PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : işler çok iyi? talepler patladı heralde?

liebermann
06/08/2012, 16:10
haziran ayında punto lounge dualogic kar beyaz için nakit 40.000 - kredili 42.500 fiyat almıştım..

paramı denkleştirdim sayılır uygun krediyle, nakit almak için kapılarına dayandım. bana nakit de olsa aynı, 18.000 18 ay %0 faizli de kredi de kullansan aynı , fiyat en yapılabilecek 42.750 dediler.. nasıl iş bu anlamadım , 2 ayda bu araba nasıl böyle prim yaptı, fiatta satışa ihtiyaç mı yok, yoksa ben mi TR'de yaşamıyorum..

takres
06/08/2012, 16:12
maalesef tüm markalarda durum bu...fırsatçılık çok fazla...

SKELETER
06/08/2012, 16:14
Ağustos ayı fiyatlar yükseliyor normaldir. 2 ay bekleyin düşer yine

Ziyaretçi049
06/08/2012, 16:24
42 veya 40 bin tl verilmez hocam yapmayın yaa.
Alın 2.el Punto Evo M-Jet kullanın abi sırf sıfır diye bu kadar para verilmez

macman
06/08/2012, 16:26
42 bin puntoya verilirmi bence verilmez

tayfux
06/08/2012, 16:32
sıfır araba için en iyi zaman aralık..

kralcarsi
06/08/2012, 16:38
40 000 tl'ye 2.el temiz dolu bravo bulunur, üzerine para artar .. yazık o paraya

aykut_1914
06/08/2012, 16:55
valla punto peynir ekmek gibi satıyor,adamlarda çakal.

rodopian16
06/08/2012, 17:00
üst sınıf donanımlı dizellerde 55000 tl den başlıyor onlarda kore malı...son 3 yılda iyi zamlandı arabalar...

liebermann
06/08/2012, 17:03
dizel araçlarda ikinci ele güvenmemem, forumda dualogic şanzımanlarla alakalı acayip arızalar okumam, km ile oynamalar, vs vs sorunlardan dolayı sıfır km alıyorum. maalesef 2. ele güvenmiyorum, babam olsa bile tercih etmem. tercih edip elinde patlayan , 1-2 ay sonra 3K-5K enjektör , şanzıman vs arızaları çıkaran çok araç var forumlarda herkes şikayetçi.. benim tercihim dizel ve otomatik olması, en uygunu en dolusu en mantıklısı da fiat punto oldu.. boşline vw, fransız garibi 308, korelerin ş.içi 9 yakan i30'u , tüm bunlara baktım, fiyat/performans aracı punto oldu benim için ancak bu fiyat farklılığı açıkçası sürpriz oldu. bekliicem arkadaşların tavsiye ettiği gibi..

liebermann
06/08/2012, 17:05
sıfır araba için en iyi zaman aralık..

3-4 aydır çok yakın takip ediyorum..

araçların indirimlerden sonraki net ulaşılabilecek fiyatları hep aynı. liste fiyatları ,ile oynanıp 3000-4000 indirim yapıyıorlar ama arabaların fiyatları hep aynı.. aralık ayında da durumun böyle olacağını düşünüyorum nedense.. yani şu an 10 lira olan bi araba aralıkta 9 bile olmaz gibi gelior bana..:hmm:

celenlee
06/08/2012, 17:32

araçların indirimlerden sonraki net ulaşılabilecek fiyatları hep aynı. liste fiyatları ,ile oynanıp 3000-4000 indirim yapıyıorlar ama arabaların fiyatları hep aynı.. aralık ayında da durumun böyle olacağını düşünüyorum nedense.. yani şu an 10 lira olan bi araba aralıkta 9 bile olmaz gibi gelior bana..:hmm:

NŞA'da hep oluyor(du) geçen sene hariç.
Geçen sene Euro'nun zıplayışı aralıktaki indirimleri örtmüş oldu. Temmuzda ne ise Aralıkta da aynı fiayata hatta daha pahalıya sattılar. Yaptıkları tek olumlu iş faizsiz kredi kampanyaları oldu.

