PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP mi C4 mü?

membal
23/07/2007, 23:39
Öncelikle tüm GP cilere merhaba.Henüz bir araç sahibi değilim fakat önümüzdeki 1 - 2 ay sonra ya Grande Punto alıcam yada bir C4.
Bu iki modelden tercihlerim ve fiyatlar şöyle:

* Grande Punto 1.3 90 HP dizel Emotion + Spor Paket + Sky Dome = 37.750 YTL Telefonla alınan fiyat
* C4 1.6 110 HP dizel + Kol Dayama + MP3 = 38.800 YTL Pazarlıklı Son fiyat

Şimdi GP daha ilk etapta fiyat olarak 1.000 ytl daha ucuz,bunun yanında açılır tavan ve spor paket cabası.Fakat C4 te ise 110 beygir 240nm tork ve cruise control mevcut.Sizden ricam C4 üde kullanıp test etmiş yada iyi bilen arkadaşların hem donanım hemde sürüş performansı hakkında iki araç arasında bana bir fikir vermesi.Ayrıca Gp için almış olduğum fiyat uygun mu?

Şimdiden tüm Grande Puntoculara teşekkür eder herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim

gogigogi
23/07/2007, 23:45
c4 ler güzel araçlar yalnız 2.elleri biraz sakat bende alıken geçensene martta c4 hdi denk geldi 2005 model 30.000 km deydi 25000 ytl ye almadım 26000 ytl ye sıfır gp active aldım c4 ikinci eline bir bak kafadan 5000 ytl zarar yazıyon 1 ay kullansan bile yoksa iyi araçlar

BERKAY
23/07/2007, 23:45
öncelıkle hoşgeldın gp ıcın bıraz daha ındırım yapılabılır c4 içinde kullanmadım ama sunları söliyebılırım serılık olarak okadar ıyı deıl oldugunu duydum ama yol tutusu cok ıyımıs savrulması cok zor dıe duydum umarım senın ıcın hayırlısı olsun

Er-NnN
24/07/2007, 00:04
fiatlarla çok ilgilenmiyorum ama C4 ün direksiyonu yüzünden direksiyona geçtikten 200 metre sonra direksiyonu sahibine geri verdim... :)

bi sorun olduundan deil ortası dönmedii için... :D

grandecaglar
24/07/2007, 00:15
c4 al derim güzel araç bence grande de güzel ama yinede c4

GP61
24/07/2007, 00:16
ben olsam düşünmeden c4 alırdım. görünüş olarak çok hoş araba ayrıca hem iç mekan hemde bagaj hacmi olarak gp den iyidir doğal olarak segment farkı var..satarkende c4 kesinlikle daha fazla para eder sebebi bi üst segment olmasıdır çünkü türkiyede millet 2.el araba alırken donanıma bakmıo segemnte bakıor bu nedenle gp alırsan 2.elde sana donanımsız dizel gp nin fiyatına yakın para önercekler ama donanımlı 0 gp alırken epey fark ödüon :( lakin c4 de bu dezavantajı yaşamazsın

baycep
24/07/2007, 02:06
c4 alırım..

microab
24/07/2007, 04:01
C4 lerin de sıkıntılı olduğunu duyuyoruz,okuyoruz.

Dijital göstergelerin içine su girmiş gibi dalga dalga olduğu,göğüs döşemesinin ufalanarak döküldüğü,süspansiyonlarının kronik arıza verdiğini,benzinlilerinin 10lt ve üzeri yaktığını,gürültülü çalışan süspansiyona sahip olduğu ve buna bağlı olarak değiştirilmek zorunda kalınan amortisörleri,henüz 1 yılı dolmadan kontak anahtar yuvasının genişlemesi ve anahtarın yerine oturmaması,cam çıtalarının tam yerine oturtulmaması ve buna bağlı görülebilen işçilik kusarı,neredeyse kronik olmaya yüz tutmuş baskı balata hataları-volan ve şanzıman problemi olanlar vs vs vs...

Bu listeyi uzatmak mümkün.Bunlar benim DH den aklımda kalanlar.

Aracın görselliğine diyecek yok göze hitap ediyor,bunca sorunu yaşamayanlar da vardır elbette.Fakat almadan önce araştırmanı-test sürüşü yapmanı ve hatta kendi fun klüplerine üye olmanı öneririm.

Neticede sokağa atılacak paramız yok.

Alırken 2. elinin olup olmadığına da bakarsan ekstra fayda sağlamış olursun...

Donanım olarak GP nin kendi segmentindeki bir çok araçtan daha dolu olduğu bir gerçek,kıyasladığımız araç gp nin segmenti değil,üst segment bir araç...

