PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modem tercihi ?

ligdevi
09/09/2012, 19:10
Arkadaşlar 1 haftadır kanser oldum internet yüzünden, Airties-rt 205 modemimiz bozuldu, geçende media marketten d-link marka modem aldım 100 tlye dandik bişi çıktı menüsü sadece rusça-ingilizce destekli, web arayüzünden ayar yapıyorum, pc nete bağlanıyo ama pcyi kapatıp açınca modeme otomatik bağlanmıyo, hata mesajı veriyo. tekrar bağlanması için modemi kapatıp açmak gerekiyo, modemi götürüp değiştirecem sizce hangi modem daha iyi hangisini almalıyım, tp-link vardı aynı fiyata onu alsam kullanan bilen varmı acaba ...

ligdevi
09/09/2012, 19:38
modemden pek anlayan yok galiba

ZAK1980
09/09/2012, 19:39
Airtıes al yenıden
Airties-rt 205 bozuldu derken ?
Airties al yenıden veya kolu komsu atıyorum smıle kullanıyordu ttnete gectı modem bosa cıktı oyle bır sey varsa al hemen .
smıleadsl ın modemını ttnette,
ttnet modemınıde sımılede kullanıırsın

tayfux
09/09/2012, 19:40
ben haziranda zyxel marka aldım 110 yada 120 lira gibi birşeydi 3 yada 5 sene sonra tam hatırlamıyorum faturasını kaybetmezsen sıfırı ile değiştirebiliyorsun yada parasını geri alabiliyorsun tekno-sa da böyle bir kampanya varmış..çok memnunum gayet güzel bende ttnet in verdiği modem yüzünden bunu aldım..çok şükür memnunum..
bu arada alacağım dersen bak arkadaş almış sıfır satıyor..

https://www.opelx.com/ev-elektronigi-ve-diger-ilanlar/31072-zyxel-kablosuz-modem-sifir-hic-kullanilmadi.html

ligdevi
09/09/2012, 19:57
Airtıes al yenıden
Airties-rt 205 bozuldu derken ?
Airties al yenıden veya kolu komsu atıyorum smıle kullanıyordu ttnete gectı modem bosa cıktı oyle bır sey varsa al hemen .
smıleadsl ın modemını ttnette,
ttnet modemınıde sımılede kullanıırsın

Bizdeki airties tr-205 modem gidip gidip geliyordu, kendi kendine sinyal gönderip kesiyodu, daha sonra modem açık ama pclerden modem artık hiç görünmüyodu,
airties rt-205 modelinin üretimi durmuş galiba ondan yoktu rt-204 olanı vardı rt-205 bize 5 yıl problemsiz gitmişti. Ama yine Airties ya da tp-link alacam herhalde başka elle tutulur sağlam modem yok galiba, fiyatta max 100 tlye kadar düşünüyorum ...

tayfux
09/09/2012, 19:59
ben haziranda zyxel marka aldım 110 yada 120 lira gibi birşeydi 3 yada 5 sene sonra tam hatırlamıyorum faturasını kaybetmezsen sıfırı ile değiştirebiliyorsun yada parasını geri alabiliyorsun tekno-sa da böyle bir kampanya varmış..çok memnunum gayet güzel bende ttnet in verdiği modem yüzünden bunu aldım..çok şükür memnunum..
bu arada alacağım dersen bak arkadaş almış sıfır satıyor..

https://www.opelx.com/ev-elektronigi-...lanilmadi.html (https://www.opelx.com/ev-elektronigi-ve-diger-ilanlar/31072-zyxel-kablosuz-modem-sifir-hic-kullanilmadi.html)

karizmatik_boy
09/09/2012, 20:11
Agresif bir modem için INCA al... Kolay ara yüz hızlı IP adres alma sadece INCA da mevcut... Airties ve Zyxel kullandım INCA ya göre çok hantal... Eminim memnun kalacaksın... Zyxel marka olmuş durumda ve biraz pahalı... Airties in duvardan geçen sinyal kalitesi başarılı ama kurulum,kullanım ara yüzü ve IP adres alma hızı yavaş... INCA ise kurulumu kolay, kullanım arayüzü basit ve agresif bir modem... INCA nın kablolu ve kablosuz olanlarını kullandım çok memnun kaldım...

