PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araci active olupta yan aynalari boyalı olan varmi

alpy
19/07/2007, 16:30
araci active olupta yan aynalari boyalı olan varmi

gogigogi
19/07/2007, 16:52
0 km satışta active seçeneğinde olmaması lazım fakat sonradan boya veya folyo yapılabiliyo bendede yok

alpy
19/07/2007, 17:00
alla alla benım aracın boyalı
ne garıp arac satın almısım ya

gogigogi
19/07/2007, 17:05
0 km mi 2 el mi

dagored
19/07/2007, 17:25
ben boyattım

memat
19/07/2007, 17:58
bende boyattım

nasrettinhoca
19/07/2007, 17:59

2.el ise sorun yok önceki sahibi yaptırmıştır...Eğer sıfır aldıysan bildiğim kadarıyla active lerde boyalı değil,o zaman sana 2.el araba satmışlardır.:siritma:

femoli
19/07/2007, 18:10
0 mı araç belki yanlışlık olabilir

grandecaglar
19/07/2007, 18:14
2.el ise sorun yok önceki sahibi yaptırmıştır...Eğer sıfır aldıysan bildiğim kadarıyla active lerde boyalı değil,o zaman sana 2.el araba satmışlardır.:siritma:
aynası boyalı active ler otomatik vites ise boyalı fabrika çıkışlı bildiğim kadar

nasrettinhoca
19/07/2007, 18:27
aynası boyalı active ler otomatik vites ise boyalı fabrika çıkışlı bildiğim kadar

Haklı olabilirsin arkadaşın aracı otomatik vites..

pdr42
19/07/2007, 18:39
bende de soyle bi durum var dortlu ikaz lambasının yanında asr tusu var ama asr varmı yokmu belli deiğil bilende yok ama calsımıyor o ayrı

sxvtsgp
19/07/2007, 19:37
aynalarini boyatan active sahipleri... ne kadara maloldu ve görüntüde boyali çikistan farki anlasilabiliyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.

Dikici
19/07/2007, 21:09
2007 lerin bazıları boyalı ama bn kendim boyattım..

Denizzz
19/07/2007, 21:17
dualogic vitesli active modellerin aynaları boyalıdır...

OzzY
19/07/2007, 21:21
aynalarini boyatan active sahipleri... ne kadara maloldu ve görüntüde boyali çikistan farki anlasilabiliyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.
izmir Merkez serviste Akın bey var o boyatmış ve sis farı taktırmış orjinal gibi olmuş.

rosecıty
20/07/2007, 09:55
ben 0 km aldım gövdeyle aynı renk geldi satış temsilcisi sen torpillisin diye gülmüştü...

nasrettinhoca
20/07/2007, 10:48
ben 0 km aldım gövdeyle aynı renk geldi satış temsilcisi sen torpillisin diye gülmüştü...

Arkadaşların dediklerine göre torpilli değilsin..Aracın otomatik vites olduğu için gövdeyle aynı renk oluyor..Yani standart...

Denizzz
20/07/2007, 11:21
bu durumu servisteki insanların da çoğu bilmiyor...dualogic vitesi gördükten sonra bile, aynaları kendin mi boyattın diye soruyorlar :)

ufukbzk84
20/07/2007, 14:07
ya bence servisteki insanlar bizim incelediğimiz kadar arabaları incelemiyolar... gerek alırken gerekse aldıktan sona... sadece teknik olarak bilgilendiriliyolar...gerisi onların tecrübe merak duygularına kalmış...ben inanıyorumki bazıları bizim bildiğimiz bilgilerden daha azını biliyolar...

grandecaglar
20/07/2007, 14:14
bu durumu servisteki insanların da çoğu bilmiyor...dualogic vitesi gördükten sonra bile, aynaları kendin mi boyattın diye soruyorlar :)
işte bence bu işlerine ne kadar önem verdiklerini gösterir ben nasıl biliyom o adamlar bilmez ilginç

Denizzz
20/07/2007, 14:26
tamam be kardeşim, hadi biriniz ikiniz bilmezsiniz de...gittiğim 3 ayrı serviste de aynı soruyla karşılaştım ya...yuhhh !!!

omurkuru08
20/07/2007, 14:29
herşey olmuş olabilir ben geçen bi konu açtım active otomatik klimalı die anlamadım bi türlü burası türkiye...