Sanırım dizelin fiyatı 40.000 civarıdır.Kampanyası vardır yoktur bilmem,iyi düşün şimdiden hayırlı olsun...

anvil
24/07/2007, 08:54
bence de c4. sonuçta bir üst segmentin aracı. daha geniş, daha büyük. gp'ye vereceğin parayı c4'e ver. gp'nin tek artısı skydome'unun olması. bir de fiatın bakım ve parçalarının daha ucuz olması.

mustafa
24/07/2007, 09:06
c4 ün sitesine bakmıştım tüketim olarak aynı veya daha az GP den.Buna rağmen 110 hp ve 240 n torka sahip.Çok iyi rakamlar ancak kronik arızalarla ilgili bir bilgim yok .Bu kadar arızası varsa GP daha iyidir derim.

Akincl
24/07/2007, 09:07
Öncelikle c4 ve grande karşılaştırılmaz.

farklı sınıfta araçları karşılaştırmaya kalkarsan hiçbir zaman sağlıklı bir sonuç elde edemezsin.kafanı karıştırmaktan

kararsız kalmaktan öteye gidemezsin.

ben senin yerinde olsam aynı sınıftan ve benzer donanımdan araçlar seçerim.

fiat düşünüyorsan yeni bravo geldiğinde c4 ile karşılaştırırsın.

emir341907
24/07/2007, 09:21
günaydın arkadaşlar

Aynı arabalar için yaklaşık 1 ay önce bende karar veremiyordum.Dediğiniz gibi c4 bir üst segment motoru daha güçlü daha konforlu gibi duruyor.Ama araştırma safhasındayken bursada gördüğüm bir c4 sahibiyle biraz muhabbet ettim adam 50-55 yaşlarında bir vatandaştı aracını alalı 1,5 sene olduğunu ve arabasından mennun olduğunu belirtti.ANCAKKK yedek parçasının ve servis maliyetlerinin çok pahalı olduğunu söyledi.Örnek verecek olursam dedi geçenlerde sağ ön farı kırtılmış ve değiştirmek için 600 küsür ytl istemişler.Ayrıca daha önce belirtildiği gibi süspansiyondan gelen seslerin kendisindede mevcut olduğunu belirtti.Ama arabanın yol tutuşu ve donanımı olarak çok iyi olduğunu belirtti.Bende servis+yedek parça maliyetlerini daha ön plana çıkartarak, ayrıca 2 el konusunda grande puntonun daha uygun olabileceğini düşünerek ( sahibinden com sitesinde araştırdım grande punto =113 ilan
yeni opel astra=481 ilan
citroen c4 =195 ilan
3 araçta hemen hemen aynı sene çıktılar 2005 yılında bana göre grande punto daha çok tutulmuşki ilan sayısı daha az c4 ten kat ve kat daha fazla sattığı kesin.Ayrıca şikayet var sitesine girdim buradada opel ve citroenin daha fazla sorunlu olduğu anlaşılıyor.) bu nedenlerden dolayı ben 12.07.2007 tarihinde 2008 model 1,3 90 hp emotion duologic vites+16" jant titanyum gri grande punto siparişini verdim ve ağustos ortasında gelecek inşaallah aracım ve 33,900 ytl vereceğim.Puntonun eksikleri yokmudur tabiki vardır ama saydığım nedenler bana alacağım araç için daha mantıklı geldi.Yinede siz bilirsiniz benden bu kadar şimdiden alacağınız araç hayırlı uğu olsun. saygılar.

grande06
24/07/2007, 09:51
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!C4!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Korhan
24/07/2007, 09:55
günaydın arkadaşlar

bu nedenlerden dolayı ben 12.07.2007 tarihinde 2008 model 1,3 90 hp emotion duologic vites+16" jant titanyum gri grande punto siparişini verdim ve ağustos ortasında gelecek inşaallah aracım ve 33,900 ytl vereceğim.Puntonun eksikleri yokmudur tabiki vardır ama saydığım nedenler bana alacağım araç için daha mantıklı geldi.Yinede siz bilirsiniz benden bu kadar şimdiden alacağınız araç hayırlı uğu olsun. saygılar.

O fiyata nasıl aldın? Koç indirimi falan mı?

emir341907
24/07/2007, 09:57
ewet koç'a bağlı firmamız var

Korhan
24/07/2007, 10:04
Hayırlı olsun. Araba da fiyat da süper ötesi. :)

omurkuru08
24/07/2007, 10:05
arkadaşım herkesin dediği gbi farklı sınıf araçlar bunlar karşılaştırma bence şimdi güvenlik + konfor + hız istiyosan c4 ama ekonomi + servis + güç istiyosan gp derim ben olsam bu kadar sorunlu bir arabayı aklımdan geçirmezdim tmam iyi ama istemem...

ufuk61
24/07/2007, 10:17
c-4 tabi

yanlız gp de olup c-4 olmayan bir özellikte güvenlik pakatini unutmamak gerekir diye düşünüyom

omurkuru08
24/07/2007, 10:21
arkadaşlar unutmayın citroen takla atmama garantisi verio arabalara attığı taktirde yeni araç veriliyo....

the_Algn
24/07/2007, 10:32
arkadaşlar unutmayın citroen takla atmama garantisi verio arabalara attığı taktirde yeni araç veriliyo....
Kaynak gösterebilirmisin merak ettim , nasıl oluyo..

