PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp Almak Istiyorum Lütfen Yardim

spritetale
25/07/2007, 15:35
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
Forumda yeni üye olarak siz GP kullanıcılarından tavsiye almak istedim.
İkinci el oto düşünüyordum ama koç gurubunda çalışmam dolayısı ile ''0km GP'' de cazip geliyor.Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.

Genelde sadece h.sonu kullanımı için olucak dolayısı ile Starjet 1.4 95HP Dynamic düşünüyorum.

1.2008 model araçlar ne zaman piyasada olacak? 2007 model için geçerli Temmuz ayı fiyatları ile arada fark olur mu?

2.2008 model araçlarda özellik olarak fark var mı?

3. Birçok arkadaşım ''Fiat'' markasına duyulan güvensizlik yüzünden beni vazgeçirmek istiyor. Bu GP için ne kadar geçerlidir? GP yi içim rahat alabilir miyim? (Sürüş özellikleri,yol tutuş, güvenlik önemli)

4.Bana Koşuyolu Fiat'tan 26500 TL fiyat verildi. Ağustos ilk hafta gel 2008 verelim dediler. Sadece %10 Koç indirimi yaptılar. Başka şehirden yada Birmot'tan da fiyat alacağım. Bayii için tavsiyeniz var mı?

5.Son olarak 2.el 2004-2005 Megane II HB gibi bir araca göre 2008 0km GP Dynamic nasıl bir tercihtir?

Ryu06
25/07/2007, 15:40
Arkadaşlar öncelikle merhabalar.
Forumda yeni üye olarak siz GP kullanıcılarından tavsiye almak istedim.
İkinci el oto düşünüyordum ama koç gurubunda çalışmam dolayısı ile ''0km GP'' de cazip geliyor.Sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.

Genelde sadece h.sonu kullanımı için olucak dolayısı ile Starjet 1.4 95HP Dynamic düşünüyorum.

1.2008 model araçlar ne zaman piyasada olacak? 2007 model için geçerli Temmuz ayı fiyatları ile arada fark olur mu?

2.2008 model araçlarda özellik olarak fark var mı?

3. Birçok arkadaşım ''Fiat'' markasına duyulan güvensizlik yüzünden beni vazgeçirmek istiyor. Bu GP için ne kadar geçerlidir? GP yi içim rahat alabilir miyim? (Sürüş özellikleri,yol tutuş, güvenlik önemli)

4.Bana Koşuyolu Fiat'tan 26500 TL fiyat verildi. Ağustos ilk hafta gel 2008 verelim dediler. Sadece %10 Koç indirimi yaptılar. Başka şehirden yada Birmot'tan da fiyat alacağım. Bayii için tavsiyeniz var mı?

5.Son olarak 2.el 2004-2005 Megane II HB gibi bir araca göre 2008 0km GP Dynamic nasıl bir tercihtir?

3 uncu sorun ıcın sole bı yorum yapayım ben fıat dan bole bı araba beklemıyordum beklentılerımın cok ustunde cıktı gp hem cok konforlu araba hemde cok cok az yakıyor tavsıye ederım. ben astra classıc almayı dusunuyordum iyiki almamıs dıyorum

anvil
25/07/2007, 15:47
1. 2008 model araçlar ağustosta piyasaya çıkacak. fiyat açısından 2007 ile fark yok şimdilik.

2. özellik olarak ekstra bişey yok. belki biraz daha makyajlıdır.

3. GP'yi için rahat alabilirsin. herkesteki önyargıyı gp yıkmış durumda.

4. fiyat çok iyi ama bayi için yorum yok

5. arada yaş ve km farkı var. hiç düşünmeden gp al

Mboyaci
25/07/2007, 16:44
Bence 1.4 95hp alma.ben aldim sahsen pismanim.Hem vergisi 1300-1600 arasina girdiğinden cok oluyor.Araba sehir içinde 250 kurus civari yakiyor. Ayrica o kadar yakmasina rağmen bastinmi firlamiyor.hele arabada 5 kisi olunca iyice cokuyor.bence madem ufak motorlu bir arac alicaksin.1.3 dizel al.ama fiyat gercek iyi.