Ziyaretçi047
20/07/2007, 15:13
Ben de boyatacaktım fakat son anda vazgeçtim. Bence granit gri ye siyah çok daha fazla yakışıyor. Arabaya spor bir görünüm veriyor. Açık griye de bazen yakıştırıyorum. Ama diğerlerinde a durabiliyor. Hele beyazda berbat :D

sxvtsgp
20/07/2007, 22:12
vallahi ne renk olursa olsun bence gövde rengi ile ayni olmasi her zaman daha iyi... yakisiyor olmaz be cihan kendini avutma :).... varsa boyatan maliyet istiyorum arkadaslar...

AKOSNİPES
21/07/2007, 09:54
ya boyatan varsa bir fiyat söyleyin dostlarım bende sonbaharda İNŞALLAH gp alacam da active düşünüyorum,şu siyah kapı kolları beni bitiriyor yaa hele de kırmızıda çok emanet duruyor.bu gp sapıklığı öldürecek beni hastayım bu arabaya bee:siritma:

memat
21/07/2007, 14:43
40 ytl ankara kartaşta boyattım

fethiyeli7797
06/08/2007, 15:19

öncelikle şunu söylim eğer serviste boyatırsan hiç bir farkı yok örneğin benimkisi de activ sis farı taktırdım ayna ve kapı kollarını boyattım spoiner taktırdım benim arabanın dynamıic den tek farkı digital kılima kaldı oda olsa dynamic diye satarsın.kimsecikler anlamaz iyi bilen birisi olmazsa. inanınki hiç birisi belli olmuyo sonradan yapıldığının tavsiye ederim

tasotti
24/08/2007, 17:27
ben de gp'mi yeni aldım ve rengi beyaz. siyah aynalar ve kapı kolları çok sırıtıyo. boyatmak istedim servise sordum onlarda plastik malzeme olduğu için boya tutmaz dediler. boyatan arkadaşlar acaba herhangi bir boya atma vs. problemle karşılaştılar mı ve mümkünse fiyat alabilirmiyim. teşekkürler

emre
24/08/2007, 19:24
ben de gp'mi yeni aldım ve rengi beyaz. siyah aynalar ve kapı kolları çok sırıtıyo. boyatmak istedim servise sordum onlarda plastik malzeme olduğu için boya tutmaz dediler. boyatan arkadaşlar acaba herhangi bir boya atma vs. problemle karşılaştılar mı ve mümkünse fiyat alabilirmiyim. teşekkürler
abi bunlar nasıl servis yaf. ayna kapağının ve kapı kollarının üstüne plastik için olan astar var ondan atıcaklar önce üstünede boyo atıcaklar ne kadar entersan insanlar var bu dünyada yaaa. abi sen onları dinleme git bi boyacıya ama usta olan :D ver 40 50 ytl boyasın sana 10 numara yapsın

borisc
24/08/2007, 19:28
abi bunlar nasıl servis yaf. ayna kapağının ve kapı kollarının üstüne plastik için olan astar var ondan atıcaklar önce üstünede boyo atıcaklar ne kadar entersan insanlar var bu dünyada yaaa. abi sen onları dinleme git bi boyacıya ama usta olan :D ver 40 50 ytl boyasın sana 10 numara yapsın

emreye katılıyorum. ben yaptırıcaktım vaz gectim. bence sen yaptır iyi bi ustaya sonrada servise gotur bak bakalım oluyormuymus olmuyormuymus diye gosterde utansın biraz..

