PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 GP 1.3 Mjet 90Hp 6 İleri

Ziyaretçi033
17/09/2012, 14:25
Merhabalar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Başlıkta da belirttiğim üzere GP sahibi oldum. Forumdaki konuları inceledim, sıkıntıları varmı memnuniyet nasıl diye. İlk kafamı karıştıran bu city problemi oldu :) Aceba bu city problemi, 2008 ve üstü için aynı kronik rahatsızlıkları devam ediyor mu? Birde bu modele sahip araç sahibi arkadaşlardan, araç hakkında nacizane düşüncelerini paylaşmalarını rica ediyorum. İlk kez bir Fiat araç aldım. düşüncelerinizi, problemlerinizi paylaşırsanız aracımı tanımam konusunda yardımcı olacaksınız. Şimdiden, yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Hoşbulduk. :):umut:

Ziyaretci040
17/09/2012, 14:32
hoşgeldin.

aykut27
17/09/2012, 15:51
ne gibi kronik sorun city direksıyon hızlandıkca sertlesıyor o park halındekı yumusaklık 20 30 hıza cıkıldıgı zman sertlesıyor

Ziyaretçi033
17/09/2012, 17:25
sık sık arızalandığını söylüyorlar da o yüzden söyledim.

ceb_58
17/09/2012, 17:45
sık sık arızalandığını söylüyorlar da o yüzden söyledim.

Genellikle 2006 model puntolarda fabrika hatasından dolayı city sorunu var. 2006 üzeri modellede sorun olmayacak diye kaide yok, sorun var ama nadir oluyor. Özellikle direksiyonun kendine kendine dönmesi, city açıkken sola daha yumuşak dönmesi, direksiyonu çevirirken ses çıkarması, uyarı panelinde direksiyon hata mesajı alınması ve simgenin yanması vb... Başlıca belirtileri bunlardır.

Benim aracımda 2006 model, 111.000 km' de aldım. Şans eseri o km'ye kadar sorun vermemiş. Aracı aldım, 1 ay kullandım city sorunu meydana geldi. Forumdaki mahkeme evraklarının çıktısıyla gittim. Sağolsunlar buradaki arkadaşlar, abiler ilgilendiler. Ertesi gün ücretsiz değişim yaptılar.

Konfor, güvenlik olarak çoğu B segmenti araçtan iyidir. Ancak araçlarımız hafif olduğundan virajlara girişte 120 km ve üzeri hızlarda tehlikelidir.

Bu arada forumumuza katıldığınıx için hoş geldiniz diyorum. Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız sürmek nasip etsin.

Ziyaretçi033
17/09/2012, 18:04
Formu baya bi inceledim, sağolsun arkadaşlar baya ilgilenmişler, fikirlerini, çözümlerini paylaşmıslar. Mahkeme kararları vb. olaylarda Fiat'ın ücretsiz karşılaması da ayrı bir güzellik. Araç sıralamam skoda- vw - ve fiat oldu. bu şekilde kararlara sadık olunması gerçekten güzel. Sizler gibi arkadaşlarla burada yazışmak, bilgi alışverişinde bulunmak çok zevkli olacak.

Teşekkürler İbrahim

Ziyaretçi033
17/09/2012, 18:05
hoşgeldin.

Hoşbulduk. Teşekkürler.

fotobelit
17/09/2012, 18:08
Öncelikle hoşgeldiniz..City mode arızası yetkil servislerde okadar kolay olmuyor..uğraşmanız gerekecek..(inş olmaz tabi olursa)Bazı arkadaşlar yaptıramamış,haberin olsun..Bir özellikle varsa tabiki onun problem yapma olasılığı herzaman için vardır..

gunay1987
17/09/2012, 18:22
bazende sans isi servis isi senin tutumunda önemli.Mesela ben 2006 model arabami 15 gün önce serviste ön,arka tampon,kapi kollari,ayna kapaklari,spoiler,marspiyel hepsini garanti kapsaminda boyattim.Bnden önceki sahibindede city mod deismis triger deismis..

tayfux
17/09/2012, 18:22
hoşgeldiniz..

Ziyaretçi033
18/09/2012, 09:05
Öncelikle hoşgeldiniz..City mode arızası yetkil servislerde okadar kolay olmuyor..uğraşmanız gerekecek..(inş olmaz tabi olursa)Bazı arkadaşlar yaptıramamış,haberin olsun..Bir özellikle varsa tabiki onun problem yapma olasılığı herzaman için vardır..

Sağolun, hoşbulduk. umarım olmaz :)

hoşgeldiniz..

Hoşbulduk.

bazende sans isi servis isi senin tutumunda önemli.Mesela ben 2006 model arabami 15 gün önce serviste ön,arka tampon,kapi kollari,ayna kapaklari,spoiler,marspiyel hepsini garanti kapsaminda boyattim.Bnden önceki sahibindede city mod deismis triger deismis..

Araç 2008 model ve Km'si 32.000 de daha, ilk el arkadasımızın arabası. tüm bakımları serviste yapıldı. Böyle bir sıkıntıda servis gerekli ilgiyi gösterir diye düşünüyorum ama, dediğiniz gibi şansımıza artık.