PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olur mu?

GUNES
08/10/2012, 18:57
bi sorum var arkadaşlar...bilen duyan başına gelen bilgisi olan var mıdır acaba? ben puntoyu alırken 14bin tl kredi çekmiştim...şimdi kapatsam 12bin tl ödemem gerek...ancak sorum şu; şimdi ben gidip aracımı birmot'a versem...yeni bir araç alsam bu kredi diğer araca aktarılır mı teknik olarak...diğer aracı alıp kullansam aracın taksitlerini o yeni araçla devam etsem teknik olarak olur mu? böyle bir uygulama var mıdır?

levan34
08/10/2012, 19:19
araba canını sıkmış anlaşılan...ne sorunun var ?

GUNES
08/10/2012, 19:25
forumdan takip ediyorsan hocam mesajlarımı anlarsın umarım:) ama burda sorunları yazınca tepki alıyoruz...haftada bir servisteyiz daha ne olsun...PUNTO harika muhteşem ötesi bir araç:)

emrahisilti
08/10/2012, 19:26
olmaz.ya profilde yaş doğruysa 36 yazıyor olur mu diye konu açıyorsunuz.

GUNES
08/10/2012, 19:29
''olur mu'' dikkat çeksin diye yazılmış bir başlıktı ''canım arkadaşım'' ...normal başlık atınca pek ilgi çekmiyor pek cevap alamıyorum....ve, yaşımla başımla ilgileneceğine diğer arkadaşlar gibi ''ADAM GİBİ'' cevaplar yazarsan sevinirim...yok yazmayacaksan yorumlarına pek ihtiyaç duymuyorum...

emrahisilti
08/10/2012, 19:36
''olur mu'' dikkat çeksin diye yazılmış bir başlıktı ''canım arkadaşım'' ...normal başlık atınca pek ilgi çekmiyor pek cevap alamıyorum....ve, yaşımla başımla ilgileneceğine diğer arkadaşlar gibi ''ADAM GİBİ'' cevaplar yazarsan sevinirim...yok yazmayacaksan yorumlarına pek ihtiyaç duymuyorum...

öyle dikkat çekti ki bak bütün millet senin konunda yazıyor.Adam gibi soru soran insana adam gibi cevap verilir.Zaten sen puntoya *** attığın için başın dertten kurtulmuyor.

GUNES
08/10/2012, 19:43
canım arkadaşım(forumdaşım)...seviyene çekmeye çalışıyorsun ama emin ol inmeyeceğim...inmem için çok basamak gerek çünkü....her konuda bilgi sahibi olmam imkansız...bilgi sahibi olmadığım konularda forumdaki bilgili kültürlü insan gibi cevap veren arkadaşlardan ilgi ve alaka alıyorum...gerekli bir çok durum hakkında bilgiler aldım buradan sağolsun arkadaşlar yardım etti...bu konu hakkında yazmak için çok kararsız kalmıştım...insanları gereksiz yere meşgul etmemek istedim...ama sonra bilgisi olan birileri varsa mutlaka yazar dedim...sonuçta sormak ayıp değil öğrenmemek ayıp...aslında her ikimizin de değerli vakti kayboluyor bak....üzülüyorum böyle durumlar için...istersen forumu ve kendini meşgul etme bu konu için...bu konu hakkında daha bilgili daha kültürlü arkadaşların daha uygun mesajlarını umutla bekliyorum..olmadıyarın bu sorumun cevabı bir telefon kadar yakın bana...

emrahisilti
08/10/2012, 19:44
canım arkadaşım(forumdaşım)...seviyene çekmeye çalışıyorsun ama emin ol inmeyeceğim...inmem için çok basamak gerek çünkü....her konuda bilgi sahibi olmam imkansız...bilgi sahibi olmadığım konularda forumdaki bilgili kültürlü insan gibi cevap veren arkadaşlardan ilgi ve alaka alıyorum...gerekli bir çok durum hakkında bilgiler aldım buradan sağolsun arkadaşlar yardım etti...bu konu hakkında yazmak için çok kararsız kalmıştım...insanları gereksiz yere meşgul etmemek istedim...ama sonra bilgisi olan birileri varsa mutlaka yazar dedim...sonuçta sormak ayıp değil öğrenmemek ayıp...aslında her ikimizin de değerli vakti kayboluyor bak....üzülüyorum böyle durumlar için...istersen forumu ve kendini meşgul etme bu konu için...bu konu hakkında daha bilgili daha kültürlü arkadaşların daha uygun mesajlarını umutla bekliyorum..olmadıyarın bu sorumun cevabı bir telefon kadar yakın bana...

