PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir - Tekirdağ (Çanakkale üzerinden) Yol Durumu

Xenophan
13/08/2012, 15:07
Selamlar;

Önümüzdeki cuma akşamı iş çıkışı İzmirden Tekirdağ'a gideceğim. Çanakkale üzerinden Lapseki-Eceabat feribotlarını kullanarak karşıya geçmeyi, böylece istanbul trafiğinden kurtulmayı ve ayrıca yoluda kısaltmayı düşünüyorum.

Bu güzergahta Menemen balıkkesir yolunu Kullanacağım sanırım. Sonrasında Çanakkale yoluna düşüp oradan devam edeceğim. Çanakkaleye gelince 2 noktada karşıya geiş varmış. Birisi Lapsekide, diğeri neresi bilmiyorum.
Bilenlere sorsam aceba sizce hangisi ?

Birde karşıya geçince yollar gayet düz gözüküyor haritada. Otobanmıdır yoksa normal şehirler arası yolmudur nasıldır?

Birde Radar durumu nasıldır ? :)

ersobas
13/08/2012, 15:18
Bn sana her türlü bilgiyi verebilirim lapsekiden karşıya geçtiğin Gelibolu şehride büyüdüm
Bütün karşıya geçiş firmaları gestaşa bağlanmıştır. Trafik işaretçileri ile kolayca feribotları bulabilirsin.

Çanakkale girdiğinde çanakkale-eceabat arası feribotla yaklaşık 25-35 dk arasında geçebilirsin sonra geliboluya yol 42 km gidiş-geliş tek şerit yoldur. yolu iyidir ama biraz virajlıdır. asfalt kalitesi fena değildir.

çanakkale-kilitbahir arası motorlar çalışmakta onlarla 15 dk deniz yolu yapıp geliboluya yol 50 km ye çıkmaktadır.

çanakkaleye girmiyeyim lapsekiyi devam edicem dersen çevre yolundan duble yoldan 30-35 km kadar duble yoldan az virajlı biraz gürültülü bi asfaltlı yoldan lapsekiye gidip 30-35 dakikalık feribot yolcuğuluğu ile geliboluya direk geçersiniz.

bide çardaktan geçme yolu var ama izmir yönünden gelirken size o pek uymaz.

güzergahınız menemen aliağa bergama dikili ayvalık gömeç Karaağaç (bn şu an orada çalışıyorum belediyede inş. müh. olarak) burhaniye edremit akçay güre altınoluk küçükkuyu (arada ayvacık rampalarında dikkatli olun tehlikeli virajlardır) ayvacık ezine kepez çanakkale lapseki yada eceabat keşan malkara tekirdağ olacaktır.

Radarlar bizim körfez için Ayvalık-gömeç gömeç-Burhaniye arasında Toprak beji bir clio sysmbol var o durur ama yollar duble olduğundan 110 u geçmeyin sorun olmasın. Ama o yollarda genelde körfeze inildiğinden karşı şeritte konuyor yani sizin gidiş istikametinizde değil.

Bide burhaniye edremit arasında ve güre-altınoluk arasında yol çalışmasından dolayı şerit değiştirmeler var şu an haberiniz olsun. aynı çalışmalar ezine çanakkale arasındada var bayramda sıkışık olur trafik aman dikkat

başka sorunuz varsa bn cevaplayayım.

celenlee
13/08/2012, 19:39
Öncelikle istanbuldan dolaşmanın zaten bir alemi yok. Tekirdağa gidecek biri için.

İzmir-İst-Tekirdağ=705KM
İzmir-Ç.Kale-Tekirdağ=515KM
-------------

Balıkesirde bir yere uğramayacaksanız eğeryolu uzatmanızın yine bir manası yok ;)
Ben İzmir-Keşan Yapalı tam 2 yıl oldu. Yolun asfalt kalitesini şu an bilemicem ama yol yapısından bahsedebilirim.

İzmir edremit arası yol gayet güzel. İzmir Ç.Kale arasındaki tek problematik yer, kaz dağındaki geçit. Eğer bir konvoya denk gelirseniz en fazla 20dk yolunuz uzar.Gerisigayet düz ve tehlikesi olmayan yollar.
Ezine-Çkale arasında da bir kaç tehlikeli yer vardı ama epeyce genişlettiler oraları da.

Hayırlı Yolculuk..

cosworth20
13/08/2012, 21:09
Ezineden git peynir fln alir ordan eceabattan gidersn herkes sen gibi dusunuo lapsekide gorucem seni kuyrukta ; ) hayirli yolculuklar ...

uzuncocuk
13/08/2012, 22:43
lapsekı de kuyruk olayı sıkıntı... yada çanakkale merkezde... balık ekmek falan yap... ben olsam canakkale merkezde beklerım dıcem onda da otobusler sıraya hep onden giriyor.

celenlee
13/08/2012, 22:55
Vapur 3 noktada da 25TL
Merkezde yeni vapurlar Eceabat'a 15dkya geçiyor karşıya
Kilitbahir'e ise 10dk
Lapsekideki 25dakika gibi sürüyor.

Eceabattan Gelibolu=44km
Kilitbahir Gelibolu=48km
Merkez Lapseki=32km (İp gibi yol ;) asfaltta yeni sayılır max 2 yıllık.)

