PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehitler Ölüyor, Vatan Bölünüyor!

van_hoijdonk
23/08/2012, 00:37
Bugün gelen ve yakın zamanda gelecek şehit haberleri (istemesekte) üzerine dur tahmin edeyim;
Devlet erkanı açıklama yapacak halk cenazelerde bağıracak;

"Terörü lanetliyoruz!"
"Terör hiç bir zaman emeline ulaşamayacaktır."
"Bıçak kemiğe dayandı."
"Gereken yapılacaktır."
"Şehitler ölmez, vatan bölünmez."

1.si terörü ben lanetlerim, benim arkadaşım lanetler ama belirli bir mevkide bulunan devlet adamları terörü lanetleyemez. Bizim seçtiklerimiz bizimle aynı söylemi yapamazlar onlar söylem değil eylem yapmak zorundadırlar. Terörü lanetliyoruz diyen Başbakan veya herhangi bir parti başkanı sadece boş konuşmaktadır. Oysa onun görevi konuşmak değil eylem yapmak fiili hareketlerde bulunmaktır.

2.si Doğrudur belki emellerine ulaşamayacaklar ama emellerine yakın noktalara geldikleri artık görülemiyor mu? 1990 ile 2000 veya 2000 ile 2012 arasında ne derece ilerleme kaydettikleri anlaşılamıyor mu? 2000 senesinde terör örgütünün partide milletvekili yokken bugün Türkiye sınırları içerisinde dağda bayırda teröristlerle öpüşen, koklaşan milletvekilleri var. Peki 10 sene sonrası? Emellerine ulaşamazlar buna katılırım ama emellerine teğet geçecek olan bir noktada olabilirler.

3.sü Bıçağın kemiğe dayanmadığı vakit mi var? Adamlar istediği zaman ateşkes ilan ediyor ve silahlar duruyor peki sonra ne oluyor? İncelendiği zaman her sözde ateşkesin ardından bir karakol baskını ve 10-12 şehit haberi. Ardından devlet erkanı çıkıyor ve halkına ya da koyunlarına sesleniyor. " Bıçak kemiğe dayandı!" biz zaten farkında değildik iyi oldu hatırlattıkları!

4.sü Gereken yapılacaktır. Hangi gereken? Adamlar karakola saldırdıktan sonra İncirlikten kalkan F16'ların dağı bayırı bombalaması gerekenin yapılması ise yapılmasın. Çünkü sadece dağ taş bombalanıyor ve bu ülkenin parası harcanıyor. Bir kesimin gazını almaksa bu açıklamalar çok yerinde olduğuna katılıyorum. Millet haberlerde F16 görünce devletin bir *** yaptığını sanıyor. Oysa git kandile dağa taşa salla ondan sonra da haber bültenlerine büyük manşet ver. Kandil yoğun ateş altında!

Gelelim son kısma;

Aradan 2-3 gün geçer. Kandildeki taşlar mermiye doymuştur artık ve icraatı halka duyurmak gerekmektedir. 10 terörist etkisiz hale getirildi, 25 terörist etkisiz hale getirildi veya geçtiğimiz 18 günlük şemdinli operasyonundaki gibi 150 terörist etkisiz hale getirildi. Tesadüfe bakalım hep tam sayılar. 5 terörist 15 terörist 35 terörist. Vay anasına adamlar ne sistemli öldürüyor veya ölüyor. Hiç 23 terörist etkisiz hale getirilmez mi? Veya 38...

Yeri geldiğinde terörist cenazelerinde olaylar çıkıyor. 150 terörist etkisiz hale getirildi haberinden sonra 4 terörist cenazesinde olaylar çıktı. Şimdi kim kimi kandırıyor 150 nerede? 146'sını ne yaptınız ailelerine vermeyip? Ya da halkı kandırmak için 3'ü 5'i 25 45 150'ye mi yuvarladınız diye sormak geçiyor aklımızdan...

Peki ya halk?

Ancak şehit cenazelerinde bağırılır. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez!". Geçiniz efendim geçiniz, şehitler ölüyor vatan da bölünüyor! Ölen öldüğüyle kalıyor, ailesi perişan oluyor 3 gün sonra herkes unutuyor. Nefes filminde dediği gibi sadece 45 saniye haber oluyorsunuz ve sonrası bitiyor.

Ölen öldüğüyle kalıyor sonrası ise aynı film başa sarıyor.