Honor COOPER
25/07/2007, 16:49
starjet fire göre iyi tercih.sadece haftasonu kullanacaksan 4000 ytl dizl farkı vermeye gerek yok bencede.ben ayda 600 km civarı yapıyorum 120 ytl benzin masrafım var.dizel olsa 80 olurdu aradaki 40 ytl farla 100 ayda amorti ederdim dizel motor farkını.

nasrettinhoca
25/07/2007, 17:04
Bence 1.4 95hp alma.ben aldim sahsen pismanim.Hem vergisi 1300-1600 arasina girdiğinden cok oluyor.Araba sehir içinde 250 kurus civari yakiyor. Ayrica o kadar yakmasina rağmen bastinmi firlamiyor.hele arabada 5 kisi olunca iyice cokuyor.bence madem ufak motorlu bir arac alicaksin.1.3 dizel al.ama fiyat gercek iyi.

Son 500 km ölçtüm ...şehiriçi ortalaması 211 kuruş yakıyor...

spritetale
25/07/2007, 17:28
arkadaşlar,

zaten Koç grubundan dolayı %10 indirim var. Ek indirim yapmadılar.
haftaiçi saat 8de ende oluyorum kullanmaya vakit yok. H.sonu da gezi amaçlı okadar. Yani 4000 TL dizel farkı boşa gider gibi geliyor; ki dizel+dynamic alamam. Bir de şunu merak ediyorum: GP nin yol tutuşu, fren perfonmansı nasıl? Güven veriyor mu? (Hızlı kullanmak için değil, kullanmam da zaten güvenlik ve seyir konforu açısından soruyorum)

Alacağım ilk otomobil olacağı için biraz hassas davranıyorum, hoşgörün :)

Herkese cevapları için şimdiden teşekkürler...

nasrettinhoca
25/07/2007, 17:34
arkadaşlar,

zaten Koç grubundan dolayı %10 indirim var. Ek indirim yapmadılar.
haftaiçi saat 8de ende oluyorum kullanmaya vakit yok. H.sonu da gezi amaçlı okadar. Yani 4000 TL dizel farkı boşa gider gibi geliyor; ki dizel+dynamic alamam. Bir de şunu merak ediyorum: GP nin yol tutuşu, fren perfonmansı nasıl? Güven veriyor mu? (Hızlı kullanmak için değil, kullanmam da zaten güvenlik ve seyir konforu açısından soruyorum)

Alacağım ilk otomobil olacağı için biraz hassas davranıyorum, hoşgörün :)

Herkese cevapları için şimdiden teşekkürler...

Yol tutuş iyi...Fren mesafesi 40 m civarı ölçülmüş ve güvenlik sınırları içinde kabul edilmiş...Fazla bir performans beklemiyorsan tavsiye ederim...

Burada bizim araçların testleri var...Tıkla oku...

https://arabam.milliyet.com.tr/testModelListe.aspx?markaId=8

fox41
25/07/2007, 17:39
Güvenlimi güvenli...
konfordesen hakeza var....(yol tutuşu iyi,fren mi o biçim)
Kısaca bence GP ....:)))

ABNEW
25/07/2007, 18:33
Ağustos Ayında 2008 modelleri alabilirsin
2008 modellerde değişiklik olacağını duymadım.(Belki 1.4 T-Jet 120bg gelir daha sonra)
Türkiyede gereksiz Fiat Kaygısı neredeyse herkeste var maalesef.GP, gerek sunduğu donanım ve güvenlikle gerekse tüketim ve tasarımıyla sınıf standartlarının üstünde
Koç indirimi dışında başka bir indirim daha yapılması oldukça zor.Zaten ekstra paketlerde indirim de yok
Ben her zaman sıfırı tercih ettiğim için yeni bir GP nin yanında tüm ikinci eller önemsiz kalacaktır:)
Hayırlısı olsun...

spritetale
26/07/2007, 01:07
arkadaşlar bir de renk için yardımcı olursanız inşallah haftasonu fiyattada anlaşırsam 2008 model bi GP sipariş edebilirim.