senin seviyen okadar yüksek ki haklısın biz yetişemiyoruz.

shellcininabisi
08/10/2012, 20:03
bi sorum var arkadaşlar...bilen duyan başına gelen bilgisi olan var mıdır acaba? ben puntoyu alırken 14bin tl kredi çekmiştim...şimdi kapatsam 12bin tl ödemem gerek...ancak sorum şu; şimdi ben gidip aracımı birmot'a versem...yeni bir araç alsam bu kredi diğer araca aktarılır mı teknik olarak...diğer aracı alıp kullansam aracın taksitlerini o yeni araçla devam etsem teknik olarak olur mu? böyle bir uygulama var mıdır?

kesinlikle olmaz. açıklaması da yok mantığa aykırı. yani siz şimdi bir araba alıyorsunuz ve krediyle sonra diyorsunuz ki kardeşim ben sizin bu aracı beğenmedim yenisini alıcam sizden ama şu aldığım krediyi ötekine sayın. yok öyle birşey

GUNES
08/10/2012, 20:12
neyse arkadaşlar mantıklı olmadığı kanaitine vardım...ama yeniden sıfır araç almak istesem mutlaka eldeki araçla ve kredi borcuyla bir çözüm yoluna giderler diye düşünmekteyim...sonuçta para kazanacaklar...şu hararet sorunu için yarın gittiğimde bir sorayım....mantıklı cevaplar için teşekkürler...

biancoangelo
08/10/2012, 20:16
Bende dediğiniz olayı şu şekilde açıklayayım. Siz punto aldınız 30000 e beğenmediniz. Ve bu aracın 14 000 ine kredi çektiniz aylar günler geçti 12000 e kadar düşürdünüz. Şimdi yeni araç alacaksınız ve örneğin bu Bravo olacak... Bravo içinde 45000 e anlaştınız ve buyuk ihtimal bu aracada tekrar belli bi miktar kredi kullanacaksınız. Önceki puntonuzu da bayiye geri vereceksiniz.

HEMEN BAŞLIK YAPALIM.......

Zararlarınız

1- İlk olarak önceki kredinizin faizini ödemeye başladınız için çekilen ana para kredi miktarı hala sabittir. Bu zaten sizin hanenizde 12000 Tl borç olacak.

2- Puntoyu verirken sonuçta kar amaçlı bi (bayii açısından) satış olacağından piyasa fiyatından en az 2-3 bin aşşağısına vereceksiniz.

3- Yeni araçta kullanacağınız kredi ve faizi (Varsa) ek külfet olacak...

SİZ BİLİRSİNİZ PARANIZ ÇOOOKSA ALIN......

AMA BEN GARİBANIM O KADAR PARAM OLSA DA BEN BU İŞE YATIRMAM.....

Ha bu arada altınızdaki yada benim altımdaki JAGUAR, PORSH, MASERATi değil SAAAAdece FİAT punto ... (Zaman zaman benimde aklıma gelmiyo değil ama kendinizi frenleyin)

Kızmayın !!! ama bu konu için herkes benzeri cevaplar yazar.... Hayırlı FORUMLAR... Sayın Forumdaşım.

GUNES
08/10/2012, 20:21
Bende dediğiniz olayı şu şekilde açıklayayım. Siz punto aldınız 30000 e beğenmediniz. Ve bu aracın 14000 e kredi çektiniz aylar günler geçti 12000e düşürdünüz. Şimdi yeni araç alacaksınız ve örneğin bu Bravo olacak... Bravo içinde 45000 e anlaştınız ve buyuk ihtimal bu aracada kredi kullanacaksınız. Önceki puntonuzuda bayiye geri vereceksiniz.

HEMEN BAŞLIK YAPALIM.......

Zararlarınız

1- İlk olarak önceki kredinizin faizini ödemeye başladınız için çekilen ana para kredi miktarı hala sabittir. Bu zaten sizin hanenizde 12000 Tl borç olacak.

2- Puntoyu verirken sonuçta kar amaçlı bi (bayii açısından) satış olacağından piyasa fiyatından en az 2-3 bin aşşağısına vereceksiniz.

3- Yeni araçta kullanacağınız kredi ve faizi (Varsa) ek külfet olacak...

SİZ BİLİRSİNİZ PARANIZ ÇOOOKSA ALIN......

AMA BEN GARİBANIM O KADAR PARAM OLSADA BU İŞE YATIRMAM.....

ha bu arada altınızdaki JAGUAR, PORSH, MASERATi değil SAAAAdece FİAT punto ... (Zaman zaman benimde aklıma gelmiyo değil ama kendiniz frenleyin)

Kızmayın ama bu konu için herkes benzeri cevaplar yazar.... Hayırlı FORUMLAR... Sayın Forumdaşım.