the_Algn
24/07/2007, 10:36
Öncelikle tüm GP cilere merhaba.Henüz bir araç sahibi değilim fakat önümüzdeki 1 - 2 ay sonra ya Grande Punto alıcam yada bir C4.
Bu iki modelden tercihlerim ve fiyatlar şöyle:

* Grande Punto 1.3 90 HP dizel Emotion + Spor Paket + Sky Dome = 37.750 YTL Telefonla alınan fiyat
* C4 1.6 110 HP dizel + Kol Dayama + MP3 = 38.800 YTL Pazarlıklı Son fiyat

Şimdi GP daha ilk etapta fiyat olarak 1.000 ytl daha ucuz,bunun yanında açılır tavan ve spor paket cabası.Fakat C4 te ise 110 beygir 240nm tork ve cruise control mevcut.Sizden ricam C4 üde kullanıp test etmiş yada iyi bilen arkadaşların hem donanım hemde sürüş performansı hakkında iki araç arasında bana bir fikir vermesi.Ayrıca Gp için almış olduğum fiyat uygun mu?

Şimdiden tüm Grande Puntoculara teşekkür eder herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim
Bence burada belirleyici faktör , araç büyüklüğü C4 daha büyük bir araç eğer ailecek kullanıyorsan sizin için bir faktör olabilir , yok eğer tek başına kullanacaksan düşünmeden GP yi al , 45000 YTL lik 307 full kullandım kullanımı hiç rahat değildi , debriyaj sertti bayaa direksiyon desen city nin yanından geçemez . kullanım rahatlığına önem veriyosan tabiki GP .

grande06
24/07/2007, 10:39
Citroenlerde Ve Mersedeslerde Takla Garantisi Var Tabiki şartlarida Var Ama Böyle Bir Garanti Mevcut Ama şartlarini 4 4lük Bilmiyorum Ama Ne Olursa Olsun O Rakama C4 Derim Abi....

omurkuru08
24/07/2007, 10:42
ya ben daha önce okumuştum biyrde ama hatırlamıyorum olmaz böle bişey demiştim ama oldu hemde çukurovada olay adana mersin arası otobanda oluyor adam adanadan mersine gitmek üzre c2 sine binip yola çıkıyo acil işi olduğu içinde basıyo basıyo 180 190 200 adam 200 ile giderken yenice kavşağında (bizim ora :) ) önüne bi levent pikap çıkıyo adam sellektör atıyo 1 2 derken pikapa bi koyuyo araç takla atıyo siz şimdi adam öldü ne yapsın yeni arabayı diyeceksiniz adam ölmüyo adamın SADECE kolu kırılıyor araca önce adana citroen bakıyo bişey bulamıyo sona istanbul citroen bakıyo oda bulamıya sona fransızlar geliyo arabayı götürüyolar aracı inceledikten sonra bikaç sorun buluyolar tabi bu arada bizim hemşeriye yeni arabası geliyoo işte böle ben burdan biliyorum bu garanti olayını...

alphaville
24/07/2007, 10:47
Arkaşım öncelikle merhaba benim bundan önceki arabam c4 dizel idi.25000 km yol yaptım o arbayla şu söyliyeyim kesinlikle c4 derim.Bir kere sınıf farkı var.Performans desen mükemmel ,yol tutuşu mükemmel ,genişlik donanım mükemmel,direksiyonu kafana takma bir süre sonra alışırsın.Kesinlikle c sınıfı arbaların parça fiyatları biraz daha pahalı ama bence değer bana neden sattın diye sorma anlatamıyacağım sebepler var.O sebepler araba yüzünden değil.Kesinlikle mükemmel bir araba.:)

the_Algn
24/07/2007, 10:47
çok ilginç yıllardır araba dergisi alıp okuyorum böyle bir şeyi duymadım , çok iddialı bir lafmış citroen adına neyse netten araştırrım ben.

nasrettinhoca
24/07/2007, 10:48
Amanın amannnn GP miz büyümüşte c4 abileriyle karşılaştırılır olmuş ...Aferin Gp mize....

dagored
24/07/2007, 10:54
taklanın garantisi nasıl oluyor? :S :D:D:D

hera
24/07/2007, 11:01
2003 te citroen xara mız datça marmaris yolundaki virajlarda takla attı, pert oldu,ama yeni araç veren falan olmadı.. garanti süresi ilemi ilgili acaba..??

bence C4 al :)

the_Algn
24/07/2007, 11:05
internette araştırdım googleda birşey çıkmadı , citroen sitesine girdim ordada birşey yok takla konusunda

omurkuru08
24/07/2007, 11:05
bu garanti sanırım 2006 da başladı yada 2005 in son çeyreğinde...

Korhan
24/07/2007, 11:15
C4lerin 2. eli kötü. Kronik sorunları fazla.
1,3 90 hp GP de performans olarak fazla gerisinde kalmaz C4'ün.

