PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şükürler olsun bugün Opeti bıraktım....Dünya varmış!!!

biancoangelo
08/08/2012, 22:03
Arkadaşlar bugün Opeti bıraktım ve Shellden aldım yakıtımı. Araca Shellin yakıtı girergirmez bir sakinleşti bir sakinleşti sormayın. 4000 devirde homur homur homurdanan o motordan eser kalmadı. Vallahi Shell shell diye çok yazdım bu foruma bi kere daha söylicem. Arabanızı seviyosanız shell alın. Bu kadar çok fark varsa eminim bu işte bi gariplik var.... Ayrıca Opetin kartınıda kırdım. Tabiki bu güne kadar 1300 tl lik yakıt almışım bana sadece 13 tl puan vermiş. Bunada buradan YUhh diyorum... 13 Tl lik yakıtımı depoya koydurttum. Gazladım Shell e yeni kartımı aldım ve marşa bastığımda aracım resmen kedi gibiydi. Kim ne derse desin ne söylerse söylesin eğer bende anlıyosam biraz motordan Shell tüm yakıtlardan iyi -benzin- olarak.

cemal arslan
08/08/2012, 22:43
aslında bu shellden ziyade o istasyondaki yakıtın kalitesi...
elbette shell kötü değil ancak her yakıt her araca iyi gelmiyor...
özellikle gtl kullanıpta enjektör bozanları duydum...

ben her zaman şunu diyorum...sürekli aynı markadan aynı istasyondan almayın...eminseniz alın...ama değilseniz ara sıra değiştirin...ki kıyaslama şansınız olsun...

biancoangelo
08/08/2012, 22:48

ben her zaman şunu diyorum...sürekli aynı markadan aynı istasyondan almayın...eminseniz alın...ama değilseniz ara sıra değiştirin...ki kıyaslama şansınız olsun...

doğru söylüyosun hocam ben petrol ofisinide, shellide, opetide, totalide, bp yide denedim. Yine vurgulayım.

1 numara Shell....
2 numara Total...
3 numara bp ve opet... Diğerini bilmiyorum.

ozdem
08/08/2012, 22:50

Haklisin ama Opet de genel anlamda bir sıkıntı var. Yoksa gtl olması ya da bayi kalitesi dısında Opet kesinlikle her yonden daha kalitesiz bir mazota sahip...
Bende yaklaşık 3 aydır opeti terkettim ve bazen total bazende shell alıyorum,
Ciddi anlamda farketti... Tabi birde kendi işletmesi olan istasyonlardan almaya gayret ediyorum ama cok zorda kalmadikca Opet den bir daha almam herhalde...

SteinGP
08/08/2012, 22:53
her zaman total alırdım. çeşme-alaçatıdaki totalden aldığım mazot mahvetti arabayı lanet olasıca bir de fulledim bitsin diye uğraşıyorum şimdi. hem çok çabuk bitiyor hemde sanki içine bişey kaçmış gibi araba hiç çekmiyor. o taraflara giden arkadaşlar dikkat etsinler...

ibrahim06
08/08/2012, 23:16
opete mail atacağım bakın herkes sizden kaçıyor ne yaptınız yakıtlara da böyle oluyor diye.

celenlee
08/08/2012, 23:54
Öncelikle aramıza hoşgeldin :)

Opet 95'ten Shell 95'e mi geçtiniz? yoksa 97'e mi?

biancoangelo
08/08/2012, 23:57
Öncelikle aramıza hoşgeldin :)

Opet 95'ten Shell 95'e mi geçtiniz? yoksa 97'e mi?

Zaten Aranızdaydım.... Tabikide 95 oktan kullanıyorum.Zaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten Aranızdaydım... Ayrıca opetin 95 ve 97 arasında çok bi fark yok.

biancoangelo
08/08/2012, 23:59
opete mail atacağım bakın herkes sizden kaçıyor ne yaptınız yakıtlara da böyle oluyor diye.

Hocam valla atın. Hatta bence kullanıyosanız sizde bırakın. yazık motora.

celenlee
09/08/2012, 00:27
Zaten Aranızdaydım.... Tabikide 95 oktan kullanıyorum.Zaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten AranızdaydımZaten Aranızdaydım... Ayrıca opetin 95 ve 97 arasında çok bi fark yok.

