PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AşıRı HIz KONtRolSüZ KaVşAk Ve FAciA

microab
25/07/2007, 17:21
https://img30.yukle.tc/images/1084asiri_hiz.jpg
https://img30.yukle.tc/images/5491asiri_hiz_2.jpg
https://img30.yukle.tc/images/5309asiri_hiz_3.jpg
https://img30.yukle.tc/images/2246asiri_hiz_4.jpg

Kontrolsüz biçimde kavşağa girdi ve feci şekilde parçalanarak can verdi.

Kaza sonrası km saatinin 125 km de takıldığı belirlendi...

--İNTERNET HABER--

Özellikle kanı kaynayan genç arkadaşlarıma ibretlik görüntüler...

Motoru da arabası da bir arkadaşlar dikkatli olalım başkalarının da canı yanmasın...

fox41
25/07/2007, 17:32
Hız felakettır.Allah muhafaza ya motorlu ne olmuş.hele iki tekerlek üstünde hız çok daha korkunc..:(

toful
25/07/2007, 17:33
tamda bugün motosiklet almıştım.hevesim kırıldı bunu görünce

mustafa
25/07/2007, 17:40
Allah korusun çok tehlikeli.Dikkat edelim arkadaşlar .Belki kendimizi öldürmeye(Allah korusun) hakkımız olabalir.Ama karşıdan gelen ve çarpıştığımız kişileri masum aileleleri tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok

nasrettinhoca
25/07/2007, 17:46
Dün akşam tv de videosunu izledim..Çok üzüldüm ...Kazadan hemen sonra kız arkadaşı(Yada Nişanlısıda olabilir) telefon açmış..Polis cevaplamış..Hız 125 km/sa..Yazık genç yaşta...

femoli
25/07/2007, 18:47
evet akşam haberlerde seyrettim tuzla buz oldu boşuna dememişler şeytan aleti

dagored
25/07/2007, 19:27
Allah korusun...

Er-NnN
25/07/2007, 23:16
yalnız kazanı görüntülerine bakınca barış akarsu daki kaza hikayesinin fazlasıyla benzeri bu kontrolsüz kavşaklara bi çözüm şart...

pascal
26/07/2007, 03:31
çok yazık ya :( allah korusun

Honor COOPER
26/07/2007, 10:40
gerçekten çok üzücü.
kanunların derhal u motor terörüne bir çözüm bulması lazım.
arabadan çok motor oldu bu çin motorlarından sonra.
13-15 yaşındaki çocukların altında.
hafta sonu biri beni sağlıyormuş bende görmedim sağa yanaşıyordum altıma alıyordum nerdeyse motoru.allahtan çocuk akıllıymışta kendini atmış motordan.

toful
26/07/2007, 10:46
çok yazık ya :( allah korusun

ben şahsen çarpana yazık diyemiyeceğim.kendi sonunu isteyerek hazırlamış.dün sahilde mobilet üzerinde 4 kişilik bir aile gördüm o trafikte gitmeye çalışıyorlar.kask mask hiç bişi yok.gelip sana vurunca onlardan biri ölünce ölene mi yazık yoksa sebepsiz yere hapise girenemi yazık.bu arada bende iki teker kullancısıyım.

nasrettinhoca
26/07/2007, 10:52
yalnız kazanı görüntülerine bakınca barış akarsu daki kaza hikayesinin fazlasıyla benzeri bu kontrolsüz kavşaklara bi çözüm şart...

Barış Akarsu kazasında kaza olan kavşağın daha önce kontrollü olduğu ve kontrollü olduğu sıralarda tutulan istatiki çalışmalarda kaza oranının daha fazla olduğunu açıkladılar...Sinyalizasyon sisteminin kaldırılmasından sonra kaza oranlarında büyük düşüş olduğu belirtilmişti...İlginç...

alphaville
26/07/2007, 11:51
merhaba kaza bizim burada oldu o yolu biliyorum ölen elamanda bizim fabrikada çalışıyor.Kazadan 15 dakika sonra oradan geçtim ve o gece uykularım kaçtı gerçekten çok üzücü bir olaydı.Fakat şunu belirtmek isterim ki orada motoru kullanan arkadaşın hız yüzünden hatası kesin olarak var ama;
o yolu görseniz inanamazsınız hangi mühendis tasarladıysa ellerine sağlık bu kadar berbat bir kavşak olabilir.Orada defalarca kaza lar oldu fakat ölümlü olmağı için dikkat çekmedi insanların araçlarına olan oldu.Heryerden giriş ve çıkış var fakat yarısında ışık var yarısında yok.Labirent gibi bir yer anlatmaya kalksan yarım saat sürer tepeden tamamının foğtorafı lazım.