BERKAY
24/07/2007, 11:24
evet arkadaslar bende duydum bunu ılk basta ınanmadım ama arac yol tutusu konusunda cok ama cok ıddalı takla attırmak ımkansız gözüyle bakıyolar ......... ama bana derseler takla attır 3 c4 vercez bıkaç dakıkada yaparım o ısı :D:D:D gercı bır taklaya okadar cok araba verseydıler burası turkıye butun c4 ler su anda taklalı olurdu heralde

alphaville
24/07/2007, 11:41
O takla özelliği ile ilgili citroen hakkında bir yazı okumuştum ama şimdi tam modelini hatırlayamayacağım .Ama 70 yıllarda citroen bu özelliği bulan ilk firma idi ve o idddia ile ortaya çıkmışlar ve gerçekten araba yı kimse devirmeyi başaramamıştı.Bu özellik c4 te kesinlikle yok ondan eminim.

BERKAY
24/07/2007, 11:46
ona bakarsak volswagenın tosba aracları ıcın hala takla atması ımkansız dıyolar ::D

Misafir2
24/07/2007, 11:48
ayrı segement araçlar değillermi??

Akincl
24/07/2007, 11:50

her ne kadar özel amortisör de kullansan en son teknoloji esp yi de taksan

fizik kurallarına karşı gelemezsin.

citroen in her modeline takla attırırım.

hele c1,c3,c4 de hiç zorlanmam

yıllar evvel çıkan bu geyik özel süspansiyonlara sahip bir citroen modeli içindi.

hatırladığım kadarı ile xantia olmalı.

3 teerlekle dahi 80 km /h hızla ilerleyebildiği bilinen bu araca dahi takla attırılabilir.

ayrıca emin ol citroen böyle bir garanti verseydi çoktan batardı.

Honor COOPER
24/07/2007, 11:51
ben bu takla atmadaki yeni araç verme hususunu citroenin XANTİA modeli için duymuştum hatta o modelde arka tekerlerinde virajlarda belli bir açıya kadar döndüğü anlatılıyordu tanıtımında.ama standartmıydı bu özellik yoksa opsiyonelmiydi ve o araçlar türkiyeye geldimi onu hatırlamıyorum.
karşılaştırma hususuna gelecek olursak gp me hayran biri olarak ikisinide alacak ekonomik güçte biri olsaydım düşünmeden c4 ü seçerdim.her ne kadar bizim araçların dizaynı süper olsada c4 te değişik ve hoş çizgiler taşıyor yüksek beygir ve tork ayrıca iç mekan genişliği ve bagaj hacmide cabası.gp deki güvenlik paketi elemamanları c4 te de standart yanılmıyorsam.ayrıca bence 38000 ytl ye panaromik cam tavanlı modelde alınabilir başka bayilerden sıkı pazarlıkla.
ben zaten hep şunu diyorum araçlarımızın full versiyonu gerçekten çok pahallı.üst segmentteki bir çok aracı bile geçiyor.düşünün yeni civic full versiyonu gp emotion mj skydome lu modelden daha ucuz.burda bir tezat var.

Akincl
24/07/2007, 12:01
ben zaten hep şunu diyorum araçlarımızın full versiyonu gerçekten çok pahallı.üst segmentteki bir çok aracı bile geçiyor.düşünün yeni civic full versiyonu gp emotion mj skydome lu modelden daha ucuz.burda bir tezat var.

Yeni civic dizel değil.benzinli.

dizel -benzinli arası 4 milyar fark var

çift sunroof un 2 milyar olması

otomatik vitesin de 2.3 milyar olması fiyatları yükseltiyor.

ufukbzk84
24/07/2007, 16:04
valla gp ile c4 aslında kıyaslanmaz çünkü gp segment farkı var ama kıyaslama yapıcaksak kullanım amacı önemli özellikle genişlik konusunda... ama konfor olarak gp c4 ü aratmaz "kullanıcısına"... gerçekten sürücüsüne konforlu bir kullanım sunuyo gp emoitıon ki daha konforlu... am bi çok özellikte C4 derim...

ABNEW
24/07/2007, 16:37
C4 bir üst segment.Dolayısıyla sunduğu konfor, hacim ve 110bg lik dizelin performansı bizim araçlardan iyi.Fiyatlar da birbirine yakın.Benim tercihim bir Punto sever olarak her zaman GP dur.C4 ü kendi segmenti ile karşılaştırırsak bana göre gerek parça ve servis fiyatları gerekse çevreden duyduğum bazı sorunları nedeniyle sınıfının gerisinde kalıyor.2. elde de bir Opel, VW ya da Ford kadar değerli değil.Eğer tercih bir c sınıfı olacaksa aynı fiyata Focus Tdci 110bg (Sanırım şu aralar kampanyada zaten) tercih edilmelidir.Arkadaşım 38000YTL ye aldı (tekno paketliydi sanırım) Hayırlısı olsun...

