PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul erdek arasi yol guzergahi tarifi rica edicektim:))

dogus618
07/08/2012, 11:11
Hafta sonu istanbuldan cikip kara yolu ile erdege gidicem ama bildiginiz basit ve rahat bi yol guzergahi varmi arkadaslar?

annibal
07/08/2012, 11:30
selam
feribotla bandırmaya geç yada izmit-bursa yolunu takip et. hayırlı yolculuklar erdeğe selam:)

skystar37
07/08/2012, 11:32
Ayni şekilde bende bayram sonrası tatil için o taraflara gitmeyi düşünüyorum siz benden önce gideceksiniz anlaşılan gidiş ve dönüş sonrası yol güzergah ve yer ile ilgili bilgileri burada paylaşırsanız çok memnun olurum.

methko
07/08/2012, 12:36
hersene gittiğim yer.ido yu tercih edersiniz bayagı tuzlu olur.en makul olan yol eskihisardan yalovaya gecip bursa üstünden erdege gecmek olacaktır.Sürüşe ve eskihisarda minimum bekleme süresiyle 4,5-5 saatte erdekte olursunuz

İzmiti tercih etmeyi tavsiye etmem hem yol cok uzuyor hemde bi kaç yerde yol çalışması oldugu için trafige kalıyorsunuz.Yol çekilmez bir hal alıyor.

dogus618
07/08/2012, 12:52
evet ido ya baktım şimdi 300 tl ye gelior cok pahalı
en güzeli kara yolu eskihisar feribot yaloova bursa üzerinden geçicem ozaman allahın izniyle yol durumunu geçtikce sizlere de yazarım zaten tek sıkıntım radarlar ya bazen dalıyorum basıyorum amaa radar lar saolsun cok tuzlu ya benzin parası radara gider walla

Ayberk0616
07/08/2012, 13:08
İstanbuldan karadan bursaya geçin
bursanın içine girmeden çevre yoluna bağlanın izmir istikametine yönelin çevre yolunda bi 30km yol aldıktan sonra izmir yoluna bağlanırsınız oradanda 120km sonra erdektesiniz :D

mutunch
07/08/2012, 13:28
Eğer ki Eskihisar-Topçular feribotunda 45-50 dk bekleme süren olursa zaman olarak bir kazanç sağlayamazsın.
Ben olsam bekleme süresine göre feribot veya körfezi dolaşma seçeneklerinden birisini seçerdim.

dogus618
07/08/2012, 13:59
yani niyetimn körfeze girmekte ama körfez de çalışmalar varmış yol çalışmaları oda trafik yaratır diye düşünüroum ama feribot bekleme kuyruğu çok olursa elbet körfezi kullanıcam o kadar bekleyene kadar ufak ufakda olsa yol gider en azından

Ziyaretçi034
07/08/2012, 14:57
Eğer ki Eskihisar-Topçular feribotunda 45-50 dk bekleme süren olursa zaman olarak bir kazanç sağlayamazsın.
Ben olsam bekleme süresine göre feribot veya körfezi dolaşma seçeneklerinden birisini seçerdim.

ya da 20 lira fazla verip öncelikli geçiş hakkı alabiliriz. tamam kabul geçerken kulakta çınlama oluyor :D

skystar37
07/08/2012, 23:08
Bu arada Erdek ve çevresinde ailecek birde çocuklu kalınabilecek keyifli zaman geçirilebilecek yer tavsiyesinde bulunabileceklerin tecrübelerinden faydalanmak isterim.

skystar37
24/08/2012, 00:02
Doğukan ne yaptın gittin geldinmi? Yol durumu güzergah vs. biraz bilgi verebilirmisin, sabah dokuz gibi çıkmayı planlıyorum yola.

Birkan61
24/08/2012, 01:02
Ramazan abicim, gitti ama geldimi bilmiyorum :D gelmiştir büyük ihtimal..

Bende 10 gün önce İstanbul - Muğla yaptım.. Erdek yol ayrımından geçtim :)

İstikametim ;

İstanbul - İzmit ( Batı ) - Gölcük - Karamürsel - Yalova - Bursa üzeri..

Gölcük tarafında ışıklar ve ufak bir yol çalışması yüzünden trafik biraz aksıyor ama can sıkacak bir süre değil yarım saatini almıyor geçmek. Yol çalışması olan yerde tek şeride düşüyor yol ama kısa mesafe orayıda hemen geçiyorsunuz.

Haricinde yollarda bir sıkıntı yok.. Virajlara dikkat edin yeter :)

Çalışmanın olduğu yer ;

https://e1208.hizliresim.com/10/s/c65x0.jpg

dogus618
25/08/2012, 13:45
Abi yol guzeldi.
Eskihisardan feribotla yalova ya gectim ordan yalova gemlik ve bursa sehir merkezine girmeden cevreyolu karacabey istikametine girdim 5 seritli muthis bi otoban 190 yapabildim:) ama15 20 km lik kisa bir yoldu ondan sonra bandirma yolunu dewam edin önünuze erdek tabelasi cikicak zsten balikesir erdek arabasi 20dk lik yol
Sadece feribottan cikinca bursa yaklasana kadar radarlara dikkat edin yol genel anlamda iyi ama radarlar cok dikatli olun 3saatte gidersiniz yol aciksa tikanma olmadigi surece izmit korfezini dolasmayin derim kamyon trafigi pis oluyo.

rederfi
26/08/2012, 04:32
bir erdekli olup 20 yıldır istanbulda yaşayan bir insan olarak size çok detaylı bir tarif yapabilirim ama eve daha yeni geldim yani erdekten istanbula geldim çok yorgunum yarn ilk işim nete girip size bilgi vermek olacak iyi geceler :)