PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arabayla suya girmek sorun yaratırmı??

kozlulum67
07/08/2012, 17:27
markete çıkmıştım eve gelırken sagana yagmura yakalandım.yola bıldgınız gölete donmus.donemedımde.arabayla gecmek zorunda kaldım.suyun sevıyesı lastıklerın hızasındaydı nerdeyse lastıkler de gorunmuyodu artık.arac su felan almadı , gostergelerdede herhangı bı sorun yoktu ancak sıkıntı olurmu dıye soruyorum...
ne yapmam gerek....yada bı sıkıntı olmazmı? gorunurde bısey yoktu cunku...hayırlısı bakalım!!!

hsyn28
07/08/2012, 18:00
Hiç birşey yapmana gerek yok eğer ki kornan çalışıyorsa.Kornanın sesi kısılmışsa hemen değiştirme 1 -2 hafta ara ara basılı tut kendine gelir.Punto evoda bende geçtim öyle bir göletten sadece korna iptal olmuştu.

fuatcosar
07/08/2012, 18:52
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/39470-yardim-lutfen.html

ugurokan01
07/08/2012, 19:01
aynı durumu bende yaşamıştım bir defasında; araçla sudan geçtikten sonra sorunsuz bir şekilde eve gittim arabayı park ettim ertesi gün arabayı çalıştırdım debriyaja basıp vitesi 1'e atmaya çalıştım ama vites geçmedi, debriyaj basmama ramen volantla debriyaj balatası birbirinden ayrılmıyordu. aracı sanayiye çektirdim balatayı söktük ve balata ve volantın oralar pislikle doluydu, pislikleri temizledikten sonra araba normale döndü fakat sizlerde bilirsiniz ki volantın olduğu yeri sökmek pekte kolay bi işlerm değildir...

evolodi
07/08/2012, 19:13
Hiç birşey yapmana gerek yok eğer ki kornan çalışıyorsa.Kornanın sesi kısılmışsa hemen değiştirme 1 -2 hafta ara ara basılı tut kendine gelir.Punto evoda bende geçtim öyle bir göletten sadece korna iptal olmuştu.
yaşıyon mu la sen evo mu olum bu kornasi bozuluversin :D

mix
07/08/2012, 22:10
valla ben 2 sene önce şahinle geçtim bişy olmamıştı

kozlulum67
07/08/2012, 22:25
valla olaydan sonra aksam tekrar bindim gıttım.bı aksılık yoktu ama ınsallah arkadasın dedıgı gıbı pıslık felan kalmamıstır.hayırlısı bakalım.sabah ola hayrola:P

abulbul08
07/08/2012, 22:42
valla ben 2 sene önce şahinle geçtim bişy olmamıştı
Şahinle bende geçtim suyun içinden hiç bir şey olmadı.
Arka teker taşın üzerinden kaydı ve kampana sert bir şekilde taşa değdiği için aksı bozulmuştu oda sudan olmadı yani:X