PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun..

tayfux
11/09/2012, 23:47
arkadaşlar 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 4+4+4 sistemi ile bilrlikte vatanımıza inşallah hayırlı uğurlu gelir bütün öğretmen-veli-öğrencilere başarılar dilerim..bazı arkadaşlarımın bildiği gibi ikitelli-Munis Faik Ozansoy ilköğretim okulunda öğretmenliğime devam ediyorum bu sene 1.sınıfları aldım ve hepsi 5.5 yaşında yani 2007 doğumlu. bugün ilkkez buluştuk pekçoğu ağlıyordu ama çilekli şekeri görünce baya sustular :D Veli olan arkadaşlarım öğretmenleri ne derse maddi manevi zorluk çıkarmasınlar bence çünkü emin olun o paralar yada çocuğunuza harcadığınız ilgi size yol-su-elektrik olarak geri dönecektir.. neyse çok konuştum inşallah herkese hayırlı uğurlu olur..

StrawBeeRy
11/09/2012, 23:56
ney 2007 mi :D hadi hayırlısı olsun bakalım bu sene çok zor geçicektir Allah kolaylık versin :) başarılar dilerim..

JASMINE
12/09/2012, 00:00
Allah kolaylık versin Tayfun hocam. Ne güzeldir şimdi onlar minicik :) :)
Hepsine başarılar diliyorum. Size de kolay gelsin.

aykut_1914
12/09/2012, 00:06
sistemin ilk kurbanı benim kuzenim oldu herhalde.
o muhteşem(!) bilgisayardan okul bildirme teknolojilerinin çökmesi sayesinde minik kuzenim okuluna başlıyamadı. O kadar yapılan hazırlık boşa gitti,ufacık kardeşimin yüreği kırıldı.

JASMINE
12/09/2012, 00:07
o muhteşem(!) bilgisayardan okul bildirme teknolojilerinin çökmesi sayesinde minik kuzenim okuluna başlıyamadı. O kadar yapılan hazırlık boşa gitti,ufacık kardeşimin yüreği kırıldı.

Kıyamam ben ona yaaa :) :)

tayfux
12/09/2012, 00:23
ney 2007 mi :D hadi hayırlısı olsun bakalım bu sene çok zor geçicektir Allah kolaylık versin :) başarılar dilerim..
aynen Mert bakalım artık teşekkürler..

Allah kolaylık versin Tayfun hocam. Ne güzeldir şimdi onlar minicik :) :)
Hepsine başarılar diliyorum. Size de kolay gelsin.
dışı sizi içi beni :) güzeller canım hepsi çok tatlı onda bir sıkıntı yok :) inşallah güzel olur..

Aykut hocam onu çok daha önce öğrenebilirdiniz baya önceden açıklandı ama şimdi sistem kapatıldı maalesef..zaten şimdi gelse de birşey yapmıyoruz inan bana..pazartesi gelir paşa paşa okuluna..

egzo-evo
12/09/2012, 00:57
tayfun hocam pek hayırlı olmayacağını üzülerek söylemek zorundayım. nedenine gelince oğlum bu sene üçüncü sınıfa başlayacak. ilk iki sene okulu tam gündü dersleri 08:45 de başlıyor 14:30 da bitiyor sonra yine kendi öğretmenlerinin nezaretinde etüde kalıyor ödevlerini birlikte yapıyorlardı. eve geldiğinde konuları tekrar ediyor kişisel gelişimi için hem kendine zaman ayırıyor hemde bizler kendisine zaman ayırabiliyorduk. çok verimli ve performansın üst seviyede olduğunu görmek için illaki eğitmen olmaya gerek olmadan biz ebeveynler olarak bütün güzel ve olumlu gelişmeyi gün ve gün görebiliyorduk.