Biz de askerliğimizi yaptık şehitlik kutsal bir makamdır ama şuanda yaşanan durum şehitlikten ziyade aptallıktır. Bu ülke için ölmek vatan savunması için kutsaldır ama vatan savunması mı var? Kimden neyi savunuyoruz? 2 gün önce 9, dün her ne kadar trafik kazası dense de 9, bugün 4 asker daha şehit oldu. Peki şehit olan bu 22 kişi için devlet ne yapacak? Veya bu ülkenin bütünlüğüne ne katkısı olacak 22 şehidin? Eğer devlet 22 kişiye karşılık 220 teröristin cesetlerini basına servis edemiyorsa gerçekten yazık oldu demekten başka bir şey gelmiyor aklıma...

Kısacası;

Şehitler ölüyor, vatan da bölünüyor...

Yazı şahsıma aittir: Ahmet Uzunçelebi

Birkan61
23/08/2012, 00:53
Terörü falan çıkartan bu ülkenin devletin ta kendisidir.

Bu ülke istese pkk'ymış oymuş buymuş hepsini tek hamlede yok edecek güce tertibata sahip.

Yazık..

evolodi
23/08/2012, 01:39
Olay sadece devlet ile sinirli değil devlet görevi yapicak tabiki de ama halk hep devlete atiyor madem memnun değilsin vermezsin oyunu hep başimiza kahraman ariyoruz neden hiç bir şey yapmiyoruz.Türkiye'de aşk-i memnu dizisine bilmem kaç milyon kişi seyredip ağladi ya çarpik ilişkilere ağladi o kadar insan tweeter'da hit oldu yabancılar bile dedi bu aşk-i memnu nedir?düşünebiliyor musun çarpik ilişkili bir diziye bilmem kaç milyon kişi ağladi günlerce konuşuldu hit oldu şehitlere dediğin gibi 45sn.ertesi günü tekrar normal hayat biz de hiç suç yok mu şimdi?tarihini okumaya üşenen dinini araştirip öğrenmeye üşenen bilmem neyi okumayi araştirmaya üşenen bir toplum ilerler mi hiç?bunlari okuyan bilen idrak eden bir tolum ne dinle ne ırkla kolay kolay bölünebilir...1800 yillarda emperyalistler ermeniler ile iç savaşa sürükledi ülkemizi. ermeniler kaç bin tane Türk'ü katletti..Kurtuluş savaşından sonra rumları,yunanlıları kullanarak içsavaşa sürüklendik..en son koz kürtler kaldi bunlardan bir ders çikarmak gerek ayrimciliga düşmememiz gerek..Türkiye'de ayrimcilik bununla da sinirli değil.İslamda herkes eşittir bütün müslümanlar eşit ve kardeştir güleryüzlü birbirine selam veren bir toplum olmak gerekir bizler müslümanız diyoruz ama eşit değiliz..zengin-fakir ayrimciligi bariz var halk plaji diye birşey var ya halk plaji ne demek ya paran yoksa halk plajindasin bu da bariz ayimcilik değil mi?en basit örnegi.pkk'yı bitirdik diyelim sonra?maçta futbol terörü trafikte trafik terörü bunlar ne olacak?zihniyetimizin bir anca önce değişmesi dileğiyle...

Una Italiana Rossa
23/08/2012, 01:42
punto forumunda siyaset yapmak hoş olmamış bence, şehit haberi paylaşmak ortak acımız Allah hepsine rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.. Sadece şehit haberiyle ilgili bi konu olsa tamam daha anlamlı olurdu hepimizin şehidi.. ama işin ucu siyasete dayanmış. Başbakan demek yada oy resmi olması forum içinde rahatsızlık meydana getirir. Çünkü eminim ki forumda ak partiden, chp, mhp hatta bdp den birçok üye vardır. Böyle durumlarda ak parti chp diye ayırmak yerine ortak bilinç ile yaklaşırsak daha doğru olacağını düşünüyorum, yazdıklarım forum üyesi arkadaşlarıma istinaden değil ortaya çıkan durumdan oluşabilecek ayrışmayadır.. herkesin görüşleri olabilir ama burda güzel bi samimiyet var araya siyaset sokmayalım lütfen.. okuduğunuz için teşekkürler..

OLLA
23/08/2012, 01:56
Terör üzerinden siyaset yapmak hiç ama hiç olmamış.

Eskiler " bu ülke kanla kuruldu evlat " derler. Bu bi kahramanlık, bir övüntü değildir. "Sıran ve zamanın gelince seninde kanın akacak ve bunu seve seve yapacaksın, senden sonrakiler" için demektir.

