PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo ile ilk kazam.

tuncaykcd
26/08/2012, 12:23
Arkadaşlar merhabalar .Dün ailem ile kuşadasından tatil dönüşü kuşadası-izmir yolunda kaza yaptık. önümdeki araç birden frene asılınca ben de 2 sn gecikmeli bende asıldım . adam hiç aynadanda bakmıyormuş selektör yapsamda kornaya bassamda hiç ileri gitmedi. biraz kaçabilmek için sola kırdım sağ taraftan darbeyi yedik. belki düz girsem böyle olmayabilirdi. adamın araba astra hiç bir sıkıntısı yok . yalnız beniz sağ davlumbaz şişti. ön kaputta ufak bi ezik oluştu. şinyal ve far kırıldı. ön tamponda sıyrıklar oluştu. kaskomunbu yıl %30 indirimli almıştım. İki ay sonra %40 olacak . Sizce iki ay bekleyip demi bunu yaptırayım . yoksa hemen mi. kaskom tam çizilir mi yoksa %15 e mi düşer? son olarakda masraf sizce ne kdar çıkar ilk kazam sorular çok oldu kusura bakmayın.

VICEROY
26/08/2012, 12:30
İlk ve son olması dileğiyle geçmiş olsun.

Ziyaretci037
26/08/2012, 12:36
Oncelikle gecmis olsun,neyseki ucuz atlatmissiniz allah beterinden korusun.Bunlar ufak tefek seyler hallolur hepsi.

Benim fikrim simdilik tanpon yerine oturtulup kasko yenilendikten sonra yaptirmaniz..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..

tuncaykcd
26/08/2012, 12:38
teşekkürler. allah kimsenin baqşına vermesin. eşim hamile onun yaşadığı stresemi üzüleyim,Kendi koltuğumun arkasında ceket askılığı vardı annem buraya yüzünü çarptı dudağı şişti onamı üzüleyim araba gözümde bile değil. Fakat hani şimdi olay yatıştı ve ben bu olayı en az maddiyatla kurtarmak zorundayım zaten sıkışığım arabayı satmayı düşünüyordum şimdi bir de bu kötü oldu.

tuncaykcd
26/08/2012, 12:40
bende iki ay bekleyip yaptırma taraftarıyım fakat karşı tarafta az bi çizik olmasına rağmen o muhtemelen sigorta ile yaptırcak. böyle bir olayda tramere geçerse benden kasko yenilenmesinde foto isterler mi?

cosworth20
26/08/2012, 12:45
önelikle geçmiş olsn aracında bir sıkıntı yok merak etme para vermeden boyamadan hallolacak bir işlemi var.tam tersi adamın hasarı var kafadan arka tamponu boyaya girecek.;)

tuncaykcd
26/08/2012, 12:56
bencede boyanacak gibi durmuyor fakat kaputun sağ kısmını sert bükmüş muhtelen orda düzeltme esnasında boya atar. düz vursam hiç birşey olmayacaktı ama ben hep kurtarırım diye düşünüyorum. aracın üstünde orjinal continentaller var kışın hep kar lastiği kullanıldı . yani taş çatlası 30bin km yapmıştır lastikler ama önler hep soyulmuş çatlamış gibiydi sıfır asfaltta kalkışlarda patinaj çekiyor frenlemede fazlasıyla abs devreye giriyordu . dünde kızaklamamak için abs devreye girdi ve bu olay oldu.allah kimsenin başına böyle bir olay göstermesin çok zor.

arothel
26/08/2012, 12:57
geçmiş olsun. bence ön tampon boyanır kaputtaki eziklik boyasız kurtarılabilir. farlarını da doğal olarak değiştiricekler. kaza tespit tutnağı tuttunuz mu? 2 ay sonra yaptırman mantıklısı tabi ama tespit tutanağındaki tarih nolucak diye aklıma geliyor. tekrar çok çok geçmiş olsun

kadir07
26/08/2012, 13:00
geçmiş olsun Allah beterinden korusun...

dogus618
26/08/2012, 13:05
Ayni buna yakin birazdaha buyuk bi kaza yaptim bende kaput ta hasar varsa guzel bi kaportaci kurtarabilir boyasiz servis tercih etmeyin herseyi deisio hemen o tampon tutacaklari deissin tutar zaten bence siyah plastik kirildiysa bile o deisiyo tek zaten eger tampon deisicekse boldurun kaskoyu zaten tampon boyqsiz hali ile580 lira ama benim yaptigim hasardan cok cok daha az bir hasar ve bisi yok arabada iciniz rahat olsun gecmis olsun umarim tekrar kaza yasamayiz ikimizde:)22170

krm1983
26/08/2012, 13:31
Gecmis olsun

tuncaykcd
26/08/2012, 13:37
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. allah kimseye göstermesin. 2 ay sona olursa tutanağı değilde park halinde diyecez:) bilemiyorum kafam çok dağıldı. ama muhtemelen servisde yaptıracağım. kaportacı arkadaşım ben hepsini bedavaya düzeltirim on numarada olur diyor ama bu seferde far ve sinyal var .