Kilitbahirden her geçtiğimde pişman oluyorum. Fazla dolambaçlı yollarda konvoy gittiğim için.Bazen yoğunluk varken merkezden kalkan gestaşlar da kilitbahirde araç indiriyor.
2şer vapur kaldırıyorlar, birikimi eritmek için en yakın yer kilitbahir iskelesi.
Sonra dön dur virajları :)

En temizi basıp lapsekiye gitmek ve ordan dinlene dinlene karşıya geçmek.
Zaten geliboluda kavşak çalışmaları sebebiye, gelibolunun içine girmeniz gerekecek.Saatini tam tutturup Lapsikeden geçiş yapmak en iyisi ;)

celenlee
13/08/2012, 22:59
Bir de çanakkale içinde poliseler radara çok bi meraklı :)
50km geçmicen ş.içinde kameralardan da cezaya başlamışlar, ve troya caddesinde sık sık radara çıkıyolar, çok ilginç ya :) Yapcak başka işleri yok tabi, onları da anlıyroum:)

Nokta.
13/08/2012, 23:49
İlla lapseki diye takılma 3km ileride çardak beldesi var oradanda geliboluya gestaş motorları var bizim yazlık orada orayı kullanmanı tavsiye ederim 25tl gemi 4tl de iskele parası alıyorlar lapseki çardak motorlarını tercih edersen yolu kısaltmak degilde düzlemiş olursun digertürlü çanakkalede trafik ve karşıya geçince yollar çok virajlı ezineden çanakkaleye gelirken 18mart ünv oralarda biga tabelasını takip et sanırım 45km kadar hayırlı yolculuklar

emreaktan
14/08/2012, 00:50
çanakkale içinde 50 geçme özellikle ünüversite kav şağından kipayı az geçince 51 olsa yapştıriyo renklı fotğraflı birde izmir tarafından gelince truva girişinden sonra uzunca bi dümrek rampası var ordan aşşa inerken yeşil bi hyundai görürsen cezayı yemişsindir bence kilitbahir motorlarını kullan hem sırada olsa bi şeyler atıştıracak hem de otoparklar var pahalıda değil 7.5 dk kada karşıdasın lapsekiden ağır vasıtalar için geçişte olduğundan sıkıntı olur çanakkaleden sadece otomobil geçiyo birde ayvacıktan itibaren yol çalışmaları var ezinede yollar sağli sollu mıcır birde kamyonlar çalışıyo dikkatli gitmek ve sabır gerekiyo hayırlı yolculuklar selametle

emrahisilti
14/08/2012, 07:42
lapsekiye oraya buraya uğramaya hiç gerek yok.Neredeyse ayda 1 bu yoldan geçiyorum.Çanakkale merkeze gelip ister feribotla ister motorla karşıya geçin gitsin.feribot 20-30dk motor 15dk da geçiyor.Motorla geçtiğinizde fazladan 4km yol gidiyorsunuz okadar.
ezine ayvacık tarafında yol çalışması vardı yerler mıcır dikkat..

ersobas
14/08/2012, 08:13
lapsekı de kuyruk olayı sıkıntı... yada çanakkale merkezde... balık ekmek falan yap... ben olsam canakkale merkezde beklerım dıcem onda da otobusler sıraya hep onden giriyor.

Çardak Motorları Gestaş Firmasında değil.

Otobusler artık sıra bekliyor öne geçirilmiyor.

Çardak motorları gelba-karahasanoğulları gibi gelibolunun armotörlerinden oluşan bir hattır. Bilginize ;) cuma günü bnde o yolda olucam ama sıra beklemiycem çünkü arabayı karşıya geçirmiycem evim geliboluda olduğu için gemi parası gereksiz oluyor bize :)

levan34
14/08/2012, 12:48
ayvacık rampasında dağın tepesinde salaş bir çay içme yeri var....onu kaçırma,manzarada mola ver,temiz dağ havası al.

https://img811.imageshack.us/img811/5126/ayvack.png (https://imageshack.us/photo/my-images/811/ayvack.png/)

Xenophan
14/08/2012, 12:58
Yorumlar harika, herkese teşekkürler. Işten çıkıp yola çıkacağım için gece vakti oralarda olacağım büyük ihtimalle. Tavsiyelerinize mümkün mertebe uymaya çalışacağım. :)

2 ile GT-I9100 cihazımdan gönderildi

ersobas
14/08/2012, 13:31
ayvacık rampasında dağın tepesinde salaş bir çay içme yeri var....onu kaçırma,manzarada mola ver,temiz dağ havası al.

https://img811.imageshack.us/img811/5126/ayvack.png (https://imageshack.us/photo/my-images/811/ayvack.png/)

Harbi güzel bi manzarası var oranın Küçükkuyuya Edremit körfezine bakar

lektonstar17
14/08/2012, 15:33
Arkadaşlar Tekirdağ Gelibolu arası yollar ne durumda bileniniz varmı ? Ay sonunda memleketim Çanakkaleye gidicem.

emrahisilti
14/08/2012, 16:00
gidiş yolu çok rezalet heryer yama araba zıplaya zıplaya gidiyor.Ama dönüş yolu daha temiz bir sıkıntı yok.