Sizce iç döşeme bej olmak kaydıyla en güzel dış renk hangisi?
Ben gece mavisi(new orleans galiba) gri ve siyah arasında kaldım. Ne dersiniz?

microab
26/07/2007, 01:20
Titanyum kraldır.Kendiminki diye söylemiyorum :D

Kiri tozu belli etmez,hatta çamuru bile belli etmediği görülmüştür...

Renk açıldıkça bakımı kolaylaşır.

Çok fazla göze batan renklerin;çizilme ve nazara gelme olasılığı da fazladır :) (Siyah-Kırmızı)

"En Güzel" demişsin demesine fakat,renkler ve zevkler değişir yavv...

Gri tonları iyidir 2. elde de iyidir...

Korhan
26/07/2007, 10:25
Valla New Orleans gerçekten güzel bir renk. Tereddütsüz bu rengi aldım ben. Bütün arkadaşlarım da rengi çok güzel diyolar araba için. Ama koyu olduğu için bakımı biraz zor.
Ben beyaz tavsiye ederim.Seç beğen al :)
https://img297.imageshack.us/img297/3308/bykankarabulfx8.jpg

anvil
26/07/2007, 10:29
seçmece bunlar hahahah

Honor COOPER
26/07/2007, 10:36
ilgi çekici ve sportif bir ruh istiyorsan egzotik kırmızı!
hiç başım ağrımasın diyorsan beyaz!
herkes gibi sıradan olsun diyorsan gri tonları.
çevreme korku salıyım diyorsan siyah.
seçim sana kalmış.

anvil
26/07/2007, 10:54
ilgi çekici ve sportif bir ruh istiyorsan egzotik kırmızı!
hiç başım ağrımasın diyorsan beyaz!
herkes gibi sıradan olsun diyorsan gri tonları.
çevreme korku salıyım diyorsan siyah.
seçim sana kalmış.
vayyy çevreme korkumu salıyorum şimdi ben :rambo:

doritoch
26/07/2007, 11:04
Tartışmasız GP,ama dizel olsun,kıyaslıyacaksak da o arabayla değil bence,kolay gelsin...

spritetale
26/07/2007, 12:50
arkadaşlar evet renk mevzusu tabi bayağı kişisel. İnşallah sorunsuz bi araca yine sorunsuzca sahip olup burada sizlerle izlenimlerimi paylaşırım. Sanırım new orleans mavi + stil paket olacak. Hayırlısı diyelim. hepinize yerdımlarınız için teşekkürler...

spritetale
26/07/2007, 12:50
arkadaşlar evet renk mevzusu tabi bayağı kişisel. İnşallah sorunsuz bi araca yine sorunsuzca sahip olup burada sizlerle izlenimlerimi paylaşırım. Sanırım new orleans mavi + stil paket olacak. Hayırlısı diyelim. hepinize yerdımlarınız için teşekkürler...

ABNEW
27/07/2007, 00:13
https://img297.imageshack.us/img297/3308/bykankarabulfx8.jpg

İlk GP buluşmalarından.Zamanında en fazla katılım bu idi:)

spritetale
27/07/2007, 10:19
Arkadaşlar, cumartesi Birmot'a gidiyorum. Onlar beni tam aydınlatamadı gibi geldi. Bir de size sorayım. EBD, ASR, MSR, HBA özellikleri 1.4 95HP Dynamic Düz vites versiyonda mevcut mudur? Fiat sitesinde de karışıklık varmış gibi geldi anlamadım. Bir de Hillholder sadeceotomatik vites için mi geçerli? Teşekkürler... İstediğim modelde özellikle de EBD+ASR varsa verdim gitti vallahi siparişi... :)

Akincl
27/07/2007, 10:30
İstediğin özellikler mevcuttur.

hayırlı olsun.güle güle kullan

nasrettinhoca
27/07/2007, 10:34
Arkadaşlar, cumartesi Birmot'a gidiyorum. Onlar beni tam aydınlatamadı gibi geldi. Bir de size sorayım. EBD, ASR, MSR, HBA özellikleri 1.4 95HP Dynamic Düz vites versiyonda mevcut mudur? Fiat sitesinde de karışıklık varmış gibi geldi anlamadım. Bir de Hillholder sadeceotomatik vites için mi geçerli? Teşekkürler... İstediğim modelde özellikle de EBD+ASR varsa verdim gitti vallahi siparişi... :)

