PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumdaki Toplumsal İçerikli Mesajlar...

Daywalker
18/07/2007, 10:55
Kesinlikle bu forumun bir siyasi tartışma ortamı olmadığına inanıyorum ve bunu savunuyorum. Burası herşeyden önce bir paylaşım sitesi. Ancak içinde bulunduğumuz dönemin özel bir hassasiyeti olduğuna da inanıyorum. Böyle bir süreç içerisinde insanlar nasıl geyik muhabbetlerini, fıkraları ve komik olayları paylaşabiliyorlarsa, yorumsuz ve hedef gözetmeksizin haberlerden siyasi ya da politik içerikli olsalar dahi yaptıkları alıntıları burada paylaşabilirler düşüncesindeyim. Sonrasında herkes istediği bölümü okumak ya da aynı şekilde istemediğini okumamak konusunda özgür. Tüm mesajları okuyan bir forum üyesi olduğunu hiç sanmıyorum. Baktınız başlığı beyenmediniz okumazsınız. Ya da baktınız ki yanlış olan birşey var, doğrusunuz yazarsınız. Kaynak ve dayanak göstererek. Sosyal toplum örgütleri gibi bu tür klüplerin de birer toplumsal misyonu olduğuna, ülkemizin geleceğindeki nesillere aktarılacak değerler konusnda da hassas davranması gerektiğine inanıyorum. Nasıl ki işini doğru düzgün yapmayan bir otombil servisini burada değerlendiriyor gerektiğinde ölçüler çerçevesinde yerden yere vurabiliyorsak, ülkemi yönetenleri ya da yönetemeyenleri de burada aramızda paylaşmanın sakıncası olacağını sanmıyorum. Gördüğüm kadarı ile burada aktif olarak yazan katılımcıların tümü bu sosyal bilinci ve kültür düzeyini yeterince taşımaktadır. Değerlere ve kişilere saygı çerçevesini aşmamak koşulu ile herşeyin paylaşılması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.
Bilgi paylaştıkça çoğalır ve hepimiz bunun için buradayız.

shoparr_
18/07/2007, 10:57
aynen katılıyorum..bizde bu düşüncedeyiz..yeter ki tartışma ile kavga arasında ki, fikir çatışması ve teattisi ile kişisel çatışma birbirne karışmasın..

GaladrieL
18/07/2007, 10:59
Bravooo :X

Misafir2
18/07/2007, 10:59
+ 11111111
ağzına yüreğıne sağlık
Dip not: sigarayı bırakamadım ama siyaseti bırakmaya çalışıyorum Çok yoruldum çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk (1995 ten buyana kendımı çürüttüm bu yolda)

Daywalker
18/07/2007, 11:05
+ 11111111
ağzına yüreğıne sağlık
Dip not: sigarayı bırakamadım ama siyaseti bırakmaya çalışıyorum Çok yoruldum çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk (1995 ten buyana kendımı çürüttüm bu yolda)

Sigarayı tamam da siyaseti kimse bırakmamalı ... Siayset bir bilimdir ve bilim toplumun gelişimi için gerekli bir can damarıdır. Nasıl ki her alanda gelişmemiz ve etrafımıza faydaı olmamız gerkliyse siyasette de gelişmemiz şart. Belki de bu gün bu konuları tartışmamız ya da TARTIŞAMAMAMIZIN sebebi siyasetten soyutlanmış kolaycılığımızdır.

shoparr_
18/07/2007, 11:07
türkiyenin son dönemdeki sosyal olarak önemli sorunlarından biri apolitizm idi , ki hala öyle . gençler üzerinde yapılan araştırmalarda durum cidden vahim.

ufukbzk84
18/07/2007, 11:13
ya bende burada murat abiye katılıyorum kendisi yaşca büyük ve tecrübeli... yıllarca bu memlekette ihtilallerden gelen siyasi olayları tartışma (saygı çerçevesinde) ve düşünme ve düşündüklerimizi ifade etme kısıtlandı... neden burdada siyaset konuşulmasın... neden bu bilinç altımıza yüklenen siyaset öcü bi varlıktır mantığı buradada işlemde olsun... sonuçta bu forumdaki insanların çoğu bilgi birikimi ve eğitim seviyesi belli oranda yüksek insanlar... bu sitedede saygı ve kullanılan cümlelere dikkat edilerek siyaset konuşulabilinir... hatta buna seçimlerle ilgili ufak bi anketle başlanabilir... site yönetimine duyurulur... iyi çalışmalar...

anvil
18/07/2007, 11:13
forumlarda bu tür siyasi tartışmalar sonucu kötüye varacağı için olmaz. haber amaçlı bir yazı verilir ve konu kilitlenir.