Son olarak "Şehitler ölmez Vatan bölünmez".

van_hoijdonk
23/08/2012, 02:06
punto forumunda siyaset yapmak hoş olmamış bence, şehit haberi paylaşmak ortak acımız Allah hepsine rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.. Sadece şehit haberiyle ilgili bi konu olsa tamam daha anlamlı olurdu hepimizin şehidi.. ama işin ucu siyasete dayanmış. Başbakan demek yada oy resmi olması forum içinde rahatsızlık meydana getirir. Çünkü eminim ki forumda ak partiden, chp, mhp hatta bdp den birçok üye vardır. Böyle durumlarda ak parti chp diye ayırmak yerine ortak bilinç ile yaklaşırsak daha doğru olacağını düşünüyorum, yazdıklarım forum üyesi arkadaşlarıma istinaden değil ortaya çıkan durumdan oluşabilecek ayrışmayadır.. herkesin görüşleri olabilir ama burda güzel bi samimiyet var araya siyaset sokmayalım lütfen.. okuduğunuz için teşekkürler..

Açıkcası görüşlerimi yazarken belirli bir ideoloji ışığında yazmamaya çalıştım. Dikkat ederseniz yeri geldiğinde muhalefet partilerine de eleştirim var iktidara da tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanına da. Eğer iktidar karşıtı yazmak isteseydim çok farklı olurdu buna emin olabilirsiniz. :rambo:

Birkan61
23/08/2012, 02:09
Açıkcası görüşlerimi yazarken belirli bir ideoloji ışığında yazmamaya çalıştım. Dikkat ederseniz yeri geldiğinde muhalefet partilerine de eleştirim var iktidara da tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanına da. Eğer iktidar karşıtı yazmak isteseydim çok farklı olurdu buna emin olabilirsiniz. :rambo:

Senlik sıkıntı yok ahmedum :)

Bana denildi.. Mesajımı düzenledim resimi falan sildim sıkıntı olmaması açısından..

Una Italiana Rossa
23/08/2012, 02:31
teşekkürü gönderdim birkan61. anlıyorum, böyle durumlarda taş atıcak şeytan arıyoruz ama akparti, chp, mhp fark yapmaz şehit hepimizin şehidi, düşman hepimizin düşmanı.. böyle günlerde ayakta güçlü durmak için sağ sol, o parti bu parti demeden düşünmeliyiz.. 75milyon bir olsak 3-5 çapulcu da bize gündem yapamaz..

can-asan
23/08/2012, 08:44
Cok guzel yazmissin Ahmet, eline yuregine saglik..

ZAK1980
23/08/2012, 22:12
Bugun 6 sehıt vermısız ama hersey normalmıs gıbı Basbakanlıkta Surıye ıcın Abd ıle gorusuluyor,Benım ıcın sehıdıne ''Kelle Dıyen'' ''Birkaç Mehmet için Meclısı Toplayamayız '' dıyen bır zıhnıyet teror ıle mücadele etmek yerıne muzakere eder sadece.Terorde ne bıter ne bır arpa boyu yol alınır bu zıhnıyetle olan garıbanın cocuguna olur baraka,dandık karakollarda bırılerının beceksızlıgıne ,umursamayısına ne yazıkkı vurulur sehıt olur olanda aılesıne olur ıkı gun sonrada unutulur gıder ,sehıdıne saygısı olmayıp kamyonetle naasını gonderen,bayragımızı kolı bantı ıle bantlayan zıhnıyetten cok beklentınız olmasın

cosworth20
23/08/2012, 22:17
bugun asker eğlencesi yapan birkaç serseri şahincinin gözümün önünde ardarda birbirine girmesi sonucu çıkan manzarayı görünce 'benim askerim benim şehidim bunlar olmamalı' dedim içten içten ... Asker uğurlamalarına bir düzen gelse çok iyi olacak.ülkemizde hiçbir yerde olmadığı gibi bu konuda da düzen-ceza-kanun yok malesef.

van_hoijdonk
23/08/2012, 23:05
bugun asker eğlencesi yapan birkaç serseri şahincinin gözümün önünde ardarda birbirine girmesi sonucu çıkan manzarayı görünce 'benim askerim benim şehidim bunlar olmamalı' dedim içten içten ... Asker uğurlamalarına bir düzen gelse çok iyi olacak.ülkemizde hiçbir yerde olmadığı gibi bu konuda da düzen-ceza-kanun yok malesef.