Şu an ise geçen seneki gibi bir Euro patlaması olmaz gibi gözüküyor(Geçen sene de patlamanın yaşanacağı gözükmüyordu mesela :p riskli işler bunlar ).
Bu da otomatik olarak Aralık ayını cazip hale getiriyor. Gerisi nasip :)

Bu arada Mayıs Haziran yaz öncesi son trenlerdi onlar da gitti :) En erken Eylül kampanyaları işinizi görür ;)

liebermann
06/08/2012, 17:43
NŞA'da hep oluyor(du) geçen sene hariç.
Geçen sene Euro'nun zıplayışı aralıktaki indirimleri örtmüş oldu. Temmuzda ne ise Aralıkta da aynı fiayata hatta daha pahalıya sattılar. Yaptıkları tek olumlu iş faizsiz kredi kampanyaları oldu.

Şu an ise geçen seneki gibi bir Euro patlaması olmaz gibi gözüküyor(Geçen sene de patlamanın yaşanacağı gözükmüyordu mesela :p riskli işler bunlar ).
Bu da otomatik olarak Aralık ayını cazip hale getiriyor. Gerisi nasip :)

Bu arada Mayıs Haziran yaz öncesi son trenlerdi onlar da gitti :) En erken Eylül kampanyaları işinizi görür ;)

teşekkür ederim açıklama için, ben de öyle düşünüyorum bakalım.. Eylül ayı back to school dönemidir, her sektör, her marka değerlendirip kampanya yapmak ister, duruma göre bakıcaz artık..

tayfux
06/08/2012, 17:51

bende aracımı sıfır aldım ve aralıkta aldım daha önce 2-3 milyar fazla fiyat çekiyorlar aralıkta fiyatlar düştü çünkü firmalar kotalarını doldurmak istiyorlar..bence düşer ama yine sen bilirsin..bu arada artık ocağa kadar satılan araçlar 2012 diye satılacak yani 2013 araç almak isteyen ocağı beklemek zorunda onun için ellerinde kalan 2012 leri ucuza verebilirler diye düşünüyorum..

liebermann
06/08/2012, 18:02
bende aracımı sıfır aldım ve aralıkta aldım daha önce 2-3 milyar fazla fiyat çekiyorlar aralıkta fiyatlar düştü çünkü firmalar kotalarını doldurmak istiyorlar..bence düşer ama yine sen bilirsin..bu arada artık ocağa kadar satılan araçlar 2012 diye satılacak yani 2013 araç almak isteyen ocağı beklemek zorunda onun için ellerinde kalan 2012 leri ucuza verebilirler diye düşünüyorum..

dediğin de olabilir..

ayrıca 2012-2013 olması benim için çok önemli değil, bazı insanlar takıntı yapabilir ancak çok ta kritik değil kasa değişmeyeceği veya üretim sonlanmayacağı için.. bi parantez bundan da bahsetmek istedim.:hammer00:

tayfux
06/08/2012, 18:13
dediğin de olabilir..

ayrıca 2012-2013 olması benim için çok önemli değil, bazı insanlar takıntı yapabilir ancak çok ta kritik değil kasa değişmeyeceği veya üretim sonlanmayacağı için.. bi parantez bundan da bahsetmek istedim.:hammer00:
o zaman aceleniz yoksa kesinlikle aralığı bekleyin derim ben..

biancoangelo
06/08/2012, 18:29
Punto canavar gibi tuttu Türkiyede...Arz talep meselesi birde evo ve son punto göze hitap ediyor...Dolayısıyle 40-50 yakında 60 tl ye punto satılırsa şaşırmam. Ben verirmiyim 40 bin tl vermesem 35ide vermezdim demekki ederi bu aracımızın :D

celenlee
06/08/2012, 19:05
Tamam da Dizel otomatik araçlara bir baksanıza fiyatına laf söylemeden önce :)
Kimse Puntoya punto olduğu için vermiyor o parayı, "dizel otomatik punto" olduğu için veriyor ;)