Daywalker
18/07/2007, 11:18
ya bende burada murat abiye katılıyorum kendisi yaşca büyük ve tecrübeli... yıllarca bu memlekette ihtilallerden gelen siyasi olayları tartışma (saygı çerçevesinde) ve düşünme ve düşündüklerimizi ifade etme kısıtlandı... neden burdada siyaset konuşulmasın... neden bu bilinç altımıza yüklenen siyaset öcü bi varlıktır mantığı buradada işlemde olsun... sonuçta bu forumdaki insanların çoğu bilgi birikimi ve eğitim seviyesi belli oranda yüksek insanlar... bu sitedede saygı ve kullanılan cümlelere dikkat edilerek siyaset konuşulabilinir... hatta buna seçimlerle ilgili ufak bi anketle başlanabilir... site yönetimine duyurulur... iyi çalışmalar...

Neden tartışamıyoruz ? Çünkü toplumsal biliç ve siyasetten uzak olduğumuzdan, apolitik ve asosyal yaşadığımızdan tartışma kültürüne sahip değiliz. (Sözüm forum üyelerine değil toplumumuzun genel yapısı.) Burada bu tür bir tartışma ortamı olsa kısa sürede istismar edileceğinden eminim. Bunun kontrolü çok zor olurdu sanırım. Böyle bir durumda çok büyük olasılıkla Punto ile hatta otomobiller ile alakası olmayan bir sürü insan foruma doluşur içinden çıkılamaz bir kargaşa oluşurdu. En güzeli, karşılıklı atışmalara kapılmaksızın (tartışma yaratmadan) fikirleri paylaşmak. İnsanlar katılır ya da katılmazlar. Herkes bu konuda hürdür.

GaladrieL
18/07/2007, 11:23
Neden tartışamıyoruz ? Çünkü toplumsal biliç ve siyasetten uzak olduğumuzdan, apolitik ve asosyal yaşadığımızdan tartışma kültürüne sahip değiliz. (Sözüm forum üyelerine değil toplumumuzun genel yapısı.) Burada bu tür bir tartışma ortamı olsa kısa sürede istismar edileceğinden eminim. Bunun kontrolü çok zor olurdu sanırım. Böyle bir durumda çok büyük olasılıkla Punto ile hatta otomobiller ile alakası olmayan bir sürü insan foruma doluşur içinden çıkılamaz bir kargaşa oluşurdu. En güzeli, karşılıklı atışmalara kapılmaksızın (tartışma yaratmadan) fikirleri paylaşmak. İnsanlar katılır ya da katılmazlar. Herkes bu konuda hürdür.

Hocam saygıyla eğiliyorum önünüzde.. Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi..

Bırakın forumda seçim ile ilgili anketi, bizler daha haber paylaşımlarından bile kendimize arbede yaratıyoruz, saygı sınırlarını ihlal ediyoruz..En güzeli sadece paylaşmak, bilmediklerimizi öğrenmek..Eğer ilgimizi çekmiyorsa ya da fikir beyan etmede agresifsek de susmak..

Söz gümüşse, sükut altındır..

Daywalker
18/07/2007, 12:07
Demek ki yurdumun güzel insanları otomobillerden ve futboldan başka konularda da hassasiyet gösterebiliyor. Seviyeli, açık anlaşılır ve içten tüm mesajlar için teşekkürler.

Er-NnN
18/07/2007, 19:23
çok güzel bir konu olmuş bütün fikirleri okudum ve saygıyla eğiliyorum düşünmeye zamn ayırıp fikirlerinizi paylaştıınız için ellerinize sağlık... :)

İbrahimKC
19/07/2007, 00:00
Murat Bey, Düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Ayrıca bu kadar güzel ifade ettiğiniz içinde sizi tebrik ediyorum.

