PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza anında cam tavan

zafermutlu
04/08/2012, 11:49
sürekli konu içlerinde kaza anında arabalarımız da bulunan cam tavan ne kadar güvenli diye okuyorum. benim yaşadıgım tecrübe ile taklalı kazalarda cam tavan çok tehlikeli..hatta vucudum da şuan da mevcut cam tavanın kırılan camlarından kesik izleri hala duruyor.. kaza sonunda benim görüşüm cam tavan çok tehlikeli..ama benim vazgeçemeyecegim bir özellik..görünüş şıklık yanı sıra çocuklar cam tavan sayesinde araba da daha uslu uzun mesafeli yolculuk yapıyorlar..arabanın içi sıkıcı ve kasvetli olmuyor.. güvenlik yönünden firmalar araba satarken ona göre yapıyorlar deseler de ben yaşadıklarım dan dolayı bunun yalan oldugunu biliyorum...

kadir07
04/08/2012, 11:56
cam tavanlarada cam filmi çekildiğin duymuştum Zafer abi kaza anında yaralanmaları önlemek için ama ne kadar doğru bilemiyorum..

Ziyaretci037
04/08/2012, 11:57
Çok geçmiş olsun.Cam olduğu için elbet tehlikeli sonuçta ama içeriden cam filmi çekilerek olası bi kaza anında patlayıp dağılması bir nebze olsun önlenebilir bence.Önlem olarak cam filmi çekilebilir kısacası..

rbcn
04/08/2012, 11:57
bende bugun bunu düşünüyordum araçtan sağ çıksanız dahi cam tavan yüzünden yaralanabilirsiniz

zafermutlu
04/08/2012, 12:00
cam tavanlarada cam filmi çekildiğin duymuştum Zafer abi kaza anında yaralanmaları önlemek için ama ne kadar doğru bilemiyorum..
benim yaşadıgım kaza da cam tavan harici diger camlarda kırıldı ama patlamadı..

ato
04/08/2012, 16:30
Gecmis olsun tiguanla mı kaza yaptınız

SteinGP
04/08/2012, 16:32
cam tavanların patlama olasılığı var gerçekten. ama güvenlik filmi diye geçen 100 mikronluk cam filmlerinden çektirirseniz, patlasa bile dağılma olasılığı azalacağından bir nebze faydalı olabilir..

gurgocuk
04/08/2012, 16:45
Geçmiş olsun, herkes gibi bende cam tavana bakıp bazen bu kötü yönünü düşünüyorum aracımın.. Fakat bu özelliğide özellikle isteyen bizleriz.

tayfux
04/08/2012, 17:23
geçmiş olsun daha önce forumda bu konu baya tartışıldı ama kimse net olarak bu cevabı veremedi..inşallah derin çizikleriniz yoktur tekrardan geçmiş olsun ama şu tespitinize kesinlikle katılıyorum cam tavan arabanın içindeki boğucu havayı alıyor sanki araba genişliyor..sunroof bile olsa yeter..

OzzY
04/08/2012, 18:49
çok ilginç geldi cam tavanın parçalanması.

biancoangelo
04/08/2012, 18:55
geçmiş olsun...

zafermutlu
05/08/2012, 14:12
cam tavan güzel bir özellik dedim zaten hala da vazgeçmiş degilim..ikinci konu ön cama takılan navigasyon aletleri..bende navitech vardı kazada kafamda parçalandı..hiç aklıma bile gelmezdi..camdan kurtulup direk kafama çarptı..vede hızla çarpınca hasar veriyor...

SKELETER
05/08/2012, 17:28
Ben bütçemi zorlayıp skydom almaya niyetlenmişken, galeri müdürü boşver skydoom u emniyetli değil demişti. Satış strateji deyip bunca yıl adama kızmıştım. Şimdi belki de inanarak cam tavanı boşver demiş olabilir diyorum.

Ama yine de içimde uhte kaldı o skydom

makeles
05/08/2012, 18:15
kaza sonrası görüntüleri var mıydı?
merak ettim skydome nasıl parçalanacak acaba?
100mikron film mantıklı geldi..

femoli
06/08/2012, 11:34
Ben cam tavana içten kaput filmi çektim hem görünüşü bozmadı hemde güven verdi..

Çok gçmiş olsun ben yinede cam tavandan vazgeçmem..

mutunch
06/08/2012, 11:58
Şimdilik filmim yok ama skydome benim için vazgeçilmezler arasında.

Misafir047
06/08/2012, 11:59
skydome nasıl kırılmasın arkadaşlar kaza anında cam tavan darbe geldiği zaman kaput gibi esner mi zannediyorsun cam tavan güvenli değil bu kadar basit

Ama skydome lu araba her zaman çok cazip

tiner
06/08/2012, 12:45
Geçen yıl arabamı almadan önce danışmak amaçlı olarak bu konuyu açtığımda resmen bana saldıran, neredeyse hakaret eden cam tavan tutkunu arkadaşlar olmuştu. Cam tavanları mühendislik harikası, sac tavandan çok daha güvenli gibi yorumlar yapılmıştı. Seyahatlarimin çok büyük bölümünde yanımda çocuğum da olduğu için cesaret edip alamamıştım. Her ne kadar sonradan içim gitse de bu konuyu okuyunca doğru karar vermiş olduğumu görmek sevindirdi beni.
Başına böyle birşey gelmeden ahkam kesen ve görüş istediğim dönem beni tersleyen arkadaşlarda umarım okurlar bu konuyu. Allah hiçbirimize bu ve benzeri kazalar vermesin.

ametist
06/08/2012, 13:49
siz hiç yırtılan tavanın sacının doğradığı kazazede gördünüz mü? ben gördüm, size hiç tavsiye etmem! avrupadaki güvenliğe son derece önem veren ülkelerde satılıyorsa bu cam tavanlar, şundan bundan daha tehlikeli değildir. önemli olan kaza yapmamaktır. tedbirli ve uyanık olun, kafanızı kullanın, hadiseden uzak durmaya çalışın. yine de kaza olacaktır, takdir-i ilahidir, gidecekseniz sizi hiç bir şey kurtaramaz.

rbcn
06/08/2012, 13:54
siz hiç yırtılan tavanın sacının doğradığı kazazede gördünüz mü? ben gördüm, size hiç tavsiye etmem! avrupadaki güvenliğe son derece önem veren ülkelerde satılıyorsa bu cam tavanlar, şundan bundan daha tehlikeli değildir. önemli olan kaza yapmamaktır. tedbirli ve uyanık olun, kafanızı kullanın, hadiseden uzak durmaya çalışın. yine de kaza olacaktır, takdir-i ilahidir, gidecekseniz sizi hiç bir şey kurtaramaz.

torostur o toros :)

Ziyaretci040
06/08/2012, 14:19
Büyük geçmiş olsun.

akca37
06/08/2012, 14:48
Abi çok geçmiş olsun, cidden bazen bende düşünmüyor değilim, Allah muhafaza olası bir kazada kafesi güvenli olduğu söylenen cam tavanın camı yüzünden ciddi yaralanma yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Rabbim sizi korumuş , tüm cam tavanlı ve panoramik tavanlı araçların sürücülerini ve yolcularını korusun,