LİSTE FİYATLARI:
Punto 43600 (Easy)
Punto 41800 (En dolusu)
En ucuz Polo 46500 (En boşu)
En ucuz Leon 544400 (En Dolusu)
En ucuz Bravo 56200 (Dynaic Plus)
--------Bravo 585500 (En dolusu)
En ucuz Megane 49950 (En boşu)
--------Megane 60000 (En dolusu)

ibrahim06
06/08/2012, 19:19
Sıfır almaya param varsa 2.el arabayı çok yakın veya tanıdık arabasıysa alırım onun dışında almam ben de.

Budweiser
06/08/2012, 19:26
Sıfır araba için ekim başını bekleyin derim. En uygun o dönemde oluyor.

pdr42
06/08/2012, 19:53
Valla piyasanın şu ölü zamanında eger firmalar indirim yapmıyorsa gercktenn para kazanma gibi bi amacları yoktur diye dusunuyorum.İkinci elde de durum aynı satışlar yok gibi birşey iki haftadır araba pazarını geziyorum.Ne alan var ne satan. Garip bir durum.Ancak satılanlar gerekten ederi kadar isteyenlerde var

nazmidursun
06/08/2012, 19:58
Valla piyasanın şu ölü zamanında eger firmalar indirim yapmıyorsa gercktenn para kazanma gibi bi amacları yoktur diye dusunuyorum.İkinci elde de durum aynı satışlar yok gibi birşey iki haftadır araba pazarını geziyorum.Ne alan var ne satan. Garip bir durum.Ancak satılanlar gerekten ederi kadar isteyenlerde var

140-150 binde bomboş ve boyalı değişenli punto' lara 23-24 bin liralar isteniyor.. durgun olması gayet normal..

pdr42
06/08/2012, 20:29
Piyasa cok yüksek ondan kaynaklı bir durum ama sıfırda da bir daralma söz konusu

reddragon
06/08/2012, 20:57
Punto çok tuttu. Özellikle Grande Punto'nun ikinci eli çok iyi. Bizim mahallede bi sürü grande punto var.Çoğu ikinci el alınmış belli.Az biraz de evo var.
Opel Astra eski kasa neredeyse full 38 liraya alınabiliyor şu anda. Fiatta kendine bi güven gelmiş. Punto pahalı, Bravo uçmuş...

ykaya1983
06/08/2012, 21:22
Bence de puntoların piyasası çok iyi.İkinci el dıeselleri bir araştırdım da fiyatlar gerçekten yüksek.100000 km altı 2006 dıesel puntolar 23-24000 tl den aşağı değil.Ben fire motor puntomu aldığımda 17000 tl ye rahatlıkla temiz punto bulunuyordu.Şimdi aynı aracı 21000 tl den aşağı bulamıyorsun.

nazmidursun
06/08/2012, 21:37
bi de 2. el ilanlarda dikkatimi çeken şey şu; ne hikmetse bir sürü 50-60 binde 2006 model punto var.. ama daha yüksek modellerde 100 bin altı araç bulmak neredeyse imkansız.. ilginç..

celenlee
06/08/2012, 21:59
bi de 2. el ilanlarda dikkatimi çeken şey şu; ne hikmetse bir sürü 50-60 binde 2006 model punto var.. ama daha yüksek modellerde 100 bin altı araç bulmak neredeyse imkansız.. ilginç..

Benjamin button olayı mı yaşanıyor nedir :)

Yıllar geçtikçe Km düşüyor, araç gençleşiyor :bebek:

coll34
06/08/2012, 22:34
şu anda 2.elde temiz dizel punto ve albealar kara borsa gibi hele orjinal düşük km punton var ise çok güzel rakamlara gidebiliyor geçen hafta kayınvaldem golf bakmış bayii yok çekmiş ocak teslim ama ocaktan sonra kasa değişicekmiş dedim bu nasıl iş ben girdim devreye istediği versiyonu tanıdık bayii aracılığı ile ağustos sonuna çektim bu sefer kayınvalde vaz geçti şimdi bravo bakıyor :)

WILD
06/08/2012, 23:14
Ben puntonun 2012 satışlarının bu segmentte ilk 3 gireceğinden şüpheliyim. Ama merakta etmedim değil. 2012 satış rakamlarını nerden görürüz?

