PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tamir kiti rezaleti..

sedini
02/08/2012, 21:38
Arkadaşlar bugün aracımı ciddi bir kazadan kurtarmak için ani bir hamle yapmak zorunda kaldım.. ani manevra dolayısıyla kontrolü kısa süre kaybettim.. sol arka lastiğim yol çalışması nedeniyle açılan çukurdaki mazgalın köşesine çarptı ve lastiğim doğal olarak yarıldı..

Çok şükür aracı kurtardım.. çok şükür jantımda da bir şey yok.. Fakat şu fiatın koyduğu tamir kitinin ne gereksiz birşey olduğunu gördüm.. hiç bir işe yaramıyor.. ancak küçük patlakları belki onarır.. stepnem olsa yolda kalmazdım fakat 2009 model bir araca stepne yerine bunu koyan zihniyet yüzünden yolda kaldım.. siz siz olun aracınızdaki tamir kitine güvenmeyin.. aracınıza mutlaka bir stepne alın..

kdrrshnn
02/08/2012, 21:45
geçmiş olsun. stepne her aracta olması lazım hiç olmadık bir yerde lazım olabiliyor

fhmnl
02/08/2012, 21:50
Arkadaşlar bugün aracımı ciddi bir kazadan kurtarmak için ani bir hamle yapmak zorunda kaldım.. ani manevra dolayısıyla kontrolü kısa süre kaybettim.. sol arka lastiğim yol çalışması nedeniyle açılan çukurdaki mazgalın köşesine çarptı ve lastiğim doğal olarak yarıldı..

Çok şükür aracı kurtardım.. çok şükür jantımda da bir şey yok.. Fakat şu fiatın koyduğu tamir kitinin ne gereksiz birşey olduğunu gördüm.. hiç bir işe yaramıyor.. ancak küçük patlakları belki onarır.. stepnem olsa yolda kalmazdım fakat 2009 model bir araca stepne yerine bunu koyan zihniyet yüzünden yolda kaldım.. siz siz olun aracınızdaki tamir kitine güvenmeyin.. aracınıza mutlaka bir stepne alın..

geçmiş olsun. ArkadaşımIn volvo s40 i var araç dizel ve boş ağırlığı 1500kg 45 yanak lastik var dolayısıyla keskin çukurlara girdiğinde jant lastik yanağını kesiyor. Araçta stepne yok tamir kiti var ve bu şekilde iki kez yolda kaldık.Bence araçta mutlaka yedek lastik olmalı.

fuatcosar
02/08/2012, 23:23
Nasıl yani aracın orjinalinde stepne yok mu? Bende lpg den dolayı bagajın büyük bölümünü kaplayan stepneyi eve bırakıp tamir kiti almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. varsın kapatsın bagajı. yolda kalmaktan iyidir.

fhmnl
02/08/2012, 23:27
Nasıl yani aracın orjinalinde stepne yok mu? Bende lpg den dolayı bagajın büyük bölümünü kaplayan stepneyi eve bırakıp tamir kiti almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. varsın kapatsın bagajı. yolda kalmaktan iyidir.

tamir kiti çivi yada benzeri bir cismin batıp çıktıktan sonra oluşan küçük delikleri kapatmak için kullanılıyor. Lastik yarılma olaylarında hiçbir faydası yok.

takres
02/08/2012, 23:29
geçmiş olsun...ülkemizde lastik yarılması çok sık olduğu için stepne şart...

Luc
02/08/2012, 23:50
Kardesim cok gecmis olsun.

Eger lastiklerin degisme zamani yakinsa senin aracada Potenza takalim bence. Ya da Turanza ebata gore.

Sent from my GT-I9100 using 2

ZAK1980
02/08/2012, 23:55
2009 actıvede var stepne bende var

sedini
03/08/2012, 04:39

orjinalinde stepne yok aynen onun yerine tamir kiti koymuşlar.. aynen varsın kapasın bagajı.. en olmadı küçüğünden alın ama stepne taşıyın..

Kardesim cok gecmis olsun.

Eger lastiklerin degisme zamani yakinsa senin aracada Potenza takalim bence. Ya da Turanza ebata gore.

Sent from my GT-I9100 using 2

açıkçası bütçeyi zorlayamam o kadar pahalı lastiklere gerek görmüyorum cüneyt abi..

2009 actıvede var stepne bende var

valla abi 2009 fun ve tamir kiti koymuşlar ne mutlu sana stepne koydularsa..

Ziyaretci036
03/08/2012, 08:13
kardeşim geçmiş olsun eğer istersen bendeki turanzaları verebilirim.

fotobelit
03/08/2012, 10:38
Çok geçmiş olsun..Allah beterinden korusun..

makeles
03/08/2012, 11:29
başıma gelmedi ama böyle bir durumda kaskonun lastik yardımını ararım. en yakın kafeye gidip otururum. iş yerine kaza yaptığımı geç geleceğimi söylerim. günün keyfini çıkartırım.. bu arada işim acilse bagajda stepne var lazım olursa..

sedini
03/08/2012, 13:01
başıma gelmedi ama böyle bir durumda kaskonun lastik yardımını ararım. en yakın kafeye gidip otururum. iş yerine kaza yaptığımı geç geleceğimi söylerim. günün keyfini çıkartırım.. bu arada işim acilse bagajda stepne var lazım olursa..

O seçenek çok sonra aklıma geldi maalesef.. aramadim kaskoyu..

Iftar a yetisiyordum stepne olaydı eziyet cekmezdim..

Şimdi.ilk isim araca stepne niyetine bi jant lastik alacağım..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

gorkem kaan
03/08/2012, 13:13
geçmiş olsun abi benim araçta hem stepne var içindede sök tak parçaları krikosu falan funlarda olması lazım degilmi?

sedini
03/08/2012, 13:16
geçmiş olsun abi benim araçta hem stepne var içindede sök tak parçaları krikosu falan funlarda olması lazım degilmi?

Eyvallah kardeşim.. başıma gelen buyuk birşey değil dediğim gibi çok şükür sadece lastik.. ama olay buna rağmen yolda kalmak stepne stepne olsa takar.devam ederdim.. 2009 da bazılarına stepne.bazılarına tamir.kiti.. bazılarına 2 si birden koyulmuş.. benimki yalnız tamir kitli..

HTC Sensation Z710e cihazımdan gönderildi

sedat06DF5649
03/08/2012, 14:14
geçmiş olsun terbiyesizlik bukadarı artık yolda kalmanın bait bi nedeni bu nedemek stepne koymamak kaç paralık şey sanki altın kaplamadan yapıp koyuyolar hizmetten ve bu tarz şeylerden dolayı fiattan nefret ettim iice artık.

Ziyaretci037
03/08/2012, 16:39
Yeni gordum abi gecmis olsun,sadece lastikle kurtardigina sukretmeli..

araciligiyla Htc HD 2'den gonderilmistir..