çok sağol hocam...tam da anlatmak istediğimi özetlediniz...haklısınız mantıksız bir yatırım olur...param çok ta falan değil hani:) deli gibi çalışıp zar zor kazanıyoruz...ama bu her hafta başka bir sorun için servise git-gel sıkıldım...yeni araçta aynı sorunlar çıkması da olası bir durum tabi...dediğin gibi FİAT bir ALEX değil sonuçta...

mfnserim
08/10/2012, 20:34
olur mu? sorusuna cevap: evet olur. aynı soruyu sormuştum eskişehir birmot'a, olur demişlerdi.

tayfux
08/10/2012, 21:52
arkadaşımızın birisi bilmediği için bir soru sormuş neden bu agresif cevaplar veriliyor bazen anlamıyorum sinirleniyorsan kapatırsın sayfayı geçersin..bana hergün okulda o kadar saçma sorular soruluyor ki veliler tarafından 50-60 yaşında yuh diyorum içimden ama anlıyorum ki o adam yada bayan bu işin içinde değil doğal olarak bilmiyor lütfen biraz daha forumdaşlarımıza arkadaşlarımıza saygı gösterelim olmaz deyin varsa mantığını açıklayın bence daha iyi seviyelerde olur forumumuz..

Nokta.
08/10/2012, 22:08
benc gerek yok ya binin puntonuza
birazda aracınızın dilinden anamaya siz çalışırsanız daha iyi olur bence

GUNES
08/10/2012, 22:12
hocam diline sağlık....soru sormaya korkar oldum valla...herkes herşeyi bilemiyor...ki bu konu oldukça spesifik bir konu uzmanlık isteyen bir durum...benim mesleğimle ilgili o kadar saçma sorular gelir ki...ben de anlayacağı şekilde cevaplamaya çalışırım...

GUNES
08/10/2012, 22:13

peki.

halils2
09/10/2012, 01:00
çekilmiş olan eski krediyi başka bir araca kaydırma yapılamıyor diye biliyorum. hatta kredi çektiniz tekrardan çekmek istediğinizde krediyi kapatıp yeni kredi çekiliyormuş gibi işlem yapılıyor en azından bana böyle söylemişlerdi. ayrıca yeni araç alacağınızdan şuan kullandığınız araç krediden dolayı rehinli olduğu için önce mevcut kredinizi kapatıp rehini kaldırmanız gerekir ki aracın satışını yapabilesiniz ve almak istediğinz araca yeni kredi açılsın. diğer arkadaşların da belirttiği gibi çok masraflı bir iş aracınızda çok büyük bir sorun yoksa kullanmaya devam edin bence.

dicaser
09/10/2012, 04:03
forumdan takip ediyorsan hocam mesajlarımı anlarsın umarım:) ama burda sorunları yazınca tepki alıyoruz...haftada bir servisteyiz daha ne olsun...PUNTO harika muhteşem ötesi bir araç:)

haftada bir neden servisteniz ki ? ben orayı anlamadım ? topu topu punto cok klasik sade bir araba yapımı toplaması ve dağıtması kolay sorunlar ve çözümleri gayet açık ve net bir araç ? yeni araba alıp neyapacaksınız hem puntoda yeni bir araç en başta kendinizi şuna şartlamanız lazım sorunlara direk çözüm! yani hedefe direk kitleneceksiniz.. hararetmi yaptı hemen radyatore borulara klimaya havalandırmalara bakılacak hemen tamir edilecek aksmı cıktı rota rot basına aksın kendine sanzuman giris dislisine bakılacak arac cekmiyormu hemen benzin filtresine yazılımına tekerleklere bakılacak arac vitesmi gecmiyor kulakcık sanzuman yagı vs gibi direk çözümler belli inanın aracınızda eminimki aman aman bir sorun yoktur ya servis sallıyordur yada problem tam olarak çözülemiyordur ki ; GEL GELELIM BU FORUMDA SAYISIZ PUNTO KULLANICISI VE BU ISIN TURSUSU OLMUS INSANLAR VAR PROBLEMI YASADIGINIZ ANDAN ITIBAREN BURDA TAM,NET VE DETAYLI BIR SEKILDE PAYLASIRSANIZ ; her hafta servise gitmekten problemlerden kurtulacagınıza inanıyorum :)

Honor COOPER
09/10/2012, 08:45
Sizin sorduğunuz soru bir çok avrupa ülkesinde kullanılan sistem araçlar devamlı değişiyor kredi devam ediyor daha yüksek fiyatlı bir araç aldığınızda ise kredi taksiti artıyor.Eski araç peşinata sayılıyor kalan kısım kredilindiriliyor,artı kredi kredinizin üzerine ekleniyor.
Türkiyede malesef bu kadar kolay bir sistem yok ama yapamazmısınız tabiki yaparsınız ama uğraşırım derseniz.

