yakacık opetten son aldığım benzin çok kötü çıktı.araç bağırmaya başladı 6,7 ortalama 8-9 arası değere çıktı.

arkadaşımın tavsiyesi ile bende FB tesislerinin yanındaki opetten aldım.ve süper çıktı ort.tüketim düştü araç sessizleşti.yakııtı bozan hile

iskmehmet1975
28/05/2012, 09:12
1 yıldır evo sahibiyim,mazot olarak shell opet ve total kullandım.ben ikinci aydan sonra bıraktım opeti:) diğer ikiside çok güzel bence ama total daha ii gibi.son 2 depomu total den fulledim,araç daha sessiz çalışıyor.po denemedim yakında onuda denerim ama:) garanti maranti boş arkadaşlar,yakıt fişlerinizi saklayın yeter.her firma sıkıntı anında istasyon sahibine ödetiyor masrafı.arkadaşımın kuzeni shell de denetim elemanı.sürekli ani kontroller yapmaya istasyonları geziyor adam.kıyı köşe bilinmeyen yerlerden almayın yakıtı yeter...kazasız günler...

Hsyn
29/05/2012, 10:06
ben bişi daha soracağım... yaz aylarında euro dizeli tavsiye etmediklerini duydum normal düz dizel alınması daha iyi diyolar... euro dizel ince olduğu için sıcaktan etkilenip buhar olup uçuyomuş bu sizce doğrumudur...

Normal dizel diye birşey kalmadıki hepsi euro dizel sadece katkılı euro dizeller var.

tiner
29/05/2012, 10:54
Uzun yıllar İstanbulda akaryakıt dağıtımı yapan bir taksici ile tanışmıştım. marka'nın hiçbir önemi olmadığını, öenmli olanın dürüs istasyon olduğunu, İstanbul'un avrupa yakasında hilesiz iş yapan iki yer olduğunu söylemişti. Bunlardan biri Shell, biri de BP istasyonuydu.
Durum halen bu kadar vahimse bende opet'i bırakığ taksici abimizin söylediği bp'ye gideyim bari...

can_ibotek
30/05/2012, 08:54
slm arkadaşlar ben de gazımı opet ten alıyorum aracım geçen hafta hep silkeleme yaptı servise götürdüm boğaz dolmuş tıkanmış dediler ve boğazı yakıt kanallarını temizlediler aracım gerçek çekiş konusunda çook güzeldiii opet ve fuulden yakıt alınmazz

punt0
30/05/2012, 09:13
totalden yakıt alsak mesela hangisini kullanmamız daha iyidir exlesium vardı sanırım dimi dizel olarak bide istanbul sisli bölgesinde totalin kendi isletmesi olan biryer biliyormusunuz?

Luc
30/05/2012, 11:42
BP az yakar, Shell cok kacar :)

lektonstar17
30/05/2012, 15:19
Arkadaşlar hep söylüyorum totalden alın vazgeçemiceksiniz.Aracın motoru bariz şekilde daha sessiz çalışmaya başladı.Çok rahatlattı motoru.Opet ve shell kullanırken parçalıyodu kendini.

MBeRaTB
02/06/2012, 07:14
yakıt güvence sistemi varsa var opette ama araba cok hantallasıyor dolaysıyla GTL alıorm en güzeli performans konusunda ;)

ceb_58
02/06/2012, 11:08
En iyi yakıt bence Shell'de. Tabi istasyondan istasyona yakıt kalitesi değişir. Ben hep shell'den alıyorum diğer şirketlere göre performans ve yakıtta iyiyim. Tabi genelde Shell'in mazotuna iyi diyorlar ama benzinide güzel.

celenlee
02/06/2012, 11:55
Bonus kampanyası yüzünden 2 depo Opet alacağım :(
Keşke World kartım da olsaydı!! Gider PO alırdım ne güzel...

Opetten daha önce benzin alıp kullanmadım, ama dizel kullandığım zaman hiç memnun kalmamıştım. İnşallah benzini de dizei gibi değildir.

sehzadeamasya
02/06/2012, 12:03
evet bende aracı alalı 7 ay oldu bir problem yok inşallahda olmaz ya

hturna7
03/06/2012, 21:27
Arabayı aldığımdan beri opet euro dizel kullanıyorum.Hiç bir sorun yok.

ktpunto
05/06/2012, 15:08
Normalde artık şehir içinde opetten almayı bıraktım. Shellden alıyorum bir süredir. Fakat İzmir-Dikili seyahatlerimde şehirlerarası güzergahlarda güvenerek yakıt aldığım opet istasyonları var oralardan şaşmıyorum

Sivrihisar Opet
İzmir- Dikili Arası Menemen Opet
ve Dikilinin Girişindeki Opet

bu 3 Opeti kayda almış durumdayım. başka yerlerden alamıyorum :D

Ziyaretçi034
12/06/2012, 16:44
bu opet konusunda kafamda bazı soru işaretleri var, mesela kavacıkta bi pompada 3 tane dizel tabancası var, diğer yüzeyde de 3 dizel tabancası.