alpy
26/07/2007, 14:38
Kavsak Dedinmi Iki Dk Duracaksin
Motor Surucusu Herhalde Arkasindan Siyrilim Diye Dusunmus Sanirim
Yoksa Yapilacak Tek Sey Vardi Motoru Yatirmak
Kamyonun Altindan Gecip Kurtarma Sansi Yuksekmis

RESİMLERDENDE ANLASILIYOR ZATEN KAVSAK DEMEYE SAHIT ISTE

merhaba kaza bizim burada oldu o yolu biliyorum ölen elamanda bizim fabrikada çalışıyor.Kazadan 15 dakika sonra oradan geçtim ve o gece uykularım kaçtı gerçekten çok üzücü bir olaydı.Fakat şunu belirtmek isterim ki orada motoru kullanan arkadaşın hız yüzünden hatası kesin olarak var ama;
o yolu görseniz inanamazsınız hangi mühendis tasarladıysa ellerine sağlık bu kadar berbat bir kavşak olabilir.Orada defalarca kaza lar oldu fakat ölümlü olmağı için dikkat çekmedi insanların araçlarına olan oldu.Heryerden giriş ve çıkış var fakat yarısında ışık var yarısında yok.Labirent gibi bir yer anlatmaya kalksan yarım saat sürer tepeden tamamının foğtorafı lazım.

Ziyaretçi047
26/07/2007, 14:44
Çok kötü. Başımdan da geçtiği için tüylerim diken diken oldu. Arkadaşlar lütfen ölüp veya öldürüp kendinizden çok sevenlerinizi veya başkalarını cezalandırmayın.

akin78
26/07/2007, 15:41
Çok acı manzara.Allak Korusun herkesi. :(

ufukbzk84
26/07/2007, 16:10
allah rahmet eylesin... ama kontrolsüz kavşağa 120 km hızla mı girilir ya ölen ölmüştür allah rahmet eylesin cezasını kamyoncu çekicek...

toful
26/07/2007, 16:24
allah rahmet eylesin... ama kontrolsüz kavşağa 120 km hızla mı girilir ya ölen ölmüştür allah rahmet eylesin cezasını kamyoncu çekicek...

kamyoncu ne kadar yer acaba.hiç ceza yememe ihtimali varmıdır.en azından dava sonuçlanıncaya kadar bir ay gibi kısa süreli de olsa yatarmı.yoksa tamam kardeş senin suçun yok hadi evine işine mi derler bu durumda.

ufukbzk84
26/07/2007, 16:33
kamyoncu ne kadar yer acaba.hiç ceza yememe ihtimali varmıdır.en azından dava sonuçlanıncaya kadar bir ay gibi kısa süreli de olsa yatarmı.yoksa tamam kardeş senin suçun yok hadi evine işine mi derler bu durumda.

valla toful babamda böle kötü bi kaza yapmıştı otobanda iki tane işgüzar karşıdan karşıya geçmeye çalışmış babamda onlara çarpmıştı malesef hızı 110 filandı yasal sınırların içinde hatt tvde filan çıkmıştı...karşıdan karşıya geçenlerden biri ölmüştü (allah rahmet eylesin)... biri yaralı kurtulmuştu... babam çok etkisinde kalmıştı bu olayın 2 ay filan araba kullanmamıştı(işi çok yoğun olmasına rağmen) sinir hapı kullanıyodu... neyse sona mahkeme oldu ozaman 8/8 onları kusu bulmuştu babam sadece kan parası vermişti öle bişi varmış heralde mahkeme kararıyla...