OzzY
07/08/2012, 00:38
aralık eldeki araçlar için cazip olur oda kota durumuna göre, yani istediğiniz araç gittiğiniz bayiinin elinde yada gümrükte yoksa hiç bir işe yaramaz. önemli olan firmaların kardan zararı denk gelirse ay durumu kötü olan bir satış temsilcisi çok daha düşük fiyat verebilir. Bide her zaman ay sonu fiyatlar düşer kota tutmadıysa, örneğin haziran sonunda focus için 47750 fiyat almıştım ertesi hafta temmuz başı almaya gidince aynı bayii aynı satış temsilcisi 49500e çekti fiyatı. ay sonu olduğu için kardan %8 düşerek veriyorlardı ay başı olunca %3e çektiler (gerçek değil gösterdikleri oranlar)

uzun lafın kısası her zaman yılbaşını beklemeye gerek yok uygun gelen bir araç olursa alın.

sinanuzun
07/08/2012, 00:46
Farklı illerden fiyat alın ben aracımı alacağım zaman sıfır olsun demiştim önce Trabzon satış servisi 38.500 dedi Samsun birmot 35.300 TL fiyat vermişti araç aynı araç ama fiyat aynı fiyat değildi :)

korhan1482
07/08/2012, 01:53
punto lounge otomatik dizel e 41650 fiyat aldım. bu hafta da teslim alıcam inşallah. aşağıya inmiyorlar araba da bulamuıyorlar dediklerine göre. Ağustos ayında italyadaki fabrika bakım tatiline giriyormuş. yeni teslimatları eylül ortasına atıyorlar. zar zor bir tane buldum alıcam. kendi segmentinde en iyisi bence.

ibrahim06
07/08/2012, 02:14
Punto çok tuttu. Özellikle Grande Punto'nun ikinci eli çok iyi. Bizim mahallede bi sürü grande punto var.Çoğu ikinci el alınmış belli.Az biraz de evo var.
Opel Astra eski kasa neredeyse full 38 liraya alınabiliyor şu anda. Fiatta kendine bi güven gelmiş. Punto pahalı, Bravo uçmuş...

Lakin Punto belli başlı büyük şehirlerde tuttu. Anadoluya açıldığınızda Puntoyu o kadar sıklıkta göremiyorsunuz hele bravo görünce şaşırıyorsunuz bile. Anadoluda fiat adına varsa yoksa doblo,fiorino,albea.

van_hoijdonk
07/08/2012, 02:38
Lakin Punto belli başlı büyük şehirlerde tuttu. Anadoluya açıldığınızda Puntoyu o kadar sıklıkta göremiyorsunuz hele bravo görünce şaşırıyorsunuz bile. Anadoluda fiat adına varsa yoksa doblo,fiorino,albea.

Katılıyorum. Bartın'da bizim evo lüks olarak görülüyor. Karabükte de aynı şekilde vaay güzelmiş bu araba şeklinde tepkiler çok geliyor. :)

Fiat Punto 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/fiat-punto/bartin)

Bartında satışta sadece 2 tane fire GP var. Evo ise yok.

Fiat Punto 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/fiat-punto/karabuk)

Karabükte ise 5 tane satışta GP var. Evo yine yok.

celenlee
07/08/2012, 02:46
punto lounge otomatik dizel e 41650 fiyat aldım. bu hafta da teslim alıcam inşallah. aşağıya inmiyorlar araba da bulamuıyorlar dediklerine göre. Ağustos ayında italyadaki fabrika bakım tatiline giriyormuş. yeni teslimatları eylül ortasına atıyorlar. zar zor bir tane buldum alıcam. kendi segmentinde en iyisi bence.