" Şükürler olsun bugün Opeti bıraktım....Dünya varmış!!! (https://forum.grandepuntotr.com/genel/39510-sukurler-olsun-bugun-opeti-biraktim-dunya-varmis.html#post720374)"

Opeti bırakanların arasına hoşgeldin demek istemiştim, anlamanız lazımdı ;)

ligdevi
09/08/2012, 00:28
shell kaliteli yakıt anlamında genelde 1 numaradır bence ...Bende shelin v-power dizelini kullanıyorum memnunum . :)

cihankardes
09/08/2012, 01:01
Ben de Shell Fuelsave dizel :)

Memnunum. yakışı iyi. sesi ve çekişi iyi. gtl gibi olmaz ama gayet hoş.

tayfux
09/08/2012, 01:17
TSK nın opetlerinden bence her zaman mazot al..ama onun dışında gerçekten shell çok iyi..

biancoangelo
09/08/2012, 01:29
" şükürler olsun bugün opeti bıraktım....dünya varmış!!! (https://forum.grandepuntotr.com/genel/39510-sukurler-olsun-bugun-opeti-biraktim-dunya-varmis.html#post720374)"

opeti bırakanların arasına hoşgeldin demek istemiştim, anlamanız lazımdı ;)

doğru söylüyosunuz...haklısınız..kus. Bakmayın anlamadım.

takres
09/08/2012, 02:14
shell aldığımız benzin veya mazota ne kadar indirim veya puan veriyor kart olunca...

biancoangelo
09/08/2012, 02:18
shell aldığımız benzin veya mazota ne kadar indirim veya puan veriyor kart olunca...

Valla hiç önemli değil ama heralde opetten iyi verirler en az opet veriyo bi kaç konuda yazmışlardı. Vermesede ben sadece benzinine bile razıyım. Arabada titreme kalmadı yaa.Üstelik bu araç 0 km titreme nedir. Opet yaptırıyodu işte.

Carking
09/08/2012, 04:17
arkadaslar shell kesinlikle daha iyi eski aracımda da shell kullanıyordum ama evomu aldığım bayi bana opet kullanmamı kullanmassam aracımın garanti kapsamından cıkacağını söyledi ben şimdi shell'den alırsa böyle bişey olurmu?

iskmehmet1975
09/08/2012, 10:01
ustalar bende 0 km aracıma opet yakıtı koymuyorum.enbeğendiğim total oldu şimdiye kadar.shell fuelsave çok uzun gidiyor bayıldım ama sanki aracın çekişi düştü gibi.ordu merkezde total olmadığından shell den şaşmam.her ikiside çok çok iyi yani tavsiye ederim ama opet aslaaaaaaa

fotobelit
09/08/2012, 10:17
Tabiki shell..

sebasti
09/08/2012, 10:23
Punto mu aldın alalı opet eurod. kulanıyorum, mümkünse aynı istasyondan.
Bahsedilen sorunlari zerre yasamadim, aksine shell vpover ile daha az km yapiyorum.
Opet w kart ile zamlari amorti edercesine de puan aliyorum.

Ayrıca nasıl olurda %95 i aynı olan(opet,shell) yakitlari degistirince araç uçtu kaçtı üff maseratiye döndü, sesini kesti, anauvv araca biseyler oldu, bu kaka obürü cici gibi başliklar açıp ciddi farklar hissediyorsunuz hayretler icinde okumaktayım :)

liebermann
09/08/2012, 10:25
Cemal bey'in de belirttiği üzere olay bence de tamamiyle istasyonla ilgili.. saklama koşulları, sunma koşulları net belirleyici durumda..

biancoangelo
09/08/2012, 10:44
Punto mu aldın alalı opet eurod. kulanıyorum, mümkünse aynı istasyondan.
Bahsedilen sorunlari zerre yasamadim, aksine shell vpover ile daha az km yapiyorum.
Opet w kart ile zamlari amorti edercesine de puan aliyorum.