Türkiye'de herkes siyaset yapıyor bence, herkesin her konuda bir fikri muhakkak vardır. Durum böyle olunca da her tartışmada kişiler kendi fikirlerini karşısındakine kabul ettirmeye çalışmakta ve her iki tarafta alttan almayınca kavga kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden forumda siyasetin konuşulmasına bende karşıyım ama bir gazete haberinin paylaşımınında sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir makalenin burada paylaşılması insanları neden rahatsız ediyor bunu anlayamıyorum. Farklı görüşleri belirten, farklı kişiler hakkında yazılmış her çeşit güzel yazının burada paylaşılmasının insanlara olaylara farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini düşünüyorum.

Bu yüzden haberleri, bizleri önemseyerek paylaşmak için emek harcayan tüm arkadaslarıma da çok teşekkür ediyorum.

dagored
19/07/2007, 00:06
Büyük usta Nazım Hikmet'in güzel bir şiiri...

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
Akdenize bir kısrak başı gibi
uzanan bu memleket bizim.
Bilekler kan içinde,
dişler kenetli, ayaklar çıplak
ve ipek bir halıya benzeyen toprak, bu cehennem, bu cennet bizim. Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu,
bu davet bizim...Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
bu hasret bizim...

(içimden bu konubaşlığına yazmak geldi)

ABNEW
19/07/2007, 01:22
Katılıyorum Murat Bey e;
Bu arada Emre sayesinde Büyük Usta Nazım Hikmeti de saygıyla anıyorum bir kere daha...

Daywalker
19/07/2007, 10:51
Murat Bey, Düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Ayrıca bu kadar güzel ifade ettiğiniz içinde sizi tebrik ediyorum.

Türkiye'de herkes siyaset yapıyor bence, herkesin her konuda bir fikri muhakkak vardır. Durum böyle olunca da her tartışmada kişiler kendi fikirlerini karşısındakine kabul ettirmeye çalışmakta ve her iki tarafta alttan almayınca kavga kaçınılmaz olmaktadır. Bu yüzden forumda siyasetin konuşulmasına bende karşıyım ama bir gazete haberinin paylaşımınında sorun olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir makalenin burada paylaşılması insanları neden rahatsız ediyor bunu anlayamıyorum. Farklı görüşleri belirten, farklı kişiler hakkında yazılmış her çeşit güzel yazının burada paylaşılmasının insanlara olaylara farklı bir bakış açısı kazandırabileceğini düşünüyorum.

Bu yüzden haberleri, bizleri önemseyerek paylaşmak için emek harcayan tüm arkadaslarıma da çok teşekkür ediyorum.

Görülüyor ki insanlar burada fikirlerini gayet güzel paylaşabiliyor ve de anlayış içerisinde birbirine kendilerini ifade edebiliyor.

Bu forumun oldukça nitelikli ve düzeyli olduğuna inanıyorum. Yaklaşık 12 yıldır profesyonel olarak İnternet ve İletişim sektöründe çalışan biri olarak hayatımda ilk kez bir forum üyesi oldum ve aktif olarak paylaşımlarda bulunuyorum. Tüm arkadaşlara değerli fikirleri ve paylaşımları için bir kez daha teşekkür ederim.

ufukbzk84
19/07/2007, 11:55
ben çoğunlukla murat abiye katılıyorum... ancak burada nasıl futbol konuşulabiliniyosa nasıl herhangi bir konu tartışılabiliniyorsa bence isteyen herkes saygı ve mantık çerçevesinde sadece yorum yaparak düşüncelerimizi karşımızdaki insanlara empoze ettirmeye çalışmadan tartışılabilinir...aslında futbolda ülkemizdeki yapısı bakımından siyasetle çok büyük benzerlikler içindedir bu yüzden eğer futbol tartışılabiliniyosa siyasette tartışılmalıdır bence en büyük iletişim ve anlama aracı konuşmaktır paylaşmaktır herkes her insan dilediği konuyu paylaşmalı ve tartışmalıdır(tabiki belli kurallar ve sınırlar içinde)... yukarda yorum yapan arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum... bence bunun olabileceğini gösterilmekte şu an...