Ziyaretci040
09/10/2012, 09:16

Bak serkana 7 lt ortalama ile geziyor ama halen biniyor :D

Misafir046
09/10/2012, 09:24
Size bir kaç soru sormak istiyorum ki ona göre kendime gore bir yorum yapayım.

Aracanız ne kadar eder ortalama ?

Alacagınız arac ne kadar. ?

Bana bunları soylerseniz bende size mantıklı cevap verebilirim.

Yukarıda ki cevaplar beni tatmin etmedi cunku arkadaslar yanlıs hesap yapıyor.

celenlee
09/10/2012, 09:37
En fazla 2. bir dosya masrafı açarlar sana.
Sen yeter ki istekli ol bir şekilde hallederler ;) Tabiki kredini kapatıp yeniden kredi vererek :)
Adamlar zaten senin araçtan ciddi para kazanacak, piyasanın 2-3 altında fiyat verecekler takasta alınca. İşlerine gelecektir yani :)

GUNES
09/10/2012, 12:16
Size bir kaç soru sormak istiyorum ki ona göre kendime gore bir yorum yapayım.

Aracanız ne kadar eder ortalama ?

Alacagınız arac ne kadar. ?

Bana bunları soylerseniz bende size mantıklı cevap verebilirim.

Yukarıda ki cevaplar beni tatmin etmedi cunku arkadaslar yanlıs hesap yapıyor.

aslında bu sistemden vazgeçtim...krediyi direk kapatıp aracı satmak daha mantıklı geldi bana..(ancak bir iki ay içerisinde)...aracımın 12bin tl kredi borcu kaldı...puntolar (2012 - punto pop - s&s - otomatik - benzinli - 9.500 km) ortalama 28 ile 30 bin arasında gidiyor piyasada...almayı düşündüğüm araç ise ortalama 40bin tl....

GUNES
09/10/2012, 12:25
haftada bir neden servisteniz ki ? ben orayı anlamadım ? topu topu punto cok klasik sade bir araba yapımı toplaması ve dağıtması kolay sorunlar ve çözümleri gayet açık ve net bir araç ? yeni araba alıp neyapacaksınız hem puntoda yeni bir araç en başta kendinizi şuna şartlamanız lazım sorunlara direk çözüm! yani hedefe direk kitleneceksiniz.. hararetmi yaptı hemen radyatore borulara klimaya havalandırmalara bakılacak hemen tamir edilecek aksmı cıktı rota rot basına aksın kendine sanzuman giris dislisine bakılacak arac cekmiyormu hemen benzin filtresine yazılımına tekerleklere bakılacak arac vitesmi gecmiyor kulakcık sanzuman yagı vs gibi direk çözümler belli inanın aracınızda eminimki aman aman bir sorun yoktur ya servis sallıyordur yada problem tam olarak çözülemiyordur ki ; GEL GELELIM BU FORUMDA SAYISIZ PUNTO KULLANICISI VE BU ISIN TURSUSU OLMUS INSANLAR VAR PROBLEMI YASADIGINIZ ANDAN ITIBAREN BURDA TAM,NET VE DETAYLI BIR SEKILDE PAYLASIRSANIZ ; her hafta servise gitmekten problemlerden kurtulacagınıza inanıyorum :)

gayet mantıklı yaklaşımın için teşekkürler hocam...neden haftada bir servis:) sorunun cevabı zor be arkadaşım:) eko modda klima açıkken araç titriyor diye gittim...arka kapı gergileri anırıyor diye gittim:) değiştirdiler...teyp ses açma kapama tuşu bozuldu diye gittim...şimdi de hararet meselesi...araç daha 9.500 km...şubat başında trafiğe çıktı..8 aylık daha...sıfır araç mı aldık 2. el mi anlamadım doğrusu...tek farkı serviste garanti var diye cepten para çıkmıyor...ama punto harika ötesi muhteşem bir araç...(sorunlardan bahsedince linç ediliyoruz da)...

karizmatik_boy
09/10/2012, 12:27
arkadaşımızın birisi bilmediği için bir soru sormuş neden bu agresif cevaplar veriliyor bazen anlamıyorum sinirleniyorsan kapatırsın sayfayı geçersin..bana hergün okulda o kadar saçma sorular soruluyor ki veliler tarafından 50-60 yaşında yuh diyorum içimden ama anlıyorum ki o adam yada bayan bu işin içinde değil doğal olarak bilmiyor lütfen biraz daha forumdaşlarımıza arkadaşlarımıza saygı gösterelim olmaz deyin varsa mantığını açıklayın bence daha iyi seviyelerde olur forumumuz..