denkmi geldi bilmiyorum ama depoyu doldurduğum tabancanın sayacı oldukça fazlaydı diğerlerine göre. yani atıyorum benim araca dolum yapan tabancanın sayacı 100 bin , 2. tabanca 60 bin 3. tabanca 40 bin felan. aynı istasyondan parça yakıt (50tl) aldığımda nedense giden araba gitmemeye, araba daha gürültülü çalışmaya başladı.

benim merak ettiğim pompadaki tabancalara farklı tanklardan yakıt gelme durumu olabilir mi? çünkü depoyu doldurmadığım zaman araç daha gürültülü çalışıyor sanki, pompacılara tembihlenmiştir depoyu doldur diyene 1. tabanca parça yakıtlara diğer tabanca diye :) çok mu kurdum kafamda ne :D

ya da psikolojik aracın gitmemesi, bilmiyorum.

hangi başlıktı hatırlamıyorum can bartu tesislerinin yanındaki opetin yakıtı iyi demişti bi arkadaş, oradan 2. depomu doldurdum, gayet mutlu mesutum :)

matushella
12/06/2012, 17:16
Shell'in yakıtı arabayı kağnı gibi yaptı, total de teklemeler oldu, BP zaten rezalet her ikisi birden oldu ama Opet'ten hiç şikayetim olmadı. Aralıksız 2 sene olacak bu dizel arabayı kullanalı 2 senedir sürekli opetlerden alıyorum hiç sorun yaşamadım. Bu konu biraz psikolojik biraz da aldığın istasyonun kalitesi ile ilgili olabilir sanki.

Ziyaretçi034
12/06/2012, 17:23
Shell'in yakıtı arabayı kağnı gibi yaptı, total de teklemeler oldu, BP zaten rezalet her ikisi birden oldu ama Opet'ten hiç şikayetim olmadı. Aralıksız 2 sene olacak bu dizel arabayı kullanalı 2 senedir sürekli opetlerden alıyorum hiç sorun yaşamadım. Bu konu biraz psikolojik biraz da aldığın istasyonun kalitesi ile ilgili olabilir sanki.

istasyondan istasyona fark ediyor ama depoyu doldurduğumda bi sıkıntı yok mesela ama usta 50 liralık eurodiesel deyince başlıyor olay, aynı istasyonda 15 gün arayla o kadar fark :)

celenlee
12/06/2012, 21:54

1kere Shell,Total ya da en azındanBP'den eurodize alıp kulanırsanız eğer, durumun psikolojik omadığını anarsınız :)

Aralıktan beri PO kullanıyorum.
Mart Ayında Bonus Shell kampanyası ie Shell95Oktan Benzin kullandım 1 depo 4*50TL

Ardından WorldCard BP kampanyasından 1depo BP kulandım. 2*100TL
Ardından Mayıs sonunda 1.5 depo PO 95 kulandım. 3*100TL

Ve geçen cumartesi Bonus OPET kampanyası var diye 1 depo 2*100TL OPET 95 aldım. Zaten 77BG olan aracımı artık sanki sırtımda taşıyorum :agiskavgasi: Pompacıların ısrarla "Abi katkı atalım mı.." sorularını neden her müşteriye sundukları gayet manidar :)

since1453
13/06/2012, 09:21
bu opet konusunda kafamda bazı soru işaretleri var, mesela kavacıkta bi pompada 3 tane dizel tabancası var, diğer yüzeyde de 3 dizel tabancası.

denkmi geldi bilmiyorum ama depoyu doldurduğum tabancanın sayacı oldukça fazlaydı diğerlerine göre. yani atıyorum benim araca dolum yapan tabancanın sayacı 100 bin , 2. tabanca 60 bin 3. tabanca 40 bin felan. aynı istasyondan parça yakıt (50tl) aldığımda nedense giden araba gitmemeye, araba daha gürültülü çalışmaya başladı.

benim merak ettiğim pompadaki tabancalara farklı tanklardan yakıt gelme durumu olabilir mi? çünkü depoyu doldurmadığım zaman araç daha gürültülü çalışıyor sanki, pompacılara tembihlenmiştir depoyu doldur diyene 1. tabanca parça yakıtlara diğer tabanca diye :) çok mu kurdum kafamda ne :D

ya da psikolojik aracın gitmemesi, bilmiyorum.

hangi başlıktı hatırlamıyorum can bartu tesislerinin yanındaki opetin yakıtı iyi demişti bi arkadaş, oradan 2. depomu doldurdum, gayet mutlu mesutum :)

can bartuyu tasiye eden bendim :)
abartısız diğer opetlere göre kafadan 50 km den fazla arttı menzil çekişte düzeldi