şimdi 444 sisteminde okul tam günden yarım güne dönüştü saat 13:00 da dersleri başlayacak 18:00 da bitecek. eve gelişi en iyi ihtimal 18:45 i bulacak. tabi bu yeni sistemde etüd imkanıda ortadan kalkacak bütün ödev yükü eve kalacak. akşam saatinde yemekten sonra ödevin çok verimli olacağını düşünmüyorum. sabahleyinde hem eşim hem ben çalıştığımız için bu sorumluluk aile büyüklerine kalacak. bizler bile bir çok konuda zorlanırken aile büyüklerinin ne kadar yardımcı olabileceğide ortada.

tüm bu söylediklerim ışığında söylemiş olduğum gibi pek hayırlı olacağını zannetmiyorum.

Allah size tüm eğitim camiasına kolaylık versin.

Birkan61
12/09/2012, 01:00
Yürüyen çantalar vardı yolda :D :D

fiko
12/09/2012, 01:11
tayfun öğretmenim yeni ders yılında başarılar dilerim .inş okuluna bu sene uğrama fırsatını yakalarım allah kolaylık versin:yucky000:

StrawBeeRy
12/09/2012, 01:21
Yürüyen çantalar vardı yolda :D :D

ulan ne adamsın yaa :D :D

izoci
12/09/2012, 01:52
Hadi bakalım,İnşallah hayırlı bir sistem olur.

acRep
12/09/2012, 02:35
Evet 66 aylıklar okula başladı.. Yolda yürüyen çanta görürseniz Şaşırmayın ;)

skystar37
12/09/2012, 03:23
Saçma sapan bir sistem ile yine devletimiz gerekeni itina ile yerine getirmiş ve uygulamaya koymuş bulunmakta. Türk gençliğine geçmiş olsun, genç oldukları zaman Türklük kimliğini anımsarlar ise...

krm1983
12/09/2012, 11:13
Pek hayra gitmiyor. Yakinda hamile kadinlar da okula gidecek heralde.

Sent from my iPad 2 using

abulbul08
12/09/2012, 11:16
Hayırlı olsun

aykut_1914
12/09/2012, 15:07
Kıyamam ben ona yaaa :) :)
Abla valla o kadar heves etmiştiikii

Aykut hocam onu çok daha önce öğrenebilirdiniz baya önceden açıklandı ama şimdi sistem kapatıldı maalesef..zaten şimdi gelse de birşey yapmıyoruz inan bana..pazartesi gelir paşa paşa okuluna..

Tayfun abi şöyle anlatayım;
zamanında bakıldı ve kendisinin yine zamanında internetten öğrenilen okuluna kaydı yapıldı. Ancak p.tesi kayıt yapılan okula gidildiğinde kapıdan dönmüş çocuk. Kayıt yapmalarına rağmen hem kaydınız bizde değil denmiş hemde güya internette gözümüyormus. Sonradan kayıt yaptırdıklarını kabul etmelerine ragmen internette yok diyip işi çevirdiler, kreşe gidin diyede çok bilmiş gibi öneri verdiler. SAnırım sınıflar doldu bize patladı.

tayfux
12/09/2012, 15:26
tayfun hocam pek hayırlı olmayacağını üzülerek söylemek zorundayım. nedenine gelince oğlum bu sene üçüncü sınıfa başlayacak. ilk iki sene okulu tam gündü dersleri 08:45 de başlıyor 14:30 da bitiyor sonra yine kendi öğretmenlerinin nezaretinde etüde kalıyor ödevlerini birlikte yapıyorlardı. eve geldiğinde konuları tekrar ediyor kişisel gelişimi için hem kendine zaman ayırıyor hemde bizler kendisine zaman ayırabiliyorduk. çok verimli ve performansın üst seviyede olduğunu görmek için illaki eğitmen olmaya gerek olmadan biz ebeveynler olarak bütün güzel ve olumlu gelişmeyi gün ve gün görebiliyorduk.

