PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evomdaki xenon ların yolu iyi göstermesini nasıl sağlarım? ampul olarak ne önerirsini

yusufekinci06
09/09/2012, 21:30
merhaba,

aracımda forza marka h4 xenon bağladım.
ama yolu çok iyi aydınlatmıyor diğer araçlardaki xenonlara göre çok pasif kalıyor. bunun sebebi nedir? 1 buçuk yıldır kullanıyorum. performansı iyice düştü...

sadece ampulleri değiştirsem faydası olur mu?
mümkünse bana öneri yapın.

emrgnc
09/09/2012, 21:47
sorunuza cevap değil ama ben fikrimi söyleyeyim. yerinizde olsam direk performans ampullerine dönerim. yolda gördüğüm araçlarda çok sağlam aydınlatması var.

VHDG
09/09/2012, 21:50
sorunuza cevap değil ama ben fikrimi söyleyeyim. yerinizde olsam direk performans ampullerine dönerim. yolda gördüğüm araçlarda çok sağlam aydınlatması var.

15000 kelvin ampul alırsan memnun kalırsın

Tayfun-E30
09/09/2012, 22:03
Merceksiz xzenon aydinlatmaz karsidan gelenede iskence, iyi aydinlatma performansi icin osram nbr oneririm

yusufekinci06
09/09/2012, 22:15
ama ben xenon kullanıyorum. sadece aydınlatma gücüm düştü sanırım... eskisi gibi değil sanki

kaliteli bi ampul taksam faydası olur mu?

VHDG
09/09/2012, 22:19
ama ben xenon kullanıyorum. sadece aydınlatma gücüm düştü sanırım... eskisi gibi değil sanki

kaliteli bi ampul taksam faydası olur mu?

tabiki olur.ampuller de zamanla etkisini kaybediyo.philips veya osramın ampulunu almanı tavsiye ederim sıkıntı yaşamazsın

Gorky
09/09/2012, 22:23
Merceksiz kullanıyosanız hemen sökün. Yolu aydınlatmaz ve diğer sürücüleri kör eder. Philips Xtreme Vision öneririm çok güzel aydınlatır.

yusufekinci06
09/09/2012, 22:29
Merceksiz kullanıyosanız hemen sökün. Yolu aydınlatmaz ve diğer sürücüleri kör eder. Philips Xtreme Vision öneririm çok güzel aydınlatır.

merceksiz ama sarı ampul olsada pek farkı olmayacak

sarı yerine sadece bayaz

sarı olsada onunda aydınltmaması lazım ama tabi merceksiz olmasının etkisi yinede vardır

ama o markalardan link verebilir misiniz sadece ampullerri benim balastlara uyar mı?

yusufekinci06
09/09/2012, 22:30
tabiki olur.ampuller de zamanla etkisini kaybediyo.philips veya osramın ampulunu almanı tavsiye ederim sıkıntı yaşamazsın

bana link verebilir misiniz

benim balastlara uyar mı o ampuller?

OzzY
09/09/2012, 22:33

Sesli güldüm, phlipsin osramın H4 xenon ampulumu var :D

Gorky
09/09/2012, 22:34

sarı yerine sadece bayaz

sarı olsada onunda aydınltmaması lazım ama tabi merceksiz olmasının etkisi yinede vardır

ama o markalardan link verebilir misiniz sadece ampullerri benim balastlara uyar mı?

Performans ampülü o. Takıp kullanıyorsunuz

OzzY
09/09/2012, 22:40

sarı yerine sadece bayaz

hocam amacın gerçekten aydınlatmaysa beyazdı sarıydı bırakıp öncelikle o aracındakileri söküp atıcaksın
sonrasında bütçene göre:
1- mercek modifiyesi yapıp OEM xenon takıcaksın
2- philips xtreme vision yada osram breaker plus takıcaksın