Saydıklarının hepsi var...Yalnız yazdığın EBD tüm gp lerde standart ...yanılmıyorsam sen ESP demek istedin...Sen yine de bu bilgileri Birmot a onaylat...

paradiseLost
27/07/2007, 10:40
Skydome u unutmuşsunuz kesinlikle skydome lu olsun.

spritetale
27/07/2007, 15:28
Evet EBD standart sanırım. Ben ESP+ASR demek istemiştim. Neyse onlara da onaylatıp sonucu sizlerle paylaşırım. herkese teşekkürler

anvil
27/07/2007, 16:34
Evet EBD standart sanırım. Ben ESP+ASR demek istemiştim. Neyse onlara da onaylatıp sonucu sizlerle paylaşırım. herkese teşekkürler

2007 modelden itibaren starjet 95hp ve multijet 90hp'lerde güvenli paketi standart oldu. saydıklarınızın hepsi var. siparişinizi verebilirsiniz hehe

spritetale
31/07/2007, 15:45
Arkadaşlar,

Haftasonu Birmot'a gidip 1.3 dizel 75 Hp Active ile test sürüşü yaptım.
İzlenimlerimi paylaşmak istedim:

1.Frenler oldukça hassas; dokunur dokunmaz tepki veriyor. Alışmak zaman alacak.
2.Arka koltuk diz mesafesi haliyle biraz kısıtlı.
3.Dikiz aynaları çok iyi görüntü veriyor, ama arka cam biraz küçük.
4.Araba gaza basınca çabuk tepki veriyor; fakat hızlanma yavaş.
5.City fonkdiyonu park etmede çok büyük kolaylık.
6.Hakimiyet kolay, sürüş rahatsız etmiyor.Tek sorun aracın burnunu görememek.
7.Müzik sistemi ve direksiyondan kontrol tatmin edici.

SONUÇ = Bazı eksiklere rağmen standardın üzerinde diyebilirim. (Dynamic tabi daha da güzel)

Bu arada biraz daha bekleyip Ağustos yada Eylül'de sipariş vermeye karar verdim. Stokları bitirmek için fiyatları düşürecekler gibi. Hem 1-2 milyar daha peşinat olur.

Bir de dikkat ettim de 1.4 95HP benzinli Dynamic ile 1.3 75 HP dizel Dynamic arasında 1,5 milyar fark var. Dizel'in yüksek torku ve ekonomisi düşünülürse bu da mantıklı bir tercih. Varsın ESP de olmasın.

Siz ne dersiniz, yorumlarınızı bekliyorum. Bahsettiğim dizel şehirlerarası yolda da iyi mi, benzinliye göre performansı nasıldır? Tüketimi ise çok az sanırım.

ACTOROFTHEROAD
31/07/2007, 20:10
bence dieseL:) performans kotu diiL we cok ekonomik.

internetonur
01/08/2007, 02:51
arkadaşlar bende 2008 gp almak istiyorum siteye yeni üye oldum.Palio yeter bana şimdilik ikinci el dizel palio düşünüyordum sıfırlarınıda incelemk istedim ve yeni palio solelerin kapı döşemeleri hiç hoşuma gitmedi.sonra gözüm gpye takıldı ve baktım gerçekten aşık oldum araca.hemde paliola arasında fiyat farkı çok az.fakat palio yaklaşık 10yıldır piyasada ve çok tutulan ikinci eli olan bi araç.acaba gpnin piyası ne halde bileniniz varmı sonradan satarken falan sıkıntı yaşarmıyız yada kullanımda bi sıkıntı olurmu.şimdiden teşekkürler

MACHINE
01/08/2007, 22:16
Arkadaşlar,

Haftasonu Birmot'a gidip 1.3 dizel 75 Hp Active ile test sürüşü yaptım.
İzlenimlerimi paylaşmak istedim:

1.Frenler oldukça hassas; dokunur dokunmaz tepki veriyor. Alışmak zaman alacak.
2.Arka koltuk diz mesafesi haliyle biraz kısıtlı.
3.Dikiz aynaları çok iyi görüntü veriyor, ama arka cam biraz küçük.
4.Araba gaza basınca çabuk tepki veriyor; fakat hızlanma yavaş.
5.City fonkdiyonu park etmede çok büyük kolaylık.
6.Hakimiyet kolay, sürüş rahatsız etmiyor.Tek sorun aracın burnunu görememek.
7.Müzik sistemi ve direksiyondan kontrol tatmin edici.