ligdevi
09/09/2012, 20:22
DH da yorumlara baktım inca almayın yazmışlar, onlarda asus n10 modelini tavsiye ediyolar,
bu arada internetimiz "Doping", ttnetin verdiği dandik modem desteklemiyo kullanıcı adını,
hız testinde 9.5 hatta 10 megabit çıkıyo doping internette haberiniz ola, indirdiğiniz server sağlamsa saniyede 1 mb veri indiriyorum...

ZAK1980
09/09/2012, 20:41
Bizdeki airties tr-205 modem gidip gidip geliyordu, kendi kendine sinyal gönderip kesiyodu, daha sonra modem açık ama pclerden modem artık hiç görünmüyodu,
airties rt-205 modelinin üretimi durmuş galiba ondan yoktu rt-204 olanı vardı rt-205 bize 5 yıl problemsiz gitmişti. Ama yine Airties ya da tp-link alacam herhalde başka elle tutulur sağlam modem yok galiba, fiyatta max 100 tlye kadar düşünüyorum ...
modem upgrade versıyonunu degıstırerek dene ,soylekı modem yazılımı 3.5 ıse en dusuk yazılımı yukle 1.2 oda olmadı tum yazılımları bır dene yazılımdan degılse donanımdandır.

Firmware - RT-205 - 125Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem - AirTies Kablosuz İletişim (https://www.airties.com/product-details.asp?id=2&s=5&pn=RT-205&i=61&ci=117&i=6&cat1=%C3%9Cretimi+Bitmi%C5%9F+%C3%9Cr%C3%BCnler&dil=tr)

karizmatik_boy
09/09/2012, 20:50
DH da yorumlara baktım inca almayın yazmışlar, onlarda asus n10 modelini tavsiye ediyolar,
bu arada internetimiz "Doping", ttnetin verdiği dandik modem desteklemiyo kullanıcı adını,
hız testinde 9.5 hatta 10 megabit çıkıyo doping internette haberiniz ola, indirdiğiniz server sağlamsa saniyede 1 mb veri indiriyorum...

Hocam veri yükleme ve indirmede hiç bir zaman modeminkini tutturamazsınız... Tr deki altyapı TTNET... Ayrıca PC nin etherneti buna uygun mu ? bulunduğun konutun telefon santrali buna uygun mu ? Bu yüzden hiç bir zaman modemlerin indirme hızına ulaşamazsın... INCA konusunda ben 2 deneyim yaşadım... Elimde Airties modem var, Zyxel vardı... Inca kablolu vardı... Şimdi INCA kablosuz kullanıyom... Çok çok memnunum... 2 senesini doldurdu bana mısın demedi... Tercih senin... Ama demedi deme Zyxel TTNetin verdiğini öğrencilik döneminde kullandım hiç ama hiç memnun kalmadık... Airties kullandım kendim aldım kurulumu ayrı bir dert açıp kapatınca IP alması ayrı bir dert... Inca aldım tak çalıştır kolaylığı var... ayar yapması falan çok basit... kablosuz alacaksan evin alanına göre tercih yapmalısın....

alperd
09/09/2012, 22:59
benim modem de arıza yaptı sürekli internet kopması yaşıyordum bağlantı aşırı yavaşlıyordu vs.

sonunda Airties 5452 aldım (300 mbps) kopma sorunu hiç kalmadı ve internet çok hızlandı tavsiye ederim.

Luc
09/09/2012, 23:38
TPlink Türk markası ortalama bir üründür ama seni airties gibi üzmez.

Ben ZyXEL öneririm 660 veya 661 serisi işini fazlasıyla görecektir. Biraz daha profesyonel olsun dersen 662 serisini de alabilirsin.