Xenophan
26/08/2012, 13:50
Geçmiş olsun

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

gurgocuk
26/08/2012, 14:06
çok çok geçmiş olsun, birdaha yaşamazsınız inşallah..

xvlkn
26/08/2012, 14:34
Geçmiş olsun

dogus618
26/08/2012, 15:32
iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. allah kimseye göstermesin. 2 ay sona olursa tutanağı değilde park halinde diyecez:) bilemiyorum kafam çok dağıldı. ama muhtemelen servisde yaptıracağım. kaportacı arkadaşım ben hepsini bedavaya düzeltirim on numarada olur diyor ama bu seferde far ve sinyal var .

Bence arkadasinda yaptir far ve sinyal alinir far320 tl 20 gun once aldik servise gitme deismeyecek olan herseyi deisir walla

segin
26/08/2012, 15:36
çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın.. evolarda kronik sorun sanırım sağ köşeden çarpmak bende aynı kazayı yaptım. allahtan büyük bir masrafı yok sanırım bir far değişicek tırnaklarda kırık yoksa yerine oturturun tamamdır.

ametist
26/08/2012, 15:56
annenize de geçmiş olsun... ben kendi aracımda sadece ön koltuktakini değil, arkadaki emniyet kemerlerini de muhakkak taktırıyorum. çok ahbabımla bu yüzden tartışıyoruz ama olsun, ön arka farketmez, emniyet kemeri sizinki gibi baist kazalarda bile yaralanmaları önlüyor, muhakkak takılmalı....

Ersal
26/08/2012, 16:04

Öncelikle size ve ailenize geçmiş olsun.Bence hemen yaptırın.2 ay sonra bu olaya kimse rapor tutmaz (Kırık tampon far parçaları vb.).Sizin alacağınız indirim en fazla 60-70 TL dir.60-70 TL için günaha girmeyin.Allah daha büyük kaza bela vermesin hiçbirimize.Ailenize katılacak yeni bireyinizle birlikte kazasız belasız aracınızı kullanırsınız inşallah.

tuncaykcd
26/08/2012, 17:19
çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın.. evolarda kronik sorun sanırım sağ köşeden çarpmak bende aynı kazayı yaptım. allahtan büyük bir masrafı yok sanırım bir far değişicek tırnaklarda kırık yoksa yerine oturturun tamamdır.
bugün izmirde 2. 3. ve5.sanayiye gittim açık bir kaportacı bulamadım. yarın öğretmenlik yaptığım ile çoruma gidecem oraya kadar sorun olmadan toplattırıyım diyordum açık bir yer bulamadım eve gelince sinirden ittirdim tamponu tak oturdu. çıkmıyor bile yerinden tırnaklarında bir sorun yoktu. fakat far ile sinyalın tırnakları kırılmış onlarıda bantlayıp içerden tel ile bağladım yarın çoruma gidecem yola sabahdan çıkıp akşam olmadan varmayı planlıyorum allah nasip kısmet ederse.

tuncaykcd
26/08/2012, 17:27
Öncelikle size ve ailenize geçmiş olsun.Bence hemen yaptırın.2 ay sonra bu olaya kimse rapor tutmaz (Kırık tampon far parçaları vb.).Sizin alacağınız indirim en fazla 60-70 TL dir.60-70 TL için günaha girmeyin.Allah daha büyük kaza bela vermesin hiçbirimize.Ailenize katılacak yeni bireyinizle birlikte kazasız belasız aracınızı kullanırsınız inşallah.
60-70 tl ise hiç sorun değil fakat ben şu durumda yaptırırsam %0 iniyormuş indirim 1 .kademeye %15 değil ama iki ay sonra %40dan %30 iniyor dediler. şimdi kaskomu çizdirirsem 1500 civarı çizdirmessem 600 tl civarı dendi. bende sırf bu yüzden açtım konuyu yani bu kaza bana 1000tl masraf açarmı kaskomu çizdirmeye değer mi? ilginiz için tekrardan çok teşekkür ederim punto ailesi gerçek,yardımsever ve samimi bir aile.

dogus618
26/08/2012, 17:40
Tampon far sinyal ve tamponun siyah plastigi deisti 1500 tl civari tuttu kazami gordunuz az cok sixinkine yakin hatta hasar daha fazla

tuncaykcd
26/08/2012, 17:54
Tampon far sinyal ve tamponun siyah plastigi deisti 1500 tl civari tuttu kazami gordunuz az cok sixinkine yakin hatta hasar daha fazla
evet kazalar birbirine benziyor değişime gidersem arka tamponumda 3cmlik bir yırtık var oda dahil değiştircem yada sadece far sinyali değiştirip ezikli büzüklü birazdaha yola devam diyecez salı günü servise sigortacımla gidecem ogün forumada yazarım bizimki kaç tuttu diye. ön tampon far sinyal bende okadar tahmin ediyordum saolasın doğuş . kimsenin başına böyle şeyler gelmesin kazasız günler dilerim herkese.

dogus618
26/08/2012, 17:59
Amin abi kaza ani cok kotu allah hepmizi korusun

Ersal
26/08/2012, 20:59
60-70 tl ise hiç sorun değil fakat ben şu durumda yaptırırsam %0 iniyormuş indirim 1 .kademeye %15 değil ama iki ay sonra %40dan %30 iniyor dediler. şimdi kaskomu çizdirirsem 1500 civarı çizdirmessem 600 tl civarı dendi. bende sırf bu yüzden açtım konuyu yani bu kaza bana 1000tl masraf açarmı kaskomu çizdirmeye değer mi? ilginiz için tekrardan çok teşekkür ederim punto ailesi gerçek,yardımsever ve samimi bir aile.