Gkhan
24/07/2007, 16:41
Kesinlikle gp alırım.Neden derseniz araba full çünkü.Siz hız konusunda biraz kararsız iseniz eğer o aradaki 1 milyar ilede box olayına girersiniz 110 beygiri bulursunuz ;)

viper
24/07/2007, 18:40
Kesinlikle gp alırım.Neden derseniz araba full çünkü.Siz hız konusunda biraz kararsız iseniz eğer o aradaki 1 milyar ilede box olayına girersiniz 110 beygiri bulursunuz ;)
Power box değilde chip daha sağlıklı bir uygulama olur
Bu arada fikrimide söyleyeyim, bencede gp alırsanız daha uygun olur;)

Gkhan
24/07/2007, 19:11
box yada chip yani artı güç.Birbirimizi box chip için mi kırıcaz canım :)

viper
24/07/2007, 21:17
box yada chip yani artı güç.Birbirimizi box chip için mi kırıcaz canım :)
Abi o bakımdan demedim, chip daha sağlıklı, power box'tan:)
Kırmayız tabi abi:)
Arabaya chipbox yaparız:D, Gönüller bir olsun:D

stotinka
24/07/2007, 21:28
gp de olmayan bi özelliği de arada transformers olarak da kullanabiliyosun c-4 ü

Honor COOPER
24/07/2007, 21:38
C4 bir üst segment.Dolayısıyla sunduğu konfor, hacim ve 110bg lik dizelin performansı bizim araçlardan iyi.Fiyatlar da birbirine yakın.Benim tercihim bir Punto sever olarak her zaman GP dur.C4 ü kendi segmenti ile karşılaştırırsak bana göre gerek parça ve servis fiyatları gerekse çevreden duyduğum bazı sorunları nedeniyle sınıfının gerisinde kalıyor.2. elde de bir Opel, VW ya da Ford kadar değerli değil.Eğer tercih bir c sınıfı olacaksa aynı fiyata Focus Tdci 110bg (Sanırım şu aralar kampanyada zaten) tercih edilmelidir.Arkadaşım 38000YTL ye aldı (tekno paketliydi sanırım) Hayırlısı olsun...
citroenin yedek parça ve servis fiyatları kesinlikle bir opel vw yada ford kadar yüksek değil.2.eli de hiçbir arabanın iyi değil zaten.sıfırı 60-70000€ olan bmw lerin bile 2004-2005 modelini 25-35000€ aralığına satılamadığı piyasada citroenin de değer kaybı gayet normal.
forddansa citroenin tercih ederim ben en azından servislerinde insanı ada yerine koyuyorlar.nerdenmi biliyorum citroen kullandım ve servisinden çok memnundum.
servis fiyatınada örnek vereyim size:
2001 model citroen saxo 1.5d
100000km bakımı:
triger set
ön diskler ve ön fren balata
ısıtma bujileri
debriyaj baskı balata
klima gazı
yağ
antifiriz
filtreler
600 ytl 2005 yılı fiyatı.

xtremetrx
24/07/2007, 23:05
C4 ve Gp karşılaştırmak yanlış bence Gp nin Kulanım Çok güzel arabadan İnmek istemezsin :)

c4 kulandım anlatılan kadar ahım şahım bi araç deyil bu arada

microab
25/07/2007, 00:09
Gp de triger zincir olduğu için 300.000 km ye kadar devamm...

shadow959
25/07/2007, 12:15
slm arkadaşlar... hiç bahsedilmeyen bi konudan bahsedelim.. işçilik kalitesi. punto c4 ün yanına yaklaşamaz. yahu arabanın göğsü resmen plastik. c4 e bindiğinde kalite hissedilir derecede farklı. buna ek alarak punto ya 38bin ytl vereceksen bence iyice araştır. c4 ü de boşver. 38bine çok daha iyi ve kaliteli araçlar var. mesela ford focus 1.6 tdci 109ps. opel astra 1.3 cdti harika. 2. eli daha kıymetli. yani 2si çok ayrı araçlar bence. punto alacaksan normal bi tane al. 27bin lira sıfır dizeli ekonomi için araç ta fiyakalı duruyor. yok ama kalite istiyosan ve 38bin ayırdıysan bence acele etme derim ve bi üst sınıflara iyi bak.

mustafa
25/07/2007, 12:18
slm arkadaşlar... hiç bahsedilmeyen bi konudan bahsedelim.. işçilik kalitesi. punto c4 ün yanına yaklaşamaz. yahu arabanın göğsü resmen plastik. c4 e bindiğinde kalite hissedilir derecede farklı. buna ek alarak punto ya 38bin ytl vereceksen bence iyice araştır. c4 ü de boşver. 38bine çok daha iyi ve kaliteli araçlar var. mesela ford focus 1.6 tdci 109ps. opel astra 1.3 cdti harika. 2. eli daha kıymetli. yani 2si çok ayrı araçlar bence. punto alacaksan normal bi tane al. 27bin lira sıfır dizeli ekonomi için araç ta fiyakalı duruyor. yok ama kalite istiyosan ve 38bin ayırdıysan bence acele etme derim ve bi üst sınıflara iyi bak.

Ben de Astra 1.3 Cdti a bakmıştım.Puntoyu almadan önce biliyorsunuz motoru aynı Gp ile(1.3 90 HP) ama bence kasası çok ağır o motor için ve hantal kalıyor bence.

