PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmak girişi sorunu

arenas
13/10/2012, 21:41
arkadaşlar telefonu şarj etmek için dandik bi çakmak şarjım vardı, taktım baktım gevşek baya, tam oturmuyo.sanki tam girmiyo.bu dandiktir deyip gittim dexim marka tutuculu falan arać kiti aldım . onun da çakmak şarji oturmadi.bi şarj ediyo bi etmiyo.sorun bizim puntodandir deyip onu geri verdim.
böyle bi sorun başına gelen ve çözebilmiş barkadaşların yardımına ihtiyacım var???

tolgabaydar
13/10/2012, 21:52
hocam benim eski aracımda olmustu puntoda degıl ama cogu aldıgınız şarjlar sanırım 12v girişine ayarlı ben aldıgım sajdakı cakmaklıga gıren parçasının 2 yanındakı ıletkenı kucuk tornavıdayla dısa dogru esnetmıstım tam oturmustu bi oyle deneyın ıstersenız.

arenas
13/10/2012, 22:24
hocam benim eski aracımda olmustu puntoda degıl ama cogu aldıgınız şarjlar sanırım 12v girişine ayarlı ben aldıgım sajdakı cakmaklıga gıren parçasının 2 yanındakı ıletkenı kucuk tornavıdayla dısa dogru esnetmıstım tam oturmustu bi oyle deneyın ıstersenız.

esnetmeyi bi deniycem

tolgabaydar
13/10/2012, 22:29
zaten bır ucu bosta korkmadan esnetın mp3 se zaten hepsi oyle bende sorun yasadım dedıgım ıkı yandaki iletkenı dısa dogru cektım hafıf korkmayın tek ucunun baglı olmadıgını gorursunuz zaten

celenlee
13/10/2012, 22:33
Puntonun çakmak girişi ne yazıkki bu şekilde!!!!

Anladığım kadarıyla standartdan kısa , ne taksak hoop çıkıyo, temassızlık vs vs..
Benim araçta durmayanı babamın megane a takıyorum, cillop gibi oluyor!

Forumda bu problemdne yakınan birçok konu da mevcut, yani yalnız değilsiniz :)

gunay1987
13/10/2012, 23:10
Bnde iphone sarji var bnmkide azcik gevsek gibi duruo ama takip saga doru cevirince tam oturuyo

Sent from my iPhone using

volume23
13/10/2012, 23:20
Bendede aynı sorun var tam şarj oluyor bir tümsekten geçiyorum gevşiyor yaylarını genişlettim ama malesef aynı.

GT-I9100 cihazımdan 2 ile gönderildi

fhmnl
14/10/2012, 00:50
Bende de aynı durum mevcut büyük şarj cihazları ağır geliyor diye gittim 4 cm lik küçük şarj cihazi aldım o da aynı şekilde çok sallanıyor ve hemen çıkıyor

kayya
14/10/2012, 01:04
Evet aynen arkadaşların dediği gibi... Fiat standart dışı bir şey takmış. Benimki de bol geliyordu, arkadaşlar gibi iletkenleri dışarı doğru esnettim ve daha sağlam oturmaya başladı. Aynı cihazı tanıdıklarımın arabalarına takıyorum, eldiven gibi oturuyor. Tüm çevremde böyle bir sorunu olan tek araba benimki maalesef...

Xenophan
14/10/2012, 02:25
Evet aynı durum bende de mevcut. 2 farklı dönüştürücü denedim oturmadı sallandı sürekli. Araştırmalarıma göre amerikan ve Avrupa standartlarındaki farklılıktan ileri gelen bir durum. Aynı dönüştürücüyü sümbülde denedim cuk sesiyle oturdu. Bende puntikte araya eski bir kartviziti sıkıştırma ile buldum.

Evo'dan tepetaklak ile gönderildi.

DeltaS4
14/10/2012, 20:54
Aynı sorun albeada da mevcut, çakmak girişine çakmak haricinde navigasyon cihazı, telefon şarjı yahut tepe lambası gibi şeylerin erkeği tam oturmuyor, boşluk kalıyor sallanıyor demekki fiatta genel bi problem ...

arenas
15/10/2012, 19:42
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. bakalim bi şeyler denicem.çözebilirsem paylaşırım...

BaranSelo
08/11/2012, 22:10
Bu soruna bir çözüm bulunabildi mi? Şarj cihazım oturmuyordu pek umursamadım. Ama bugün aldığım usb çıkışı da uymayınca sinirlerim bozuldu. Tableti şarj edicem, tümseğe gelince sallanıyor çıkıyor. Bir türlü sabitleyemedim, sürekli elim orda mı duracak yani nedir...

shellcininabisi
09/11/2012, 07:00
https://dx.com/p/compact-dual-usb-car-adapter-charger-black-dc-12-24v-66112

bundan almıştım geçen sene dealextremeden bu mevcutlara göre biraz daha kısa yani bizim çakmak girişinde duran çakmak kadar boyutları ondan cuk oturuyor. sıkıntım yok 1 senedir kullanıyorum. 2 çıkışlı 1 çıkışı navi için diğerini cep telefonu için ya da her ikisni cep telefonu için kullanıyorum

kayya
09/11/2012, 09:33
shellcininabisi, sitede Türkiye'ye ücretsiz kargo yazıyor. Ayrıca 7 ila 10 günde geldiği belirtilmiş. Orada gördüğüm fiyatın haricinde ek maliyet oluyor mu? 8 lira 91 kuruş olarak belirtilmiş...

shellcininabisi
09/11/2012, 15:37
shellcininabisi, sitede Türkiye'ye ücretsiz kargo yazıyor. Ayrıca 7 ila 10 günde geldiği belirtilmiş. Orada gördüğüm fiyatın haricinde ek maliyet oluyor mu? 8 lira 91 kuruş olarak belirtilmiş...

yok hocam bir sıkıntı olmuyor ödemede, ayrıca hiç ek ödeme istenmiyor. Türkiyeye ücretsiz kargoları var ptt kargo ile geliyor 8 - 10 günde . ama bu aralar bu çin sayfalarının postlarında geç gelme gibi sorunlar oluşuyormuş.

ben alırken gg de bir arkadaş 35 tl istiyordu bu cihaza. akşam foto çekip ekleyeyim boyutu bizim çakmaklar kadar

RoSs
23/08/2020, 10:53
Merhabalar
Bu başlıkta da belirtildiği gibi Puntonun çakmaklık girişi kısa ve buna uygun ürün bulamıyorum. Bir transmitter almıştım hızlı şarjlı ama uymadı. Ustalar orijinal çakmaklığı bozma diyor. Bunun ne gibi sakıncası olabilir görsellik dışında ? Ya da siz ne gibi bir çözüm buldunuz? Kısa girişli ürünleri nasıl bulabilirim?

43sbr
23/08/2020, 23:51
Aynı sorun albea larda da var transmitter aldık dik bir şekilde dakılamıyor yan veya çapraz dakıyorum oda bir çukura girince bağlantı kesintiye uğruyor tekrar bağlanıyor.