PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce en mantıklısı hangisi ?

lektonstar17
19/08/2012, 14:25
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle hepininzin bayramı kutlu olsun.Sizden bi konuda yardım isticem.Nasipse haftaya senelik izine çıkıcam ve memleketim Çanakkaleye gidicem.Güzergah için genelde Trakya kullanılır ama ben Bursa-Bandırma yolunu kullanıcam.Çünkü trakya tarafında yollar çok bozuk.Şimdi benim kararsız kaldığım iki nokta var, körfezi dolaşmamak için ido seferlerini kullanıcam.

1. seçenek: Pendik- Yalova yaklaşık 180 km ,ido vapur ücreti 80 tl sanırım bir saatte geçiyor.

2. seçenek: Yenikapı - Bandırma yaklaşık 350- 370 km , ido vapur ücreti 200 tl , 2 saatte varıyor sanırım.

Sizce hangisi ve neden daha mantıklı olur.Yardımlarınızı bekliyorum.

aykutisci
19/08/2012, 14:34
ben yenikapı - bursa güzelyalıda çalışıyorum 75 lira araç 24 lirada şöför ücreti var gayet uygun hem zamn olsun hemde yol

lektonstar17
19/08/2012, 18:23
Evet bu da mantıklı aslında ,bu aklıma gelmedi.Bi yandan da İçerenköyde oturduğumu düşününce karar vermek zor oluyor.

Nokta.
19/08/2012, 18:40
ben hemen hemen her 2haftada bir memleketim çanakkaleye gidiyorum bozuktam kastınız nedir anlayamadım çanakkalenin neresindensiniz ben geçen yıl körfezi dolaşarak gittim çok uzun sürdü ayrıca o yollar daha bozuk

Nokta.
19/08/2012, 18:44
ayrıca 80 - 100 lira vapura verene kadar 100tllik mazotla rahatlıkla çanakkaleye varabilirsiniz

lektonstar17
19/08/2012, 22:44
ben hemen hemen her 2haftada bir memleketim çanakkaleye gidiyorum bozuktam kastınız nedir anlayamadım çanakkalenin neresindensiniz ben geçen yıl körfezi dolaşarak gittim çok uzun sürdü ayrıca o yollar daha bozuk

Geçen sene gene bu zamanlarda tekirdağ üzerinden gittim memleketime.Araba mahvoldu , içim acıdı valla,her yerde çalışma vardı.Marmaraereğlisi sonrası,Silivri Tekirdağ arası berbattı.Yepyeni arabanın ömründen 2 yıl gitti,arabanın içinde kendimi kasmaktan yoruldum valla.Dönüşte Bursa üzerinden dönüş yaptım, bi iki yerde çalışma vardı ama enazından koca koca çukurlu bozuk toprak yol yoktu.Ama kmye bakarsan tekirdağ üzeri daha karlı olyo.
Bu arada ben Bayramiçliyim.

Nokta.
20/08/2012, 00:02
valla boşa harcıycak zamanın ve paran varsa sen bilirisin yolların hepsi hemen hemen aynı
ayrıca buda araba yani tabiyki bozuk yolada girecek düz yoldada gidecek olmadı çıkaralım evin ortasına dursun :) kimse sen arabayı bozuk yola sokmadın diye satarken daha fazla para vermiycek ayrıca bozulursa yenisi takılsın diye fabrika yedek parça adı altında parçada üretiyor :)
iki hafta önce 6-7 cm basık arabamla asosa gittim oradan iç taraftan tavaklı iskelesine döndüm gece saat12:00 03:00 sularında hep yolculuk yaptım azda olsabi yolları bilirsiniz bir sıkıntı yaşamadımki sizin arabanızında orj oldugunu düşünüyorum dipbasıkmı yoksa neolabilirki

Mehmet SOVUK
20/08/2012, 00:23
Yollar Kesan'a kadar su an duzgun, herhangi bir problem yok. Ama kesandan sonra calisma var mi yok mu bilemiyorum. Karayollarinin web sitesi varsa belki orada nerelerde calisma var ya da yok yazabilir.