ABNEW
25/07/2007, 12:25
citroenin yedek parça ve servis fiyatları kesinlikle bir opel vw yada ford kadar yüksek değil.2.eli de hiçbir arabanın iyi değil zaten.sıfırı 60-70000€ olan bmw lerin bile 2004-2005 modelini 25-35000€ aralığına satılamadığı piyasada citroenin de değer kaybı gayet normal.
forddansa citroenin tercih ederim ben en azından servislerinde insanı ada yerine koyuyorlar.nerdenmi biliyorum citroen kullandım ve servisinden çok memnundum.
servis fiyatınada örnek vereyim size:
2001 model citroen saxo 1.5d
100000km bakımı:
triger set
ön diskler ve ön fren balata
ısıtma bujileri
debriyaj baskı balata
klima gazı
yağ
antifiriz
filtreler
600 ytl 2005 yılı fiyatı.

Citroen nin değer kaybı bahsetmiş olduğum araçlardan kesinlikle daha fazla.Yoksa tabiki hiçbir aracın değeri kullandıkça artmıyor günümüzde.Saxo nun hem kendisi hem de motoru eski teknoloji.Bu yüzden bakım maliyeti düşük olabilir.Güncel modellerle (C1, C2, C3,...) bir karşılaştırma yapmak lazım.Geçen sene Citroen servisinden bir beyle görüşmüştüm.Parça ve bakım maliyetlerinin düştüğünü ancak yine de bir miktar yüksek olduğunu söylemişti.Şu an belki daha uygundur, bilemiyorum.Citroen C4 tasarım ve donanım olarak sınıf standartlarında.Ancak compact sınıfta çıtayı belirleyemez bence...

shadow959
25/07/2007, 12:26
haklısın bence de mustafa. kalite bağlamında sölemek istedim bi üs sınıf ya ondan. artı tork ta az gp ye göre.

alphaville
25/07/2007, 12:56
Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ama daha öncede söyledeiğim gibi her arabanın eksi ve artı yönleri vardır fakat ben c4 ile 25000 km yol yaptım bence karşılaştırma kesinlikle yapılmamalı.c4 ile punto aynı olmaz olamaz.İkisinin arasında kalmak ta biraz zor gibi geliyor bana.Ha derseniz yeni focus mu ? c4 mü? o ayrı bak ozaman bende tereddüt ederim yani.

membal
25/07/2007, 17:39
Arkadaşlar konu için mesaj atan ve bilgisini paylaşan herkese teşekkür ederim.
Bugün Muğla-Ortacadaki Fiat bayiine uğradım ve 1.3 dizel 70 HP Active Grande Punto yu test ettim.Aracın motor performansı 70 HP olmasına rağmen gayet tatmin edici, 90 HP nin çok daha iyi olduğunu tahmin edebiliyorum.Yanlız,gerçektende plastik kalitesi olarak beni hayal kırıklığına uğrattı.Kullanılan malzeme çok sert.Araçta dizel sesi hiç yok denecek kadar azdı fakat asfalt sesi tümüyle aracın içinde,yalıtımda hoşuma gitmedi.
Satıcı arkadaştan aldığım son fiyat 1.3 90 HP dizel emotion + spor paket + skydome = 37.000 ytl oldu.

Tekrar herkese teşekkür eder kazasız belasız sürüşler dilerim.:thumbs_up2:

GP61
25/07/2007, 17:49
aldın mı gp yu???

cuygur35
25/07/2007, 17:55
dostum üzerindeki motor psa ve ford ortaklığıyla geliştirilmiş harika bir motordur aynı motora ford focus peugeot 307 407 gibi modellerde rastlayabilirsin çok cimri bi o kadar da güçlü bir motordur,grande punto kullanıcısı olarak daha kaliteli olduğunu düşünüyorum c 4 ün özellikle iç mekandaki malzeme kalitesi olarak.Ben olsam hiç durmaz c4 alırdım cruise controlde harika bir teknoloji ayrıca

ABNEW
25/07/2007, 18:23
C4, iç mekan malzeme kalitesi ve işçilik olarak GP den daha iyi olmak durumunda sınıfı gereği.Önceden de söylediğim gibi c sınıfı düşünülüyorsa alternatifleri fazlasıyla var...

gogigogi
25/07/2007, 22:05
yok her zaman öyle olmuyor megan II de aynalar bile elle kontrollü olan tipi var eşşek fakam 2000 ytl fazla verip dyna ya da emo. almadım şimdi uğraşıp duruyom----ayrıca ben takla atmıyım ve garantide olmasın verin bi c4 5 takla attırayım magazin bunlar merc. test sürüşünde takla attı a 160 yada 180 serisi haberiniz varmı
C4, iç mekan malzeme kalitesi ve işçilik olarak GP den daha iyi olmak durumunda sınıfı gereği.Önceden de söylediğim gibi c sınıfı düşünülüyorsa alternatifleri fazlasıyla var...

