PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikan park HK.

streetnoise
08/09/2012, 11:27
Aracıma eski sistem amerikan park sinyal modülü yapıcagım fakat birkaç sorum olacak :D

-Eski tip kablo baglama şeklinde yapacagım yani piyasada satılan içinde direnç olan modüllerden olmayacak( Kablolar kesilmeden , sıyrılıp yapılacak)

-Ampüle uygun duy ve çift flamanlı ampül aldım fakat malum araçlarımız herşeye ağrıza ışıgı yakıyor led ampül bile takamıyoruz :ranting2:

Arıza ışıgı yanarmı ve park ampülünün sökülmesi gerekirmi ::)

OzzY
08/09/2012, 11:32
Arıza ışığı yanan araçlarda oldu yanmayanlarda sanıyorum tam sınırda kalıyor. Eğer yanarsa, parklara led takarak sondurebilirsiniz

streetnoise
08/09/2012, 11:44
Arıza ışığı yanan araçlarda oldu yanmayanlarda sanıyorum tam sınırda kalıyor. Eğer yanarsa, parklara led takarak sondurebilirsiniz
Parklarda şu anda turuncu dipsiz park ampülü var ona hiç dokunmadan bu işlem yapılsa sorun olurmu? Hem parklar turuncu hemde sinyallerde turuncu yansa ? :hmm:

cosworth20
08/09/2012, 11:48
ya şu olayı ben de yapmak istiyorum ama inan hiç bir bilgim yok.bunu nerde yaptırcam kim yapar bunu kim anlar ne eder ne alcaz ?sanırım illaki bi modül alıcaz ekstra ...

Semih Kurtulmus
08/09/2012, 12:20
Aracıma eski sistem amerikan park sinyal modülü yapıcagım fakat birkaç sorum olacak :D

-Eski tip kablo baglama şeklinde yapacagım yani piyasada satılan içinde direnç olan modüllerden olmayacak( Kablolar kesilmeden , sıyrılıp yapılacak)

-Ampüle uygun duy ve çift flamanlı ampül aldım fakat malum araçlarımız herşeye ağrıza ışıgı yakıyor led ampül bile takamıyoruz :ranting2:

Arıza ışıgı yanarmı ve park ampülünün sökülmesi gerekirmi ::)

ben yarım saat sonra ustaya gideceğim modül falan almadım abim dedi ki git ampulünü al gel arıza lambası yakmayacak o şekilde takarız dedi :)

Semih Kurtulmus
08/09/2012, 12:22
Parklarda şu anda turuncu dipsiz park ampülü var ona hiç dokunmadan bu işlem yapılsa sorun olurmu? Hem parklar turuncu hemde sinyallerde turuncu yansa ? :hmm:

artık farları kullanmıyorum ben karanlık yer olmadı mı ya da trafik yoğun olmadı mı sislerle gidiyorum parkları açıyorum parklarımın rengi böyle koyu mavi gibi yani8000k sislere göre koyu yanıyor ve harika bir görüntü oldu :) az sonra amerikan parklarım yapılacak cuk olacak :) bence parklarını değiştir

Gorky
08/09/2012, 12:44
Hem park , hem amerikan park çok kötü gözükür bence

streetnoise
08/09/2012, 12:48
ben yarım saat sonra ustaya gideceğim modül falan almadım abim dedi ki git ampulünü al gel arıza lambası yakmayacak o şekilde takarız dedi :)
O zaman senden gelecek bilgilere göre hareket edeyim, montaj yapılırken fotoğraf alabilirseniz çok güzel olur :D :D

izoci
08/09/2012, 13:11
Park ampülünü sök öyle amerikan yap ya la :D

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

streetnoise
08/09/2012, 13:35
Hem park , hem amerikan park çok kötü gözükür bence

Park ampülünü sök öyle amerikan yap ya la :D

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Parkları takmayınca arıza ışığı yakmayacaksa neden olmasın :D

Semih Kurtulmus
08/09/2012, 19:28
xenon full kit 8000k park ampulü böyle beyaz değilde mavimsi koyu bir ton oluyor ve geceleri harika bir görüntü oluyor amerikan parkı da yaptırdık bakalım nasıl olacak bu akşam göreceğim :D
bu arada işlemi telefonda anlattığım gibi dediğimi yap yarım saat sürmez iş ve gayet güzel oluyor. acaba kaplasam mı diyorum ampulleri mat olsun diye ama polis sıkıntı yaratır diyorlar :)