lektonstar17
20/08/2012, 11:06
valla boşa harcıycak zamanın ve paran varsa sen bilirisin yolların hepsi hemen hemen aynı
ayrıca buda araba yani tabiyki bozuk yolada girecek düz yoldada gidecek olmadı çıkaralım evin ortasına dursun :) kimse sen arabayı bozuk yola sokmadın diye satarken daha fazla para vermiycek ayrıca bozulursa yenisi takılsın diye fabrika yedek parça adı altında parçada üretiyor :)
iki hafta önce 6-7 cm basık arabamla asosa gittim oradan iç taraftan tavaklı iskelesine döndüm gece saat12:00 03:00 sularında hep yolculuk yaptım azda olsabi yolları bilirsiniz bir sıkıntı yaşamadımki sizin arabanızında orj oldugunu düşünüyorum dipbasıkmı yoksa neolabilirki

Tamam hemşerim kızma be yaa :) haklısın galiba en mantıklısı yine trakya üzerinden gitmek.Bu arada assos ,tavaklı falan olmuyo bak ,çok özledim oraları zaten.Babakale yede gitmişsindir sen .Benim köyüm orası.Ayrıca o Tavaklı iskelesi,Odunluk iskelesi,Geyikli ,Ayvacık,Gülpınar,Assos ,Behramkale yollarını çok iyi bilirim.Oralar bizim hemşerim :)

Nokta.
20/08/2012, 12:02
dogrudur abi geyiklide bzim yazlıgımız vardı şimdi tavaklıda babakalede balık yemege giderim :)
asosuda çok sevdigimden midilliye karşı denize girmeye gideriz akşam yemegine kalırsanız midilliye adasına karşı iskelede yemek yemenizi tavsiye ederim
cunda adasınada bayılırız gerçekten çok güzel yerler
gülpınarda babamn arkadaşının tarlaları var geçen gittigimde puntonun basık haliyle tarlanın içine kadar girdim arka koltuk bostan tarlası gibi kavun karpuz doldurduk
hemen hemen ayda 1-2 gideriz altını üstüne getiririz 2 gün döneriz kayınpederimde çardakta olunca mecbur gididyoruz hem ziyaret yazlıgı dolaşmak diye gideriz hep :)
hemşeri oldugumuza sevindim merkezdenim bende

lektonstar17
20/08/2012, 12:27
Bizim sülale balıkçılık yapıyor köyde.O tazecik balığı özledim.Burada güvenemiyorum.Aklimana gittinmi bilmiyorum ama gtmediysen mutlaka görmelisin nette baya resmi var. Harika kumsalı vardır deniz alabildiğine kumdur.Serkan ben tatilden dönünce mutlaka görüşelim.Bu arada ben içerenköyde oturuyorum.

emreaktan
21/08/2012, 10:43
lekton balıkçılık var bende ayvacıklıyım

tayfux
21/08/2012, 11:31
1. daha mantıklı sanırım..

lektonstar17
21/08/2012, 13:16
lekton balıkçılık var bende ayvacıklıyım

Yok artık ya biraz kurcalarsak akraba da çıkarız:)

Nokta.
21/08/2012, 18:33
Önümüzdeki hafta sonuda ben izne çıkıyorum bu sefer ölüdeniz kaş taraflarını gezecegim döndügüm zaman mutlaka görüşelim insan hemşerisini görünce daha başka oluyot :-)

celenlee
21/08/2012, 19:51
Geçen sene gene bu zamanlarda tekirdağ üzerinden gittim memleketime.Araba mahvoldu , içim acıdı valla,her yerde çalışma vardı.Marmaraereğlisi sonrası,Silivri Tekirdağ arası berbattı.Yepyeni arabanın ömründen 2 yıl gitti,arabanın içinde kendimi kasmaktan yoruldum valla.Dönüşte Bursa üzerinden dönüş yaptım, bi iki yerde çalışma vardı ama enazından koca koca çukurlu bozuk toprak yol yoktu.Ama kmye bakarsan tekirdağ üzeri daha karlı olyo.
Bu arada ben Bayramiçliyim.

