PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shell gtl ilemi yoksa opetin mazotuylami fullim yola cikmadan?

dogus618
08/08/2012, 11:06
Arkadaslar hangi yakiti onerirsiniz uzun yolda bana shell gtl mazotmu yoksa opetmi ya bi iki kere shell gtl koydum arabanin cekisi motor sesi bile guzellesti ama uzun yolda shell gtl biraz fazla yakabilir diye duydum ama sizce ne yapmaliyim??

Ziyaretci040
08/08/2012, 11:08
fuelsave al devam et doğukancım.

cosworth20
08/08/2012, 11:23
GTL al tabikide.ben daha dün geldim uzun yoldan 380 km'yi 120km hızla 70 liraya geldim GTL ile.çok ince bir mazot bu daha tr'de örneği yok başka.Fiyatı o yüzden 4.00 TL. uzun yol için birebir.hem daha az yakarsın hem aracın motor sesinin nasıl değiştiğini görürsün ...

rbcn
08/08/2012, 12:24
motor sesi az olsun isteseydik benzinli araç alırdık 4 tl ye mazot mu alınır fuelsave al en ucuzunu fazla para verme hem daha fazla km gidersin daha az yakarsın

Ziyaretci037
08/08/2012, 12:32
GTL'den mazot alınca 6 lt yaktı aracım ki hiç bu kadar yakmamıştım.Ama arabanın gidişi motor sesi bariz farkediyo.Bende yakınlarda uzun yola çıkıcam opetten fullemeyi düşünüyorum daha az yaktığı için.Ama ekonomi düşünmüyosan GTL'yi tek geçerim..

cosworth20
08/08/2012, 12:37
bahsettiğin fuelsave ne kadar 3.80 . arkadaş uzul yol yapacağım diyor farkettiysen ... sen sanırım GTL ile hiç uzun yola çıkmadın ... fuelsave ile GTL arasında nerden baksan 100 km fark ettiriyor.her ay 3000 km yapan ve mazotumu shell'den başka bir firmadan almayan biri olarak denedim ve tecrübem üzerine yazıyorum ... ayrıca 110-120 bas GTL ile araç akıyor 4.0 ortalama ile.fuelsave ile bunu yapamassın.

liebermann
08/08/2012, 12:50
bahsettiğin fuelsave ne kadar 3.80 . arkadaş uzul yol yapacağım diyor farkettiysen ... sen sanırım GTL ile hiç uzun yola çıkmadın ... fuelsave ile GTL arasında nerden baksan 100 km fark ettiriyor.her ay 3000 km yapan ve mazotumu shell'den başka bir firmadan almayan biri olarak denedim ve tecrübem üzerine yazıyorum ... ayrıca 110-120 bas GTL ile araç akıyor 4.0 ortalama ile.fuelsave ile bunu yapamassın.

çok iddialı :wacko000:

CoachK
08/08/2012, 13:50
fuel save ile gtl arası olan v-power diesel var ? 3,79 olması lazım. ondan doldur ? ben en son 1 depo v-power ile bartın -ankara gittim geldim 120 - 100 den aşağı inmeden 600 km yolda 100 lira yaktım.

sedat06DF5649
08/08/2012, 13:55
vpower al devam et gtl e gerek yok pahalı zaten tamam güzel mazot ama hiç gerek yok bence

dogus618
08/08/2012, 14:31
Gtl i dusunme sebebim motoru temizleme ozelligininde bulunmasiydi acikcasi

cosworth20
08/08/2012, 14:41
Dostum 10 kurustan kimse zengin olmaz doldur gtl ile devam et.madem bu kadar ekonomik davranan arkadas war mazot konusunda 10 numara yag alin doldurun ... Gtl'yi biraz arastirip konusun lutfen fuelsave ile ne kadar fark var arasinda gorecek ve aldiginizda hissedeceksiniz.ben sehir icinde vpower sehirdisinda gtl kullaniyorum ...