Ayrıca nasıl olurda %95 i aynı olan(opet,shell) yakitlari degistirince araç uçtu kaçtı üff maseratiye döndü, sesini kesti, anauvv araca biseyler oldu, bu kaka obürü cici gibi başliklar açıp ciddi farklar hissediyorsunuz hayretler icinde okumaktayım :)

Siz benim olduğum yerde alında göreyim bakalım böyle yazabilecekmisiniz. Yuppi Shell aldım bile dersiniz.

tortuga
09/08/2012, 10:49
2 depodur Lukoil ectodizel alıyorum, kendi kartlarınla %3 anında indirim yapıyorlar (benzine %7!), puanla falan uğraşmıyorsun, hem menzilinden hem motor sesinden çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim.

biancoangelo
09/08/2012, 10:56
2 depodur Lukoil ectodizel alıyorum, kendi kartlarınla %3 anında indirim yapıyorlar (benzine %7!), puanla falan uğraşmıyorsun, hem menzilinden hem motor sesinden çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim.

doğrudur Lukoilde güzelmiş. Bi akrabam kullanıyo gayet memnun.

timurgoksel
09/08/2012, 11:19
Siz benim olduğum yerde alında göreyim bakalım böyle yazabilecekmisiniz. Yuppi Shell aldım bile dersiniz.

bulunduğun yer neresi onu söyleyebilir misin?

ben ankarada sürekli anadolu bulvarında karşılıklı 2 opet var gimat'ta ordan alıyorum 1 yıldır, sıkıntı yaşamadım

albea'm varken istanbul yolu shell ve şaşmaz shellden aldım menzil konusunda sıkıntı yaşadım

arkdaşların söylediği gibi saklama koşulları istasyon pompa çok etkiliyo yakıtı...

biancoangelo
09/08/2012, 11:24
bulunduğun yer neresi onu söyleyebilir misin?

ben ankarada sürekli anadolu bulvarında karşılıklı 2 opet var gimat'ta ordan alıyorum 1 yıldır, sıkıntı yaşamadım

albea'm varken istanbul yolu shell ve şaşmaz shellden aldım menzil konusunda sıkıntı yaşadım

arkdaşların söylediği gibi saklama koşulları istasyon pompa çok etkiliyo yakıtı...

:D ...Açık adres vereyim kardeş yaz.... :D kardeş ben Shellden memnunum Ankara K.örendeyim. K.örende olan adam nereleri kastettiğimi bilir. Ha sen Opetten memnunsundur bişey diyemem. K.örende olduğumu diğer mesajlarda bol bol ifade ettim. Sana şöyle izah edelim.... K.örendeki tüm Shell opet kıyaslamasını yapabilirsin..... Yalnız ben bu ayrımı öyle 1 -2 senede değil zaten diğer araçlarımdada görmüştüm. Puntoda Opet kullanmamın sebebini biliyosun şu garanti davası işte.he birde Ufuktepeye çıkarken solda LUKOİL var bak oranın yakıtıda muazzamdır.Denenmiştir. Gimatta kavşaktaki opeti hiç kullanmadım. Ama sonuçta oda opet fark olduğunu zannetmiyorum.

timurgoksel
09/08/2012, 11:40
:D ...Açık adres vereyim kardeş yaz.... :D kardeş ben Shellden memnunum Ankara K.örendeyim. K.örende olan adam nereleri kastettiğimi bilir. Ha sen Opetten memnunsundur bişey diyemem. K.örende olduğumu diğer mesajlarda bol bol ifade ettim. Sana şöyle izah edelim.... K.örendeki tüm Shell opet kıyaslamasını yapabilirsin..... Yalnız ben bu ayrımı öyle 1 -2 senede değil zaten diğer araçlarımdada görmüştüm. Puntoda Opet kullanmamın sebebini biliyosun şu garanti davası işte.he birde Ufuktepeye çıkarken solda LUKOİL var bak oranın yakıtıda muazzamdır.Denenmiştir. Gimatta kavşaktaki opeti hiç kullanmadım. Ama sonuçta oda opet fark olduğunu zannetmiyorum.

siz benim olduğum yerde alında görün demişsin ya sanki ankara değilde başka bir yerdeymişsin gibi geldi o yüzden yazdım..

dediğin gibi babamla beraber etimesguttan opet'ten alıyorduk onun punto'ya dediğin gibiydi o'da şeker shell eryamana geçiş yaptı daha sonra...