ABNEW
25/07/2007, 22:11
İlk A Serisi takla testini kaybetmişti.Bu yüzden küçük sınıfta esp yi standart sunmak durumunda kalmıştı firma:)

Megane 2 nin işçiliği ve malzeme kalitesi GP lerden iyi ama...

mustafa
26/07/2007, 13:16
Ben C segmenti bir araç alacak olsaydım focus 1.6 tdci ı seçerdim

the_Algn
26/07/2007, 13:41
İlk A Serisi takla testini kaybetmişti.Bu yüzden küçük sınıfta esp yi standart sunmak durumunda kalmıştı firma:)

Megane 2 nin işçiliği ve malzeme kalitesi GP lerden iyi ama...
doğrudur malzeme kaltesi nispeten daha ii olabilir ama , kapı kapanma sesi maalesef çok kötü Grandeye göre

mustafa
26/07/2007, 13:46
Bizim şube arabaları dizel megane bir keresinde sürmüştüm koltukları ve kullanımı çok rahatsızdı.Puntoya oturunca kendinizi arabanın bir parçası gibi hissediyorsunuz meganeda bu yok .Hatta şube yönetmeni meganı sürdüğü için belinden rahatsızlanmıştı doktora gitmek zorunda kalmıştı.Bize verilenler filo satışı kapsamında baz donanım olabilir o boyutunu bilemiyorum tabi.

the_Algn
26/07/2007, 14:24
https://img76.imageshack.us/img76/1601/c4rq0au2.jpg[/URL]

ufukbzk84
26/07/2007, 16:02
bi çok eksiği olan bi araç kendi segmentinde... çokta olumlu denemez testteki sonuçlar... ali kardeş teşekkürler paylaşımın için

the_Algn
26/07/2007, 16:43
bi çok eksiği olan bi araç kendi segmentinde... çokta olumlu denemez testteki sonuçlar... ali kardeş teşekkürler paylaşımın için
Birşey değil abi , sonuç ilginç; bir citroenden gürültülü çalışan bir süspansiyon sistemi beklemezdim.

microab
26/07/2007, 16:53
Citroen in en başta gelen sorunu sesli süspansiyon zaten.

Alanların en muzdarip olduğu konu o...

Ziyaretçi047
26/07/2007, 17:11
Citroen hakkında bilgim yok. Ama araç memnun bırakacağı kanısındayım. Gp nin full u ile c4 ün aynı fiyattaki aracını inceleyip karar vermek lazım. Yeni Ford Focus 1.6tdci ile ilgili de çok olumlu yorumlar duyuyorum. Sanırım gayet başarılı bir iş çıkarmışlar.

ABNEW
27/07/2007, 00:07
doğrudur malzeme kaltesi nispeten daha ii olabilir ama , kapı kapanma sesi maalesef çok kötü Grandeye göre

GP lerdeki o ses üst sınıf araçlarda var tabi, haklısın:)

Denizzz
27/07/2007, 10:37
Yeni Ford Focus 1.6tdci ile ilgili de çok olumlu yorumlar duyuyorum.
bence de bu kadar para verdikten sonra, üzerine biraz daha katıp focus alınabilir...

fiat serviste tanıştığım çalışanlardan biri, uzun yıllar peugeot ve ford'ta çalışmış...fiata da ford'tan gelmiş...anlat anlat bitiremedi, özellikle de yeni focus'u...karar yine de alıcının tabii...

ABNEW
27/07/2007, 17:10
Üzerine katmaya bile gerek yok Deniz Focus için:)

puntogrande
30/07/2007, 19:58
c4 Tartişmasiz.segment Farki Gözardi Edilemez .punto çok Hoş Ve Rahat Ama 1 - 2 Kullanimdan Sonra Forumdan Da Görüleceği üzere Servis Ile Samimi Bir Ortam Yakalama Ihitimaliniz Var.
hayirlisi Olsun

mustafa
30/07/2007, 20:01
c4 Tartişmasiz.segment Farki Gözardi Edilemez .punto çok Hoş Ve Rahat Ama 1 - 2 Kullanimdan Sonra Forumdan Da Görüleceği üzere Servis Ile Samimi Bir Ortam Yakalama Ihitimaliniz Var.
hayirlisi Olsun

C4 ün daha iyi olduğuna ben de katılıyorum ama 9000 km deyim emniyet kemerinin ikaz sesini kıstırmak için bir kere gittim servise onun harici hiç gitmedim.