liebermann
08/08/2012, 14:58
Dostum 10 kurustan kimse zengin olmaz doldur gtl ile devam et.madem bu kadar ekonomik davranan arkadas war mazot konusunda 10 numara yag alin doldurun ... Gtl'yi biraz arastirip konusun lutfen fuelsave ile ne kadar fark var arasinda gorecek ve aldiginizda hissedeceksiniz.ben sehir icinde vpower sehirdisinda gtl kullaniyorum ...

sattığında senin araba alınır :dj:

rbcn
08/08/2012, 15:16

litrede 20 kuruş oynuyor depoda 9 lira eder bu da 2.5 litre fazla yakıt demek 100 km de 4 lt yaktığını düşünürsek 2.5 lt ile 62.5 km gider yani iki yakıtta 4 lt yaksa uzun yolda fuelsave ile kafadan 63 km fazladan gideceksiniz

dogus618
08/08/2012, 15:19
2 3 kere gtl koydum arabanin alt dewirdeki bayginligi kalkio ortadan ve sabahlari motor sesi cok azaliyo opetten aldigimda ise yakiti sesli calisiyo kararim belli oldu gtl ile fullicem bi depoda opetle shell gtl arasinda opet ile fullersem depo sifir yani 45 litreden173 tl opette doluyo 180 tl gtl shell ile doluyo bu fark onemsiz bence motor sagligi performans ve motor sessizligi icin kararim gtl adamlardaki mazotu arastirdim gtl i bir katki daha koyuldugu zaman ucak yakitina donusuyormus o kadar temiz ve ince bir mazot ne olursa olsun opetten sogudum artik

sadece_erhan
08/08/2012, 15:39
bende hep gtl kullaırdım ama bravoya geçince 1 litre fazla yakmaya başladı, 9 litre yaktı 9 litre gtl alacağıma benzinli araba kullanmak daha mantıklı geldi. daha fazla yaktırdığı kesin. birde siyah duman olayı var gtlde. ama araba çok iyi gidiyo doldurunca :)

FeyyazYavuz
08/08/2012, 16:01
gtl diyorum başka birşey demiyorum hem araba uzuyor hemde benzinli gibi çalışıyor. 10 kuruş hiçte önemli değil uzun yola cıkacaksın

cosworth20
08/08/2012, 16:55
litrede 20 kuruş oynuyor depoda 9 lira eder bu da 2.5 litre fazla yakıt demek 100 km de 4 lt yaktığını düşünürsek 2.5 lt ile 62.5 km gider yani iki yakıtta 4 lt yaksa uzun yolda fuelsave ile kafadan 63 km fazladan gideceksiniz

işlemleri güzel yapmışsın ama fuelsave'in 63 km daha fazla gideceğini kafana göre yazmışsın.evet arada 62.5 km yapacak kadar bir yakıt farkı oluşuyor ama şöyle düşün arac düşük devirlerde 1500-2000 devirlerde 6. viteste daha seri ve motor yorulmuyor.ve uzun yolda da 6. vites ve ya 5. vites kullandığın için senin hesap ortadan kalkıyor.kısacası fullsave mazot ile aracı ben rahat bir şekilde 6. viteste gaza yüklenmeden kullanamadım.fuelsave de kullandım vpower da kullandım gtl de kullandım tek tek ölçtüm biçtim gtl ile 100 km handikaplı olunuyor.

Neyse ne shell benm ne de arkadaşın araç benm bırakalım istediğini koysun.Ayrıca şu fuelsave dediğiniz mazot benim için kamyoncu mazotundan başka bişey değil.Dizel pahalı araçlara biniyoruz biraz da dikkat edelim aracımızın canı yanmasın motoru kurumlanmasın enjektörleriniz gitmesin.o 9 TL yakıt farkından kaçıcam derken yarın bu foruma enjektörlerim gitti 1500 lira masraf çıktı diye başlık açmayalım değil mi ama ?