Balıkesir- Çan- Çanakkale ya da Erdek-Çanakkale arasını ne zannediyorsunuz peki :) Oralar Tekirdağ-Keşan yoluna göre yol bile sayılmaz :) (Balıkesir-Edremit iyidir ama yol iyiden iyiye uzar.)

5 senedir, senede 2-3 kere çanakkaleye gidip geliyorum.
(Bu yaz 1 hafta arayla 2 kere gidip geldim temmuz ortasında)
Tekirdağa kadar ve Keşandan sonra hiçbir problem yok.
Arada kalan yerin de büyük kısmında problem yok.
Sadece bazı bölümlerde ağır araçların gittiği sağ şerit problemli oluyor. Siz de o bozuk kesimlerde sağ şeride geçmezsiniz olur biter.

Tekirdağ-Keşan arasında arkanıza araç yaklaşmadığı sürece sağ şeride geçmezseniz eğer aracınıza hiçbirşey olmaz. Sağ şerit çoğu zaman kamyon vs yüzünden iz yapmış vaziyette ya da bol yamalı oluyor. Sürekli sağ şeridi takip eder ve çukurlara dikkat etmezseniz orası size kalmış. Ben sadece arkamadan gelene yol vermek için sağ şeride geçerim o yolda. Ama sol şerit her zaman düzgün oluyor.

Paranıza, vaktinize ve sabrınıza yazık etmeyin bence.

lektonstar17
21/08/2012, 20:15
Balıkesir- Çan- Çanakkale ya da Erdek-Çanakkale arasını ne zannediyorsunuz peki :) Oralar Tekirdağ-Keşan yoluna göre yol bile sayılmaz :) (Balıkesir-Edremit iyidir ama yol iyiden iyiye uzar.)

5 senedir, senede 2-3 kere çanakkaleye gidip geliyorum.
(Bu yaz 1 hafta arayla 2 kere gidip geldim temmuz ortasında)
Tekirdağa kadar ve Keşandan sonra hiçbir problem yok.
Arada kalan yerin de büyük kısmında problem yok.
Sadece bazı bölümlerde ağır araçların gittiği sağ şerit problemli oluyor. Siz de o bozuk kesimlerde sağ şeride geçmezsiniz olur biter.

Tekirdağ-Keşan arasında arkanıza araç yaklaşmadığı sürece sağ şeride geçmezseniz eğer aracınıza hiçbirşey olmaz. Sağ şerit çoğu zaman kamyon vs yüzünden iz yapmış vaziyette ya da bol yamalı oluyor. Sürekli sağ şeridi takip eder ve çukurlara dikkat etmezseniz orası size kalmış. Ben sadece arkamadan gelene yol vermek için sağ şeride geçerim o yolda. Ama sol şerit her zaman düzgün oluyor.

Paranıza, vaktinize ve sabrınıza yazık etmeyin bence.

Evet haklısın gene bildiğimiz yolldan şaşmayalım.Ama geçen sene o taraftaki yol çalışmalarından çok sıkıntı çektim.

lektonstar17
21/08/2012, 20:24
Önümüzdeki hafta sonuda ben izne çıkıyorum bu sefer ölüdeniz kaş taraflarını gezecegim döndügüm zaman mutlaka görüşelim insan hemşerisini görünce daha başka oluyot :-)

Evet kesinlikle görüşelim.Ben de tatili Çanakkale-Bayramiç, Ayvacık-Babakale,İzmir-Çandarlı,Aydın ve Marmaris te geçiricem.Eylül 20 gibi İstanbulda olurum.

lektonstar17
21/08/2012, 20:32
Bakın size o güzergahtaki çalışmaları yazayım.

-Tekirdağ-Keşan yolunun 0-5.Km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

-Malkara-Keşan yolunun 0-5.Km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

-Keşan-Gelibolu yolunun 4-30.km.leri arasında yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

-Gelibolu-Eceabat yolunun 0-38.km.leri arasındaki bölünmüş yol yapımı ve Gelibolu geçişindeki kavşak yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Daha kaçırdıklarımda olabilir.Daha ne olsun,bide bana laf ediyosunuz.

