PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto 1.4 fire dynamic autologic

avokado
13/09/2012, 17:44
Merhaba punto dostlari,

Baslikta yazdigim araci alacagim ancak aklima takilanlar var yardimci olursaniz sevinirim.
Esimde kullanacagi icin sanzuman onemli, daha onceden tam otomatik bir arac kullanmisti bu aracta problem yasarmiyiz sanirim ayni mantik degil?
Araci tuplu olarak kullananlardan yakiti hakkinda bilgi rica edecegim.
Aracin kmsi fazla degil 65.000 civarinda kronik city arizasi disimda yakin zamanda bana cikarabilecegi masraflat nelerdir?
Son sorum;) 21000 tl ye bu araci alayim mi?

Tesekkurler

reddragon
13/09/2012, 22:13
Merhaba punto dostlari,

Baslikta yazdigim araci alacagim ancak aklima takilanlar var yardimci olursaniz sevinirim.
Esimde kullanacagi icin sanzuman onemli, daha onceden tam otomatik bir arac kullanmisti bu aracta problem yasarmiyiz sanirim ayni mantik degil?
Araci tuplu olarak kullananlardan yakiti hakkinda bilgi rica edecegim.
Aracin kmsi fazla degil 65.000 civarinda kronik city arizasi disimda yakin zamanda bana cikarabilecegi masraflat nelerdir?
Son sorum;) 21000 tl ye bu araci alayim mi?

Tesekkurler
Öncelikle eşiniz hiç zorluk çekmez. Tam otomatikten daha kolay kullanır onu söyleyim. Tam otomatikte harfler karışabilir S D R vs fakat dualogic çok daha düz mantıkla geri ve ileridir...
Araç zaten ekonomik, tüpte coşar... Fakat dualogic, tüp uyumu vs bilinemez...
Aracın garantisi devam etmiyorsa yaşayacağınız sorunda masraf çıkarır bilesiz. Önceki arkadaşın nasıl kullandığını bilemessiniz.
21 Lira sağlıklı bir dualogic için uygundur fakat servisten expertiz yaptırarak dualogic sistemin ve city direksiyon sisteminin sorunsuz olduğuna dair rapor almanızı öneririm...

avokado
23/09/2012, 19:38
Arac geri kacirma yapiyor bunun bir cozumu varmi acaba? Hillholder taktirilabilir mi?

WILD
23/09/2012, 22:17
Arac geri kacirma yapiyor bunun bir cozumu varmi acaba? Hillholder taktirilabilir mi?
Durumunu bilmiyorum ama 5000 daha fazla ver 2011 model duologıc punto evo al derim. Hem hilholder var.Aşağıda birtane örnek ilan ekledim.
Fiat Punto EVO 1.4 Fire Active 2011 Model 25.990 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 100057281 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-kazasiz-boyasiz-37-bin-km-de-punto-evo-100057281/detay)
Bu arada kullanımı çok kolay ve rahat duologıc vitesin bende eşime kolaylık olsun diye aldım. LPG değerini bilmiyorum ama benzin için yakıt değerleri şehir içi 7-7.5 lt arası. Şehir dışı 5-5.5 lt arası.

Bu arada evo için henüz cıty arızası duymadım, umarım duyulmazda.

srkaradag
24/09/2012, 18:01
autologic te guzel isim olmuş :))

reddragon
24/09/2012, 23:40
Hillholder var puntoda...
Yalnız eğim %5 in üzerinde olunca sanırım devreye giriyor. O da topu topu 2-3 saniye. Dolayısıyla hillholdera çok güvenmeden yokuş yukarı taliminiz yaptırın. Parklarda ve park çıkışlarında sorun olabilir ama normal yolda zaten freni bırakıp gaza basıyorsunuz... Tabi el freniyle kalkış da gerekebilir yerine göre sonuçta full otomatik değil araç...

celenlee
25/09/2012, 09:19
ASR OFF tuşu olmayan puntolarda ESP ve Hillholder yok.

2009 öncesi araçlarda bu donanımın hangi araçta olduğu hangi araçta olmadığı bu şekilde anlaşılıyordu.

srkaradag
25/09/2012, 18:58
dualogic olupta hillholder olmayan punto olmaması lazım,%5 derece ve uzeri eğimlerde gayet basarılı calısmakta