Ziyaretci040
08/08/2012, 17:35
Fuelsave de sesli çalışır ok. Gtl fazla yakar onada ok :) Karar senin ben uzun yolda ekonomi yapabilmek için aldım bu aracı fazla yakmasını isteseydim eğer benzinli alırdım zaten
:D

aykutisci
08/08/2012, 18:37
arkadaşlar GTL 10 kuruş fazla ama bakın abinin taxi nin enjektörler tıkalıydı katkı döktü arabaya ve full GTL kullanmaya başladı arac uçuyo şuan taxi ciler artık genelde GTL kullanıyo hleki uzun yolda GTL tasarrufda sağlıyo arac rampada bırak bayılmayı 3. vites istiyo gerçekten içine ne koyuyolarsa bu GTL efsane bi mazot bende inşallah eylül 3 de muğlaya gidicem ben GTl ile fullemeyi düşünüyorum ....

segin
08/08/2012, 18:48
shell den vazgeçme

dogus618
08/08/2012, 19:20
Opetten vazgectim zaten temelli :)

van_hoijdonk
08/08/2012, 22:59
Pazartesi Kocaeli'ne gideceğim gidiş geliş 250 km yol şuanda çeyrek depo opetten alma mazot var depoda. GTL ile mi devam edeyim üzerine? 50 lira civarı doldururum muhtemelen. Gidiş geliş rahatlıkla yeter de artar bile.

12 Lt alsam sanırım 5 civarı yakarım ortalama. :)

Punto_Can
08/08/2012, 23:22
her hafta sonu 3 yıldır 500 km civarı uzun yol yapıyorum, durmadan 250 gidiş, 250 geliş.
opette kullandım, po da, shell de.
opet'in mazotu berbat bence, hem sesli çalışıyor, hem çekişi düşüyor.
po idare eder, ilk vmaxı çıktığında çok daha iyiydi ancak bozdular bence.
shell fullsave birkez doldurdum, oldukça sesli çalışıyor, evet az yakıyor ama çekişte düşüyor.
v-power ise şehiriçi için mükemmel, yoğun trafikte kullanıyorsanız biraz daha fazla yakar diye düşünüyorum ancak performans tatminkar.
gelelim gtl'e. son 4 aydır bununla dolduruyorum. şehiriçi yoğun trafiğe girmediğim için test imkanım olmadı ancak aracım chipli olduğu için dip gazda opet,po ve fullsave de olan duman problemi gtl ile tamamen ortadan kalktı. hatta uzun yolda 100-130km/h aralığında da hepsinden az yakıyor. rampalarda çekiş düşüklüğü vs. de yaşamıyorum.

uzun lafın kısası uzun yolda kesinlikle gtl, şehir içinde de v-power tavsiyemdir ve tecrübeyle sabittir ;)

biancoangelo
09/08/2012, 10:50
Shell gtl varken neden opet???. Shell al motorun temzilensin hem tamda fırsatı.

krm1983
09/08/2012, 10:50
Akli kelden yakiti shell den

cosworth20
09/08/2012, 10:51
her hafta sonu 3 yıldır 500 km civarı uzun yol yapıyorum, durmadan 250 gidiş, 250 geliş.
opette kullandım, po da, shell de.
opet'in mazotu berbat bence, hem sesli çalışıyor, hem çekişi düşüyor.
po idare eder, ilk vmaxı çıktığında çok daha iyiydi ancak bozdular bence.
shell fullsave birkez doldurdum, oldukça sesli çalışıyor, evet az yakıyor ama çekişte düşüyor.
v-power ise şehiriçi için mükemmel, yoğun trafikte kullanıyorsanız biraz daha fazla yakar diye düşünüyorum ancak performans tatminkar.
gelelim gtl'e. son 4 aydır bununla dolduruyorum. şehiriçi yoğun trafiğe girmediğim için test imkanım olmadı ancak aracım chipli olduğu için dip gazda opet,po ve fullsave de olan duman problemi gtl ile tamamen ortadan kalktı. hatta uzun yolda 100-130km/h aralığında da hepsinden az yakıyor. rampalarda çekiş düşüklüğü vs. de yaşamıyorum.