Bu biraz da eğitimle alakalı. Ben geçtiğimiz yıl bu aylarda kısa dönem olarak askere gittim. Bildiğiniz gibi kısa dönemler üniversite mezunu. Toplu bir haldeyken acemi birliğinde böyle bir konuşma geçti ortada. Askere gelirken asker eğlencesi yapan var mı?

Tabi hepimiz kendimizce eğlence yapmıştık eş dost arasında ama hiç kimse konvoy yapıp arabalarla yolu kesip veya otogarda havaya fırlatılıp da askere gönderilmemişti.

Aynı soruyu karakolda uzun dönem askerlere sormuştum gelen cevaplar çok manidardı. Oğlum ben askere gelirken Antep inledi belki 50 belki 100 araba konvoy vardı... :)

ABK
23/08/2012, 23:19
Gerçektende ülkemizin durumu iyiye gitmiyor, her zamanki gibi etkisiz açıklamalar vurduk kırdıklar.. Şehit ailelerinin içi soğumuyor "150 terorist olduruldu" lafiyla.

Bir kere terorist cenazesi de neymiş, böyle birşey mümkünmüydü bu ülke de? Bu ülkenin askerine polisine vatandaşına kurşun sıkanın bu toprakta işi ne?

Yok ama artık çok şey değişti, senden benden kesilen vergiler teror orgutuyle opusmeye koklaşmaya giden vekilin arabasina benzin, cebine maaş oluyor.

Bunları yazarken arabama koyduğum Türk Bayrağı zoruna gidip sağını solunu çizen kansızlar geldi aklıma. Ay yıldıza dayanamıyor bunlar. İnadına Türk Bayrağı kaldırmayacağımda..

Ben geçtiğimiz yıl bu aylarda kısa dönem olarak askere gittim.

Tertipmişiz..

Sent from my iPhone using

ametist
23/08/2012, 23:23
tamam, üzgünüz, benim de ailemde şehit var, hem de rütbeli... atıp tutmakla olmuyor bu işler! asarım keserimle olsaydı otuz yılda asılan kesilen sayısına bakıp beş defa bitti derdiniz; bu memleketin eski gk başkanlarından biri öyle demişti, utanmadan, hatırlıyor musunuz? "dağda beşbin-altı bin kişi var, şimdiye kadar otuzbin terörist öldürdük, demek ki beş defa bitirdik" dedi, marifetmiş gibi... nasıl olur da koskoca türk ordusu otuz yılda hepi topu beşbin kişinin hakkından gelemedi? peki bu otuz bin etkisiz hale getirilen eşkıyanın aileleri için nasıl bir rehabilitasyon programı düzenlendi? her birinin üç dört beş belki on kardeşi olan bu eşkıyanın kardeşlerinin dağa çıkmaması için ne yapıldı? bu kadar yılda sağcısı da geldi, dincisi de geldi, solcusu da geldi, milliyetçisi de geldi, ılımlı islamcısı da geldi, geçti, geçiyor, hiç bir şey değişmedi. asıl sorulacak soru şu; bölücülere destek veren siyasi partini aldığı 2,5 milyon oy var! bunların hepsi mi kandırıldı, hepsi mi korkutuldu? hadi mezradaki köydekiler öyle, diyelim; büyükşehirlerde aldıkları oya nasıl bir izahınız var?
demek ki asmak kesmek, "bitiririz istesek iki günde" diye atıp tutmak işe yaramamış! bu yara bu melhemi tutmuyor artık. belki de vücudu kurtarmak için uzuvdan vazgeçmek gerek; kangren olmadan ve bünyeyi zehirlemeden kesip atmalı artık! bu nasıl olur, ne şekilde olur bilemem, o da devleti yönetenlerin işi, akıl vermek benim işim değil, bulsunlar yolunu!