Hocam çok doğru bir noktaya parmak basmışsınız... Herkes herşeyi bilemek zorunda değil... Ancak forum çok tehlikeli bir noktaya gitmeye başladı malesef zıtlaşmalar ve fanatizm boy gösteriyor... Punto araçlarda bazı kronik sorunların olduğunu duymayan heralde kalmamıştır... Bazen bu sorunlarda kullanıcısına bıkkınlık veriyor... Konuyu açan arkadaş da bunlardan ötürü araç değiştirme için gayet normal bir soru sormuş... Fiat ların mükemmel araç olmadığını defalarca şahsen yazdığım halde bende çok tepki aldım...Ancak tepki gösterenleri çok umursamamak lazım... En iyi araç benim olan araçtır... Bankacılar için ise böyle uygulama yoksa bile bunu bankacılar değerlendirmeli... Yada alternatif değerlendirme uygulamalarına gitmelidir...
Son olarak B segmenti araçlara milyarlarca lira para ödesek de her ne kadar haklı olsak da malesef üreticiler bu araçlar için aldıkları paranın hakkını vermiyorlar...

segin
09/10/2012, 12:33
hocam sizin olayı bende izmir birmota gidip sordum, bende araç 2011 20.000 de evo 1.3 mjet skydome vs.. var o zaman için 6.000 tl kredim wardı, takas yapmak istediğim araç bravo dynmc 47.000 civarıydı. bana aracı satan arkadaşın karşısına oturdum amacımı anlattım. verdiği cevap aracımı 29.000 tl den saydılar! artı 6.000 kredi var! alacağınız araç 47.000 tl! sonuç 47.000 - 29.000 =18.000 + 6.000 (eski kredi) 24.000 daha kredi borcum olucak ve faizi! bravo gelicek bana 53.000+ faiz! sizce mantıklımı?? ben bunu duyunca sana hayırlı işler kardeş sen resmen müşterini öpmeye çalışıyorsun deyip kalktım! şimdi evo ma daha çok bağlıyım çünkü ona değer veriyorum :D

GUNES
09/10/2012, 12:44
teşekkürler hocam gayet mantıklı açıklamalar için...çok sağolun gerçekten...bakın demek oluyormuş bu sistem...anlatmak istediğimi segin arkadaş sormuş bile :) ne olursa olsun zaten sıfır aracı ilk sene içinde satınca zarar ediyor insan...ikinci senede defiyat düşüyor ama bindiğimize sayıyoruz o kadar parayı....gerçekten açıklamalar ve örnekler için çok çok teşekkürler...

Misafir046
09/10/2012, 12:56
aslında bu sistemden vazgeçtim...krediyi direk kapatıp aracı satmak daha mantıklı geldi bana..(ancak bir iki ay içerisinde)...aracımın 12bin tl kredi borcu kaldı...puntolar (2012 - punto pop - s&s - otomatik - benzinli - 9.500 km) ortalama 28 ile 30 bin arasında gidiyor piyasada...almayı düşündüğüm araç ise ortalama 40bin tl....

Birincisi Fiat 18 Binlaraya kadar faizsiz 24 ay kredi veriyor.Su anda bunu 20 bin yaptılar diye biliyorum.

İkincisi bende aracımı takasa verdim 1000 tl degeri altında aldılar.

Ustune 20 Binlira Fiat kredi aldım 36 ay faizle.Geri odemem 22500 Tl tuttu.Yani ben aracıma 36 ayda 2500 tl faiz odeyeceğim.

Sizin araba 30 Bin gitse.12 bin kredi dusse 18 bin oluyor.Alacagınız arac 39 olsa ki benim arac dizel skydoom dısında bana gore herseyi var bu fiyata gider sıfır.19 bin kredi cekip 24 ay sıfır faize giremem deyip atıyorum 36 ay yapsanız 22 bin TL. en fazla geri odersiniz.Demek istediğim aracınıza cok olu para vermezlerse takasa verin.Kredi kosulları cok cok cok uygun fiatta su sıralar.

İzmirdeyseniz size yardımcıda olabilirim.