Nokta.
21/08/2012, 23:54
onlar devede kulak ya yolda kalmassın merak etme o çalışmalar 1 yıldır var zaten senin gidiş yönünü kapııyorlar karşı şerie geçiyorsun sadece en fazla olsa olsa 19 dk fazla araç kullanacaksn allahtan patron falan degilsin he alırdın kalite bi araba bide şöför tutardın sonra o şöförün vay haline :) puntoya biniyorsun bişiy olmaz fedakar arabadır hem mühendisler o çukurları düşünmüşlerdir :)

emrahisilti
21/08/2012, 23:59
bugün o yoldan geldim.Tekirdağ-keşan arası yollar yamalı araba devamlı zıplıyor.Keşandan sonra korudağından geliboluya kadar yol çalışması var ve bazı kesimlerde tek şerit haline geliyor.Bunlara rağmen yinede başka yoldan gidilmez.Ben gelibolu-ç.kale arası yolu çok severim :)

Nokta.
22/08/2012, 00:01
senin araban asık degilmi ?

emrahisilti
22/08/2012, 00:04
anlamadım ?

Nokta.
22/08/2012, 00:07
:) basık degilmi

emrahisilti
22/08/2012, 00:09
tekirdağ-keşan arası gerçekten çok kötü.Diğer yön bu şekilde değil.Birazda hızlı gidiyorum herhalde araba 40-50 km zıplaya zıplaya gidiyor.

fotobelit
22/08/2012, 10:51
Askerliğimi Çanakkalede yapmıştım 116 da 1995 te..Eceabat mı ne vardı sanki,feribota binmiştik..o yol neresi oluyor..Sanki oradan çok çabuk gitmiştik..Belkide yol bitsin istemediğimden çabuk gelmiştir :)

Xenophan
22/08/2012, 13:00
Mesajlarda anlatıldığı gibisürekli bir yol çalışması var. Yol çalışması olmayan yerlerde de yollar çok kötü, sürekli bir yama sürekli parçalanmış asfalt hoplaya zıplaya içiniz dışınıza çıkıyor. Hızlı gitmek istesenizde gidemezsiniz en fazla 90. Biraz arabanızı seviyorsanız 70-80 arası. Git git bitmiyor yol.

Bir ara yol gürültüsüne inannamadım arabanın altında bişeymi var aceba lastikte fln bir problemmi var diye durup baktım. Gerisini siz düşünün.

lektonstar17
23/08/2012, 09:25
Beyler yardım edin. Nasipse hafta sonu yola çıkıcam ama hiç gözüm yemiyor.NE YAPMAK LAZIMDIR , BİR HAL ÇARESİ YOK MU BUNUN ?

Xenophan
23/08/2012, 09:30
Otobüse bin :)

emrahisilti
23/08/2012, 09:32
Sanki biraz abarti var dostum bin arabana herkesin gittigi yoldan git iste topu topu 350 km yol

lektonstar17
23/08/2012, 09:36
onlar devede kulak ya yolda kalmassın merak etme o çalışmalar 1 yıldır var zaten senin gidiş yönünü kapııyorlar karşı şerie geçiyorsun sadece en fazla olsa olsa 19 dk fazla araç kullanacaksn allahtan patron falan degilsin he alırdın kalite bi araba bide şöför tutardın sonra o şöförün vay haline :) puntoya biniyorsun bişiy olmaz fedakar arabadır hem mühendisler o çukurları düşünmüşlerdir :)

Arkadaş sende ne gamsız adamsın.Malının kıymeti yok mu? Sen o yolda 100-120 bastın anlaşılan.Yazık valla acıdım arabana şimdi.O arabanın dili olsada konuşsa :) duyduklurından sonra utancından arabanın yüzüne bakamazdın heralde:-)

lektonstar17
23/08/2012, 09:39
Ne demişler te..... kaçınılmassa zevk almaya bakıcaksın :) Gözümüzü karartıp vurucaz yollara kendimizi.