Una Italiana Rossa
23/08/2012, 23:38
dediğiniz; ya çoluk çocuk masum demeden kürtleri katletmek, ki bu ne dinimize ne de taşıdığımız kana yakışmaz.. ya da haritada cetvel ile toprak ölçüp hibe etmek ile olur.. bu da bize yakışmaz çünkü biz topraklarımızı yüzyıllık devlerler gibi batılı ülkelerin masa başında hediyesiyle almadık. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta ya da kurtarabildiğimiz hudutlarda binlerce şehitle aldık.. Üstelik karşımızda 5bin p. değil bütün dünya vardı.. Ama onlar bunu akıllarına bile getirmediler, o yüzden ne olursa olsun şehitler ölmez yerleri bellidir vatan da bölünmez..

ametist
23/08/2012, 23:47
dediğiniz; ya çoluk çocuk masum demeden kürtleri katletmek, ki bu ne dinimize ne de taşıdığımız kana yakışmaz.. ya da haritada cetvel ile toprak ölçüp hibe etmek ile olur.. bu da bize yakışmaz çünkü biz topraklarımızı yüzyıllık devlerler gibi batılı ülkelerin masa başında hediyesiyle almadık. Çanakkale'de, Sarıkamış'ta ya da kurtarabildiğimiz hudutlarda binlerce şehitle aldık.. Üstelik karşımızda 5bin p. değil bütün dünya vardı.. Ama onlar bunu akıllarına bile getirmediler, o yüzden ne olursa olsun şehitler ölmez yerleri bellidir vatan da bölünmez..

asla ve kat'a dediğiniz iki ihtimali söylemiyorum, her ikisi de avamın ilk aklına gelendir, cahilcedir,dolayısıyla ihtimal dışıdır. zira akil insanlar görüneni değil, görünmeyeni kaale alıp ihtimaller üretir. o yüzden akıl vermek benim işim değil, dedim. zira bu melekette haddinden fazla akil adam bulunur, yeter ki istensin...

ZAK1980
23/08/2012, 23:50
Arkadaslar artık ayrısmaya basladık soylekı artık kürt denılınce aklımıza dırekt teror gelıyor sankı hepsı terorıstmıs gıbı algılıyoruz ,dun askerı arac kaza yapmıs bdp lılerı karsılamak ıcın bekleyen halk yardıma kosmus askerlerımızı aractan kurtarmıs ,hastaneye tasımıs o koyluler oldukça garıpsedım yaptıklarını ulan ne hale gelmısız ,ne hale getırmıslerkı Çanakkalede,Sarıkamısta berber sırt sırta savasıp vatanı kurtardıgımız kurtlerı boyle gorur hale gelmısız.
Bununda tek sorumlusu ABD her ulkedekı dını veya sıyası ayrı dusuncelerı bırbırıne kırdırıp o ulkeyı elınde oynatıyor vatan bolunurmu bolunmezmı bılmem ama bız halk olarak kendı ruhumuzda galıba bolunmeye baslamısız

van_hoijdonk
04/09/2012, 02:00
Bakın dün geceden sonra ne dediler? Fark var mı? Sadece 10 gün oldu şu konuyu açalı...

Viraj
04/09/2012, 02:57
Ülkemizin dış politikası ve iç politikası ABD güdümlü olduğu sürece terörle mücadele etmemiz pek mümkün değil. 331 km lik Irak sınırını koruyamazken şimdi bir de bunun yanına 877 km lik Suriye sınırı eklendi Suriye'yi parçalamak için muhaliflere destek veren bizdik, şimdi bunun sonucu olarak Suriye'nin güneyi PKK'nın eline geçti bunu önceden ülkeyi yönetenler göremediler mi sizce ? Suriyenin dağılması güneyinde Kürt devleti kurulması sizce kimin işine yarıyor, Türkiye'nin mi yoksa ABD ve İsrail'in mi? Örgüte maddi ve mühimmat desteği verdiği defalarca kanıtlanan Barzani niye hala kırmızı Türk pasaportuna sahip. Bu ülkenin terörle mücadelede en deneyimli komutanları terörist olmakla suçlanırken ve hapisteyken niye örgütle yakın bağları olan bölücü millet vekilleri hakkında işlem yapılmıyor. Niye askeri üslerimizden dürbünle görülecek kadar yakın olan PKK kampları vurulmuyor ? Sanırım tüm bu sorular cevaplarını da içinde barındırıyor...

BSK
04/09/2012, 07:26
Ahmet Uzunçelebi ağzına sağlık... Aynen katılıyorum..