ABNEW
31/07/2007, 00:54
hayirlisi Olsun

C4 bir üst segment ancak üst sınıf araçta da sorun çıkabilir.Aynı segmentte ise Fiat bir adım önde GP ile:)

ACTOROFTHEROAD
31/07/2007, 01:36
benceee bastan aşağı hersey karsılaştırıldığında en mantıkLsı GP oLcaktır die düşünüorum hayIrlısı neyse o olsun:)

_BURAK_
31/07/2007, 11:46
abi bence gp
c4 sanki biraz daha emekli olmuş adamların kullanacagı bi araba gibi hemde cok kaba gp nin yanında

Gkhan
31/07/2007, 11:56
Herkes servise gidiyor ama herkesde gp yi öneriyor ;);)

SeZAr
02/08/2007, 17:37
Walla arkadaşım Aracım 33 milyar verdim.1.3 90 BG Emotion+Sky window+Spor paket+16'' Jant-Koç indirim...Walla gayet memnunum kendim tofaşta çalışıyorum.Diğer arabalarıda inceliyoruz.Düşünme git al GP alderim.Ama Seat Leon dersen bişi diyemem.Ama arkadaşlarında dediği gibi bunlar gb ile aynı segmentte değil karşılaştırmak ayıp olur.Ama şu güzel bişiki bütün arabaları GP ile karşılaştırmaya kalkıyorlar buda GP nin güzelliğini belirtiyor.

Ama şunu söylemek istiyorum Gp alırsan Sky windowlu al.Bence bir ömür..... ;)

ufukbzk84
03/08/2007, 12:29
valla citroeni hep uzak bulmuşumdur kendime... sağlamlık konusunda problemleri var gibi geliyo... gp almadan önce c3 ü incelemiştim (ki c3 gpiyle aynı segment) hatta satışındaki elemana sordum sağlamlık konusunda sorunlar var diye bişi diyemedi vazgeçtim...yani bana gpden üstünlerini anlat dedim pek elle tutulur bişi söliyemedi en azından gpde olmayan bişi diyemedi... ama c4 farklı bi teknoloji var göstergeler ortada benm hoşuma gitmiyo digital ve ortada olması...

grandelmus
26/08/2007, 04:06
Takla garantisini c5 lere verildiğini biliyorum hatta, c5 ler lastiği patladığında üç teker üzerinde denge kontrol sistemi sayesinde rahatlıkla yol alıyor

the_Algn
26/08/2007, 09:57
Takla garantisini c5 lere verildiğini biliyorum hatta, c5 ler lastiği patladığında üç teker üzerinde denge kontrol sistemi sayesinde rahatlıkla yol alıyor
bu garanti nerde resmi kanaldan görmek istiyorum. Bir link verin bu garantiyi bizde okuyalım.
C5 internet adresi bu konuyla ilgili birşey yok. siz nerden öğrendiniz. Citroën Türkiye » ARAÇLAR » ARAÇ SİHİRBAZI (https://www.citroen.com.tr/?step=4&page_id=181&id=BX3A5ZQ15)

şekerlioğlu
26/08/2007, 11:04
bu takla garantisini citroenden başka hiç bir üretici veremediğine göre(corvet,ferrari,aston martin,dodge viper,maserati,mercedes,bmw,toyata,honda,mazda ,nissan, vs.vs.vs)süper spor otomobil üreticileri ve f1 de yarışan üreticiler ve diğerleri dahil,citroenin teknolojisinin çok gerisindeler demekki.şu garantiyi birde yazılı,resimli ve resmi olarak görsekde içimiz rahatlasa.

isocan
26/08/2007, 11:22
Öncelikle senin sürüş tipine bağlı tamamen. 2 araç ın da tamamen artı ve eksileri var. Örneğin GP ekonomik servisi ucuz sahip olduğu motora göre de gayet güçlü. C4 ise servisi ve yedek parçası pahalı olan bir araç.

Birde sürüş tekniğine göre de seçim yapabilirsin. 2 aracı da devirmek veya savurmak kolay değil. ikisininde de güvenlik üst düzeyde.

Hız olayına gelincede ben otoban şöförüyüm. basar geçerim dersen c4 al. ama ben otobanda tokatlamak yerine aracı maksimum güç ve devir şartlarında kullanır; virajda rampada, inişte maksimum adrenalinle c4'de 207 307'yi sonuna kadar kovalarım hatta takip ettiririm dersen GP al. Çünkü C4 iyi gider adrenalin salgılatmadan rahat rahat gider. Biraz sınırları zorlamak istiyorsan GP al.

Örneğin ben Antalya- Denizli arasındaki sarp yolda Clio 1.5 Dci 65 Bg ile tam 100 km ford focus tdci'yi arkamda tutmayı başardım. Sonunda geçti ama benim onu tam 100 km arkamda tutmam bana yetti ve artı. Sonuçta o focus bende olsa çoktan clio yu geçer çokta tatmin olmazdım.

Bu arada tabi bu işleri yapmak için ileri sürüş teknikleride çok önemli....

Hayırlı sürüşler...

the_Algn
26/08/2007, 11:30
bu takla garantisini citroenden başka hiç bir üretici veremediğine göre(corvet,ferrari,aston martin,dodge viper,maserati,mercedes,bmw,toyata,honda,mazda ,nissan, vs.vs.vs)süper spor otomobil üreticileri ve f1 de yarışan üreticiler ve diğerleri dahil,citroenin teknolojisinin çok gerisindeler demekki.şu garantiyi birde yazılı,resimli ve resmi olarak görsekde içimiz rahatlasa.
resmi garanti belgesini bekliyoruz ...