Ziyaretçi048
08/09/2012, 19:44
amerikan park ben yaptım eğer kastınız bu şekilde olması ise...

tamamen kendim montajını yaptım

https://img694.imageshack.us/img694/9766/dsc01462jt.jpg

https://img341.imageshack.us/img341/5416/dsc01369la.jpg

streetnoise
08/09/2012, 22:17
xenon full kit 8000k park ampulü böyle beyaz değilde mavimsi koyu bir ton oluyor ve geceleri harika bir görüntü oluyor amerikan parkı da yaptırdık bakalım nasıl olacak bu akşam göreceğim :D
bu arada işlemi telefonda anlattığım gibi dediğimi yap yarım saat sürmez iş ve gayet güzel oluyor. acaba kaplasam mı diyorum ampulleri mat olsun diye ama polis sıkıntı yaratır diyorlar :)Yarın halledicez umarım arıza ışığı yakmaz , çok sağol :D

amerikan park ben yaptım eğer kastınız bu şekilde olması ise...

tamamen kendim montajını yaptım

https://img694.imageshack.us/img694/9766/dsc01462jt.jpg

https://img341.imageshack.us/img341/5416/dsc01369la.jpg
Dedigim sistem bundan degil american park sinyal olarak geçiyor ön fardaki sinyallerin sabit yanması diyelim kısaca, yinede teşekkür ederim :)

OzzY
09/09/2012, 00:40
ya şu olayı ben de yapmak istiyorum ama inan hiç bir bilgim yok.bunu nerde yaptırcam kim yapar bunu kim anlar ne eder ne alcaz ?sanırım illaki bi modül alıcaz ekstra ...
detaylı anlatmıştım forumda konusu var.

artık farları kullanmıyorum ben karanlık yer olmadı mı ya da trafik yoğun olmadı mı sislerle gidiyorum parkları açıyorum parklarımın rengi böyle koyu mavi gibi yani8000k sislere göre koyu yanıyor ve harika bir görüntü oldu :) az sonra amerikan parklarım yapılacak cuk olacak :) bence parklarını değiştir

:gun_band::@ :censoree:

streetnoise
15/09/2012, 17:48
Amerikan park yaptırıldı modül kullanılmadan, bir tanesinin rengi açık yanıyor diğerine göre yeni ampül alındı düzeltilecek kısa zamanda :D Sislere 8000k xenon geldi ve park ampülü iptal edildi :rolleyes2:

pasa_nuri
18/09/2012, 11:33
ankara daysanız eğer şaşmazda stop 2000 die bir yer var orda yaptırdım ben sorunsuz çalışıyor 40 lirada üzreti vardı

Semih Kurtulmus
18/09/2012, 11:38
Amerikan park yaptırıldı modül kullanılmadan, bir tanesinin rengi açık yanıyor diğerine göre yeni ampül alındı düzeltilecek kısa zamanda :D Sislere 8000k xenon geldi ve park ampülü iptal edildi :rolleyes2:

bence park ampulünü iptal etme renkli birşey tak bendekiler koyu mavimsi birşey ve bomba oldu :D ilk başta garip gelmişti ama şimdi hoşuma gitti

78murat78
25/09/2012, 14:03
tamponun içinemi yerleştirdin abi.tamponu nasıl kestin?

acRep
28/09/2012, 20:03
Bugün amerikan park yaptırdım fakat arıza ışığı yaktı , Usta kablo çekti bazı araçlarda yakıyo bazılarında yakmıyo dedi ama dükkandan ayrıldıktan 10 dakika sonra yanıp sırıtmaya başladı nasıl halledebiliriz ? parklara led takmak istemiyorum varmıdır başka bi formülü ??

sadece_erhan
28/09/2012, 20:55

iyi yapıyosun bravo. sis lambalarında farlarda olduğu gibi kesilme çizgisi yoktur. karşıdan gelen araç sürücüsünü ve önünüzdeki aracın sürücüsünü çok zor durumda bırakıyorsun, haberin ola. sık sık da kulakların çınlıyodur heralde.

acRep
28/09/2012, 20:59
iyi yapıyosun bravo. sis lambalarında farlarda olduğu gibi kesilme çizgisi yoktur. karşıdan gelen araç sürücüsünü ve önünüzdeki aracın sürücüsünü çok zor durumda bırakıyorsun, haberin ola. sık sık da kulakların çınlıyodur heralde.

Sosyal mesaj vereceğine bana bişey söyle nevarulan :hammer00:

sadece_erhan
28/09/2012, 21:01
ozzy şu konunun linkini bi verirmisin inceleyim iyice.
1- bu 2 li duy takılınca farın sinyal kapağını nasıl kapatıyosunuz anlayamıyorum.
2- muaynede sıkıntı oluyor mu?

sadece_erhan
28/09/2012, 21:03
Sosyal mesaj vereceğine bana bişey söyle nevarulan :hammer00:

vaay onur bey merabayın sonunu okumamıştım konunun. şu amerikan parkın nasıl çalışştığını anlasam yardımcı olrum :D ozzy vercek şimdi linki. inceleyip dönerim :D

izoci
28/09/2012, 21:23
Turuncular ve MERCEKLİ xenon sis candır :)

sadece_erhan
28/09/2012, 21:39
şimdi ozan, bu çizmeye çalıştığım zımbırtıdaki dibi yapsak,

parklar açıldığında park lambası yanacak, parkdan alınan + direnç ve ucuna diiyot bağlanarak sinyal + ucuna bağlanacak, böylelikle sinyal açılınca park yanması önlenecek ve direnç sayesinde ampül daha sönük yanacak. sinyal yandığında ise ampül normal kuvvetle yanacak...

acRep
28/09/2012, 23:59
Turuncular ve MERCEKLİ xenon sis candır :)

Turuncu folyomu çekiyosun onun için yoksa ampülmü alıyosun sayın Ouz beyy ?

ahmtylmz
10/01/2013, 22:02
arkadaşlar bugün, sinyallere modülle american park uyguladık, usta baya bi uğraştı olmadı en sonunda role denen bişey getirdi onu bağladı gayet güzel oldu beyaz ledli park ampülü taktık bide şuan gayet hoş gözüküyo. park lambalarını turuncu yapmak isteyenler, ben denedim güzel durmadı, çamurluğun üstündeki sinyalde turuncu ampül var onu fara takarak deneyebilirsiniz.

matadorcuk
10/01/2013, 22:14
arkadaşlar bugün, sinyallere modülle american park uyguladık, usta baya bi uğraştı olmadı en sonunda role denen bişey getirdi onu bağladı gayet güzel oldu beyaz ledli park ampülü taktık bide şuan gayet hoş gözüküyo. park lambalarını turuncu yapmak isteyenler, ben denedim güzel durmadı, çamurluğun üstündeki sinyalde turuncu ampül var onu fara takarak deneyebilirsiniz.

ne kadar malıyetı? ben kendım yapmayı dsunyorumda cok bısey degılse ugrasmayım verım yapsınlar.

ahmtylmz
11/01/2013, 02:10
ne kadar malıyetı? ben kendım yapmayı dsunyorumda cok bısey degılse ugrasmayım verım yapsınlar.

Modul 25tl role 10 tl, iscilikle beraber 60 verdim. Yenibosnada senturk oto aksesuarda yaptirdim. Tavsiye ederim.

Sson3406
14/07/2014, 23:09
Arkadaşlar bende bu american parklardan yaptırmayı düşünüyorum ama aracımda angel farlar var bi kaç yere sordum sadace ön sinyaller park konumunda yanar diyorlar camurluk sinyallerine bağlanırsa arıza lambası yakar diyorlar, ben çamurluk ve ön sinyallerin aynı anda yanmasını istiyorum arıza lambasını yakmadan nasıl halledebilirim , şimdiden teşekkürler

salih1905
15/07/2014, 04:40
Modul 25tl role 10 tl, iscilikle beraber 60 verdim. Yenibosnada senturk oto aksesuarda yaptirdim. Tavsiye ederim.

sinyal vermene vs engel olmuyor değil mi

mesuttt
26/08/2014, 19:46
arkadaslar bende araca amerikan park modulu bagladım fakat on sınyaller yerıne arka ve camurluktakı sınyaller yanıyor sorunun cozumu ıcın yardımınıza ıhtıyacım var

KG777
27/08/2014, 16:10
Arkadaşlar merhaba. Dün aldığım park modülü elime ulaştı takmaya çalıştım fakat bir kaç sorunum oldu.

1. si sinyale giden + kabloyu bulamadım. :)

2. si çamurluk sinyalleri, farın arkasındaki büyük fişi çekmeme rağmen çamurluk sinyalleri çok güzel yanıyor :)

şema bu basit bir modül. Chipli denen modüllerden, açma kapama, ışık şiddeti şeklinde özellikleri var.

https://i.hizliresim.com/BoQN09.jpg

bu far içerisinde ya da dışardan sinyale giden kabloyu nasıl bulabilirim.

yardımlarınıza ihtiyacım var.

@Alixx hocam başka bir konuda paylaşımını gördüm. tekrar bilgi aktarabilir misin?

EnzoRosso
28/08/2014, 10:41
Arkadaşlar benim aracıma amerikan park olmuyor bunu nasıl yapabilirim..İlk 2'li olan modüllerden aldım olmadı direç filan koydu ama banamısın demedi.. sonra on/off sistemli modül aldım bu sefer hiç yanmadı..Başka bi sistem var mı???? Kimi modele uyuyor dedi çocuk kimine uymuyor Benim Model Starjet Fun acaba yaptıran var mı...

KG777
28/08/2014, 10:46
Arkadaşlar benim aracıma amerikan park olmuyor bunu nasıl yapabilirim..İlk 2'li olan modüllerden aldım olmadı direç filan koydu ama banamısın demedi.. sonra on/off sistemli modül aldım bu sefer hiç yanmadı..Başka bi sistem var mı???? Kimi modele uyuyor dedi çocuk kimine uymuyor Benim Model Starjet Fun acaba yaptıran var mı...

Hocam bende şuan aynı şekilde deneme aşamasındayım. En kısa zamanda uygulayıp resimli paylaşım yapacağım. Şuan son geldiğim nokta Menü grubunun altındaki (obd II bağlantı yeririnin olduğu) yerden halletmek. Gerekli pinleri öğrendim. Ama biraz uğraştıracak gibi.

Bendeki modül, ayarlı on-off lu olanından.

EnzoRosso
28/08/2014, 10:49
Yani bukadar mı bi araba modifiye için cinslik çıkarır anlamadım gitti :S

KG777
28/08/2014, 11:01
Yani bukadar mı bi araba modifiye için cinslik çıkarır anlamadım gitti :S

Hocam önce farlardan yapmayı denedim, sağolsun içerisindeki kabloları koparsan tekrar bağlayamazsın okadar kısa, hiç ellemedim.

Sonra Ali arkadaşımız bir konuda cevap yazmış orada anlatmış kısa bir şekilde.

Bende Punto eLearn buldum orada da sinyal kabloları falan detaylı anlatılıyor. Ordan yola çıkacağım. Bakalım olacak mı? :)

EnzoRosso
28/08/2014, 11:05
İnşallah yaparsın ama ben soğudum bu işten açıkçası 2kere gittim sanayiye sonuç hüsran olunca şevkim kırıldı..

Hocam önce farlardan yapmayı denedim, sağolsun içerisindeki kabloları koparsan tekrar bağlayamazsın okadar kısa, hiç ellemedim.

Sonra Ali arkadaşımız bir konuda cevap yazmış orada anlatmış kısa bir şekilde.

Bende Punto eLearn buldum orada da sinyal kabloları falan detaylı anlatılıyor. Ordan yola çıkacağım. Bakalım olacak mı? :)

KG777
28/08/2014, 11:08
İnşallah yaparsın ama ben soğudum bu işten açıkçası 2kere gittim sanayiye sonuç hüsran olunca şevkim kırıldı..

Dediğim kısımdan denediler mi hiç? Denedilerse uğraşmayacağım :)

EnzoRosso
28/08/2014, 11:17
Yok denemdiler.. Elektrikçi ayrıca benim bacak olur sana yaparım ama 2 ay sonra sorun çıkarır hiç bozma dedi..Onun yanında çalışan elemanda 2012 fiorino var o yapmış 2 ay sonra 1500 tl masraf açmış başına..Bunuda duyunca ben vaz geçtim bu yüzden..Hani diyorlar ya role falan hikaye aracın bod mu neyimi varmış ben anlamam ama ona zara verdi mi baya masraf açıyormuş..

KG777
28/08/2014, 11:47
Yok denemdiler.. Elektrikçi ayrıca benim bacak olur sana yaparım ama 2 ay sonra sorun çıkarır hiç bozma dedi..Onun yanında çalışan elemanda 2012 fiorino var o yapmış 2 ay sonra 1500 tl masraf açmış başına..Bunuda duyunca ben vaz geçtim bu yüzden..Hani diyorlar ya role falan hikaye aracın bod mu neyimi varmış ben anlamam ama ona zara verdi mi baya masraf açıyormuş..

Kıllandırdın beni şimdi :)

Ama kullanan birçok arkadaşım var hatta senelerdir... :g0000000:

EnzoRosso
28/08/2014, 12:00
Vallah ne bileyim bende anlamadım.. (BODY) zarar veriyormuş..