Htc Sensation/

Ziyaretci040
04/09/2012, 08:14
Bu iş nereye kadar böyle gider bilmiyorum.Aklıma iyiden iyiye age of empires falan geliyor artık bu haberleri okuyup - dnileyince.Hani derler ya cılkı çıktı tam olarakta öyle.

benkimya
04/09/2012, 08:22
Dün Bursa olay gazetesinde bir resim vardı terörist cenazelerini götüren askeri araçlara millet tepki göstermiş olay çıkmış vs vs en son ne yapılmış biliyormusunuz... Askeri aracın önüne pkk bayrağı asmışlar ve bizim "ŞANLI" ordumuz buna ses çıkarmamış öyle devam etmiş, utandım ya ayıptır o verilen şehitlere ayıptır. Allah topunun..........

dogus618
04/09/2012, 08:56
Tayyip amcam saolsun akşam evinde otururken yasa çıkartıp sabah onaylıyor...
Geçenlerde internette okuduğum kadarıyla ne kadar güvenilir bilemiyorum ama Tayyip amcam şehit cenazelerindeki tabutların üzerine koyulan TÜRK BAYRAKLARINI yasaklayacakmış ne kadar doğru bir haber bilemem ama zaten adamın zihniyeti belli bunun olmalı yüksek
teröristlerin leşlerini taşıyan panzerin önüne ise PKK bayrağı koymak artık bişi diyemiyorum
YAZIKLAR OLSUN.....

ARTI ŞUNUDA SÖLEMELİYİMKİ ARTIK SEÇİMLERDE OY VERMEYİ HİÇ DÜŞÜNMÜYORUM ŞAHSİ OLARAK ÇÜNKİ OYLAMALARIN HİÇ BİRİNE GÜVENMİYORUM HALK KENDİ KENDİNE ONAYLIYOR AMA TEPEDEKİ ABİLER KENDİNE GÖRE AYARLIYOR YANİ OYLAMALARIN HEPSİ FIS BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜMCE VE TÜRKİYE İÇİN BUNLAR DAHA ÇOK İYİ GÜNLERİMİZ 2 SENE SONRAKİ HALİMİZİ DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM

LeoN48
04/09/2012, 09:08
Olup biteni görmek, anlamak adına artık bilinçli-cahil ayrımı çoktan kalkmıştır, bu ülkede yaşayan VİCDANI olan herkes neyin ne olduğunu,kimin ne tarafta olduğunu, kimin yüzümüze gülüp arkadan binbir dolap çevirdiğini çok iyi anlar..

Eğer birileri çocuk katiline ''SAYIN'' diyebiliyorsa,

Eğer birileri ''BİRKAÇ MEHMET ŞEHİT OLDU DİYE MECLİS TOPLANMAZ'' diyebiliyorsa,

Eğer birileri hani o ölmez dediğiniz şehitlere ''KELLE'' diyebiliyorsa,

Eğer birileri kendi ülkesini bölen projelerin eşbaşkanı olduğunu defalarca söylüyorsa,

Eğer birileri ''BEN ÜLKEMİ PAZARLAMAKLA ADETA MÜKELLEFİM'' diye övünebiliyosa,

gerisini konuşmaya gerek yoktur arkadaşlar, forumda SİYASET YAPMAYA DA hiç gerek yoktur, yapılan çoktan yapılmıştır zaten..

Ziyaretci036
04/09/2012, 09:30
bildiğim tek şey durum böyle giderse kurunun yanında yaşta yanacak.

krm1983
04/09/2012, 09:43
olup biteni görmek, anlamak adına artık bilinçli-cahil ayrımı çoktan kalkmıştır, bu ülkede yaşayan vİcdanı olan herkes neyin ne olduğunu,kimin ne tarafta olduğunu, kimin yüzümüze gülüp arkadan binbir dolap çevirdiğini çok iyi anlar..

Eğer birileri çocuk katiline ''sayın'' diyebiliyorsa,

eğer birileri ''bİrkaç mehmet Şehİt oldu dİye meclİs toplanmaz'' diyebiliyorsa,

eğer birileri hani o ölmez dediğiniz şehitlere ''kelle'' diyebiliyorsa,

eğer birileri kendi ülkesini bölen projelerin eşbaşkanı olduğunu defalarca söylüyorsa,

eğer birileri ''ben ülkemİ pazarlamakla adeta mükellefİm'' diye övünebiliyosa,

gerisini konuşmaya gerek yoktur arkadaşlar, forumda sİyaset yapmaya da hiç gerek yoktur, yapılan çoktan yapılmıştır zaten..