Hocam veri yükleme ve indirmede hiç bir zaman modeminkini tutturamazsınız... Tr deki altyapı TTNET... Ayrıca PC nin etherneti buna uygun mu ? bulunduğun konutun telefon santrali buna uygun mu ? Bu yüzden hiç bir zaman modemlerin indirme hızına ulaşamazsın... INCA konusunda ben 2 deneyim yaşadım... Elimde Airties modem var, Zyxel vardı... Inca kablolu vardı... Şimdi INCA kablosuz kullanıyom... Çok çok memnunum... 2 senesini doldurdu bana mısın demedi... Tercih senin... Ama demedi deme Zyxel TTNetin verdiğini öğrencilik döneminde kullandım hiç ama hiç memnun kalmadık... Airties kullandım kendim aldım kurulumu ayrı bir dert açıp kapatınca IP alması ayrı bir dert... Inca aldım tak çalıştır kolaylığı var... ayar yapması falan çok basit... kablosuz alacaksan evin alanına göre tercih yapmalısın....

Sana ZyXEL'in tt'ye bedava verdiği minik usb modemi vermişlerdir. RT103 müydü neydi tam hatırlayamadım şimdi ismini. Ticarı olarak satışı bile yapılmadı neredeyse.

Bu arada haberin olsun, bilgisayarının eth kartı minimum 100mbps'dir (veya 1Gbps). adsl'le aldığın max değer 8mbps. adsl2+ olsa max 24mbit alırsın :) o yüzden pc'yi konutu boşver, TT hala Mecidiyeköy'ün göbeğine 4mbit adsl'i zor veriyor. En dandik eth kartı 10mbit'ti. Onlarda kullanılmıyor artık ;)

karizmatik_boy
09/09/2012, 23:49
Sana ZyXEL'in tt'ye bedava verdiği minik usb modemi vermişlerdir. RT103 müydü neydi tam hatırlayamadım şimdi ismini. Ticarı olarak satışı bile yapılmadı neredeyse.

Bu arada haberin olsun, bilgisayarının eth kartı minimum 100mbps'dir (veya 1Gbps). adsl'le aldığın max değer 8mbps. adsl2+ olsa max 24mbit alırsın :) o yüzden pc'yi konutu boşver, TT hala Mecidiyeköy'ün göbeğine 4mbit adsl'i zor veriyor. En dandik eth kartı 10mbit'ti. Onlarda kullanılmıyor artık ;)

Hocam bildiğin kocaman antenli modemi verdiler... Ayrıca ethernet kart da önemli, konutta bunu da TTNET te çalışan elektronik mühendisi arkadaşımdan biliyorum :)) santrale olan uzaklığı vs vs... ADSL denen şeyin hızı kabloda oluşabilecek ufacık bir deformasyon ile düşebiliyor...

Luc
09/09/2012, 23:57
Hocam bildiğin kocaman antenli modemi verdiler... Ayrıca ethernet kart da önemli, konutta bunu da TTNET te çalışan elektronik mühendisi arkadaşımdan biliyorum :)) santrale olan uzaklığı vs vs... ADSL denen şeyin hızı kabloda oluşabilecek ufacık bir deformasyon ile düşebiliyor...

eth kart'ta, ankastre vs.de tabi önemli, atheros'la x bir kartı kesinlikle ayrı tutamazsın o farklı bir olay. mesela alcatel 7200 dslam'ların etkili mesafesi 2.5km'dir ilk 1 km'de hat kapasitesi 13-14mbitleri görür. 2.5km'ye doğru 256'yı zor alırsın vs vs. Yalnız dediğim gibi son kullanıcının bilgisayarına gelene kadar çok şey var.

Bu arada unutmadan; bende mühendisim TT'de bir zamanlar çalıştım ;)

karizmatik_boy
10/09/2012, 00:01
eth kart'ta, ankastre vs.de tabi önemli, atheros'la x bir kartı kesinlikle ayrı tutamazsın o farklı bir olay. mesela alcatel 7200 dslam'ların etkili mesafesi 2.5km'dir ilk 1 km'de hat kapasitesi 13-14mbitleri görür. 2.5km'ye doğru 256'yı zor alırsın vs vs. Yalnız dediğim gibi son kullanıcının bilgisayarına gelene kadar çok şey var.