Doğru sizde haklısınız hocam ama;Bazı kaskolarda bir defaya mahsus ilk hasarında belirli bir orana kadar kaskonun bozulmayacağını biliyorum.2 gün önce 2011 Megane III 1.5 dCİ exp. aracıma bu dediğim teminat dahil full + full diyeyim yani 575 TL para ödedim(ANADOLU SİGORTA).Bu arada 2007 den beri sürekli kasko yaptırıyorum.Eğer araştırılırsa uygun bir kasko yapacak şirket bulunabilir diye düşünüyorum.Tekrar geçmiş olsun

berko
26/08/2012, 21:14
geçmiş olsun

Scottie
26/08/2012, 21:24
Gecmis olsun...

csagin
26/08/2012, 21:42
geçmiş olsun

yengecbaris
26/08/2012, 22:07
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun başkan..

reddragon
26/08/2012, 23:03
kaskoyu kafaya takmayın bence. indirim yapsa ne olacak 200 300 bişey farkede. madem kaskonuz var aracınızı yapsınlar cillop gibi. pahalı gelirse kasko şirketini değişirsiniz icabında.kasko bugünler için var...

biancoangelo
26/08/2012, 23:13
Geçmiş olsun kardeşim. Allah korumuşşş. mal yerine gelir bereket sende bişi yok.....

erosistanbul
26/08/2012, 23:45
geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. fakat biliyorsunuzki yetkili servis tamir olayına girmiyor. birde alakalı alakasız parça değiştirerek faturayı şişirip kasko şirketine giydiriyorlar. haa bize ne diyeceksiniz ama, tramere fatura bedeli kadar hasar kaydı işleniyor.bi arkadaşımın başına geldi. aman orjinal olsun, aman yetkili servis olsun, aman cebimden para çıkmasın varsın hasarsızlığım gitsin deniliyor ama kaza sorgulamada 3-4 bin tl(fatura oranında) kaza yapmış deniliyor.aracınızı sattığınızda şişik meblağı gören vatandaşa da küçük hasarı anlatmak güçleşiyor. aracınız değer kaybı yaşıyor.

O yüzden kesabınızı iyi yapın.sadece hasarsızlığınızı değil, araç değer kaybınızıda hesaplayın.

TABİİ BURDA HAKKIYLA DÜRÜST ÇALIŞAN SERVİSLERİ TENZİH EDEREK KONUŞUYOR VE GENELLEME YAPMIYORUM.

askin
27/08/2012, 01:16
kaskoyla ne işiniz var anlamadım.. karşılıklı tutanaklarınızı hazırlayıp foto çekmediniz mi acaba.. aracınızın sigorta şirketine gönderin bunları( yada irtibata geçin) serviste halledilir bu. exper kime ne oran verdiyse ona göre halledilir benim bildiğim... yanlış mı biliyorum...

dexter
27/08/2012, 01:42
geçmiş olsun... tampondaki ufak yırtıklar için değişim yapmıyorlar,tamir ediyorlar,yırtık yada hasar büyükse değişime gidiyorlar...

tuncaykcd
28/08/2012, 17:23
arkadaşlar bugün servise gittim tampon far ve sinyal değişecek kaputda bize kalırsa değişsin yok boyansın derseniz biz yapamayız ama auto kinge göndeririz dediler. 1500-1800 arası fatura çıkartıyorlar. bende sanayideki kaportacı arkadaşıma gittim akşama kadar çamurluk tampon kaputu ayarladık hepsi kaymıştı. fara japon yapıştırıcısı sürdük açıkları kapattık. ardından arabayı yıkattım tek bir damla almamış far yalnız sizyal buğu yapmış. sonrasında auto kinge gidip haftaya randevu aldım. iki ay sonra kaskoyu yenilediğimde de farla sinyali yaptıracağım. arkadaşlar bugün servis dediki axa sigorta 2500 tlye kadar hasarsızlığı çizmiyormuş,ayrıca 2500 e kadar eksper göndermiyormuş bende iki ay sonra axa ya geçecem. kasko seçimi çok önemli arkadaşlar 3 yıldır kaskoyu bi arkadaşıma yaptırıyordum bir tek yol yardımı dışında hiçbir şeyini kullanmadım şimdi günü geldi sözde full kasko + 1000 liraya kadar hasarsızlık vs diyordu foss çıktı. bundan sonra kasko konusunda daha dikkatli olacam.

seastar1905
29/08/2012, 17:09
çok geçmiş olsun ilk ve son olur inşallah..