PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Okuluma bilgisayar yardımı

mehmetsafran
18/09/2012, 16:54
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeniyim. Bu sene tayinim çıktı 4+4+4 sebebiyle ortaokula atandım. Atandığım okulda BT laboratuarı 1998 yılından kalma bilgisayarlarla oluşturulmuş. 32 MB ram var üzrinde düşünün o kadar kötü bana bu konuda yardım edebilecek olursa çok memnun olurum. Bankaların veya şirketlerin eski bilgisayarları en azından Xp işletim sistemi kurulabilecek word excell powerpoint programlarını kurabileceğim makinalar bile olur. Sizlerin yardımlarını bekliyorum eğitime katkı sağlamak için. Şimdiden teşekkür ederim. Karabük Merkez Şehit Cevdet Çay Orta okulunda görev yapmaktayım. Telefonum 0505 913 50 20

erdiyilmaz
20/09/2012, 13:40
duyarli uyelerimizin destek olacaklardir, 4-5 sene evvel sakaryada bir okula 3-4 bilgisayar ve kirtasiye malzemesinde bulunmustuk, konvoy halinde gidip teslim etmistik hayli guzel bir deneyimdi bizler icin.aciliyor mu bilmiyorum da soyle de cok eski bir videosu vardi: https://www.youtube.com/watch?v=YBxANWvVc2w (https://www.youtube.com/watch?v=YBxANWvVc2w)

biancoangelo
20/09/2012, 22:27
Arkadaşımla konuşup size bilgi verecem...Belki 10-20 adet bizim kurumdan gönderebiliriz.... Ve fena sayılmaz makinalar....Ancak sormam lazım adet düşebilir-yükselebilir......

mehmetsafran
21/09/2012, 12:21
Arkadaşlar çok teşekkür ederim öyle kaliteli şeyler istemiyorum office programlarını çalıştırsın çocuklar ödevlerini yapabilsinler internete girebilsinler yeter. Ben bu okulda fazla durmayı düşünmüyorum ama çocuklara yazık yardımcı olursanız çok mutlu olucam

opexturk
23/09/2012, 11:34
hocam eski bilgisayarımı daha 2 hafta önce sattım yok paraya o da evde yer kaplamasın diye keşke bilseydim komple gönderirdim kurulu şekilde

biancoangelo
24/09/2012, 18:44
hocam bi hışımla yazdık ama taşınırcı arkadaşdan aldığım bilgilere göre hepsi milli emlağa devr.... Onun yalancısıyım.Kusura bakma...Üzgünüm. :(

dicaser
24/09/2012, 19:22
Merhaba arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeniyim. Bu sene tayinim çıktı 4+4+4 sebebiyle ortaokula atandım. Atandığım okulda BT laboratuarı 1998 yılından kalma bilgisayarlarla oluşturulmuş. 32 MB ram var üzrinde düşünün o kadar kötü bana bu konuda yardım edebilecek olursa çok memnun olurum. Bankaların veya şirketlerin eski bilgisayarları en azından Xp işletim sistemi kurulabilecek word excell powerpoint programlarını kurabileceğim makinalar bile olur. Sizlerin yardımlarını bekliyorum eğitime katkı sağlamak için. Şimdiden teşekkür ederim. Karabük Merkez Şehit Cevdet Çay Orta okulunda görev yapmaktayım. Telefonum 0505 913 50 20
abi sana kaç bilgisayar lazım ? tam sayı olarak ? bu şekilde oradn burdan toplamaktansa toptan alım yapılırsa senin isteğin karşılanır , senin isteğin office programlarını çalıştırsın biraz hızlı olsun iş görsün sana p4 2.4ghz 1gb ram entegre ekran kartı yeterli yanınada çocukların gözleri bozulmasın diye 15" flat yeni nesil lcd monitor alırız işletim sistemlerini ben kurarım officinizide ben kurarım böyle bir bilgisayarı toplam olarak monitoru , kasası , faresi , klavyesi 200TL'ye toplarız boyle bir bilgisayarda işinizi görür ; ama forumdaki herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor sadece bir bilgisayar parasını ben veririm böyle bişey olursa..

mehmetsafran
25/09/2012, 12:30
Düşünmeniz yeter kusura bakacak bişey yok
ya bilgisayar laboratuarı 15+1 ama hepsi olacak diye bişey yok ben ne buluabilirsem diye uğraşıyorum. bilgisayar kurma işlerini falan ben yaparım bilgisayar öğretmeniyim zaten.

mehmetsafran
25/09/2012, 13:46
200 tl ye monitörle birlikte çok ucuz değil mi hocam bu fiyata toplanabilir mi gerçekten

dicaser
25/09/2012, 14:45
200 tl ye monitörle birlikte çok ucuz değil mi hocam bu fiyata toplanabilir mi gerçekten
tabikide toplanır aşşağıda link veriyorum ama dediğim gibi butun forum olarak elimizi taşın altına koymamız gerekiyor herkes birazcık kesesinin ağzını acarsa eğer bu iş olur .. böyle bir iş olursa 200tlye yalnızca bir bilgisayarın parasını ben üstlenebilirim..

Ikinci el HP, Intel Pentium IV İşlemci, 1 GB RAM, 128 MB Ekran Kartı, 40 GB HDD 199 TL - 100169399 (https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-kampanya-hp-15-lcd-monitor-p4-cpu-1gb-ram-full-sistem-199-tl-100169399/detay/)

mehmetsafran
26/09/2012, 00:26
para toplama işi sıkıntılı olur kimsenin aklına şüphe girmesin ben böyle şirketler veriyor eskileri diye duydum onun için yardım istedim
duyarlılığınız için hepinize çok teşekkür ederim.