şimdi 444 sisteminde okul tam günden yarım güne dönüştü saat 13:00 da dersleri başlayacak 18:00 da bitecek. eve gelişi en iyi ihtimal 18:45 i bulacak. tabi bu yeni sistemde etüd imkanıda ortadan kalkacak bütün ödev yükü eve kalacak. akşam saatinde yemekten sonra ödevin çok verimli olacağını düşünmüyorum. sabahleyinde hem eşim hem ben çalıştığımız için bu sorumluluk aile büyüklerine kalacak. bizler bile bir çok konuda zorlanırken aile büyüklerinin ne kadar yardımcı olabileceğide ortada.

tüm bu söylediklerim ışığında söylemiş olduğum gibi pek hayırlı olacağını zannetmiyorum.

Allah size tüm eğitim camiasına kolaylık versin.
hocam 4+4+4 sistemine bizde soğuk bakıyoruz ama yapacak birşey kalmadı işte olay oldu bitti şu an elimde birsürü 2007 doğumlu var ve çoğu gerçekten ufak yahu veli diyor ki daha yeni konuşmayı söktü :S sonuçta mesleğimizden de istifa edemeyeceğimize göre neyse olay uygulamaya devam edeceğiz malesef :S

tayfun öğretmenim yeni ders yılında başarılar dilerim .inş okuluna bu sene uğrama fırsatını yakalarım allah kolaylık versin:yucky000:
abi her zaman beklerim e-5 in yanında benim okul peugeot bayii arkasında..

Abla valla o kadar heves etmiştiikii

Tayfun abi şöyle anlatayım;
zamanında bakıldı ve kendisinin yine zamanında internetten öğrenilen okuluna kaydı yapıldı. Ancak p.tesi kayıt yapılan okula gidildiğinde kapıdan dönmüş çocuk. Kayıt yapmalarına rağmen hem kaydınız bizde değil denmiş hemde güya internette gözümüyormus. Sonradan kayıt yaptırdıklarını kabul etmelerine ragmen internette yok diyip işi çevirdiler, kreşe gidin diyede çok bilmiş gibi öneri verdiler. SAnırım sınıflar doldu bize patladı.
okullara 1.sınıfların listesi milli eğitim tarafından gönderildi o listede adı varsa yapacak birşey yok eğer son 3-4 ayda adresini değiştirmişse kayıt otomatik olarak senin adresini değiştirdiğin yere bakan okula düşüyor..adres değişikliği yapmadıysa o okul senin yiğeni eşşek gibi alacak merak etme sen p.tesi yanlarına gidersin kayıt ederler..ama dediğim gibi önce senin yiğenin kaydı nereye düştü tekrar bakmak lazım..

aykut_1914
12/09/2012, 15:31
tayfun abi şu an sistem kapalı oldugu için bakılamıyor deniyor bize?

tayfux
12/09/2012, 15:52
tayfun abi şu an sistem kapalı oldugu için bakılamıyor deniyor bize?
doğrudur Aykut dün bizde baya uğraştık senin gibi olan çok kişi var ilk başta kayıt var ama liste de adı yok :S adres değişikliği yapıldı mı son 3-4 ay içinde?

aykut_1914
12/09/2012, 15:59
doğrudur Aykut dün bizde baya uğraştık senin gibi olan çok kişi var ilk başta kayıt var ama liste de adı yok :S adres değişikliği yapıldı mı son 3-4 ay içinde?
Bildiğim kadarıyla yok abi hayır

tayfux
12/09/2012, 16:02
Bildiğim kadarıyla yok abi hayır
o zaman korkma yiğeninin kaydı yine o okuldadır internetten bakılır halledilir haftaya p.tesi okula başlar..sen şu sistemi takip et...
https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx

takres
12/09/2012, 20:09
pek hayırlı olacak gibi değil ama umarım yanılırım :)

tayfux
12/09/2012, 20:21
pek hayırlı olacak gibi değil ama umarım yanılırım :)
inşallah bizde yanılırız..