Bu arada unutmadan; bende mühendisim TT'de bir zamanlar çalıştım ;)

Evet bir sürü etken var... Ama modem konusunda ben INCA kullanıyorum ve memnunum... Özellikle aç kapa yaparken çok hızlı bir şekilde nete bağlanıyor... Airties ve Zyxel çok bekletiyordu buda çok sinir bozuyordu... birde en ucuz INCa idi :clapping:

Luc
10/09/2012, 00:04
Evet bir sürü etken var... Ama modem konusunda ben INCA kullanıyorum ve memnunum... Özellikle aç kapa yaparken çok hızlı bir şekilde nete bağlanıyor... Airties ve Zyxel çok bekletiyordu buda çok sinir bozuyordu... birde en ucuz INCa idi :clapping:

Inca'da gayet güzeldir fiyat/performans açısından evde kullanım için.

SteinGP
10/09/2012, 01:38
arkadaşlar imkanınız varsa superonline fiber interneti tek geçerim. senelerce deve sırtında film indirmişiz resmen..

japon07
10/09/2012, 01:40
Yıllardır airties kullanırım hiçbir memnuyetsizlik yaşamadım. Ayrıca teknik servis konusundada iyiler. Tabiki yine senin tercihin:)

adrentos
10/09/2012, 01:50
başka bir bilgisayarda denediniz mi birde modemin kanal ayarlarında sıkıntı olabilir illaki modemi değiştirecekseniz tp lınkı surekli kuruyorum ve satıyorum 65 lira fiyat olarakta çok iyi

Yagmuradam
10/09/2012, 10:38
Bende de fazla Sıfır TP-LINK 8151N ADSL Model mevcut. 40 TL fiyatı var. İlgilenirsen aşağıda linki mevcut. Detayı yazıyor.

Sıfır TP-LINK 8151N ADSL Model Garantili 40 TL (https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=64971471)

Xenophan
10/09/2012, 11:44
Datron almayın en başta.
Zoom artık eskidi onuda boş verin.

Yıllarca Zyxel kullanmıştım hiç bir şikayetim olmadı, hatta tüm tanıdıklarıma onu tavsiye ediyorum ve hepsi mutlular.

Ben şu anda fiber kullandığım için adsl piyasasına uzak kaldım uzun zamandır.

tayfux
10/09/2012, 13:24
arkadaşlar imkanınız varsa superonline fiber interneti tek geçerim. senelerce deve sırtında film indirmişiz resmen..
Can benim evde var ama hizmetleri biraz yavaş diyorlar bende şimdilik ttnet kullanıyorum..

Xenophan
10/09/2012, 13:50
2 yıldır kullanıyorum fiberi. ADSL yi yada ttneti hiç aramadım, aratmadı. Tavsiye ederim.

ABK
10/09/2012, 14:29

Birde AKN olmasa..

Bence modem olarak Zyxel - TP-Link - Airties alternatif olabilir. 4 yıl RT-211 kullandık evde arızalandı hatta arızalanmadı adaptörü bozuldu yaptım sonra on-off bozuldu onuda devre dışı bırakarak çözdüm en son bir gün iflas etti. TP Link 4 Portlu bir modem aldık hala kullanılıyor ve memnunlar yani..

ligdevi
10/09/2012, 22:38
Arkadaşlar herkese teşekkürler, neti ev sahibi ile ortak kullanıyoruz, bazı arkadaşlar elinde fazladan olduğu için önerilerde bulunmuş sağolsunlar ama ev sahibi biraz pipirikli olduğu için aldığımız yerden(media market) başka bir modemle değiştirelim diyo ,,,

ligdevi
18/09/2012, 20:55
modemi dün akşam gidip değiştirdim, 4 portlu wireles destekli 150 mbps ağ desteği linksys-cisco marka modemle değiştirdim, fiyatı 129 tl, dünden beri hiç kesinti falan olmadı gayet güzel hızlı stabil, yorumlar için herkese teşekkür ederim ...