PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet göstergesi???

GUNES
07/10/2012, 22:52
arkadaşlar bugün akşama kadar şehir içinde aracımla dolaşıp durdum...hararet göstergesi yaz boyu tam 90'da sabitken bugün 90'ı bir çıt (çok az - milim kadar az..nasıl tarif edeceğimi bilemedim) geçti ve hep öyle kaldı...ne bir arıza ışığı ne de başka bişe yandı...bu durum normal midir...umarım anlatabildim göstergenin tam durduğu noktayı...

halils2
07/10/2012, 22:59
benim bildiğim herhangi bir sorun yoksa hararet göstergesinin yerinden oynamaması gerektiğidir. aracınızın suyunu hortumlarını kontrol edin. sizin bahsettiğiniz gibi yazın ortasında birgün boyunca aracımla gezdim ama böyle bir sorunla karşılaşmadım. kontrol etmeniz gerek

GUNES
07/10/2012, 23:01
yarın da devam ederse yine servis yolları görünüyor...

GUNES
08/10/2012, 18:51
yok mu başka cevap arkadaşlar?

M@GIC
08/10/2012, 19:54
normalde tam ortada olur. eğer aracı çok fazla sıkıştırdıysanız ve trafik ani durduysa.
radyatöre yeteri kadar soğuk hava gelemediğinden biraz yükselmiş olur.
Gözünüz haraket ibresinde olsun. Fan devreye giriyormu? ve sistemde bi kaçcak olup olmadığına bi bakın.

ABNEW
08/10/2012, 19:57
Güneş, sen yine dikkat et ibreye ama normalde zaten soğutma suyu sıcaklığı 95 civarında olur, yani 90 ı bir çıt :) geçmesi bence normal...

GUNES
08/10/2012, 19:59
bi çıt normal diyorsan tamamdır hocam:) ama yine de içim rahat olmuyor...bugün de yaklaşık 1 saat kullandım yine bir çıt yukarıdaydı...yarın gözüm hararet göstergesinde yolum serviste:)

ceb_58
08/10/2012, 20:20
bi çıt normal diyorsan tamamdır hocam:) ama yine de içim rahat olmuyor...bugün de yaklaşık 1 saat kullandım yine bir çıt yukarıdaydı...yarın gözüm hararet göstergesinde yolum serviste:)

Aynı durum bendede var. Yaz boyu dediğin gibi tam 90 da, şimdi 90'ı biraz geçiyor.

GUNES
08/10/2012, 20:29
Aynı durum bendede var. Yaz boyu dediğin gibi tam 90 da, şimdi 90'ı biraz geçiyor.

sanırım bir kronik durum daha:)siz ne yapmayı düşünüyorsunuz bu durm için...hararet olayı beni hep korkutmuştur...

ceb_58
08/10/2012, 20:35
sanırım bir kronik durum daha:)siz ne yapmayı düşünüyorsunuz bu durm için...hararet olayı beni hep korkutmuştur...

Abicim siz konuyu açana kadar hiç umrumda değildi. Birde trafikte kırmızı ışıkta durunca sanırım hep fan çalışıyor. Sanki motor sallanıyor gibi, normal mi bilmiyorum. 1 dk sonra ses kesiliyor, araba kendini rahatlatıyor.

Hava değişiminden mi oluyor :( Biraz saçma oldu ama, acaba soğuk havayla sıcak motor birleşince suyun devir-daim ında değişikliğemi sebep oluyor? Bilemiyorum Abi, şu durumda servise gidemem. Mecburen böyle kullanacağım. 1 ay sonra felan kışlık bakımı için servise gittiğimde durumu belirtirim. O zamana kadar hararette sürekli değişim olursa artık mecbur servise giderim artık.

GUNES
08/10/2012, 20:45
servise sorayım bilgilendirrim buradan...

kadir1982
09/10/2012, 00:03
merhaba arkadaşlar benimkide biraz yukarısında bence merak edilecek birşey yok bir kaç puntyada bakmıştım aynıydı

Ziyaretci040
09/10/2012, 00:08
Hocam o gösterge dışında aracınızı tam durdurduktan sonra bide hız göstergesini kontrol edin bakalım tam 0 mı yoksa az bişi hararet göstergesindeki kadar oynama var mı? Bi kontrol edin.

GUNES
09/10/2012, 16:36
servise gittim bugün....yine makinaya bağladılar...motor kaputunu açıp baktılar(hortumlara falan) makinada hararet 90 ile 94 arasında gidip geliyor....sorun yok dedi ustalar...yaz boyu klima açık kullandıysanız fan hep çalışmıştır soğutmuştur dedi...şimdi klima açık kullanmadığınız için biraz yukarıda olması gayet normalmiş...daha yukarı çıkarsa gösterge paneli ışık yakar zaten dedi..her zamanki gibi ''BUNLAR BÖYLE'' cevabını alıp servise kadar yakıt parası ve kaybettiğim yaklaşık 2 saatlik zaman dilimyle geri döndüm...şubat trafiğe çıkan araç tam 6 kez servise gitmiş oldu...sırada teyp ses açma tuşu var...haftaya da onun için gideriz servis yollarına...rekora gidiyor puntom...

naczo
10/10/2012, 11:12
hocam bundan 2 ay önce golf aldım lanet olsun arabayı hor kullanmışlar o yuzden dediğiniz gibi eksiltme olduğu için suda hararet yukseliyordu satana kadar akla karayı seçtim çok ciddi bir sorundur dikkat edin hatta hemen servise gidin