sıkıntı aslında opet shell total değil,, bize neden kalitesiz ve PAHALI mazot ve benzin sattıkları

biancoangelo
09/08/2012, 11:48
siz benim olduğum yerde alında görün demişsin ya sanki ankara değilde başka bir yerdeymişsin gibi geldi o yüzden yazdım..

dediğin gibi babamla beraber etimesguttan opet'ten alıyorduk onun punto'ya dediğin gibiydi o'da şeker shell eryamana geçiş yaptı daha sonra...

sıkıntı aslında opet shell total değil,, bize neden kalitesiz ve PAHALI mazot ve benzin sattıkları

aynen haklısın güzel kardeşim.... Katkılarından dolayı teşekürler... Mesela İStanbul yolu üzerindede 3 tane mi 4 tane mi peş peşe opet var. Bu opetlerden birinden aldım. Fulledik hani uzun yola gidecektik. Mesela o yakıtta ses yaptı ama eskişehire giderken 3.5 yer yer 3.0 (hız 85-90-95)anlık tüketimle gittik peki shell ile aynını yapabilecekmiyiz. bu sefer bunu deneyeceğim. Yine yazarım. Hayırlı forumlar sevgili kardeşim.

tahsins
09/08/2012, 12:06
yıllar yılı opet fforce 1 numara.
aracım 3 aylık 5.000 km de eski kasa 1.3 mjet doblo. 50 tl mazotla 220-250km civarı gidiyor.(3.80tl) (yüzde 80 şehiriçi) 400 kg yükllü araç 20-22kr yakıyor.
ne vuruntu ne çekiş problemi. hem 3 yıl yakıt güvence sistemide cabası.
tamamiyle psikolojik konuşulanlar.
hele o totalcilerin kafasına eski arabamın 60.000 de dağılan enjektörlerini atasım geliyor.

biancoangelo
09/08/2012, 12:32
yıllar yılı opet fforce 1 numara.
aracım 3 aylık 5.000 km de eski kasa 1.3 mjet doblo. 50 tl mazotla 220-250km civarı gidiyor.(3.80tl) (yüzde 80 şehiriçi) 400 kg yükllü araç 20-22kr yakıyor.
ne vuruntu ne çekiş problemi. hem 3 yıl yakıt güvence sistemide cabası.
tamamiyle psikolojik konuşulanlar.
hele o totalcilerin kafasına eski arabamın 60.000 de dağılan enjektörlerini atasım geliyor.

ben benzin için konuşuyorum. Dizel kullanan arkadaşlarda görüşlerini iletiyorlar. Siz bir talihsizlik yaşamışsınız...Ancak her halükarda biz ne opetçiyiz nede totalci ne de shell ci.. sadece doğru yakıtı paylaşıp bilgilendiriyoruz. Yakıt güv. sistemi tüm firmalarda mevcut bunu unatmamanız gerekli. ayrıca forumda kafaya enjektör atmak vb. şiddet içeren sözcükler hoş durmaz. Yukarıda yakalamış olduğunuz yakıt verilerinizi Shellede yakalayacağınıza eminim. Ayrıca Siz tüketicilerin kafasına enjektör atmak yerine benzini aldığınız yerin kafasına atsaydınız. Bugün burada böyle bi yazı değil esnafı yeren bi yazı yayınlardınız. hayırlı forumlar. ****KESİNLİKLE PSİKOLOJİK DEĞİL KONUŞULANLAR****

Carolita1907
09/08/2012, 14:28
Ben yaklaşık 1 sene Full'ü kullandım gayet memnundum. Fakat belli bir süre sonra yokuşlarda çekmeme gibi sorunla karşılaştım.

Opet'e geçtikten sonra gözle görülür şekilde de artış gözlemledim.

celenlee
09/08/2012, 17:13
Ben yaklaşık 1 sene Full'ü kullandım gayet memnundum. Fakat belli bir süre sonra yokuşlarda çekmeme gibi sorunla karşılaştım.

Opet'e geçtikten sonra gözle görülür şekilde de artış gözlemledim.