Aralık 2011 den bu yana aynı fiyat gayet iyi..

ykaya1983
07/08/2012, 10:45

Ben mardine gittiğimde şaşımıştım hocam.İnanın o küçük şehirde gördüğüm kadar punto ve bravoyu gaziantepte görmemiştim.Neredeyse her sokak başında 1-2 tane punto vardı.

liebermann
07/08/2012, 11:09

Ankara'dan almışsın sanırım, iyi fiyat hayırlı uğurlu kazasız belasız günler dilerim.. nakit mi yoksa 18.000 18 ay %0 faizli fiyat mıdır

liebermann
07/08/2012, 11:11
bu arada ben konuyu açan olarak açıklık getireyim, ben de sıfır araç almam diyordum ancak bi 3-5 sene kullanacağım, tabiri-i caizse koltuğuna ilk ben oturacağım araç olmasını istedim, eşim de kullanacak.. öyle 1-2 senede araç değiştirmem, aa o çıkmış , aa bak bu yeni teknoloji diyerek araç değiştirmeden yana değilim, eldekiyle mutlu olabilirim kısacası.. yeter ki ilk aldığımda içime sinmiş olsun..
şimdiki kullandığım aile aracım 2004 model 165.000 km'de.. darısı yeni alacağım aracımın başına.. :)

Honor COOPER
07/08/2012, 12:54
hayırlı olsun şimdiden.

yengecbaris
07/08/2012, 14:59
bu arada ben konuyu açan olarak açıklık getireyim, ben de sıfır araç almam diyordum ancak bi 3-5 sene kullanacağım, tabiri-i caizse koltuğuna ilk ben oturacağım araç olmasını istedim, eşim de kullanacak.. öyle 1-2 senede araç değiştirmem, aa o çıkmış , aa bak bu yeni teknoloji diyerek araç değiştirmeden yana değilim, eldekiyle mutlu olabilirim kısacası.. yeter ki ilk aldığımda içime sinmiş olsun..

Görüşlerinize tamamen katılıyorum. Ayrıca puntoya 40 verilir mi diyenlerde fikrinizi değiştirmesin. Alacağınız aracın manuel viteslisi bende var çok çok memnunum. Darısı size inşallah..

Ziyaretçi048
07/08/2012, 17:24
Katılıyorum. Bartın'da bizim evo lüks olarak görülüyor. Karabükte de aynı şekilde vaay güzelmiş bu araba şeklinde tepkiler çok geliyor. :)

Fiat Punto 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/fiat-punto/bartin)

Bartında satışta sadece 2 tane fire GP var. Evo ise yok.

Fiat Punto 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/fiat-punto/karabuk)

Karabükte ise 5 tane satışta GP var. Evo yine yok.

küçücük Bartında belki 100 tane grande punto vardır hocam. kendim bartınlıyım.. Her akşam iş çıkışı gezerken 10 tane Gp ye rastlıyorum. sanırım herkes aracından çok memnun satan yok :) Ben dahil

van_hoijdonk
07/08/2012, 17:55
küçücük Bartında belki 100 tane grande punto vardır hocam. kendim bartınlıyım.. Her akşam iş çıkışı gezerken 10 tane Gp ye rastlıyorum. sanırım herkes aracından çok memnun satan yok :) Ben dahil

Ben de Ulus'luyum 15 gün önce memleketteydim. 1 tane Punto'ya denk geldim Amasra'da mavi orlens mavisi 2006-2007 GP'ydu ama aracı biraz modifiye etmiş ve batırmıştı. :)

Ama araç bizim oralara göre değil bu bir gerçek, ulusta malum köy yollarına vurmak zorundayım. Asfalt arabası diyelim. :)

uzuncocuk
07/08/2012, 20:30
Punto canavar gibi tuttu Türkiyede...Arz talep meselesi birde evo ve son punto göze hitap ediyor...Dolayısıyle 40-50 yakında 60 tl ye punto satılırsa şaşırmam. Ben verirmiyim 40 bin tl vermesem 35ide vermezdim demekki ederi bu aracımızın :D

punto mu canavar gibi tuttu türkiyede?? piyasada cok var evet doğru ama son iki yıldır sanırım satış sıralamalarına bile giremiyor punto babasının stratejisinden dolayı..canavar gibi tuttu sözüne pek katılmıyorum.tercih edildi ama canavar gibi degil bence.