+1283

ZAK1980
04/09/2012, 19:48
Arkadaslar izleyin bu haberı ve bırılerının teror ıle mucadeleyi nasıl yaptıgını gorun,artık uyanırmısınız yoksa daha derın bır sekılde uyurmusunuz bılmem .
Kendı ulkesınde polısını,askerını ve vatandasını bombalayan terorıstı ser bırakarak teror ıle mucadele eden baska bır ulke varmıdır ?
LİNK:

Star TV HABER 31.08.2012)
tv arşivi (https://tvarsivi.com/player.php?y=17&z=2012-08-31%2018:39:00&res=2012-08-31%2018:39:20)

SteinGP
04/09/2012, 20:03
ben anlamıyorum arkadaş ya. amaç ne ya da ne olabilir? memleketin başında pkk lı olsa ancak bu kadarını yapar. hala düşünüyorum, nasıl yatacaklar yerlerinde veya yatacak bir yerleri olacak mı acaba..

ceb_58
04/09/2012, 21:55
Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!

egzo-evo
04/09/2012, 22:06
daha 17 yaşında hayatını kaybeden buse nin isimini duyunca ve zeynel kardeşimin "artık uyanırmısınız yoksa daha derın bır sekılde uyurmusunuz bılmem" cümlesini görünce daha önce okuduğum bir makale geldi aklıma. ister beğenir ister beğenmezsiniz ister eleştirir ister silersiniz ama yinede paylaşmak istedim sizlerle

Türk kızının gelinliği beyaz kefen

Pınar bir Türk kızıydı...
Her genç kız gibi hayalinde beyaz gelinlik giymek vardı.
Geçtiğimiz hafta beyaz kefenle toprağa girdi.
Çünkü bir subayla evlenmişti; artık bir asker karısıydı.
Teröristler onu evinin balkonunda vurdular...

https://www.turksolu.org/288/foto/pinar.jpg
Pınar
...
Buse de bir Türk kızıydı...
Her genç kız gibi üniversiteye girmek istiyordu.
O bir asker kızıydı.
Babası ile lojmanda oturuyor ve servis otobüsüyle dershaneye gidiyordu.
Toprağa gömdük Buse’yi de.
Çünkü teröristler servis otobüsüne mayın döşemişlerdi...

https://www.turksolu.org/288/foto/buse.jpg
Buse
....
16 yaşındaki Serap’ı toprağa gömeli ise sadece altı ay olmuş.
O da dershaneye gidiyordu, 16 yaşındaydı.
Otobüsünü molotofladılar ve yakarak öldürdüler Serap’ı...

https://www.turksolu.org/288/foto/serap.jpg
Serap

... Bu hikayenin 10 yıl öncesi de vardı:
Esma Karadoğan 22 yaşındaydı...
Elif Livan 31 yaşındaydı...
Nuriye Ak 25 yaşındaydı...
Nurgül Aladağ 24 yaşındaydı...
Yasemin Tekin 31 yaşındaydı...
Ayşe Konakçı 24 yaşındaydı...
Neşe Alten 21 yaşındaydı...
Aynur Sarı 25 yaşındaydı...
Nesrin Ünügür 30 yaşındaydı...
Hepsi öğretmendi ve teröristler tarafından öldürülmüşlerdi...
Şimdi adları da anıları da yok belleğimizde...
...
Vatanımıza sahip çıkamadığımız gibi...
Bayrağımıza sahip çıkamadığımız gibi...
Dilimize sahip çıkamadığımız gibi...
Atamıza sahip çıkamadığımız gibi...
Artık kadınlarımıza da, kızlarımıza da sahip çıkamıyoruz...
...
Demek ki Kurtuluş Savaşımızdan bile geri noktadayız...
Hiç kızmayalım Başbakan ve Genel Kurmay Başkanının siperde çömelmesine...
Koca bir millet olarak siperde çömelmiş durumdayız...
Siperden ayağa kalkan kadınlarımız ve kızlarımız ölürken...
Bizler televizyon başında gözyaşı döküp...
Bilgisayar başında internette tepki koyup...
Resmi törenlerde görev savıp...
Mışıl mışıl uyuyoruz...
...
Öğretmen kadınlarımızı gömüyorduk toprağa 10 yıl önce...
10 yıl boyunca her türlü isteklerini yerine getirdik de teröristlerin...
Şimdi sıra 17 yaşındaki öğrenci kızlarımızı gömmeye geldi...
Demokratik açılım süreci bu olsa gerek...
...
Başbakanın kızları Amerika’da okurken asker kızları otobüslerde teröristler tarafından öldürülecek...
Başbakanın kızı milyarlık düğünlerde evlendirilirken, Türk kızlarına ancak beyaz kefen düşecek...
...
Şöyle yazmıştı Buse:
“Varlığımızı borçlu olduğumuz o yüce insanın şu an bu vatanda hitabesini bile okuyamayacaksak yaşamak için başka bir nedenimiz kaldı mı?”
...
Buse gencecik bir öğrenci, bilinçli bir Atatürkçü ve sözde değil özde bir vatanseverdi...
Otobüste babasına değil vatana siper oluyordu.
Teröristle pazarlık çağrılarına, terörle barış çağrılarına cevabı henüz 17’sinde bir genç kız veriyordu.
Erkekleri ölmüş bir ülkenin cenaze töreniydi Buse’ninki.
Belki de bir erkeklik çağrısı... Vatanınıza sahip çıkın çağrısı...