Demek ki başka bir firmaya geçsen daha neler neler gözlemleyecektin :)

DİZELDE: OPET e kadar can sıkıcı başka yakıt kullanmadım! Ama menzili bariz fazla, araç gitmese de, takır kukur çalışsa da menzili %10 fazla vpower'a göre. Shel (Vpower- GTL-FuelSave) BP E.dizel ve Opet EuroDizel kullandım bu güne kadar eski aracımda. Her birinde menzil ölçmüşlüğüm vardır.

Bu arada: GTL hem menzil düşürüyo hem de pahalı, yani çifte zarar :)

BENZİNDE ise: TOTAL 95 ve OPET 95 (al birini vur ötekine) den kötü yakıt kullanmadım bu güne kadar!! BP de çok yakın bunlara aslında performans olarak.

Shell 95 - PO 95 yukardakilerin yanında 10 numara :)
Henüz 97 denemelerine geçmedim :)

biancoangelo
09/08/2012, 18:04
Demek ki başka bir firmaya geçsen daha neler neler gözlemleyecektin :)

DİZELDE: OPET e kadar can sıkıcı başka yakıt kullanmadım! Ama menzili bariz fazla, araç gitmese de, takır kukur çalışsa da menzili %10 fazla vpower'a göre. Shel (Vpower- GTL-FuelSave) BP E.dizel ve Opet EuroDizel kullandım bu güne kadar eski aracımda. Her birinde menzil ölçmüşlüğüm vardır.

Bu arada: GTL hem menzil düşürüyo hem de pahalı, yani çifte zarar :)

BENZİNDE ise: TOTAL 95 ve OPET 95 (al birini vur ötekine) den kötü yakıt kullanmadım bu güne kadar!! BP de çok yakın bunlara aslında performans olarak.

Shell 95 - PO 95 yukardakilerin yanında 10 numara :)
Henüz 97 denemelerine geçmedim :)

97 de performans biraz daha artıyo ancak tüketimde aynı oranda artıyo.... Tek fark bu 95 ile 97 arasındaki.

biancoangelo
10/08/2012, 11:23
Şimdide eski kartımdaki puanları Shell müşteri hizmetlerinden yeni kartıma aktardım.... Böylece bu iş süper oldu...Yeni Kartımı tanımladılar....Ayrıca müş. hiz. çok başarılı buldum....

dincsoy16
10/08/2012, 22:20
Shell gtl kullaniyordum aracim cok sesli calisiyordu opet fullforce a gectim gayet memnunum.bu arada saklama kosullari ne kadar önemlide olsa shell gtl ile bariz daha az km gidiliyor.birde shell 150 tl mazota 2.5tl puan verirken opet 7.5tl puan veriyor bunuda goz ardi etmeyin derim.

Sent from my GT-I9100 using

biancoangelo
10/08/2012, 22:26
Shell gtl kullaniyordum aracim cok sesli calisiyordu opet fullforce a gectim gayet memnunum.bu arada saklama kosullari ne kadar önemlide olsa shell gtl ile bariz daha az km gidiliyor.birde shell 150 tl mazota 2.5tl puan verirken opet 7.5tl puan veriyor bunuda goz ardi etmeyin derim.

ben 1300 liralık benzin almışım 13 tl puan vermiş Opet. Bu mudur yani????

celenlee
10/08/2012, 23:24

Opete başladım ve kart aldım. Toplam 400TL yakıt aldıktan sonra, 40 TL bonusumu almaya gittiğimde, 3.4TL puan vardı kartta.

Size ayrı bana ayrı mı kart veriyor bu opet!!

Mugen_punto
10/08/2012, 23:26
Ben %1 veriyor diye biliyorum.

HTC Explorer A310e cihazımdan 2 ile gönderildi

celenlee
10/08/2012, 23:28
ben 1300 liralık benzin almışım 13 tl puan vermiş Opet. Bu mudur yani????

Opet dediğiniz gibi %1 veriyor.
Ama shell de emin olun bundan fazla vermiyor :)

1-2 sene önce verdiğinin yarısı kadar tl veriyor artık Shell.
**Eskiden 300 puana 5TL alırken şimdi 1000puan'a 10 TL veriyor.

60lt mazot'a 90 puan veriyor.
1000 puan için 2200TL'likyakıt almak gerekiyor :) ki 10 TL versin..