ykaya1983
12/09/2012, 20:39
Geçen sene normal eğitim yapan taşımalı sistem olan okulumuzu bu sene ikili eğitim yapmışlar.Bizim ikinci kademenin ilk dersi 7.20 de başlıyor.Tören ve araçları kontrol için 7 de okulda bulunmamız gerekiyor.Benim evle okul arası 50 km mesafe olduğu için en geç evden 6.20 gibi çıkmam gerekiyor.Tabi kalkıp kahvaltı,giyinme vs hazırlanmak için bi 40 dakika daha gerektiği için 5.40 da kalkmak gerekecek.Anlaşılan bu sene sabah hava daha karanlıkken sokaklarda bir tek sabah namazına giden yaşlılar,ekmek dağıtan fırıncılar,başı boş gezen hayvanlar bir de biz olacağız:D

Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

tayfux
12/09/2012, 20:45
Geçen sene normal eğitim yapan taşımalı sistem olan okulumuzu bu sene ikili eğitim yapmışlar.Bizim ikinci kademenin ilk dersi 7.20 de başlıyor.Tören ve araçları kontrol için 7 de okulda bulunmamız gerekiyor.Benim evle okul arası 50 km mesafe olduğu için en geç evden 6.20 gibi çıkmam gerekiyor.Tabi kalkıp kahvaltı,giyinme vs hazırlanmak için bi 40 dakika daha gerektiği için 5.40 da kalkmak gerekecek.Anlaşılan bu sene sabah hava daha karanlıkken sokaklarda bir tek sabah namazına giden yaşlılar,ekmek dağıtan fırıncılar,başı boş gezen hayvanlar bir de biz olacağız:D

Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.
hocam istanbulda ben günde 15 gidiş 15 geliş km olarak yol yapıyorum geçen sene 6 da uyanıyordum ama artık 1. kademe komple öğleci oldu o sorunumuz kalmadı..

ibrahim06
12/09/2012, 21:19
Mesleğimde ilk defa bu sene bu kadar isteksiz,ruhsuz ve vurdumduymaz başlıyorum eğitime. Sebebini öğretmen arkadaşlar bilir. başımıza bakan diye getirilen kişi ve icraatları. Bu seneden itibaren artık kendi psikolojimi düşüneceğim.Zaten eşim-çocuğum ayrı şehirde ben ayrı şehirde.

tayfux
12/09/2012, 21:29
Mesleğimde ilk defa bu sene bu kadar isteksiz,ruhsuz ve vurdumduymaz başlıyorum eğitime. Sebebini öğretmen arkadaşlar bilir. başımıza bakan diye getirilen kişi ve icraatları. Bu seneden itibaren artık kendi psikolojimi düşüneceğim.Zaten eşim-çocuğum ayrı şehirde ben ayrı şehirde.
biri gelir biri gider hocam bizim meslekte esas milli eğitim bakanı vicdan..

egzo-evo
12/09/2012, 22:22

ibrahim hocam beterin beteri vardır derler ya sizinki o hesap sanırım. Allah sabır versin buna ihtiyacınız olacak. eğitim neferleri bunları konuşmamalı bu sorunları yaşamamalı çünkü çok önemli ve kutsal bir görevleri var.

mavi-punto
18/09/2012, 13:56
23 yıllık öğretmenim size söyleyim ben bu kadar kargaşa görmedim.Şu anda görev yaptığım okulda 12 sınıflar okuldan 900 metre uzaktaki okulda öğrenim yapaçaklarmış .Yanlız bina inşaat halinde,öğrençiler evine gönderildi 12 sınıflara 1 hafta tatil.Bu benim sorunum.Birde 7 sınıf öğrencisi oğlum Beşime Özderici de öğrenci.sabah saat 7 de ders var çocuk okula yetişmek için en geç saat 6 da kalkıyor.Şimdi soruyorum saat 7 kaç çoçuk anlatılanları anlar, daha dogrusu uyanır. Bu sistem tek kelimeyle birileri için büyük çoğunlugu feda eden bir sistem.