SteinGP
04/09/2012, 22:32
bizimkilerin akılları hala nerede acaba?? izleyin.

Mahzuni Serif - Kardes bu defineyi nerden buldun.wmv - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=FLGq4mjV1W8&feature=related)

egzo-evo
04/09/2012, 23:05
*ÜLKE BAŞI KAPAMA*

*Malzemeler: *

1 adet az gelişmiş ülke, Bir tepeleme yağ, Bol miktarda yabancı sermaye, Envai çesit televizyon dizisi, Bol miktarda provakasyon, Birkaç skandal,
1 tutam asparagas haber,
1 baraj su,
1 adet yabancı dil,
1 yığın hamburger,
1 kasa kola, Aldığı kadar dış borç,
1 adet Obama

*Hazırlanışı: *

Tam olmamışlarından bir adet ülke alınır ve çok önceden 1 adet Obama'da bekletilmiş bir tepeleme yağla iyice yağlanır. Daha sonra bol miktarda şerbet hazırlanıp nabzına göre azar azar yedirilir.

Şerbeti yiyince salınan ülkenin yer kabuğu kolayca kaldırılır ve yer altı kaynakları yavaş yavaş soyularak, ince ince dilimlenir. Ardından kısık ateşe oturtulur ve yabancı sermaye ülke içine yavaş yavaş ilave edilip, milli piyasaya karıştırılır.

Daha sonra süzgeçten geçirilerek, kalan iç sermaye ayıklanır. Süzülen iç sermaye bir kaba konularak içine aldığı kadar dış borç eklenir ve ateş arttırılır.

Dış borcun tadı cok ağır olduğundan, ülkenin tadını bozup fark edilmesin diye, borçlanmış ülkenin içine, daha onceden ince ince çekilmiş televizyon dizileri, yabancı dil, kola ve hamburger azar azar katılarak çırpılır ve eklenmiş dış borç ülke içinde iyice bir kaynatılır.

Sonra ülke diri kalmasın diye bir baraj suya birkaç skandal ve asparagas haber katılarak calkalanır ve koyulaşmaya başlamış ülkeye ilave edilerek, ülke gündemi iyice bir sulandırılır.

Daha sonra yine süzgeçten süzülür ve ülke içindeki vatan aşkı, ana dil, iman ve türküler ayıklanır. Son olarak bol miktarda provakasyon ilave edilip ateş biraz daha arttırılır.

Artık tüm milli şuur ve sermayeden ayklanmış ve yenmeye hazır hale gelmiş ülke, bir iki taşım daha kaynamaya bırakılarak kapağı kapatılır. Sonra ülke kazayla (!) ocakta unutulur ve tam taşmak üzereyken yetişip bir güzel kurtarılır.

Arzuya göre çifte kavrulmuş vatandas başı ve kolayla servis yapilir.

Hepinize zafiyet olsun.

emart
04/09/2012, 23:24
Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir...

Söylenecek baska seye gerek var mı...

aykut_1914
05/09/2012, 00:32
okudukça ağlıyasım geliyor bunları.
Söylileyecek o kadar çok şey var ki.. Sünepelikten başka birşey değil yaptıkları bence.
Yaşım askerlik çağı ama okudugum için uzatabiliyorum ancak benim kadar "şanslı" olan çok yok. Etrafımdaki bütün arkadaşlarım orada, kanım olan kendimden çok sevdiğim kuzenim her gün çatışma ortasında, daha fazla bu olaylar devam ederse bu kardeşlerim şehit rütbesine ulaşırlarsa o %50 nin allah binbir türlü belasını versin..

Ayrıca bugün herif çıkıyor,ellerini keserim diyor. Sana diyor bunu SANA! Türk'e diyor bunu!
Sen zamanında asyadan gelip avrupaya giren milletin soyusun.
YAZIK!