SONUÇ = Bazı eksiklere rağmen standardın üzerinde diyebilirim. (Dynamic tabi daha da güzel)

Bu arada biraz daha bekleyip Ağustos yada Eylül'de sipariş vermeye karar verdim. Stokları bitirmek için fiyatları düşürecekler gibi. Hem 1-2 milyar daha peşinat olur.

Bir de dikkat ettim de 1.4 95HP benzinli Dynamic ile 1.3 75 HP dizel Dynamic arasında 1,5 milyar fark var. Dizel'in yüksek torku ve ekonomisi düşünülürse bu da mantıklı bir tercih. Varsın ESP de olmasın.

Siz ne dersiniz, yorumlarınızı bekliyorum. Bahsettiğim dizel şehirlerarası yolda da iyi mi, benzinliye göre performansı nasıldır? Tüketimi ise çok az sanırım.
Frenler zamanla yumuşuyor sen ona değil GP sana alışıyor.Ben 3 kapılısını kullanıyorum araca 5 kişi bindiği halde hiç kimse arka koltuklardan şikayet etmedi.Kendi sınıfının bence en iyisi.Aracın burnuna zamanla alışırsın hatta köşeler kesik olduğundan park etmesi kolay.Ben şehir içi 100kmde 6.4-6.5 lt yakıyorum ve 1 depo benzinle rahatlıkla 600kmyi geçiyorum.Dizel kullanan arkadaşlarıda site içinde bulabilirsin.Eğer 1 senede 30-35bin km yapacaksan dizel al.95hp ile 75hp elbette performans olarak farklı.Birde bu sıcaklarda klimayı kullandığınıda unutma.Ayrıca dizel 90hp ve benzinli 95hp lerdeki güvenlik paketi sadece ESPden ibaret değil mesela HILLHOLDER büyük rahatlık.Bu özellikler üst sınıf otomobillerin bazılarında yok bile.Ayrıca almışken konfor paketinide almanı tavsiye ederim.Bu arada yaptırabilirsen almn. jantları kendine hediye yaptırt. hehe! ne koparırsan kardır!

ABNEW
01/08/2007, 22:43
arkadaşlar bende 2008 gp almak istiyorum siteye yeni üye oldum.Palio yeter bana şimdilik ikinci el dizel palio düşünüyordum sıfırlarınıda incelemk istedim ve yeni palio solelerin kapı döşemeleri hiç hoşuma gitmedi.sonra gözüm gpye takıldı ve baktım gerçekten aşık oldum araca.hemde paliola arasında fiyat farkı çok az.fakat palio yaklaşık 10yıldır piyasada ve çok tutulan ikinci eli olan bi araç.acaba gpnin piyası ne halde bileniniz varmı sonradan satarken falan sıkıntı yaşarmıyız yada kullanımda bi sıkıntı olurmu.şimdiden teşekkürler

İki araçta aynı sınıfta yer alıyor olsa da GP Palio nun bir üst sınıfı gibi.Aradaki fiyat farkı gerçekten az dediğin gibi.GP Tr de tutulmuş bir araç.Palio yu ne kadar kolay satarsan GP yi de aynı şekilde satabilirsin ve değer kaybı Palio dan fazla olmaz GP nin, hayırlısı olsun...

şekerlioğlu
01/08/2007, 22:59
tofaşın sitesinde grande puntolarla ilgili geniş bilgiler var aracın dış rengi,iç döşemeler hangi renk araçta hangi iç döşemeler var gibi,çok güzel resimler ve animasyonlar var bence oldukça yararlı olur