PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sticker nerede bastırılır? (Ankara)

BaranSelo
21/10/2012, 14:05
Merhabalar. Aracım ve bisikletim için birkaç parça sticker yaptırmak istiyorum. Birkaç özalitçiye ve reklamcıya sordum ancak yapmadıklarını söylediler. Ankara'da bu işi yapabilen yer biliyorsanız yardımlarınızı bekliyorum. İlk örnekteki tarzda birkaç uyarı stickeri ve alttaki tarzda birkaç yazı yaptırmak istiyorum.Şunlar da örnekler;
https://streetfx.com.au/product_images/other/warning_large_donttouch_quad.jpg
https://www.1st4stickers.com/ekmps/shops/garryorritt/images/10-x-bose-car-decals-stickers-graphics-any-colour-443-p.jpg

Ziyaretci031
21/10/2012, 14:51
Bunlar sende hazirdaysa keçiören Rüya aksesuarcı var oraya git derim.

erdiyilmaz
21/10/2012, 15:51
nasil yapamiyorlarmis acaba, ugrasmak istememislerdir. folyo olarak kestirirsen biraz zahmetli olur, ama ayiklamasini ben yaparim dersen yapacak yerler bulunur. kazim karabekir cad. reklamci cok var.

ekartoo
21/10/2012, 16:47
Üstteki örnek folyoya baskı, alttaki örnek ise harflerin folyo üzerinden makina ile kesilmesiyle yapılır. Sticker dediğin için söylüyorum boyutları küçük olduğundan baskı işinde olan reklam firmalarınca yapılmaz (Ben de reklam firmasında çalışıyorum). Baskı işi yapan büyük kırtasiye-ofis tarzı yerler var. Elinde uygun çözünürlükte ve boyutta istediğin görsel varsa Kızılay'da Selanik2 caddesinde baskı yapan kırtasiye - ofis tarzı yerler var. İvedik O.S.B.'de 21.caddede Can Ofis var. Orada istediğin adette işlemini yaptırabilirsiniz.

BaranSelo
22/10/2012, 00:33
Teşekkür ederim cevaplar için. Elimde modeller var fakat özalitçi bana "düz resim olmaz, bişey formatında olması lazım" dedi ama ne formatı dedi hatırlamıyorum.
Üsttekinin baskısı kolay, alttaki tarzda yazıları da komple bassalar ben içlerini kendim keserim makine kesmese de olur.
Yarın söylediğiniz adreslere bir sorayım modelleri götürüp. Tekrar teşekkürler. :)

ekartoo
22/10/2012, 19:43
Teşekkür ederim cevaplar için. Elimde modeller var fakat özalitçi bana "düz resim olmaz, bişey formatında olması lazım" dedi ama ne formatı dedi hatırlamıyorum.
Üsttekinin baskısı kolay, alttaki tarzda yazıları da komple bassalar ben içlerini kendim keserim makine kesmese de olur.
Yarın söylediğiniz adreslere bir sorayım modelleri götürüp. Tekrar teşekkürler. :)

CDR uzantılı olması gerekir. Yani vektörel çizim istiyorlar. Corel Draw'da çizilmiş olmalı. Ancak ilk örnekteki resim baskı olacağı için buna gerek yok. Görselinizin çözünürlüğü yeterliyse belirttiğim yerlerde istediğiniz ölçüye getirip basarlar. Harfleri folyoya keserek basmak içinse yazı boyutu için vektörel çizim gerekir. Bu arada makine o harfleri kesmezse siz kesemezsiniz bozulur harfler.