PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo dizel dualogic lounge konusunda düşünceleriniz...

maj
19/08/2012, 11:47
Merhaba puntocular... Foruma yeni üye oldum. Benim dizel isteğim ve eşimin otomatik isteği sonucu punto evo dualogic 95 hp lounge modeline karar vermek üzereyiz. Bu noktada sizlerin deneyimleri ve yorumlarına ihtiyacım var. aracın artı ve eksileri hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Saygılarımla...

Gorky
19/08/2012, 12:17
Arka kapı gıcırdaması ve nadir ufak tefek sesler dışında pek sorunu yok gibi gözüküyor. Bu arada yeni Puntolarda "Evo"ismi yok artık. :)

yubika
19/08/2012, 12:49
bende karar verme aşamasını geçip kapora yatırdım bahsettiğiniz araba için. bi hayli araştırdım ve sonunda puntoya karar verdim. büyük kronik arızası olmayan b segmentinin bana sorarsanız en iyi 3 arabasından biri. ayrıca kendi sınıfında böyle bir motora bu fiyatta otomatik seçeneği sunan başka marka var mı onu da bilmiyorum. forumdaki başlıkları dolaşırsanız o çok bilgi toplayabilirsiniz araç hakkında

ekartoo
19/08/2012, 16:01
Merhaba puntocular... Foruma yeni üye oldum. Benim dizel isteğim ve eşimin otomatik isteği sonucu punto evo dualogic 95 hp lounge modeline karar vermek üzereyiz. Bu noktada sizlerin deneyimleri ve yorumlarına ihtiyacım var. aracın artı ve eksileri hakkında bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Saygılarımla...

Puntoların eksi ya da artı yönleri ile ilgili detaylı bilgi için forumda bir çok başlık var. Ancak piyasadaki hem otomatik hem de dizel motor özelliği olup fiyatı en düşük olan ya da düşük otomobillerden biri Punto sanırım.

reddragon
19/08/2012, 21:08
Punto formunda başka araç önermek müslüman mahallesinde hot dog satmak gibi olacak ama napalım:)
Bana kalırsa 40 bin TL verince C sınıfı araba almak lazım. Dualogic puntomdan çok memnunum beni iki yıldır hiç üzmedi. Ben kendisini sağa sola sürterek azıcık üzdüğüm halde...
Yaklaşık 25 bine aldığım araç fiyatına göre süper perf. verdi. Fakat 40 binim olsa opel Astra Kılasik tiptronik alırdım. Benzinli ve 115 beygir donanım olarak da kasa olarak da plastik kalitesi olarak da çok daha iyi.
Punto forumunda başka araç kullananlar da var. Yine forumumuza devam edebilrisiniz :) Ha illa dizel ve otomatik olacaksa güçlü bir alternatif olarak punto alınabilir...

celenlee
20/08/2012, 18:07
Punto formunda başka araç önermek müslüman mahallesinde hot dog satmak gibi olacak ama napalım:)
Bana kalırsa 40 bin TL verince C sınıfı araba almak lazım. Dualogic puntomdan çok memnunum beni iki yıldır hiç üzmedi. Ben kendisini sağa sola sürterek azıcık üzdüğüm halde...
Yaklaşık 25 bine aldığım araç fiyatına göre süper perf. verdi. Fakat 40 binim olsa opel Astra Kılasik tiptronik alırdım. Benzinli ve 115 beygir donanım olarak da kasa olarak da plastik kalitesi olarak da çok daha iyi.
Punto forumunda başka araç kullananlar da var. Yine forumumuza devam edebilrisiniz :) Ha illa dizel ve otomatik olacaksa güçlü bir alternatif olarak punto alınabilir...

Sonuçta 40BIn ve civarwı C sınıfı dizel otomatik araç yok. (Hele ki bu donanımlarda olanlar uçuk fiyatlarda)

tayfux
20/08/2012, 18:15
hoşgeldiniz..dizel olarak punto isteklerinizi mutlaka karşılar ama otomatik kullanmadım ona yorum yapamayacağım..

maj
21/08/2012, 14:13
cevaplarınız için teşekkür ederim.

liebermann
22/08/2012, 08:27
bu paraya ve bu özelliklere bu segmentte "punto lounge" lider denebilir.. "dizel otomatik" kavramı işin içine girince firmalar bir üst segmentte 50K'dan yüksek fiyatlara araçları sunuyorlar, dizel otomatik isteyen bir üst segment alsın diyorlar sanımca, yoksa şehiriçi kullanım vs ön plana çıkacağından çoğunluk C yerine B alır geçer

akca37
22/08/2012, 15:42

Kastamonu da bir arkadaşımız var astra classic III easytronik aracı vardı, şu an 2012 normal vites 1.4 105 multiair a biniyor ve diyorki iyiki bunu tercih etmişim, tüp bile taktırmadı, o astrası varken benle bir ışıkta geçişmek istedik ben ışıktan kalkana kadar geçti ama diğer ışığa varmadan arkamdan bakmıştı, günler sonra fiat ta otururken astrasıyla geldi puntoya bakıyordu sorduğumda fiatçılara o aracı o aldı dedi, bende espri yaptım benim sayemde biri daha puntocu oldu dedim gülüştük :)

korhan1482
22/08/2012, 21:05
2 haftadır kullanıyorum kullandıgım en rahat araba, tavsiye ederim. manuel vites sevenine birsey demem ama tam hammallıkmıs onu anladım crusecontrol uzun mesafelerde şöför dostu. 40000 civarında lınabilecek b segmentinde en iyi araba diyebilirim. vergi ve tüketim, sevis, parca avantajıda cabası.