ufukbzk84
26/07/2007, 16:35

valla toful babamda böle kötü bi kaza yapmıştı otobanda iki tane işgüzar karşıdan karşıya geçmeye çalışmış babamda onlara çarpmıştı malesef hızı 110 filandı yasal sınırların içinde hatt tvde filan çıkmıştı...karşıdan karşıya geçenlerden biri ölmüştü (allah rahmet eylesin)... biri yaralı kurtulmuştu... babam çok etkisinde kalmıştı bu olayın 2 ay filan araba kullanmamıştı(işi çok yoğun olmasına rağmen) sinir hapı kullanıyodu... neyse sona mahkeme oldu ozaman 8/8 onları kusu bulmuştu babam sadece kan parası vermişti öle bişi varmış heralde mahkeme kararıyla... ama bu kazada kusur kimde tam olarak o belli değil çünkü tali yoldan çıkıyomuş gibi oluyosun yol motorun hakkı...

darkrider
26/07/2007, 19:17
Allah rahmet eylesin. Motorda bir terslik olmalı. Kamyon oldukça yavaş dönüyor. Motor sürücüsünün görmemesi imkansız. Arkasından kaçmayı düşündüyse ıskalaması çok zor, geçecek alan var, viraj yok. 125kmh motor üzerinde manevra yapmak için çok yüksek bir sürat değil. Ya sürücü çok acemiydi, ya da motorda bir terslik vardı. Ya da sağa dönecekti, son anda fikir değiştirdi ve düz gitmeye karar verdi. (çarpmadan önce motora sola yatırıp dönmeye çalışmış)

Her neyse, motorsiklet kazalarında sonuç bundan çok farklı olmaz genelde. Motorsiklet sürücülerine karşı trafikte daha dikkatli davranmamız gerekiyor. Onların durabilme, manevra yapabilme yetenekleri arabalar kadar yok ve en ufak bir hatada eci kazalar olabiliyor...

femoli
26/07/2007, 19:26
Gerçekten müthş incelemişsin dikkat çok güzel .
Ama birde tanışma bölümünde kendinide tanıtırsan tam süper olacak :D:D sevgili hemşerim

darkrider
26/07/2007, 19:40
Hay hay, hemen... :)

BERKAY
26/07/2007, 23:19
kavsaklara bi çözüm sart artık yaa

Lordrivendel
27/07/2007, 12:56
Motor gerçekten birçok insan için bir tutku, sigara gibi içki gibi :) yani zararını biliriz ama önüne geçemeyiz.

Ne kadar bilinçli olursak olalım, o aletin üzerine binince sürati tatmadan yolculuk yapmak imkansız (ben ki hayatımda hiç motor kullanmamış biri olarak bunu biliyorum) Bu nedenle motor kullanırken başımıza gelebilecek herşeyi göz almalıyız.

Araç kullanırken motorlara hep sinirle baktım, "ya senin ne işin var burda çekil önümden" gibi. Ancak arkadaşlarımın çok güzel açıkladığı gibi, arabaya göre manevra ve güvenlik olarak çok daha zor durumda olduklarına göre biraz onlara dikkat ve anlayış göstermemiz gerekiyor sanırım...

ufukbzk84
27/07/2007, 13:26
boşuna şeytanın icadı dememişler... hem tehlikeli hem çekici adrenalini sonuna kadar iliklerinizde hissedebileceğiniz bir alet... ama bana göre değil... her zaman 4 tekerden yanayım... ne gemi ne uçak 4 teker yeter bana... kontrol bende olsun yeterki...

baycep
29/07/2007, 19:54
Arkadaşlar ben öyle abuk subuk uç kazalar gördüm ki acilde o yüzden aracımı hızlı kullanmam (otobanda olabilir) binerbinmez emniyet kemerimi şehir içide dahil takarım , trafik kurallarına mutlaka dikkat ederim dağın başında olsa kırmızı ışıkta geçmem rara sokaklarda bile sinyal veririm... gerisi kader artık, birisi gelip tepeme düşer yada arabanın üzerine çıkarsa yapacak bir şeyde kalmıyor....

osman
29/07/2007, 21:13
Çok acı manzara.Allak Korusun herkesi. :(

bikerede bizim puntonun altına bi motorsikletli girmisti ama bisi olmamıstı sadece gozlugunun camı cizilmişti

tempesty
29/07/2007, 23:31
bir de şu videoyu izleyin arkadaşlar ==

YouTube - motosiklet madness hız yarış (https://www.youtube.com/watch?v=-IzyPOmxFEE&NR=1)

ABNEW
29/07/2007, 23:36
Bora şimdi vuracak dedim birkaç defa ama çok şükür birşey yok:)