uzun lafın kısası uzun yolda kesinlikle gtl, şehir içinde de v-power tavsiyemdir ve tecrübeyle sabittir ;)

Benim mantığın ve kullandığım yakıtın birebir aynısını kullanan tecrübeli bir arkadaşımın daha olmasına sevindim ... ;)

rbcn
09/08/2012, 20:48
Benim mantığın ve kullandığım yakıtın birebir aynısını kullanan tecrübeli bir arkadaşımın daha olmasına sevindim ... ;)

Daha gecen ay gtl nin cok yaktigindan muzdarip olup konu acmistiniz simdi cok yakan yakiti bize mi oneriyorsunuz..

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/38598-sehirici-yakit-tuketimim-s.html

cosworth20
09/08/2012, 21:53
Daha gecen ay gtl nin cok yaktigindan muzdarip olup konu acmistiniz simdi cok yakan yakiti bize mi oneriyorsunuz..

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/38598-sehirici-yakit-tuketimim-s.html

Eet ben gtl'den suphelenmistim ancak sorun enjektorlerimden cikti.enjektorlerim revize edildikten ayarlandiktan ve temizlendikten sonra bu sikintim ortadan kalkti.zaten benden onceki kullanici boyle ucuz mazot aldigi icin sikinti yaratmis.enjektorler serviste 1600 tlki ben de dikkat edin enjektorlere ucuz mazot kullanip zarar vermeyin die de belirttim.yazdiklarim tamamen tecrube ve servisin bana tavsiyelerinden ibaret.paylastigin konu da eski bir konum zaten.yakin zamanlarda enjektorlerimle ilgili actigim konuyu da gorebilirsin. Dedigin gibi muzdarip oldugum yakiti neden onereym oteki turlu ?

aykut_1914
09/08/2012, 23:22
opetten bir ben memnunum heralde :)
araç canavar :)

rbcn
09/08/2012, 23:23
Cemal hocam iyi bilir gtl kullanip enjektor patlatan arkadaslarimiz var dikkatli olmakta fayda var gtl mazot ve lpg karisimi bir yakit normal mazottan daha fazla isiniyor multijetlerin bu yakita uyumu tartisilir arada alinabilir ama uzun kullanimda mutlaka sorun acacaktir

segin
10/08/2012, 00:48

aykutum hangi opetten alıyorsun ben gedizden alıyordum araç traktor gıbıydı sımdı sırınyer shell den alıyorum sankı benzınlı :D denemen de fayda var birde shell kart cıkardınmı ordan bırıke bırıke beleş mazotlar gelıyo :d

nurullahkizek
10/08/2012, 00:52
Devamlı GTL kullanıyorum.Memnunum,tavsiye ederim.Bir kısmı farklı yakıt olursa yakıtın ve aracın tam performansını göstereceğine inanmıyorum.GTL'nin özelliğinin bozulmaması için karıştırmadan saf olmalı diye duymuştum.

aykutisci
10/08/2012, 01:01
Cemal hocam iyi bilir gtl kullanip enjektor patlatan arkadaslarimiz var dikkatli olmakta fayda var gtl mazot ve lpg karisimi bir yakit normal mazottan daha fazla isiniyor multijetlerin bu yakita uyumu tartisilir arada alinabilir ama uzun kullanimda mutlaka sorun acacaktir

ayın 2 sinde 800 km yol yapıcam gtl le fullemeyi düşünüyodum kafam karıştı şimdi gtl le normal fuelsave mi karıştırsak

celenlee
10/08/2012, 10:54
ayın 2 sinde 800 km yol yapıcam gtl le fullemeyi düşünüyodum kafam karıştı şimdi gtl le normal fuelsave mi karıştırsak

niye ikisinin ortalaması olan vpower doldurmayı düşünmüyorsun :)

celenlee
10/08/2012, 10:56

Uzun süre opet kullandıktan sonra, depo boşaltıp üstüne vpower kullandınız mı?

Bunu yapıp da farkı görmemeniz İMKANSIZ...

yengecbaris
10/08/2012, 15:59
aykut_1914[/B]´isimli üyeden Alıntı https://forum.grandepuntotr.com/designs/cyborg-red/buttons/viewpost.gif (https://forum.grandepuntotr.com/genel/39498-shell-gtl-ilemi-yoksa-opetin-mazotuylami-fullim-yola-cikmadan-2.html#post720880)

Uzun süre opet kullandıktan sonra, depo boşaltıp üstüne vpower kullandınız mı?

Bunu yapıp da farkı görmemeniz İMKANSIZ...
Opetten bende memnunum ya da diğer yakıtları kullanmadığım için mi bana güzel geliyor çözemedim :S Birde şu işe yarıyıp yaramayacağını bilmediğim Fiat&Opet'in yakıt koruma sistemi. Yakıta o kadar dikkat ediyorum, tek istasyondanalıyorum, parça mazot almıyorum, benzin depo ışığı yanana kadar bekliyorum, yandıktan sonra ağzına kadar eurodiesel ile dolduruyorum ama işin içinden çıkamıyorum yazılanları okudukça :(

aykut_1914
10/08/2012, 16:53
aykutum hangi opetten alıyorsun ben gedizden alıyordum araç traktor gıbıydı sımdı sırınyer shell den alıyorum sankı benzınlı :D denemen de fayda var birde shell kart cıkardınmı ordan bırıke bırıke beleş mazotlar gelıyo :d
abi basmanedeki opetten alıyorum ben :) hani bucadan basmane tren garına dogru gittiğimz yol varya? ordan tam girişined var basmanenin,çok temiz cidden çokta memnunum :)

celenlee
10/08/2012, 17:16
Opetten bende memnunum ya da diğer yakıtları kullanmadığım için mi bana güzel geliyor çözemedim :S Birde şu işe yarıyıp yaramayacağını bilmediğim Fiat&Opet'in yakıt koruma sistemi. Yakıta o kadar dikkat ediyorum, tek istasyondanalıyorum, parça mazot almıyorum, benzin depo ışığı yanana kadar bekliyorum, yandıktan sonra ağzına kadar eurodiesel ile dolduruyorum ama işin içinden çıkamıyorum yazılanları okudukça :(

Bu kadar ciddi bir fark olmasa bi dünya insan aynı şeyleri yazmaz emin olun ;)

Sadece burada da değil.
donanimhaberde yakıt konularını inceleyin.
dCi yakıt tüketimi başlığını inceleyin
diğer markaların forumlarını inceleyin... vs.vs

aykut_1914
11/08/2012, 13:56
niyee milletin yazılarına göre karar vereyim ki?
aracımdan memnun muyum? yakıtımdan memnun muyum? sesten memnun muyum?
hepsi evet. Niye bu kadar dayatarak iddialı konusuyor bazı kişiler bu forumda anlamıyorum :) Tamamen istasyon diyip geçelim bence

celenlee
11/08/2012, 14:53
Tamamen istasyon diyip geçelim bence

Ne yazık ki bunu diyip geçemez kimse.
Bariz ortada olan şeyler varken, aksi söylenemez.
veee
""TEST ETMEYENLER, BUNUN BÖYLE OLMADIĞINI İDDİA EDEMEZ!! ""

Sizin dediğiniz 2. Aşamaya uyuyor yani:
1-) Firmaların yakıt kaliteleri arasındaki farklar ortada.(Denemeyen Bilemez)
2-) Buna rağmen bazı istasyonlarda hile vs olabiliyor ( Sadece burda istasyon faktörü işin içine giriyor.)