Yani al birini vur ötekine ;)

Yİne de opet daha fazla veriyor şu durumda.

biancoangelo
10/08/2012, 23:39
Opet dediğiniz gibi %1 veriyor.
Ama shell de emin olun bundan fazla vermiyor :)

1-2 sene önce verdiğinin yarısı kadar tl veriyor artık Shell.
**Eskiden 300 puana 5TL alırken şimdi 1000puan'a 10 TL veriyor.

60lt mazot'a 90 puan veriyor.
1000 puan için 2200TL'likyakıt almak gerekiyor :) ki 10 TL versin..

Yani al birini vur ötekine ;)

Yİne de opet daha fazla veriyor şu durumda.

Olsun Valla Shellin yakıtı daha kaliteli......Ses soluk kalmadı arabanın motorunda menzilde bence uzadı..... İstese hiçç puan vermesin. Feda olsun puanlarım kaliteli yakıta. Opet zulumden başka bişi değilmiş.

celenlee
11/08/2012, 00:10
Olsun Valla Shellin yakıtı daha kaliteli......Ses soluk kalmadı arabanın motorunda menzilde bence uzadı..... İstese hiçç puan vermesin. Feda olsun puanlarım kaliteli yakıta. Opet zulumden başka bişi değilmiş.

Orası öyle zaten :) Benim yolumda olsa ben de hep shell kullancam ama PO işime geliyor :) Yolumun üstü ve araç yıkama var :)

----------Bu arada---------
C.Bağ CEM Shell'e güvenim sarsıldı geçenlerde.

Bir seferinde ışık yeni yanmıştı, karşıya gidip gelecektim,Kredi kartım kesilmedi diye 20TL yakıt almam gerekti.

Aracımı iyi tanıyorum, kaç paraya ne kadar ibre oynadığına eminim. Ancak bir gariplik oldu,menzil de 100km artması gerekirkern 55km arttı??

Babam ne anlıcan ibreden kurcalama dedi ben de çıktım yola, normalda 20TL'ye 100km giden ben, 60km'de yeniden ışık yanınca şoke oldum!!
Akşam döndüşümde z.burunundan bir yerden yeniden yakıt almam gerekti, yeniden 20TL, bu sefer hem menzilim 100km arttı hem de ibrem doğru çıktı.

Cem'e gidip durumu anlattığımda da hiç sallamadılar :P
Doldur depoyu desem 60lt'lik depoya 80lt fiş çıkartacaktı herhalde...

biancoangelo
11/08/2012, 00:27
Orası öyle zaten :) Benim yolumda olsa ben de hep shell kullancam ama PO işime geliyor :) Yolumun üstü ve araç yıkama var :)

----------Bu arada---------
C.Bağ CEM Shell'e güvenim sarsıldı geçenlerde.

Bir seferinde ışık yeni yanmıştı, karşıya gidip gelecektim,Kredi kartım kesilmedi diye 20TL yakıt almam gerekti.

Aracımı iyi tanıyorum, kaç paraya ne kadar ibre oynadığına eminim. Ancak bir gariplik oldu,menzil de 100km artması gerekirkern 55km arttı??

Babam ne anlıcan ibreden kurcalama dedi ben de çıktım yola, normalda 20TL'ye 100km giden ben, 60km'de yeniden ışık yanınca şoke oldum!!
Akşam döndüşümde z.burunundan bir yerden yeniden yakıt almam gerekti, yeniden 20TL, bu sefer hem menzilim 100km arttı hem de ibrem doğru çıktı.

Cem'e gidip durumu anlattığımda da hiç sallamadılar :P
Doldur depoyu desem 60lt'lik depoya 80lt fiş çıkartacaktı herhalde...

