PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EVO kaput uzatma yardım

WILD
20/08/2012, 20:11
Arkadaşlar arabayı biraz agresif bakışlara kavuşturmak istiyorum. Aşağıdaki resimde olduğu gibi kaputu farların üzerine gelecek şeklde uzattırmayı düşünüyorum.Bu işlem için orjinal ön kaput yerine çıkma bir kaput alıp uygulamayı yaptırmak istiyorum.

Bana ne kadara patlar? (Çıkma kaput ve kaput uzutma işlemi)
Kaputu nerden temin edebilirim bildiğiniz yerler var mı?
Kaput uzatma işlemi yapan bildiğiniz yerler var mı?
Daha önce yaptıran varsa yorumlarını alabilirmiyim?

Teşekkürler

karizmatik_boy
20/08/2012, 20:35
Hocam sen en iyisi aracı değiştir golf yada benzer bişi al... Resimdeki tasarım ona benziyor... Kaput uzatma nedir bilmem ama böyle farların üzerine yapıştırılan kaputla entegre olan şeyler var... onlardan denersen daha mantıklı olur gibi...

Kablonet
20/08/2012, 20:43
Kaputun bu sekle geldigini varsayalim bu sefer farlar o yuvaya uymaz bence

TayfunBulat
20/08/2012, 21:35
bence çok agrasif duruyor. çok güzel olmuş.

tayfux
20/08/2012, 21:46
yaptıracaksanız orjinal kaputunuzu yaptırmayın çıkma kaput alıp yaptırın..ayrıca uğraşırım dersen bence fiber kaput bile yapılabilir..

WILD
21/08/2012, 16:09
Hocam sen en iyisi aracı değiştir golf yada benzer bişi al... Resimdeki tasarım ona benziyor... Kaput uzatma nedir bilmem ama böyle farların üzerine yapıştırılan kaputla entegre olan şeyler var... onlardan denersen daha mantıklı olur gibi...

Agresif görüntü için araç değiştirmek:) Yok sırf bu iş için aracımı değiştirmem.
Farlara kaş yapılıyor ama çok hoş olmuyor.

WILD
21/08/2012, 16:13
Kaputun bu sekle geldigini varsayalim bu sefer farlar o yuvaya uymaz bence

Aşağıda Türkiyeden bir örnek,farlar yuvaya oturmuş.
Çok fena gözüküyor.

WILD
21/08/2012, 16:14
yaptıracaksanız orjinal kaputunuzu yaptırmayın çıkma kaput alıp yaptırın..ayrıca uğraşırım dersen bence fiber kaput bile yapılabilir..
Kesinlikle bende çıkma kaput ile bu uygulamayı yaptırayım diyorum. Fiber kaput yapıldığını bilmiyordum,internetten araştırayım. Bu uygulamaları yaptırabileceğim birilerine ulaşıp maliyet alsam çok pahalıya patlamayacaksa yaptıracağım.

Gorky
21/08/2012, 16:42
Saçma bi olay bu. Farların tasarımı o şekilde değil sonuçta. Hiç de agresif falan durmuyor

biancoangelo
21/08/2012, 16:43
Kesinlikle bende çıkma kaput ile bu uygulamayı yaptırayım diyorum. Fiber kaput yapıldığını bilmiyordum,internetten araştırayım. Bu uygulamaları yaptırabileceğim birilerine ulaşıp maliyet alsam çok pahalıya patlamayacaksa yaptıracağım.

yok ucuz oli

WILD
21/08/2012, 19:49
Saçma bi olay bu. Farların tasarımı o şekilde değil sonuçta. Hiç de agresif falan durmuyor
Renkler ve zevkler tartışılmaz. Her görüşe saygı duyarım.

enoo201
22/08/2012, 13:30
Bu kadar uğraşıcağınıza far kaşı yapsanız daha iyi

playguy
22/08/2012, 15:19
dikiz aynasına CD, vitese tespih, jantlara mavi led ışıklar, arkaya tek rakibim THY yazısı da düşünüyor musun ?

burYq
22/08/2012, 15:44
dikiz aynasına CD, vitese tespih, jantlara mavi led ışıklar, arkaya tek rakibim THY yazısı da düşünüyor musun ?

Ne alakası var? Bunlarla kaput uzatma bir mi? Yukarıdaki araba sana bu izlenimi mi veriyor? Heves kırmak için sallama yorumlar yapıyorsunuz resmen.

playguy
22/08/2012, 16:04
Ne alakası var? Bunlarla kaput uzatma bir mi? Yukarıdaki araba sana bu izlenimi mi veriyor? Heves kırmak için sallama yorumlar yapıyorsunuz resmen.

demek istediğim güzelim evo orjinal haliyle daha güzel ve karizmatik, bu tarz modifiyelre ben karşıyım hem orjinalliği bozuluyor hemde apaçi arabası hissi veriyor.

WILD
22/08/2012, 22:48
Dediğim gibi her görüşe saygı duyarım bence gayet başarılı bir uygulama hiç apaçi işi gibi durmuyor. Zaten böyle bir uygulamanın bana maliyeti ve nerede yaptırabileceğimi öğrenmek için bu konuyu açmıştım. Eğer şartları uygun gelmez ise hiç girişmem.

WILD
22/08/2012, 22:50
Bu kadar uğraşıcağınıza far kaşı yapsanız daha iyi
Enes folyo ve novıtec kaş uygumalarını düşündüm ama istediğim gibi gözükmüyor. İlk paylaştığım resim sanki orjinal gibi duruyor. Sonradan yapılan bir uygulama gibi değil. Ama bu uygulama bana çok pahalıya patlayacaksa tabiki erteleyeceğim ya da fikimi değiştireceğim:)

aykut_1914
22/08/2012, 22:56
foto net shop :)
far kaşının oynanmışı

kaptan.punto
25/08/2012, 17:54
beğenmişsiniz ve yaptırmak istiyorsunuz, buna saygı duymak lazim. lakin olmasını istediğiniz formun uygulanabilir olması da gerekiyor.
kaput uzatma için ek yapılması lazım, ancak ülkemizde hem bu dizaynı yapabilecek hem de uygulayabilecek bir atölye olsa bile fabrikasyon çıkışı gibi olamaz.
farın üzerini istediğiniz şekle göre kısmen kaplatsanız görünüm bütünsel olmuyor yani şık durmuyor.
Fiber veya akrilik için kalıp lazım, maliyeti yüksek olur..
Ayrıca diyelim ki bir şekilde kaput işini çözdünüz, bu sefer de yukarıdaki yorumlarda da var , farlar uymayacak. Far işi çıkacak.
Amaç, heves kırıp eleştirmek değil. Sadece uygulanabilir yani hayata geçirilebilir olup olmadığı ile ilgili istişare etmek..
Bunun için internette aracınıza uygulanmış modifikasyonları araştırabilirsiniz.
Böylece beğenebileceğiniz farklı seçenekleri görmüş olursunuz.

henky
05/02/2017, 17:16
Bir gun bu uygulamayı kaça patlarsa patlasın yaptıracağım şimdiden buraya yazıyorum.

yaptılarım yapacaklarımın teminatıdır. :)

volkan1065
05/02/2017, 20:27
Bir gun bu uygulamayı kaça patlarsa patlasın yaptıracağım şimdiden buraya yazıyorum.

Kaput uzatma yerine sağlam fiberci olup farınıza kalıp yapıp fiberden kaş yaptırın daha güzel oluyor.

besyo3454
09/02/2017, 18:59

Ben sordum kaportacı yapıyor 300 TL istemişti

CASPER_VIA_M1 cihazımdan gönderildi