Misafir2
24/08/2007, 23:35
garnit gri ve sıyah mükemmel ikili 10 numara 10 buyrunuz benım araba:)

karakayaaykut
11/02/2008, 00:10
evet arkadaşlar benimde punto otomatik ve aynalar boyalı geldi..Ekstra olarak diğer donanımlardan farkı ise bildiğim kadarıyla yol bilgisayarı büyük
3 satır,bagajda 12 voltluk priz var,artı bilmiyorum siz dikkat ettiniz mi ön cam silecekleri çalışırken geri vitese taktığınızda arka cam silecekleride otomatik olarak calışıyor..

alaaddin
11/02/2008, 01:07
benim gp otomatik değil ama aynalar gövde renginde geldi kapı kolları siyah1,3 mj 90 hp arabam ben bunun normal olduğunu sanıyordum. şans nasip güzel görülüyor

ekorkut
11/02/2008, 11:04
Aracım Active donanımlı, aynalar da boyalı yol bilgisayarı da 3 satırlı.

murat sandıkçı
11/02/2008, 13:03
Benim araçta dualogic ve aynalar boyalı.Donanım tablosuna baktığımda aynalar ısıtmalı değil, ama o kadar süprizle karşılaşıyoruz ki aynaların ısıtmalı olma ihtimali olabilir veya bununla ilgili bilgisi olan varmı bu olayı deneme şansım olmadı.

plastro
11/02/2008, 14:19
Bende serviste boyattım 50 ytl.

quixotic2
11/02/2008, 14:55
bende boyatmayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. çünkü ya gövdeyle aynı renk tutmazsa diye korkuyorum.

pdr42
11/02/2008, 18:15
tüm puntolarada geri vitese taktıgınızda on silecek calısıyorsa arkada otmatik calsıırı

Dogukan
11/02/2008, 21:30
Active'leri stil paketi ile alınca kapı kolları ve aynalar boyalı olmuyor muydu??

faruktuzlu
12/02/2008, 08:28
ben de boyattım, orijinalini tutmasa da güzel duruyor! çok incelemedikçe aradaki renk farkını anlamak mümkün değil! boyatmak isteyenler tereddüt etmesinler ama sağlam bir yerde boyatın! 50 YTL bu iş için ideal!

methko
12/02/2008, 08:40
Arkdaslar benmde aracım normalde kapı kolları ve aynalar gövde renginde değildi.Ancak daha araç çıkmadan serviste boyaya soktuk ve aynı orjinali gibi orjinalinden farksız duruyor..Cok sık bence..Aynı şekilde sis farlarınıda boyatmadan sonra taktırdık..Maliyet kısmına gelince normalde biras yüksek bi maliyette yapıyorlar bu işlemleri ama içerde bi tanıdık sayesinde biraz daha ucuz bi fiyata kapattık..Bence kesinlikle serviste yaptırmalısınız..Biraz pazarlık yapın dısardaki fiyatın biraz üstünde de olsa cok kaliteli bi işçilik cıkıyor.En azından içiniz rahat olur bence :)

alperozkan
13/02/2008, 00:07
20-30 ytl karşılığında servisler yapıyor servisinizle görüşün

sed1982
07/03/2008, 18:07
Arkadaslar İstanbulda bu işi ekonomik yapan neresi var acaba ? servis adı verebilirmisiniz. Ctesi günü kyalıdaki birmota sordum. Boya tutmaz ama yinede yaparız, fakat garanti veremeyiz dediler... fiyatada 350 ytl söleyince eywallah diyip ayrıldım...

quixotic2
07/03/2008, 18:15
Arkdaslar benmde aracım normalde kapı kolları ve aynalar gövde renginde değildi.Ancak daha araç çıkmadan serviste boyaya soktuk ve aynı orjinali gibi orjinalinden farksız duruyor..Cok sık bence..Aynı şekilde sis farlarınıda boyatmadan sonra taktırdık..Maliyet kısmına gelince normalde biras yüksek bi maliyette yapıyorlar bu işlemleri ama içerde bi tanıdık sayesinde biraz daha ucuz bi fiyata kapattık..Bence kesinlikle serviste yaptırmalısınız..Biraz pazarlık yapın dısardaki fiyatın biraz üstünde de olsa cok kaliteli bi işçilik cıkıyor.En azından içiniz rahat olur bence :)

kapı kolları ve ayna kapakları boyaya elverişli malzemeden yapılmamış aslında. boya dökülmesin diye astar attılarmı alttan? astar atılmayanlarda boya dökülmeleri yaşanabiliyormuş diye duymuştum.

serus
08/03/2008, 10:51
Plastik parça boyanması şu şekilde yapılır

Önce plastik parça tiner ile silinerek temizlenir.
Parça boya fırınında biraz bekletilerek ısınması sağlanır
Tinerle tekrar temizlenir.
Çok ince zımpara ile üzere zımparalanır ki bir sonraki aşamada yapacağınız plastik astar yüzeye daha rahat tutunsun
Plastik astarı atılır
Boyama işlemi yapılır.

Bu şekilde boyanan bir plastik parçada boy dökülmesi olması mümkün değildir. Boya tutmaz kesinlikle yalandır. Hepinizin boyalı olan tamponları plastik değil mi?

quixotic2
08/03/2008, 11:32
her yerde aynı işlem uygulanmayabiliyor Serkan bey, bende bunun için sormuştum zaten. yaptırıpta boyası dökülen arkadaşlar biliyorum çünkü. sonra dünya haritası gibi dolaşıyorlar. :D

baris
08/03/2008, 15:29
arkadaşlar amcam da 2004 marea exclusive marka bir araç vardı. kaza yaptı vediğer hasarların yanında sağ aynada kırıldı. servis kaskodan parçayı değiştirdi. Ancak üst model olan exclusive modelinde aynalar gövde renginde iken alt modelde olan liberty modelinde siyah aynalardı. servis değiştirirken liberty aynası takmıştı ve üzerine gri boya atmıştı. o kadar barizdi ki iki aynanın aynı olmadığı . orjinalinde pürüzsüz bir yüzeyde gri boya parıl parıl parlarken, diğeri pütürlü bir yüzeyde mat bir görüntü veeriyordu. Yani eğer o şekilde yapılacaksa bence sırıtıyor. yanlız şöylede bir durum var siz boyaatırken her iki aynada boyanmış olacağı için her ikisde aynı olacaktır.

Dogukan
08/03/2008, 22:55
Arkadaşlar dün Ortadoğu otomotivden granit gri active stil paket multijet aldık bir tane.. Babam aynalar ve kapı kolları boyalımı diye sormuş Stil paketinde boyalı demişler. Ben inanmadım bugün gittim baktım sahidende Stil paketi alınca aynalar ve kapı kolları boyanıyormuş.. Ayrıca yol bilgisayarını 3 satır yapmışlar Active lerde..

quixotic2
10/03/2008, 13:01
hayırlı uğurlu olsun. :)

serus
10/03/2008, 16:48
her yerde aynı işlem uygulanmayabiliyor Serkan bey, bende bunun için sormuştum zaten. yaptırıpta boyası dökülen arkadaşlar biliyorum çünkü. sonra dünya haritası gibi dolaşıyorlar. :D

tabi ki boyası dökülenler oluyor benim demek istediğim, yukarıda tarif ettiğim şekilde boyanırsa dökülme olmaz. Boya tutmaz, dökülür vs diyenlerin düzgün iş yapmadıklarını anlatmaya çalıştım.

c3s0
10/03/2008, 17:50
Arkadaşlar dün Ortadoğu otomotivden granit gri active stil paket multijet aldık bir tane.. Babam aynalar ve kapı kolları boyalımı diye sormuş Stil paketinde boyalı demişler. Ben inanmadım bugün gittim baktım sahidende Stil paketi alınca aynalar ve kapı kolları boyanıyormuş.. Ayrıca yol bilgisayarını 3 satır yapmışlar Active lerde..

Benim Aracımda stil paketli fakat sadece aynalar gövde rengi, kapı kolları siyah ve aynaların gövde rengi olmasınıda ben otomatik olmasına bağlıyordum. Senin durumunda ilginç. Hayırlı olsun

Dogukan
12/03/2008, 23:12
Benim Aracımda stil paketli fakat sadece aynalar gövde rengi, kapı kolları siyah ve aynaların gövde rengi olmasınıda ben otomatik olmasına bağlıyordum. Senin durumunda ilginç. Hayırlı olsun

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar..

Bu arada benim baktığım Active Dualogic vitesliydi ve o yüzden kapı kolları ve aynalar boyalı ayrıca yol bilgisayarı 3 satırlıymış..

Dün arabayı teslim aldık kapı kolları ve aynalar boyalı değildi. Bugün gittik tanesi 25 ytl ye serviste aynalara bakalit kap taktırdık gövde renginde. Bence kapı kollarına hiç gerek kalmadı. Tabi bizim araba granit gri olduğu için fazla göze batmıyor siyahlar.

35TE022
30/03/2008, 23:43
aynaları - kapı kollarını boyatmak istiyorum + sis farı (yan sanayi..ucuz olsun) taktırmak istiyorum..
İZMİR de bildiğiniz bir yer varmı? teşekkürler.

ekorkut
31/03/2008, 09:33
Aynaların fabrika çıkışlı boyalı olması dışında benim aracım Active boyalı ve ısıtmalı geldi. Boyalı gelenler kontrol etsinler büyük ihtimalle aynalarda ısıtma da mevcut.

ECY
01/04/2008, 23:13
benim aracımda active 1.4 75 hp dualogic aynaları kapı kolları ve ön arka kapı camları arasıda gövre rengi aynaların ısıtmalı olup olmadığını nasıl anlayabilirim???

mcmurphy
01/04/2008, 23:24

aracın otomatık vıtes mı???

ekorkut
02/04/2008, 09:22
Aynaların fabrika çıkışlı boyalı olması dışında benim aracım Active boyalı ve ısıtmalı geldi. Boyalı gelenler kontrol etsinler büyük ihtimalle aynalarda ısıtma da mevcut.

Cam rezistans düğmesini açacaksın. Bekle 1 dk kadar falan. Biraz sonra tava gibi oluyor aynalar :tongue00: Abartmayayim ısınıyor elle hissedilecek kadar. Agzinla hohlayınca hiç buhar tutmuyor.

ECY
09/04/2008, 13:08
Teşekkür ederim Denemeden önce servise paspas almak için gittiğimde dedim kapı kolları boyalı olanların aynalarıda ısıtmalıymış diye yalandır yok öyle bişey siznki fabrika dan hatalı geldi dediler denedim ve aynalar ısındı.... Adamlar sattıkları arabayı bilmiyolar varmı böyle bişey Zaten bir çok Fiat bayisinde dikkat edin broşürler eski mavi renkli Fiat amblemli hatta bitane bayiden aldığım broşür Fiat amblemini değiştirmiş ve çok bariz bi şekilde görünüyo muhtemelen gp ler italyadan geldiği için 2008 active modellerin standart donanımına gövde rengi kapı kolları ve ayna ısıtmaları eklendi bayilerde bunun farkında olmadan fabrika hatası diye satıyolar... Bakalım araçlarımızdan fabrika hatası daha ne süprizler çıkacak :)

ekorkut
09/04/2008, 13:30
Bende de kapı kolları siyah, gövde rengi değil. ))) Kafasına göre takılan bir firma bu fiat. Yahu arabayı alalı 4 ay olmus. Adamların beni anket için aramaları bitmedi. Dün de bir hatun aradı. 20 dk sürecek bir anket için işyerinize gelebilir miyiz dediler. Ohaa dedim 20 dk sizle uğraşsam işten atarlar beni)) Kaçıncı anket bu kardeşim sattığın araba Grande Punto eninde sonunda Bugatti Veyron değil. Hiç yapmadıysam 4 kere anket yaptım beni cepten aradıkları zaman.

no fear
27/06/2008, 17:46
benm aracımda active ve kapı kollaryla yan aynalar cok sırıtıyo serviste boyatmayı düsünüyorm ne kadr tutar daha önce serviste boyatan oldu mu hiç

mustafaf
27/06/2008, 17:49
benm aracımda active ve kapı kollaryla yan aynalar cok sırıtıyo serviste boyatmayı düsünüyorm ne kadr tutar daha önce serviste boyatan oldu mu hiç

tam tutarını bılmıyorum ama servıste maalıyetı bıraz yuksek olur.dısarda 150 YTL ye boyatabılırsın.ayrıca boyatırken kapı kollarını sokturmeden boyatırsan daha saglıklı olur...

sed1982
28/06/2008, 20:02
Dün kucukyalı birmota sordum... 250 tl istediler...

no fear
28/06/2008, 22:38
sagol mustafa anlasılan dısarda boyatmam en mantıklısı keske su servislermz dısarıyla yakın fiyatlar ceksede böyle şeyleri serviste içmz rahat bi şeklde yaptırsak..