Bu kötü bi durum şöle bişey var hani bu durumu Opet Shell Bp veya Total deyip markalaştırmamak gerekli o benzin istasyonu için konuşulabilir elbette. mesela burada ben hiç bir esnafa asla güvenmiyorum. Çünkü adam sırtımı döndüğümde abi muck muck yapıyo. Bi kaç kez benim başımada geldi. Şimdi başında duruyorum aracımın ve sayacı an ve an kontrol ediyorum.Tabi pompacı kıl oluyo ama olsun. gerekirse kavga ederim dayak yerim ama 1 kuruşumu yedirtmem yada yumuşatalım elimden geldiği kadar dikkat ederim. Ama o arkadaşda şanslıymış ve farketmiş ya daha fazla meblağlarla bu duruma yakalananlar napsın. Ülkem insanlarından çok bozuk adam çıkıyo bu sıra üzülüyorum. Yazzık yazık bu acizlere.

dincsoy16
11/08/2012, 03:38
Opete başladım ve kart aldım. Toplam 400TL yakıt aldıktan sonra, 40 TL bonusumu almaya gittiğimde, 3.4TL puan vardı kartta.

Size ayrı bana ayrı mı kart veriyor bu opet!!

Evet sanırım bende farklı kart var.Çünkü opet kartımı çalıştığım TOFAŞ fabrikasının içerisinde form doldurarak almıştım.Bahsettiğim puanı hemen TOFAŞ'ın yanındaki NURPET'ten aldığımda veriyor.Diğer opetlerde sanırım sizin dediğiniz oranlar geçerli olabilir.

celenlee
11/08/2012, 11:59
Standart olması lazım aslında. Köşesinde bir PARO logsu olsa gerek.
Burda da tüm kartlar gösterilmiş ;)
Opet - Paro Nedir? (https://www.opet.com.tr/tr/ParoNedir.aspx)

Opet sitesinde de %1 diye tek bir rakam telaffuz edilmiş.

Sizin söylediğiniz oran %5 oluyor :)
Birtek TEB TOTAL kartta var böyle bişi :)

ESH
11/08/2012, 12:53
Arkadaslar bende onceden opet kullaniyordum mede olsa milli sermaye turk mali turkiye kazanain almanlar degil diyodum . Uzun yola ciktim opetten fulledim depoyu ve yolda yakitaiz kaldim 100 km hep shell gordum shelldeb 100 tl lik mazot aldim ve ortalama 100 ve 120 km arasi hizlanmada aracim 575km gittikten sonra isik yandi ve iki aydir shell kullaniyorum 20 tl lik mazotla puntom ortalama 110 km gidiyr sehir ici karisik. Gecen gun mecbur kaldim opetten 20 liralik mazot aldim 60 km de isik yandi ve yol ayni yol duzergah ayni duZergah siz dusunun artik. Totalden aldim bir zamanlar mazotu cok gidiyr ama araba cekisten dusuyor du ama suan benim iZlenimim shellden yana .

yengecbaris
11/08/2012, 15:13

Opet world kartta %5 oluyor ama o da 1000 TL' yi geçtiğinde. 1000 TL'ye kadar %3 sevgiler

celenlee
11/08/2012, 15:50
Opet world kartta %5 oluyor ama o da 1000 TL' yi geçtiğinde. 1000 TL'ye kadar %3 sevgiler

Bu da iyimiş :) Bir de üstüne +%1 paro.

Ben bonus kullanıyorum Aralıktan bu yana toplam aldığım yakıtın %7.5 i kadar bedava yakıt almışım çeşitli kampanyalarla birletştirince.

Opetin ya da Total'in yakıtı(95Benzin'i) Po kadar olsaydı en azından, düşünmez bu kartlardan birini çıkartırdım, diğer türlü insan epeyce uğraşıyor yok 100TL aldım, depo doldu dolmadı vs. yok gününü takip et, yüklendi mi yüklenmedimi bi dünya sorun..

yengecbaris
11/08/2012, 16:06
Paro olmuyor direkt kredi kartından çekiliyor. Paro iptal opet world kullanınca :)

dincsoy16
12/08/2012, 03:17
Standart olması lazım aslında. Köşesinde bir PARO logsu olsa gerek.
Burda da tüm kartlar gösterilmiş ;)
Opet - Paro Nedir? (https://www.opet.com.tr/tr/ParoNedir.aspx)

hayır tek kart diye birşey yok.kartımdaki oran %5.fakat sadece nurpetten aldığımda %5, diğer opetlerde %1 benimde.nurpet tofaş için kampanya yapmış opet kartını tofaş içerisinde form doldurup aldığında oran %5 miş.kısacası opet ile alakası yok nurpetrol'ün yaptığı bi kampanya :thumbup1: