PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayna kapağı kaplama

turkeralp
08/08/2012, 04:55
ankarada ayna kapağını folyo ile kaplatabilecegim yer var mi? sincan ve etimesgut çevresi aksesuarcilar folyonun tek parça kaplanamayacigini söylediler. Bu kadar zor olmasa gerek daha önce kaplatan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Scottie
08/08/2012, 06:17
Gercekten zor kaplamak... Ben kaplatmistim ama yarisini... Tam kaplatinca folyo surekli kalkti...

Sparco34
08/08/2012, 09:44
ben kendim iyi yaparım kaplama olayı ben
benim palionun yan kapı direklerini karbon kapladım süper oldu
vede ön farları transparan folyo çektim sıkıntı yaşamadım gayet iyi bir işçilik yaptım diye bilirim

turkeralp
08/08/2012, 21:48
forumda ayna kaplatan arkadaşlar sizler nasıl yaptınız... Yardımcı olabilir misiniz?

omer06
09/08/2012, 00:53
kendin yapabilirsin yada aksesuarcıya yaptır

KorayAkca
09/08/2012, 01:06
forumda ayna kaplatan arkadaşlar sizler nasıl yaptınız... Yardımcı olabilir misiniz?

Ankara'da kesinlikle Boom Garage ı tavsiye ederim kaplama konusunda Etlik tarafında ;)

turkeralp
09/08/2012, 01:07
kendin yapabilirsin yada aksesuarcıya yaptır
kendim yapamadım kardeşim aksesuarcılarda olmaz tek parça dediler ondan yaptıran birinin ankara da yönlendirmesine ihtiyacım var.

omer06
09/08/2012, 01:17
kendim yapamadım kardeşim aksesuarcılarda olmaz tek parça dediler ondan yaptıran birinin ankara da yönlendirmesine ihtiyacım var.
tek parça yapılıyo kendim bile yaptım olmadı yapan yere götürebilirz seni :)

turkeralp
09/08/2012, 01:29
tek parça yapılıyo kendim bile yaptım olmadı yapan yere götürebilirz seni :) yav biz denedik olmadı yarım parçası oluyor folyoyu bükünce kırışıyor fön açmıyor yani folyoyu etimesgut ve sincan çevresi de aynı olur dedi beni yönlendirirsen on numara olur... fazla bi para tutmaz sanırım...

biancoangelo
09/08/2012, 01:49
ankarada ayna kapağını folyo ile kaplatabilecegim yer var mi? sincan ve etimesgut çevresi aksesuarcilar folyonun tek parça kaplanamayacigini söylediler. Bu kadar zor olmasa gerek daha önce kaplatan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Kardeş foliotech var. Burası güzel yapar işini. Sana biraz uzak ama değer mi? DEĞER....

Buda Linki : FolioTECH ARAÇ KAPLAMA MERKEZİ (https://www.foliotech.net/)

turkeralp
09/08/2012, 01:51
Kardeş foliotech var. Burası güzel yapar işini. Sana biraz uzak ama değer mi? DEĞER....

Buda Linki : FolioTECH ARAÇ KAPLAMA MERKEZİ (https://www.foliotech.net/)
saolasın kardeşim yarın bi tel açıyım. Hayırlı geceler...

elbruz
01/04/2013, 20:59
Bunun için aynanın sökülmesi şart mı acaba...

tonymontana
01/04/2013, 21:41
beyaz varmı bu plastidip'te?

omerr
01/04/2013, 21:55
Hiç folyo kaplama ile uraşmayın plasti dip gönderiyim size kapağı boyayın kuruyunca folyo haline geliyor.Atma derdide yok

usta plasti dip'in fiyatı ne kadar

elbruz
01/04/2013, 22:15
Hiç folyo kaplama ile uraşmayın plasti dip gönderiyim size kapağı boyayın kuruyunca folyo haline geliyor.Atma derdide yok

İlk kez duydum nasıl bir şey nasıl yapılıyor...

aykutisci
01/04/2013, 22:56
puntonun ayna kapagını kaplamak tam bir eziyet alt köşesi olmuyor süper bi işçilik ve çok iyi bir folyo istiyor reklamcının folyosuyla zor yani araba kaplama folyoları daha farklı ve 3 kat daha esnek oldugu için onlarla rahat kaplanıyor

AloAzrail
01/04/2013, 23:00
Ayna kaplamanın hiç bir garantisi yok.Belli bir süreden sonra mutlaka atıyor.Size tavsiyem olsun plasti dip kullanırsanız atma sorunu olmaz.Sizinle yakında paylaşırım.Aracımın motor aksam ve spoileri hatta belkide jantlarını plasti dip ile uygulama yapıcaz.

elbruz
02/04/2013, 21:44
Folyo ile ayna kaplama için üç farklı firma ve üç farklı fiyat, fakat hepsi de araç kaplama da kullanılan folyodan yapıyorlar...

150- 80- 50 tl vovvvvvv;

ekartoo
02/04/2013, 21:54
Folyo ile ayna kaplama için üç farklı firma ve üç farklı fiyat, fakat hepsi de araç kaplama da kullanılan folyodan yapıyorlar...

150- 80- 50 tl vovvvvvv;

Her türlü folyo ile araç kaplanır. Kalite takma, ömür ve söküldüğünde altındaki boyaya zarar verip vermemesi ile ilgilidir. Nerede kaplanırsa kaplansın mutlaka "cast folyo" kullanıldığından emin olun. Yüksek kalite folyo değil cast folyo olmalı.

elbruz
02/04/2013, 21:58
Bildiğim kadarıyla araç kaplamada kullanılan folyolar kaliteli olanları ve söküldüğünde boyaya zarar vermeyenleri, ama neden bu kadar farklı fiyatları anlamadım sizin dediğiniz gibi cast folyo olan mı var aralarında.....

ekartoo
02/04/2013, 22:04
Yüksek kaliteli folyo ile cast folyo farklı oluyor. Araç kaplamada yüksek kalite folyo değil cast denilen folyo kullanılıyor. Parça kaplamalarda kaplanacak parça sökülebiliyorsa ve öyle kaplanırsa daha kalıcı ve sağlıklı olmaktadır. Fiyat bilgisi için bişey diyemem. Reklam firmaları ya da araç kaplama & giydirme yapanlar parça bile olsa metre fiyatı veriyor. Siz kendiniz toptancıdan alırsanız (ivedik organize sanayinde var isim verebilirim de) metre fiyatından değil parça fiyatından daha ucuza alırsanız.

Ancak benim önerim eliniz yatkın değilse (ayna biraz daha zor) cast folyo olup olmadığını öğrendikten sonra bu işi yapan yerlerde yaptırmanız.

elbruz
02/04/2013, 22:25
O zaman bana söylenen araç kaplama folyosu olduğuna göre bunların hepsi cast folyo dediğiniz cinsten. Bu sorduğum yerlerin hepsi araç kaplama işi yapan firmalar, sökülerek yapılmasını söyleyeceğim bakalım, ben kendim alsam yapamam elim yatkın değil...

selcukkuvvet
03/04/2013, 16:59
Ben aynalarımı normal hırdavatçıdan aldığım boyayla sökül üzerinden hafif bir zımpara geçip boyuyorum süper oluyor(şuanda kırmızı) toplamda 7 tl ye falan mal oluyo cokta basit:) Boyanın her rengi var tavsiye ederim ...

elbruz
04/04/2013, 13:50
Ben aynalarımı normal hırdavatçıdan aldığım boyayla sökül üzerinden hafif bir zımpara geçip boyuyorum süper oluyor(şuanda kırmızı) toplamda 7 tl ye falan mal oluyo cokta basit:) Boyanın her rengi var tavsiye ederim ...

Peki ayna kapaklarını sökmesi kolay mı nasıl sökülüyor vidasından mı

AloAzrail
05/04/2013, 22:49
Ayna kapaları çatır çatır kırılıyor sökmesi sıkıntı ben çok kırdım :)

elbruz
06/04/2013, 15:01
Ayna kaplamalarını yaptırdım, kapakları söktürmedim çünkü çabuk kırılıyormuş evet fotoğraflarını koydum bu şekilde en sağlıklısı ve renk seçeneği çok fazla malzeme çok kaliteli tavsiye ederim, aynanın birçok kaplanma yönetemi var ama en sağlıklısını yaptırdığımı düşünüyorum...

tonymontana
06/04/2013, 15:03
ben de bugün plastidip le kapladım bakalım nasıl duracak. yalnız dışardan zorlamadıktan sonra aynayı çıkarınca kapağı sökmek çok kolay ve az riskli.

elbruz
06/04/2013, 15:11
ben de bugün plastidip le kapladım bakalım nasıl duracak. yalnız dışardan zorlamadıktan sonra aynayı çıkarınca kapağı sökmek çok kolay ve az riskli.

Yapan kişiler daha önce bir linea aynasının tırnaklarını kırmışlar sökmeye pek yanaşmıyorlar ben de kırılmasın diye boş verin dedim, plastidip de düşündüm ama hoşuma gitmedi elle kazızan hemen çıkıyormuş maliyeti az değil ben kendim de yapamam diye düşündüm, en iyi sonuçu çok farklı desen ve renk seçenekleri ve boyaya hiç bir zarar vermemesinden dolayı cast araç kaplama folyosu ile yaptım herkese tavsiye ederim araştırdım buldum en uygun yeri renk seçeneği de fazla ve malzeme kaliteli geldi.....

aykut_1914
06/04/2013, 16:10
foto alabilir miyiz?

F500
06/04/2013, 16:29
Bende kapagi sokerek kaplattim fakat 1 er tirnak kirildi yapistirdim yine,soktunden sonra bir kisi aynayi tutatacak bir kisi isitma makinesini 1 kiside folyoyu kaplicak zahmetli is fakat folyonun uclarini ayna kenarlarindan icine kapatirsaniz takdiginizda yanlarda bosluk olmaz,hava ve kabarcikda olmuyo,aynayi sokmeden takarsanizda folyo daha sonra daralacagi icin ayna plastigiyle öpüsen yerlerde cizgi halinde boşluklar olmaya basliyor ben çorluda 60 tlye yan seritlerle beraber yaptirdim,ankarada y.mah de eyupoglu yada fiftytuning de bu isin prof orhan a yaptirablrsn

selcukkuvvet
06/04/2013, 23:21
yok valla devamlı sokup taktıgım parca ne kırılması yav... Saatçi tornavidası kullanıyorum sokup takarken..