uzuncocuk
07/08/2012, 20:36

güneydoguda durum:b segment en tutulan araç.. fiesta...c segment en tutulan ve en cok rastladıgım arac..astra j kasa..punto memurdan baskasında yok.. bravo nerdeyse hıc yok...alanlar yine memur..ticaride ise transit ve conncet almış başını gitmiş... fiat içinse... linea ve fiorino... yoksa satış bile yapamaz fiat bayileri buralarda.

Ardevo
07/08/2012, 22:40

Geçen ay senin aracı Bartın'da site kıraathanesinin önünde park halinde gördüm, gayet hoş görünüyordu..

Ziyaretçi048
08/08/2012, 17:03
Ben de Ulus'luyum 15 gün önce memleketteydim. 1 tane Punto'ya denk geldim Amasra'da mavi orlens mavisi 2006-2007 GP'ydu ama aracı biraz modifiye etmiş ve batırmıştı. :)

Ama araç bizim oralara göre değil bu bir gerçek, ulusta malum köy yollarına vurmak zorundayım. Asfalt arabası diyelim. :)

74 xx 283 Plakalı puntodan bahsediyorsunuz sanırım :) ön camında saçma bir yazı olan siyah jantlı punto :) hayret beni görmemişsiniz hergün amasradayım :)
Amasrada Punto çok yok evet ben merkezde oturuyorum burada çok var.. Bartına yolunuz düşerse Dervişoğlu Sinemalarında çalışıyorum çayımı içmeye beklerim :wink:

Ziyaretçi048
08/08/2012, 17:07
Geçen ay senin aracı Bartın'da site kıraathanesinin önünde park halinde gördüm, gayet hoş görünüyordu..

site kıraathanesi nerde hocam çözemedim :) Sürekli bir yerlerde olurum :) aracın yerinde durduğu yokki :sp_ike00: 6 ayda araba 20 bin KM yaparmı :)

levan34
08/08/2012, 17:13
2011 model o km'de dualogici 25.500 TL ye almıştım....varın siz düşünün! bu ne fark !

van_hoijdonk
08/08/2012, 17:57
74 xx 283 Plakalı puntodan bahsediyorsunuz sanırım :) ön camında saçma bir yazı olan siyah jantlı punto :) hayret beni görmemişsiniz hergün amasradayım :)
Amasrada Punto çok yok evet ben merkezde oturuyorum burada çok var.. Bartına yolunuz düşerse Dervişoğlu Sinemalarında çalışıyorum çayımı içmeye beklerim :wink:

Artık kurbana inşallah süpriz olursa ramazana ama zor görünüyor. :)

Bizim kuzenler geliyor sinemaya oraya çocuk filmi geldiğinde götürüyor amcam. Bayramda uğramaya çalışırım. Teşekkürler. :)

Evet bahsettiğiniz puntoydu ve rezaletti bence. Nasıl becermiş o hale getirmeyi anlamamıştım insanda biraz zevk olur. =)

celenlee
08/08/2012, 18:49
2011 model o km'de dualogici 25.500 TL ye almıştım....varın siz düşünün! bu ne fark !

Peki ne zaman aldınız? 2010da mı? Hangi ay?

levan34
09/08/2012, 02:03
Peki ne zaman aldınız? 2010da mı? Hangi ay?

2010 kasım sonu

liebermann
09/08/2012, 08:34
yanlış olmasın , benim bahsettiğim araç 1.3 dizel 95hp dualogic lounge paket, 1.4 fire değil..

levan34
09/08/2012, 12:11
yanlış olmasın , benim bahsettiğim araç 1.3 dizel 95hp dualogic lounge paket, 1.4 fire değil..

farketmez birader,o fiyatlar çok.