ykaya1983
18/09/2012, 18:59
Malesef bizim ülkemizde insanlar sistemin aksayan yönlerini eleştirmeyi de bilmiyor.Medya'da bir konu popüler oldu mu bir de siyasi partisi bir söylem geliştirdi mi sanki başka br problem yokmuş gibi herkes o konu üzerinden konuşmaya başlıyor.Sanki başka problem hiç yokmuş gibi tutturdular 66 ay meselesi aylarca tartıştılar.Malesef adam gibi muhalefet de yok.Muhalefetin derdi düzeltmek değil oy koparırmıyım hesabı peşindeler.Bu sistemde bazı değişikler düzeltilmezse ciddi sorunlar ortaya çıkacak gibi gözüküyor.5.sınıfların haftalık ders saatinin 36'ya çıkarılması 6.7.8.sınıfların 30 saat olarak kalması sonucu taşımalı sistem okullarda haftada bir gün 6.ders sonrası dersi biten öğrenciler 2 saat daha 8 ders gören 5.sınıf öğrencilrini okulda bekliyor.Haftanın diğer dört günü de 1 saat 6.7.8.sınıf öğrencileri 5.sınıf öğrencilerinin dersinin bitmesini bekliyor.Bizim okulu bu sene ikili eğitim yatıkları için ders 7.30 da başlıyor.5.sınıf öğrencileri haftada bir gün 7.30 dan 14.15 e kadar öğle yemeği arası olmadan ders görüyorlar.Haftanın diğer günleri de 13.15'e kadar ders görüyorlar.

tayfux
18/09/2012, 19:50
2 gündür resmen ölüyorum çocuklar 2007 li ve resmen bitiyorum sağlık problemlerim baş göstermeye başladı ben böyle zorlanma görmedim 3 sene van-çatak ta çalıştım inanın bana Türkçe bilmeyen çocuklarla bile bu kadar uğraşmadım..öğretmenlikten gelme insanlar başımıza gelmediği sürece yani eğitimin içinden yetişenler başımıza gelmediği sürece bu iş böyle devam eder..

mavi-punto
19/09/2012, 10:08
Sistemin aksayan yönlerini eleştirmeyi vatandaşa bırakmadan pilot bölgelerde uygulanır.Aksaklıklar giderilir sonra uygulanır.Gece rüyasında gördüğü her şeyi yenilik gibi aktarmaya çalışılırsa daha çok rezil olunur.Bizdeki siyasetçi demeye yakıştıramadığım zatların hiç birinin eğitim konusunda bir bilgisi yok ama boş konuşmayı çok seviyorlar.Eğitimin mutfağında bizler varız ,hangimize bu sistem hakkında bilgi soruldu.Ben yaptım oldu dendi.Örnek:Aksaklıklar en az dört yılda giderilir .Örnek:Sonra bir bakan değişir .O da yeni bir sistem uygular.Örnek:Oks kalktı Sbs oldu şimdi ondanda vaz geçildi, tek sınav dendi.Seneye yeni bir sistem uydurma derdine düşülür.Eğitim yaz boz tahtası değildir.Uygulanan sistemin sonucu 20 yılı geçkin bir süre sonunda meyvesini verir.Benim bulunduğum bölgede tüm laboratuarlar derslik oldu.Kitaplara bakarsanız hep deney ama okulda deney yapacak laboratuar yok. Bu laboratuarların sınıf olması laboratuardan korkan öğretmenlere yarar ,zaten bu arkadaşlarımız bilgisayarda iki araştırmayı çok önemser ,bilgisayar bilmek artık bir üstünlük değil artık nineler kullanıyor.Oysa fen eğitimi deneyle yapılır.